Post Rock/Metal κυκλοφορίες (+μπάντες)

Λοιπόν συνεχίζουμε…

Η σημερινή πρόταση περιλαμβάνει Mountain men anonymous (uk), τρεις πιτσιρικάδες από το Κάρντιφ της Ουαλίας, το καλύτερο κατ’ εμέ ευρωπαϊκό ποστ γκρουπ! (μεγάλη κουβέντα είπα)

Στο ενεργητικό τους έχουν 2 albums

s/t (2001-Cytherea Records)

Krkonose (2004-My Kung Fu)

ειδικά το We stole your rhyming dictionaries αποτελεί μεγάααααααααααλη κομματάρα…

Επενδύστε άφοβα!

υγ. έχω αλιεύσει επίσης και 2 ep, το ένα είναι το debut και το 2ο BBC session, αγνώστου χρονολογίας και εξωφύλλου

SOK KAI ODEIRMOS 8O 8O 8O KLAIO…

POST DIGITAL O LOGOS SOY EYAGGELIO :papas: :papas: :papas: KLAIO :cry:

Kai to Xanexxx o ma to Dia kai to Xanexxx…Eimai sigkinimenos

…3 Απριλη Αν Κλαμπ. Το αναφερω μπας και τυχουν μεγαλυτερης προσοχης.:slight_smile:

Για σήμερα το menu περιλαμβάνει 2 ακατέργαστα διαμαντάκια ποστ-μέταλ album-άκια από διαφορετικά γκρουπς. Δεν θα επεκταθώ περισσότερο λόγω περιορισμένου χρόνου…

Latitudes (uk) - (2007) Bleak epiphanies in slow motion ep


Lvmen (cz) - (2006) Mondo

Με μια προσεκτικη ακροαση τα This Will Destroy You - Young Mountain EP και
Mountain Μen Αnonymous - Krkonose με συνεπηραν.Πανεμορφη μουσικη και στα
2 αλμπουμ ειδικα τους ΜΜΑ δεν τους ηξερα καθολου.
Feedback και απο μενα για τις 2 αυτες κυκλοφοριες.

8O 8O 8O ολες οι προτασεις σας παιδια ειναι φοβερες,οποιος ειναι πρωταρης στο ποστ ροκ να ακολουθησει τις προτασεις των παιδιων,ειναι και πολυ γνωστα στο χωρο τους και φοβερα…
εγω σημερα προτεινω Yakuzi - Ibai Lehorretan Itota(2004 απο την Pause Music)
και September Malevolence - Tomorrow we’ll wonder where this generation gets its priorities from

Αυτο το topic εξελίσσεται σε…ΓΑΜΩ τα topic ! Εύγε παίδες!
Να βάλω άλλη μια προτασούλα
The Seven Mile Journey “The Metamorphosis Project”

“Some of the musical passages are quiet and subdued…at other times complex and cascading…and at other times somewhat mind-numbing.”

Με άλλα λόγια…post-rock με πολύ μελωδία…μελαχγολικό και ταξιδιάρικο όπως πρέπει και όσο πρέπει.
Τα ξεσπάσματα δε λείπουν φυσικά!

http://www.myspace.com/thesevenmilejourney

Φτου! Με πρόλαβε ο thevoid :evil: καθώς είχα σκοπό να γράψω για τους September malevolence. Δεν πειράζει εγώ θα τους παρουσιάσω και με photos κι όχι απλά στεγνά :stuck_out_tongue:

Λοιπόν εκ Σουηδίας (se) ορμώμενα τα παλουκαράκια, ελάχιστα φωνητικά (στο Distance/Closure απ’ το Tomorrow we’ll wonder… θυμίζουν των συμπατριωτών τους Refused!), όλα τα χαρακτηριστικά της γλυκιάς μελαγχολίας με το πιανάκι να κάνει την εμφάνισή του που και που!

έχουν στο ενεργητικό τους ένα full length και δύο ep.

B Surviving destinies ep[/B]

B Tomorrow we’ll wonder where this generation gets it’s priorities from[/B] (A TenderVersion Recording)

B The music for pleasure series ten “I know we will never meet …” ep [/B] (Duotone Records (Japan))

υγ. Το τελευταίο ep τους δεν το έχω ακούσει. Toν Απρίλιο αναμένεται και το νέο τους album.

Έλα παιδιά, μην πέφτουμε… Για ανεβείτε λίγο!!!

Ορίστε μια κυκλοφορά από μένα που τα σπάει!


Πάρτε μια γεύση εδώ: http://www.myspace.com/battlestheband
Ακούστε οπωσδήποτε το Atlas. Τα σπάει ανελέητα!!1

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4073&page=2&highlight=mirrored

Δισκάρα είναι.

Ειναι. Και τα EP λενε.

Καλά ότι θα ξαναείχε ειπωθεί ήμουν σίγουρος. Δεν είμαι από αυτούς που πρωτοτυπούν ανακαλύπτοντας τέτοιου είδους δισκάρες:D

Εχω παθει ζημια με τον δισκο.Καθε μερα θα ακουσω εστω και λιγο απο το μεγαλειο αυτης της
μπαντας.Οι μελωδιες τους ειναι πανεμορφες,δεν κουραζεσαι απο τα τραγουδια τους και γενικα
ειναι ενα αψεγαδιαστο διαμαντι το συγκεκριμενο αλμπουμ.

Λοιπον δεν ξερω τι εχετε ποσταρει μεχρι τωρα γιατι δεν παρακολουθουσα τις κυκλοφοριες (δεν μπορουσα να κατεβασω γιατι γεμισε ο σκληρος) οποτε δεν ξερω αν το χετε ξαναβαλει παντως εμενα μ’αρεσε πολύ αυτο

Youth Pictures Of Florence Henderson - Unnoticeable in a tiny town, invisible in the city

http://jaguar.intrapoint.no/rw/site/ypofh/index.php?c=3&kat=Diskografi

Χαιρετώ!
Συνιστώ ανεπιφύλακτα 65daysofstatic και τα 3 τους άλμπουμ.
Πάρτε μια ιδέα από εδώ: http://www.myspace.com/65propaganda .
Ακούστε οπωσδήποτε το θεϊκό “Radio Protector”.

Γεια σας ξανά, έλειψα λιγουλάκι. Διαπιστώνω πως δεν υπάρχει αρκετή επικοινωνιακή ζέστη στο εν λόγω τόπικ. Πάμε λοιπόν.

Μεταφερόμαστε απ’ τας Ευρώπας στην άλλη άκρη της υδρογείου και συγκεκριμένα στη Νέα Ζηλανδία για να ακούσουμε μία post-metal band τους Jakob και το (2003) Cale:drew

Τους Jakob τους ξερω σαν ονομα αλλα δεν εχω ακουσει τιποτα απο αυτους.
Τον τελευταιο μηνα οταν θελω να ακουσω κατι σε αυτο το υφος ακουω αποκλειστικα
God Is An Astronaut με εμφαση στα 2 πρωτα αλμπουμ.Μιλαμε για εκπληκτικη
μπαντα και απιστευτα ηχοτοπια.

Yeah Jakob 8) 8) 8) Paizoun akribos to post rock pou goustaro. Tous exo dei mia fora idi kai tha deyterosei to kako se ena mina pou tha episkefto to aderfaki stin Vienni. Tha anoigoun tous Isis opote afou tha eimai ekei den xano to paketaki 8)

Ekana kanadyo sinexomenes akroaseis tou fetinou ton EF - I am responsible giati me tin proti den me kerdise. Tora omos arxizo kai mazeyo ta kommatakia mou leme…8O , opoios endiaferetai se pio alternative, ambient: http://www.myspace.com/ef

Περνάμε τον Ατλαντικό για πρώτη φορά και βρισκόμαστε στον Καναδά και συγκεκριμένα στο Μόντρεαλ. Εκεί συναντάμε τους Hrsta (/hɚʃ.tæ/ in English) του Mike Moya (guitar and voice) των GY!BE. Στο ενεργητικό τους έχουν τρία (3) full length.

(2001) L’éclat du ciel était insoutenable

(2005) Stem stem in electro

(2007) Ghosts will come and kiss our eyes

Τα φωνητικά νομίζεις ότι είναι γυναικεία. Το τελευταίο τους δεν είναι τόσο instrumental όσο τα προηγούμενα, έχει πιο πολλά φωνητικά και φέρνει προς το folk περισσότερο. Αγαπημένο μου album το Stem stem in electro και κομμάτι το Hechicero del bosque απ’ το Ghosts will come and kiss our eyes.

Χμ. Λυπαμαι που θα στο χαλασω, αλλα συμφωνα με το myspace της Alterground, το προγραμματισμενο λαιβ τους ειτε αναβλήθηκε, ειτε ακυρωθηκε.

Γκαντεμια μεγιστη. Δευτερο strike (μετα τους Om).