Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

σε ένα blog mind disease το βρήκα.αυτό είναι το ένα κομμάτιhttp://youtu.be/7aIXB7HHPGE

Όλα κομπλέ, ξηγήθηκε ο disbeer :smiley:
Όμορφα και τα κομμάτια Neon Piss

λίγο κατώτερα από του Lp αλλά γαμούν και πάλι (τα neon piss)

για τους burning sensation εχουμε πει; αν οχι, να πουμε οτι το περσινο τους ξεριζωνει πολυκατοικιες απο τα θεμελια. αστραλοι ειναι, ομωνυμος ο δισκος, 12 κομματια = 15 λεπτα :slight_smile: ανα τρια hardcore κομματια με νεφτι στον κωλο πετανε κι ενα πιο μελωδικο πανκοροκ με vicks στην τσουτσουνα. ιδανικος δισκος για να χτυπας μανιασμενα τα ακρα σου σε γωνιες τοιχων. https://soundcloud.com/ros-records/sets/burning-sensation-burning

Ωραίοι αυτοί οι Burning Sensation… αλλά δεν τρελάθηκα τόσο όσο ο από πάνω κύριος… :wink:

Φέτος θα 'χουμε καινούριο Off With Their Heads :!:

12 Μαρτίου λέει.
Το “In Desolation” του 2010 ήταν ΤΡΟΜΕΡΟΣ δίσκος.
Ε κι αυτό θα’ναι, δεν μπορεί!

Καινούριο κομμάτι:

Πιο “ποπ” πανκ/Pennywise/Καλιφορνια πανκ αλλά δε μας χαλάει καθόλου.

Kατα παραγγελια εδω.

Outtakes απο το LP των Arctic Flowers.

Ενα καινουριο κομματι και ενα ρεμιξ του “Technicolor Haze”.

http://arcticflowers.bandcamp.com/album/outtakes


Για να δοκιμάσουμε και την τύχη μας έδω.

Το’ χω λιώσει ε.

wow αυτοί είναι πολύ καλοί.και παρόλο που περίμενα πως θα μαρέσουν περισσότερο τα κομμάτια τουσ που είναι στο ένα λεπτό,τα άλλα τα πανκρόκικα με εντυπωσίασαν περισσότερο.σε μερικά μάλιστα η φωνή θυμίζει circle jerks.

Αυτοί τώρα είναι από τη Σουηδία και ο δίσκος PARANOIA βγήκε το 2006.Δεν υπάρχουν πια αλλά τα μέλη τους είναι από κάποιες γνωστότερες μπάντες όπως (Αmbulance,Masshysteri,U.X.Vileheads και πολλές ακόμη).Εδώ παίζουν hardcore-punk το οποίο ακούγεται πολύ φρέσκο αλλά και αρχιδάτο και τα κομμάτια σχεδόν με τη πρώτη σου μένουν.τσεκάρετε και αν σαν αρέσουν υπάρχει ολόκληρη σκηνή στην Umea με γαμιστερές μπάντες τέτοιας φάσης. http://youtu.be/s5BOu4_DgWs

Το άκουσα και εγώ αυτό. Μου άρεσε αρκετά, πώς να μην μου αρέσε κάτι που wiper-ιζει να μου πεις; Αν και κάνουν μπαμ οι επιρροές τους βέβαια.

Από τα περσινά [B]παρεμφερή[/B] ήταν ο δίσκος που μου άρεσε λιγότερο. Κατα τ’ άλλα συμπαθητικός!

Το βάζω εδώ, μιας και στο γκαράζ έκανα την αναφορά για το EP

[B]Fidlar[/B] - S/T LP (2013)

μόλις κυκλοφόρησε το ντεμπούτο τους. Οι τύποι παίζουν διαολεμένο ροκ ν ρολλ, απλά ψάξτε ρωτήστε ακούστε!

