Post Rock/Metal κυκλοφορίες (+μπάντες)

Πάρα πολύ καλό album…μου θυμίζει σε σημεία Yndi Halda και είναι και κυκλοφορία της ίδιας χρονιάς (2006)…Το ελκυστικά πανέμορφο How Lonely Sits The City απο τους The Ascent of Everest

Το ακούω ανελλειπώς τελευταία…Τσεκάρετε!

Eχουν μελη από ή/και ανηκουν στην μουσικη οικογενεια των Shels, οποτε δεν χρειαζεται καν να τους ακουσουμε εγκρινονται…:stuck_out_tongue: (παντως απο οτι ακουσα ταξιδιαρηδες και αυτοι…)

Πρέπει να ισχύει γιατι οι *shels στο myspace τους προμοτάρουν πολυ…αλλά σαν άκουσμα είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα μιας και έχω ακούσει το Sea of the dying dhow (το οποίο και αυτό γ@μ@ει!!)…ναι είναι αρκετά trip το αλμπουμ…

Οι *Shels δημιούργησαν μια ανεξάρτητη δισκογραφική εταιρία, την Shelsmusic και εχουν υπογράψει γι’αυτο τους προμοτάρουν.

Οι *Shels καλα θα κανουνε να βγαλουνε εκεινο το νεο αλμπουμ μην τα παρω λεμε!
Πωπω ανυπομονω να δω τι θα βγαλουν μετα το Sea of the Dying Dhow.

Για το Souvenirs d’un autre monde δεν εχω λογια,μαγεια!Μεχρι και το εξωφυλλο ειναι σουπερ.Πολυ καλοι και οι iliketrains,δεν τους ηξερα και μ’ ενθουσιασαν.Ωραιες προτασεις Godblessmymess! :wink:

Mogwai - The Hawk Is Howling

Διαβαζω διθυραμβικα σχολια καθως κατεβαινει.

Βγήκε σε torrent??πες κανενα σχόλιο όταν έχεις γνώμη κ σε σύγκριση με τις προηγούμενες δουλειές!!btw εκπληκτικό είναι το ΕP “My father my king” των Mogwai με το 20λέπτο όμωνυμο έπος!

Ωραίο το νέο των Mogwai αλλά θέλει περισσότερες ακροάσεις…

Btw καλοί οι Alcest.

To καινουργιο Mogwai το ακουσα κανα 2 φορες και καραγουσταρα.Ειχε κατι πιανα και κατι ωραιες μελωδιες
οπως μονο οι μεγαλοι μπορουν να δημιουργησουν!

Πανέμορφο…Ονειρικό…Συγχαρητήρια μάγκες!

Σημερα μου ηρθε το εξης cd-aki :

Zodiak - Sermons

Δυνατό δισκάκι, ψυχεδέλεια πολυ, post-hardcore περασματα, kyuss neurosis tool στοιχεια…ακομα και πινκ φλουδ…

edit : http://www.myspace.com/zodiak

Ωραία η πρόταση, μου είχε τραβήξει και το ενδιαφέρον όταν διάβασα οτι είναι και ο Michael Armine από τους Rosetta αλλά δεν το είχα ακούσει.

Και ένα review

ειναι παρα πολυ καλό, και στο Myspace εχουν ανεβασει τα λιγοτερο καλα κομματια… το ομωνυμο με το αλμπουμ κομματι είναι επος ψυχεδελειας.

Χμμμ απ’ οτι ειδα εχουν και ambient στοιχεια με massive attack επιρροες,ενδιαφερον φαινεται.Και τα φωνητικα ειναι τελειως Keenan φαση.

Μία τελευταία ανακάλυψη η οποία μου έχει πάρει αρκετά το μυαλό μαζί με Alcest και The ascent of everest τα οποία λιώνω τελευταία…

Φιλανδοι!!!Magyar posse - Kings of time…

Ναι, οντως ωραιοι. Ειχα ακουσει ενα αλλο δικο τους, το Random Avenger. Τσεκαρε btw και Jaga Jazzist, λογικα θα γουσταρεις…

Πόσο μεγάλες μπορεί να είναι αυτές οι κυκλοφορίες?

Σε μία δεκαετία πιστεύω πως θα τους συμπεριλαμβάνουμε στα συγκροτήματα που συνέβαλαν στην αλλαγή της metal η όπως αλλιώς θα ονομάζεται τότε.

Ειλικρινά συγκινούμε όποτε ακούω αυτά τα albums.

κλασικες αγαπες τα αποπανω.

οι δικιες μου ποστροκ επιλογες ειναι αυτες οι 2:

Shora - Malval

και

Russian Circles - Enter

εντιτ: οχι τοσο παραδοσιακο, αν σκεφτεις οτι οι σορα ειναι πιο ψυχεδελικοι και οι ρασιαν πιο τεχνικοι.

Φανταστικό το enter αλλά θέλω να μελετήσω και το καινούριο station.