PRO EVO vs FIFA

Αυτο.

Θεριε το αγορασες ή το…βρηκες?

Εχει LAN ή παλι κουτσουρεμενο?

Μετα το περσινο,που με ειχε κανει να κολλησω, και αφου επαιξα και το ντεμο,αποφασισα οτι αξιζει να το αγορασω.Εδω κατεβασα και το origin,τοσο ψηλα το εχω :Ρ

Αλλα πρεπει να υπαρχει στα τορρεντς,ομως ισως να μην εχει κυκλοφορησει crack ακομα.

Καηκα λιγο με ονλαην σημερα,αρχικα ρε πουστη πηγαινε παρα πολυ καλα,αλλα απο ενα σημειο και μετα ψιλοκολλουσε.Βεβαια εδω ισως φταιει το λαπτοπ μου,οποτε κραταω μια επιφυλαξη.

Εχει ενα θεματακι πιστευω με την τεχνητη νοημοσυνη και με τους διαιτητες,ειδικα στα μαρκαρισματα μεσα στην περιοχη,τα πεναλτυ δινονται με το παραμικρο,αλλα οχι αρκετο ωστε να με χαλασει.

η cpu και στο 12 ειχε πρόβλημα δυστυχώς…

εγω μεσα στη βδομάδα θα το εχω

ειναι τοσο γρήγορο οσο λενε?? :-k

PRO αν και τα τελευταία fifa είναι σχετικά καλύτερα…

Αν παιζει κανεις fifa online ας μου στειλει πμ να παιξουμε κανα ματσακι

ονλάιν παίζει μόνο το αυθεντικό;

Πιο εθιστικο πραγμα απο το Maste League Online στο Pro δεν υπαρχει…

ε λογικα ναι,εκτος αν εχουν κανει καμια μαγκια στα σπασμενα,αλλα χλωμο

σκατά, άνετα θα σε ξεφτίλιζα.

[SPOILER]το τελευταίο φίφα που έπαιξα ήταν το 06 για το PS2[/SPOILER]

Θα μου κλασεις τσογλανακο.Θα δεις τι εχει να γινει οταν ερθεις.

Λοιπον,μετα απο αρκετο καψιμο στο φιφα 13,βγηκαν στην επιφανεια αρκετα αρνητικα.Πρωτον,η αλλαγη στο first touch control που κανανε εχει δυσκολεψει ΠΑΡΑ πολυ το παιχνιδι,καθως ακομα και παιχταραδες ξερω γω κανουν πολλες φορες κοντρολ επιπεδου τασου παντου.

Επισης,οι διαιτητες ειναι εκνευριστικα κακοι,ειδικα στα μαρκαρισματα μεσα στην περιοχη,πεναλτυ αβερτα,ενω ενα απο τα χειροτερα χαρακτηριστικα του καινουριου φιφα ειναι οι απομακρυνσεις.Περα του οτι επικρατει συνεχως χαος οταν αμυνεσαι και η μπαλα ειναι στην περιοχη σου,οι απομακρυνσεις πατωντας το πληκτρο του σουτ ειναι οτι να’ναι.Αλλες φορες τη διαολοστελνει πλαγιο,αλλες την “απομακρυνει” 1-2 μετρα,στην πλειοψηφια των απομακρυνσεων με το κεφαλι τη διωχνει προς το ημικυκλιο της περιοχης,οπου φυσικα θα βρισκεται αντιπαλος,αλλες φορες τη στρωνει σε αντιπαλο επιθετικο και τετοια.Ελαχιστος ελεγχος στην κατευθυνση στην οποια θες να απομακρυνεις,και τερμα καθυστερημενες επιλογες.Εξαιρετικα εκνευριστικο.

Αλλο θεμα,η εξοδος του τερματοφυλακα.Ο τερματοφυλακας οταν πατας το κουμπι να βγει περπαταει σαν να χεζει σε τουρκικη τουαλετα και παει με ταχυτητες τσιαρτα,ενω αν η μπαλα ξερω γω κοντραρει και πηγαινει κορνερ,δεν παιζει να βγει να την πιασει οσο κοντα του και να ειναι.

Γενικα,πολλα θεματα με την AI του παιχνιδιου,ωστοσο συνεχιζω να το θεωρω πολυ ανωτερο του προ.

+1 σε ολα

Για να μην πω τα ιδια, θα αναφερθω στις βελτιωσεις.

Νομιζω τα φυζικς του παιχνιδιου ειναι κατα πολυ βελτιωμενα.