πάρτε το κλιπ απο το περσινό τους 7"

πάρτε και ένα ρηβιού του BBC

[SPOILER]

FIDLAR cribbed their name from a phrase rife on California?s skateboarding scene, ?F*** It Dog, Life?s A Risk?. Fair to say Confucius won?t be turning in his grave at that one, though in light of the phenomenal drink-and-drug intake documented on their debut, perhaps ?YOLO? would have been more appropriate.

Setting the scene on this eponymous album with ?40 beers and a line of speed ? eight ball of blow and half a pound of weed?, the Los Angeles punkers finish with a spot of cocaine for breakfast… and find time for all manner of debauchery in between.

Mostly, FIDLAR take to their bad behaviour like most people take to a warm bath. The Cramps-ish, aforementioned first track, Cheap Beer, is a brutally effective kiss-off to LA?s holier-than-thou straight-edge kids. ?I drink cheap beer, so what? F*** you!? barks frontman Zac Carper.

Stoked and Broke is, perhaps, a touch more ambivalent in its addled defiance: ?Getting head in a broken car with the windows up and the lights turned off / There is nothing wrong with living like this, all my friends are pieces of s***.?

If anything, White on White (wonder what that one?s about?) throws itself even harder at the wall ? it?s a whipcrack hail of turbo-charged, Misfits riffing. No Waves is a rehab anthem that, true to perverse form, is one of the peppiest things on here. Wake Bake State is in a similar vein, as catchy as it is exhaustingly stupid, and Whore is an ugly diss to an ex, lamely echoing the Misfits? Attitude.

Blackout Stout and Wait for the Man are rote garage-rock detours, and the album?s back-end wobbles from rootsier fare to Jimmy Eat World-style pop-punk. But just occasionally the band drops hints that they might have a future beyond this loutish, two-dimensional debut.

It?s Cocaine that channels FIDLAR?s deadbeat hedonism into something emotionally committed. Darker than what precedes it, it?s like a punkified, pre-Zen Beastie Boys, and might be the nastiest-sounding drug ditty since Queens of the Stone Age?s Feel Good Hit of the Summer.

The closer comprises a deserved hangover, if you will, to a seriously messy night out.

[/SPOILER]

γαμάτοι και ωραίο βίντεο, θυμίζουν και το δανέζικο punk rock duo Dig og Mig!

!!!

πλάκα έχουν αυτοί! το βινύλιο ramones όλα τα λεφτά στην άκρη σαν εικονοστάσι! χαχα

χαχαχαχ

όχι απλά πλάκα. Προσωπικά το δίσκο και το ep (όπου το δεύτερο εμπεριέχεται στο πρώτο) τα έχω ΛΙΩΣΕΙ.

(btw είχα την εντύπωση ότι είναι ντούετο από εξώφυλλα κλπ)

Δανία μόνο

οι Fidlar τα σπανε.Τους ειχα τσεκαρει οταν τους ειχες ποσταρει στο γκαραζοθρεντ και μετα βρηκα τυχαια το LP και το κατεβασα.Το No waves ειναι απο τα κομματια που λιωνω περισσοτερο(τα φωνητικα μου θυμιζουν Black Lips) και γενικα ολα τα κομματια βγαζουν ενα πολυ ωραιο (καλιφορνεζικο)feeling.

κέρνα κανα λινκ ντέ!

εγώ γιατί δε βρήκα Lp?

Στο bandcamp έχει δύο 7" κι ένα single κομμάτι δεν-ξέρω-σε-τί-κυκλοφορία-το-χώσανε

υπάρχει LP που κυκλοφόρησε αυτές τις μέρες. Στο σάητ το χουνε πρώτο πρώτο για παραγγελιά

ακούστε και αυτό

που υπάρχει στο ΛΠ επίσης.

Κατά τα άλλα, το ρολλινγ στοουν γράφει ότι παίζουν brain-dead beach punk! χαχαχα

στο γνωστο τουρκικο σαιτ το βρηκα το LP για κατεβασμα.Εστειλα και pm παντως.