Premier League

Αμα μιλησεις με Αγγλο φανατικο φιλαθλο της Λιβερπουλ αν θελει CHL η Premier League θα σου πει πως ανταλλασει 2-3 ευρωκουπες για ενα πρωταθλημα. Μιλαμε για μεγαλο καημο.

είναι γιατί εμείς έχουμε πολλές τέτοιες. Δεν είμαστε Τσέλσι στην Ευρώπη:p

Λογικό, αφου έχει να πάρει πρωταθλημα 18 χρόνια! (ψεμματα 19 χρόνια)8O
προσωπικά τις ευρωκουπες δε θα τις άλλαζα με τίποτα! Μακάρι να πάμε και για το εκτο CL φέτος!

Oχι!:stuck_out_tongue: Για πες!:smiley:

Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο, ο σενιορε Τζιανφρανκο Τζολα δινει μεγαλο μπονους στην ιστορια της Τσελσι! Μεγαλος παιχτας που περασε απο εκει ειναι για μενα και ο Χασελμπαϊνκ.

A Chelsea smile (or Chelsea grin) is a nickname for the malicious practice of cutting a victim’s face from the edges of the mouth to the ears, often using a credit card to hold the mouth open: the cut - or its scars - form an “extension” of what resembles a smile. Sometimes to further hurt or even kill the victim, he or she would then be stabbed or kicked, most notably in the stomach (or in case of kicking, the groin), so that the face would be ripped apart when the victim screamed.

:razz: :twisted:

Ιου. Εμετικο.

Εμετικό ξεμετικό, επιμένεις στο χαρακτηρισμό;! :razz:

Χαχαχα, τι να πω, εγω πηγα και ηταν για γελοια οι τυποι! (δεν ειναι φυσικα οι μοναδικοι Αγγλοι οπαδοι τετοιας παστας)
Και η ολη περιοχη του Τσελσι ειναι τιγκα στις βιλλες, μια αποθηκη εκει ειναι ακριβοτερη απο ενα μεσο διαμερισμα στην Αθηνα! #-o

Κοίτα γενικά πάντως είναι λίγο πολύ γνωστό ότι σε όλη την Αγγλία (χωρίς να πιάνουμε Σκωτία για ευνόητους λόγους) οι με διαφορά πιο τρελαμένοι και κάφροι οπαδοί είναι αυτοί της Chelsea, μαζί με ξέρεις ποιους άλλους; Της Milwall (δεν είναι τυχαίο το μίσος μεταξύ τους, μάλιστα).

Τώρα, αν εμάς μας φαίνονται γενικώς ξενέρωτοι, άλλη ιστορία… :roll: Ούτως ή άλλως στα αγγλικά γήπεδα η συντριπτική πλειοψηφία που πάει απ’ όσο ξέρω είναι οικογενειάρχες με τις γυναίκες και τα παιδιά τους, εργαζόμενοι άνθρωποι κτλ.

Βλεπε τα μπας και νιωσεις καλυτερα…η τσελσι ειχε ενα τζολα και αυτο…τωρα το ‘‘φανταστικο ταξιδι’’,ε λογικο να φαινονται ολα αυτα ετσι,σε μια ομαδα της πλακας(ναι,της πλακας ειναι,ηταν και θα ειναι),οπως η τσελσι…ο μονος λογος που καποιος την γνωριζει,ειναι ο προεδρος της…και μη σου πω ειναι και αδικο Κιολας,απεναντι στον ανθρωπο που σας εβαλε,εστω και για το λιγο που θα ειστε ακομα,στο κλαμπα των μεγαλων…πρωτο πρωταθλημα το 1955,δευτερο το 2005,τριτο το 2006…α,και ουεφα το 1971 κ 1998…ωραια…η ιστορια και το ‘‘ταξιδι’’ σε 5 νουμερα…να τα χαιρεστε…οταν μιλαμε για πρεμιερ,μιλαμε για μαντσεστερ,λιβερπουλ,αρσεναλ,εβερτον,βιλλα,σοβαρες ομαδες,με μεγαλη ιστορια και πορεια…πο,πραγματικα,ενω τη λιβερπουλ πχ,που ειναι και ο μεγαλος αντιπαλος,την σεβομαι απεριοριστα,διοτι εχει βγαλει παιχτες θηρια και εχει καταφερει παπαδες στα χρονια που υπαρχει,αυτη την αχωνευτη τη τσελσι δν τη παω μια…πεταχτηκε απο το πουθενα(ναι,απο το πουθενα),οπως κατι city τωρα κτλ,αγορασε οτι μπορουσε και ξαφνικα οι οπαδοι της νομιζουν πως γιναν ομαδα με φημη και ονομα…που ακομα και η ληντς ηταν μεγαλυτερο φοβητρο,στην προ αμπραμοβιτς εποχη(ναι,αυτη που θελετε να ξεχασετε)…
Φανταστικο ταξιδι,ειναι αυτο
…αλλα βεβαια,που να το ξερει αυτο ο καθε οπαδος της τσελσι…

Ψιτ, Lupin. Γ***σε μας ε. Μου τα χεις κάνει τσουρέκια πια. Η ιστορία και η ιστορία. Να τη βάλεις εκεί που ξέρεις!

Και “φανταστικό ταξίδι” εννοούσα ότι απαντούσα στον user amazing journey! Έλεος! #-o

πασο για το φανταστικο ταξιδι…αν και τωρα το εννοω…βασικα εγω λεω να βαλετε εσεις ολα σας τα πρωταθληματα εκει που ξερετε,μιας και παιζει να χωρανε,γτ εμας δυσκολο:p:lol::lol::lol: και να πατε να αναψετε καμια λαμπαδα στον αγιο-αμπραμοβιτς μην σας αφησει καμια ωρα και γυρισετε σε αυτο που ησασταν…

Μακάρι!

Τότε παίζαμε μπαλάρα, όχι αστεία. Κι όπου σας πετυχαίναμε σας ρίχναμε τρία και πέντε παστέλια (τον θυμάσαι τον Gustavo Poyet, αγορίνα!;!), άσχετο αν μετά πηγαίναμε και χάναμε από την Charlton και τη Southampton και μέναμε πάλι πίσω…

A! Και αν θυμηθεί κανείς τον τελικό του Champions League του '99 (και όχι μόνο), καταλαβαίνει ότι στην “πίσω πόρτα” σας χωράνε όλα τα εθνικά ή διεθνή κύπελλα που έχουν πάρει Juventus, Milan, Real, Liverpool, Barcelona και Bayern μαζί!

απο φετος,το θυμασε συ???τραβα στη τρυπα σου τωρα,ειναι αργα…με το να κερδισεις 2-3 φορες με μεγαλο σκορ(οπως συμβαινει με καθε ομως,ομαδα στο νησι,πχ αρσεναλ που μας εριχνε,εριχνε και σε μια φαση εχα φαει νομιζω μια 5αρα,δν θυμαμε…)δεν λεει τπτ…οι μονοι που τα θυμουντε ειναι οι πικραμενοι,σαν και σας…εμεις,και 5αρες,κ6αρες εχουμε ριξει,αλλα δεν κραταμε λογαριασμο…εχουμε πιο σημαντικα πραματα να κοιταξουμε…κατσε εσεις να μετρατε στατιστικα,και μονιμως(μα μονιμως,απο την αρχη του τοπικ το κανεις),να κατηγορεις τις μικρες ομαδες που σας κερδιζουν,ενω κερδιζετε τις μεγαλες και αυτο φταιει που χανετε πρωταθληματα…οχι,δεν φταιει που η τσελσι ειναι μια ομαδα της πλακας,φταιει αυτο…α ρε σουργελα ‘‘μπλε’’:lol::lol:#-o

P.s.ναι,τον θυμασε τον ροναλντο αγορΙνα(εκεινον που εχασε το πεναλντι και εκλαιγε???εκεινον τον φλωρο??)…δες τον χαρα εδω!!!
p.s2 3αρα φαγατε προχτες,και ουτε καζουρα δεν σου εκανα,περαν 1-2 κλασσικων απαριατητων κλισε ατακων…τοσο μεγαλη ομαδα εχετε…

Μα βρε καραγκιόζη, αφού έτσι είναι! Φέτος είναι η πρώτη χρονιά που δεν κυριαρχώ στα derby εδώ και γύρω στα 10 χρόνια! Οι δυο μοναδικές χρονιές που δεν πετούσα τζάμπα βαθμούς ήταν το 2005 και το 2006.