Και, και, επιτελους η προωθημενη πασα βγαινει σωστα.Οι παιχτες κανουν -καπως- πιο σωστα κινηση ( οχι οπως το περσινο ), οποτε υπαρχουν πιο ωραια τετ-α-τετ.

Επισης, εχει σταματησει το φαινομενο “μου κανεις τακλιν αλλα ειμαι τοσο γαματος που ξανασηκωνομαι και παιρνω τη μπαλα και εσυ εισαι ακομα κατω”

Συμφωνώ με τα από πάνω. Προσωπικά χαίρομαι παιχνίδι κάθε φορά που το βάζω. Αυτό με την έξοδο τερματοφύλακα ειδικά μου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες. Επίσης στο World Class το τεχνητό οφσάιντ είναι το πιο άχρηστο πράγμα που υπάρχει.

Κατά τα άλλα το Προ για τα μπάζα και φέτος.

Mackintosh και Axel,αμα το εχετε αυθεντικο,στειλτε ενα πμ με το username σας να παιξουμε λιγο μπαλιτσα

Μπάλες :frowning: Αν και προς τα κει με βλέπω να καταλήγω…

Σπασμενο το χω, αλλα ψηνομαι να το αγορασω.

Θεριε με τι γραμμη παιζεις?

Upload ποσο?

Στα speedtests που χω κανει αναμεσα 10,5-12 Mbps τη βγαζει,και upload 0,8-1.Αλλα νταξει μια χαρα παιζω 1vs1 ονλαην,πολυ σπανια να λαγκαρει σε σημειο που να μην μπορεις να παιξεις καν.

Εκει που λαγκαρει πολυ ειναι στο online pro mode,που παιζουν 11 εναντιον 11…Αλλα ουτως ή αλλως δεν μου πολυαρεσει αυτο το mode,ο καθενας κανει οτι μαλακια να ναι,αρα δεν με ενοχλει.

Έδωσα μια ευκαιρία στο Fifa με τις καλύτερες διαθέσεις αλλά συνεχίζω να στηρίζω pro.

Λοιπον.Το Fifa 13 καθαρα ως παιχνιδι ειναι απο τα καλυτερα,αν οχι το καλυτερο,ποδοσφαιρακια που εχουν βγει ποτε.

ΑΛΛΑ.

Η ea sports ειναι για τον πουτσο εταιρεια.Το online τους τελευταιους 2 μηνες εχει ΓΙΓΑΝΤΙΑ προβληματα,και τα μαλακισμενα δεν κανουν τιποτα για να τα φτιαξουν.Πρωτον,ενα που δεν ειναι bug αλλα βλακεια τους,ειναι οτι ονλαην παιζεις μονο σε normal speed.Το οποιο ειναι ΑΡΓΟ.Και ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ.Στο fast το παιχνιδι γαμαει,αλλα σε χαμηλοτερες ταχυτητες ειναι πρηξαρχιδικο,σαν καθυστερημενα πανε οι παικτες.
Το Ultimate Team mode εχει απειρα bugs,ειδικα στο online,χανονται παικτες,εξαφανιζονται ομαδες,δεν συνδεεσαι με τιποτα με αλλο αντιπαλο κτλ.Τα κυριοτερα ειναι οι για τον πεο σερβερς της EA που συνεχως πεφτουν ή αποσυνδεονται και σε πεταει απο το παιχνιδι,και οι παρα πολλοι cheaters που τα εχουνε κανει ολα πουτανα,και που η ΕΑ δεν εχει κανει απολυτως τιποτα για να τους αντιμετωπισει.

Το customer service ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ,δεν υπαρχει e-mail για support,υπαρχει μονο μια πιπα στο οποιο γραφει οποιος γιουζερ θελει και του απαντανε οι υπολοιποι γιουζερς (…),ενω το μονο που μπορεις να κανεις για να ερθεις σε επαφη με την ΕΑ ειναι να περιμενεις τουλαχιστον μιση ωρα για live chat,αλλα φυσικα ειναι outsourced και μιλας με τον Punjabi που σου κανει ΦΟΒΕΡΟ TROUBLESHOOTING λεγοντας σου να κλεισεις το firewall και να βαλεις εξαιρεση στο antivirus,και απο κει και περα “λυπαμαι πολυ που εχετε προβληματα με το παιχνιδι.Οι developers μας κανουν οτι μπορουν για να τα λυσουν”.

Ναι,της μανουλας σας.Μονο πειρατεια απο δω και περα.

υπάρχει κανείς εδω που παίζει pro evolution στο PS3 να παίξουμε κανένα online??

Αν το ειχα δει νωριτερα … :frowning: