Porcupine Tree

10 Likes

Καμιά ελπίδα για συναυλία εδώ;

Μήπως κάνει το Ejekt καμία έκπληξη;

1 Like

Double post.

Τα Χριστούγεννα ήρθαν πιο νωρίς!!!

6 Likes

Ελα ρε, πολυ καλο!!! Εχει τρελλο αρχειο ο Wilson κατα πως φαινεται.

1 Like

Τέλειο! Η μόνη συναυλία τους που δεν ήμουν. Θα αναπληρώσω έτσι

4 Likes

low key flex εδω περα :rofl:

5 Likes

Ξεκαθαρα! :laughing: Αλλά πραγματικά ακούγοντάς το συμπληρώνω κενά. Και είναι εξαιρετικό ε, σετλιστ από τον παράδεισο, αν είχε και ένα Stars Die θα ήταν best of πρώτης περιόδου

4 Likes

Fixxxed :sunglasses:

3 Likes

The Moon Touches Your Shoulder / Always Never σε δωδεκαλεπτη μείξη, θα πέθαινα αν το άκουγα αυτό λάιβ.

Καλύτερη περίοδος or not, περιέχει ορισμένα ανεπανάληπτα κομμάτια

1 Like

Θα υπάρξει άραγε κυκλοφορία σε φυσικό προϊόν;

1 Like

Μην επενδυεις σε αυτο. Εχουν βγαλει μια σειρα ζωντανων ηχογραφησεων στο bandcamp τους απο πριν την επανασυνδεση. Σχεδόν τιποτα σε φυσικο φορματ.

1 Like

Από τα του bandcamp μόνο το O2 νομίζω βγήκε σε βινύλιο.

Αλλά γενικά νομίζω έχουν βάλει ωραίο αρχειακό υλικό. Και νομίζω ότι όλες οι περιόδοι ψιλοκαλύπτονται από live κυκλοφορίες. Σε αναμονή της ηχογράφησης στο Amsterdam! :smiley:

Μέχρι το 1995… Ούτε 5 τραγούδια δεν μπαίνουν στο best of τους.

Από αυτά που έχουν στο bandcamp τους έχει βγει το Warszawa, τα ΧΜ και ΧΜΙΙ, We Lost The Skyline, το Los Angeles και το Coma Coda. Έχουμε ελπίδες. Ειδικά με το πόσο φραγκοφονιάς έχει αποδειχθεί ο Wilson.

1 Like

Μωρέ είχαν βγει πριν το bandcamp αυτά νομίζω όλα, πρώτα σε φυσική μορφή. Μόνο για το Coma Coda δε θυμάμαι.

To Coma και το Los Angeles βγήκαν μετά (συμφωνα με δισκογκς)

Ελπίζω με δεδομένη τη φιλαργυρία του Steven λοιπόν! :joy:

Μόλις βρήκα το θα μου πάρω για τα Χριστούγεννα!

Πιο αναλυτικά:

3CD/Blu-Ray deluxe hardback book edition of Porcupine Tree’s classic 2005 release, Deadwing.
Released on Transmission, this is the most complete collection of the album and related material to date.
The CDs include a 2018 remaster of the album by Steven Wilson, b-sides, additional tracks, and over 70 minutes of Deadwing demos (offering a rare insight into the creative process for the album).
The blu-ray features a new ‘making of’ documentary (Never Stop the Car On A Drive in the Dark), the ‘Lazarus’ promo video, Deadwing remastered in 96/24 LPCM stereo, B-sides in 96/24 LPCM stereo, Deadwing album with 4 bonus tracks in 5.1 surround sound mix by Elliot Scheiner and Steven Wilson, and 77 minute Rockpalast, Germany broadcast from 2005.
The 108-page book contains an in-depth history of the band by Stephen Humphries plus rare photographs taken from Lasse Hoile and the band’s personal archives.
Initial copies from Burning Shed will include an exclusive 260x180mm art print.

Μεγάλο ενδιαφέρον το τρίτο CD με demos και jams.

2 Likes

Βγάλτε την ταινία ρε κι αφήστε τα cash grabs

1 Like