Και το πήρα και στις δυο! Πόσο μυαλό θέλει να το καταλάβεις;!

Την “ομάδα της πλάκας” την τρέμεις κακομοίρη μου! Το φανέρωνε πριν λίγους μήνες η κάτωχρη φάτσα σου στη μεγαλύτερη διάρκεια του τελικού του C.L. Μέχρι να στείλει τη μπάλα στον Ολλανδό ο γαμημένος ο Ανελκά, το είχες βουλώσει κανονικότατα. Άντε βλάκα.

LEEDS ρε μουνια.

Ναι οκ δεν παιζουμε πρεμιερ ληγκ,σκαστε.
Στο μανατζερ ομως παιζουμε.

ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΣΕ ΡΕ ΒΛΑΚΑ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΗΡΕΣ???ΤΙ ΣΚΑΤΑ,ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ!!!ναι,την τρεμω…χαχα,ειδες.παλι η μιζερια,ο ανελκα την πεταξε στο βαν ντε σαρ,δεν τον ψαρωσε καλα καλα δλδ ο βαν ντε σαρ…α ρε μιζεροι κακομοιρηδες…#-o#-o:lol::lol:…μτα τι εγινε θυμασε?ενω εσυ ησουν κουλ ε???καλα ρε,πας καλα??
και να χανουμε απο σας,αλλες ομαδες περιμενω να νικησω και απαιτω αποτελεσμα,οχι απο εσας…καλα,και το αν τρεμω την τσελσι,αστο…για να το πω κοσμια,την τσελσι,ολοι την γραφουμε εκει που δεν πιανει μελανι…με 2 τιτλους στα 10 χρονια,ναι,ειναι φοβητρο,τι να σου πω…(παντως ρε φιλε,αεκτζης ειμαι,εχω μιζερια κτλ γτ ειμαστε οτι ναναι,αλλα εσυ,πως φαινεται ρε π@#στη μου ο βαζελος…παντου μιζερος,παντου[-X[-X)…

Υ.γ κυριαρχισες 2 χρονια στα ντερμπυ??τα υπολοιπα 8???δεστο κ ετσι…αναλογικα δλδ…δλδ προσπαθησε να το δεις εξω απο τον φανταστικο κοσμο που εχεις πλασει…

Ναι καλά, είπε ο αεκτζής μίζερο το βάζελο. Αυτό μην το λες και πολύ γιατί θα πέσει κάνα μπάζο να σε πλακώσει! Τέλος πάντων, εγώ βαρέθηκα με τις μαλακίες σου, παρ τα @@ μου γιατί πρέπει και να κοιμηθούμε. Κάτσε μόνος σου να χαίρεσαι που βασιλεύεις στους τυφλούς, ηλίθιε μονόφθαλμε. Τα λέμε στο C.L. μ***άκι, κάτι σας χρωστάμε. Δεν είναι κάθε μέρα του Αγίου Ρονάλντο. Άντε τον πούλο.

στην πρεμιερ εννοεις???μονο τυφλους δεν θα τους ελεγα…τα λεμε CL,εμεις παλι δεν σας χρωσταμε τπτ,οπωτε πλακα θα εχει…αντε,μιζεριασε ελευθερα,τσιρακι του αμπραμοβιτς…:stuck_out_tongue:

ΧΑΧΑΧΑ, ο κολλητος μου ειναι Λιντς, αλλα πολυ πουτανα ομαδα, 4 φορες την επαιξα περισυ και φετος στο στοιχημα σε σιγουρα ματσακια και τα εχασε η κωλοομαδα. Το ενα κιολας ηταν ο τελικος των play-offs που χτυπησα μονο στην νικη της 22 λιρες… #-o

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, ελπιζω για την πλακα να φαγωνεστε ετσι!!! Τετοια μπινελικια δεν εχουν πεσει ουτε για τις ελληνικες ομαδες τουλαχιστον εδω και πολυ καιρο!

Για οπαδους τωρα αυτους των West Ham, Tottenham, Milwall και Leeds Utd. εχω ακουσει καλα λογια. :stuck_out_tongue: