Post Rock/Metal κυκλοφορίες (+μπάντες)

Δισκαρα το The Four Trees…φοβερο δισκακι(ετσι τα εκφραζω ολα):smiley:
Ακομα ενα παρα πολυ καλο δισκακι ειναι απο Up-C Down-C Left-C Right-C ABC + Start με τον δισκο And the Battle Is Won(ακουστε κομματαρες οπως τα “Sadako’s Fury”, “New Year”, “Shallows” και “Silent Fire”)

Κομματαρα το Crawlspace!!

*Shels & The Pax Cecilia θελουν απο ενα ξεχωριστο τοπικ.
Το Caspian το ειδα σε 2 διαφορετικα blog στην θεση νουμερο 1 για το 2007.
Το εχω,αν και δεν το εχω ακουσει ακομα να πω την αμαρτια μου.

το *shels δεν υπαρχει!!!

Ούτε το Pax Cecilia…

Τι ωραία που είναι η μουσική ρε παιδιά :smiley:

Τις τελευταιες μερες ακουω παρα πολυ τα κατωθι αλμπουμιδια :
God Is An Astronaut - The End Of The Beginning
God Is An Astronaut - All Is Violent, All Is Bright
Mogwai - Mr. Beast
Mogwai - Young Team

Και ερχομαι να συμφωνησω με τον Μανο και να πω οτι η μουσικη
ειναι μαγεια!Τα αλμπουμ αυτα δεν τα ειχα ξανακουσει μεχρι πριν ενα
μηνα. :oops:

[CENTER]Disappearer - Disappearer (EP)

[/CENTER]

Eξαιρετικη post-μεταλλική κυκλοφορία προερχομενη απο '06 σοδειά. Σκεφτειτε τους Isis στο instrumental. Αν κι οι ομοιοτητες φανταζουν κραυγαλεες, προτεινεται ως ακουσμα. Καλο, και μη επιτηδευμενο. 3 κομματια, διαρκειας 36 λεπτων. Τσεκαρετε σιλ βου πλέ.

Εχω τον φετινο τους δισκο.Το ΕΡ κινειται στα ιδια επιπεδα ?

Akribos sto idio epipedo kai sound

Fuckin’ Awesome!!!

Καταπληκτικό! Φοβερός ήχος, φανταστικές ιδέες, μια ομορφιά.
Credits σε όποιον το πρότεινε.

αυτο το *shels οντως δεν υπαρχει δεν εχει κυκλοφορησει ακομα!!!:stuck_out_tongue:

Ενα αλλο γρουπακι το οποιο βγαζει πολυ συναισθημα μεσα απο τη μουσικη τους ειναι οι

French Teen Idol με περισσοτερο Ambient στοιχεια εχουν βγαλει 2 δισκους το ομωνυμο(2005) και το Enlightened False Consciousness(2007)…τσεκαρετε εδω http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=24089864

Ακομα τσεκαρετε τους Friends of Dean Martinez(δεν ηξερα σε ποιο θεμα να τους βαλω και τους εχωσα εδω)παιζουν ενα στυλ desert surf rock με πολλα στοιχεια απο ambient μουσικη…μαγευτικη μουσικη…τσεκαρετε τους http://www.myspace.com/friendsofdeanmartinez (εχουν βγαλει αρκετους δισκους)…

Μιας και αναφερθηκαν παλι οι *Shels και οι Pax Cecilia θα προτεινω τους

Armchairpolitician και το album τους Seven Segment Decoder

Αντιγραφω απο το review του sputnikmusic.com

If you are a fan of the melancholy and the overly indulgent, this album will probably rival your top picks of the year (The Pax Cecilia’s “Blessed are the Bonds” and *Shels “Sea of the Dying Dhow”.) A progressive powerhouse that blends together all the popular trends of hardcore music “Seven Segment Decoder” is yet another interesting and highly entertaining release for 2007.

PETAXTE TON KYRIO EKSO APO DO!!!

SCARY FACE IS BACK :drunk: :drunk: :drunk:

Ακούστε το τραγούδι Prana και προσκυνήστε.

Light Pupil Dilate λέγεται η μπάντα και πάιζουν post-hardcore

ουαου!γαμαει το κομματι
βασικα ξεφευγει απο το κλασσικο ηχο του ποστ
καπου μεταξυ keelhaul και mastodon μου κανει :slight_smile:

μαρεσει αυτο που λενε στο myspace :

“We’ve played our blend of heavy psycho-dellic airy artsy rifftastic DIY hard rock with indie mathy hardcore tendencies for the last 7 years.”
προσκυνω!!!

Ας ποστάρω κι εγώ κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα και το έχω λιώσει.

Γαμηστερό ποστ, ιντάστριαλ, χάρντκορ αριστούργημα με μικρής διάρκειας κομμάτια που σε πωρώνουν τρελά!

Απολαύστε! http://www.myspace.com/thrice

ΥΓ. Η συνέχεια του άλμπουμ (τα Vol. III και IV δηλαδή) αναμένεται στα τέλη του Απρίλη.

Χαχα, και πάνω που ήθελα να πω στον signal ότι σε σημεία τα φωνητικά μου θύμιζαν Thrice :stuck_out_tongue:

Hello σε όλους! Αυτό εδώ αποτελεί και το πρώτο μου ποστ! Μόλις αποφάσισα να εγγραφώ, παρακολουθώ το εν λόγω φόρουμ καμιά βδομάδα τώρα άμα τη ανακάλυψή του!

Ας περάσουμε και σε πιο συγκεκριμένα πράγματα σχετικά με το θέμα του τόπικ… Βλέπω και αναφέρεστε σε ένα σωρό μπάντες του ποστ! Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ σε κάποιο site το οποίο κατ’ εμέ αποτελεί το ευαγγέλιο του post-rock, μάλιστα διαθέτει και κάμποσες συλλογές προς free download! Εάν πιστεύουν οι mods ότι δεν θίγεται το ίδιο το rocking.gr ας μου πουν καθώς δεν θέλω να δημιουργήσω κακό προηγούμενο απ’ το πρώτο μου ποστ, αλλιώς όποιος θέλει pm me!

Προς το παρόν προτείνω την παρακάτω δισκάρα:

Blueneck (uk) - (2006) Scars of the midwest

Welcome Post digital kai kala POST! 8)

A P I S T E Y T O Albumidi. Oi blueneck me gonatizoun kathe fora. Einai MUST gia polles fatses edo mesa (gnostous kai mi ekseretaious - usual suspects). Panta tetoia Digital! 8)