Rockwave Day 3: Metallica, Mastodon, Μy Dying Bride, Dirt Spawn Disease

Eγώ!!!

ακόμα δεν ξέρουμε τι ώρες θα βγούν ε?

Την κανω κι εγω παιδες. Θα τα πουμε στο πεδιο της μαχης :drunk: :yahoo: :yahoo: :metal: :band: :twisted:
[SIZE=“7”]METALLICA ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!![/SIZE]

Φεύγω και εγώ. Αντέ εύχομαι να ναι τόσο απίστευτα που να μην μείνει τίποτα όρθιο!!!Τα λέμε στο Pit:D

ΦΕΥΓΩ Κ ΕΓΩ , ΣΕ 7 ΩΡΕΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΥΣ [SIZE=“7”]ΜΕΤΑLLICAAAAAAAAAAAAA[/SIZE]

κουνιστές βαρκαρόλες της κολυμπίθρας του Σιλωάμ, …στριλίνοι του κερατά …ΑΠΟΨΕ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ…
To creaping death αρχινά , με τη μεγάλη κραυγή
SLAVES Για όλες τις σκουλικαντέρες και τα λοιπά ερπετά…, που σούρνουν τις μάπες τους και τα κουφάρια τους στο πλανήτη 3000 χρόνια μετά τον Τουτανχαμών , χτίζοντας ακόμη πυραμίδες, μέχρι με τη ΤΑΦΟΠΕΤΡΑ τους να κάνουν μετωπική ,ένα ωραίο πρωί ξαφνικά, χωρίς να προλάβουν να
take a look at the sky, just before the die…xa.a…xa.ax.xa…xa.xa.x.a.xa.ax.xa.
Σκύψτε όλοι να δείτε και να γευτείτε τη ΝΑΥ-ΑΡΧΙΔΑ που κατέπλευσε, μερικά χιλ. απο τη καμμένη Πάρνηθα, όταν οι εκπροσώποι μας , θα είναι σε κάποιο κοκτέιλ πάρτυ στη Πολιτεία, χωρις να ξέρουν ούτε τους στίχους του Master of Puppets, αφού νομίζουν ,δε τους αφορά…όποως οι αναδασώσεις και τα οικολογικά…
Οι χλωρίδες καήκαν …οι τετράποδες πανίδες είναι εκεί ,προς Σύνταγμα μεριά,μαζεμένες , παριστάνοντας τον ΦΑΣΙΣΜΟ της ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ, μεταμφιεσμένο στη λαική εντολή, ,…Ο λαουτζίκος που είναι δε ξέρω…χα…αχ.αχ.χα.χα.χα.χα.χα.λιάζεται στην εξοχή…χα…α.αχ.χ.α.χ.
ΘΑΝΑΤΟΣ By my hand…

H TEΛEYTAIA MΕΡΑ που είδες τη ΡΩΣΙΑ 1991 Αεροδρόμειο ΜΟΣΧΑΣ
Αφιερωμενο στους Τουρκόσπορους ,που επιβάλαν τη μπουζουκολαγνεία εν Ελλας, 500 χρόνια μετά και βαφτήσανε ελληνικό ροκ και τα ρεμπέτικα, του κάθε εξαρτημένου στη καναβουριά…Κρυφτε’ιτε με το παππου και τη γιαγιά ,αγκαλιάρεμάλια του κερατά, και πηγαίντε με γραβατούλα στ βαφτήσια , να προστατευεθεί η παράδοση του Κιουτσούκ Καναρτζή , του Καπουδάν Πασά και του Ομέρ Βρυώνη…Ναι βρίζω και καταγωγές 25 πίσω γενέες, μπας και κανένας έντεχνος παρεξηγηθεί και μας πει ,ιστοριούλες για τις χαμένες πατρίδες ,του μπαγλαμά και του μπακλαβά,στη σημερινή εποχή που ευδοκιμεί μόνο η ΓΥΦΤΙΑ…απάκρη σ άκρη στην Ελλάς…συχτιρ…

Γιατι κάποιοι άσχετοι και γελίοι νομίζουν ότι το ΜΕΤΑΛ είναι απλά μια ΜΟΥΣΙΚΗ…σα τη δική τους τη ΚΟΥΝΙΣΤΗ…χα…α.χα.χα…χα.

Οσοι ενδιαφερονται να παρουν μια γευση απο το σημερινο γεγονος,ας μεταφερθουν εδω: (ξερω οτι πρεπει να μπει σε αλλο σημειο του forum αλλα νομιζω οτι λογω επικαιροτητας του αρμοζει εδω) http://www.mininova.org/tor/775432

Τι ειπε ρε παλι ο ανθρωπος
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Αντε παιδες καλα να περασετε σημερα οσοι πατε και να τα σπασετε ολα!!!

:frowning: :frowning: :frowning: :cry: :cry:

Την κάνω κι εγώ, acting like a maniac!
8 χρόνια περίμενα, 5 ωρίτσες έμειναν!

14 χρόνια αναμονής σε λίγες ώρες θα λάβουν τέλος…:smiley:

[SIZE=“7”]ΜΕTALLICAAAAAAAA [/SIZE]

Υ.Γ Οσοι/ες δεν θα έρθετε χάνετε ένα σημαντικό ραντεβού με την ιστορία…

Ρε ουστ απο δω…:frowning: :frowning: :frowning: :stuck_out_tongue:

Τωρα φευγω κι εγω. See you in the gig dudes! :smiley:

22 χρόνια και 5 μήνες διαρκούς ψυχικής και ακουστικής κατάνυξης!!!

Καλά δεν γυρισε κανείς ακόμη?
Εγώ δεν πήγα αλλά με πήρε ο αδερφός μου τηλέφωνο την ώρα που παίζαν nothing else matters αλλά και μετά το τέλος της συναυλίας και μου είπε τα καλύτερα. Αν και δεν είμαι φαν, ένιωσα πολυ χάλια που δεν ήμουν στο λαιβ και έβλεπα μπούρδες στην tv. Ντροπή μου, δεν θα το ξανακάνω. Πότε είπαμε ότι ξανάρχονται? Η μήπως θα ανοίξει νέο τόπικ με τίτλο Μετάλικα λάιβ το 2008?

Tza…Μαλλόν ο πρώτος είμαι…
χωρις σειρα

Whiplash
Seek
Creeping
Fade
Battery
Puppets
Heroes
Sanitarium
Orion
And Justice
One
Sandman
Sad
Matters
Roam
Fuel
Memory

Ισως και να μου έχει ξεφυγεί κανένα
Αποδοση με άριστα το 10=10
Τα υπολοίπα άυριο

kalisperizo ta forums tou rocking kathos ine i proti fora pou grafo edo.Proto post lipon, sidomo, giati molis girisa apo metallica ke ime ptoma.tha po mono 2 logia, ke tha epaneltho tis epomenes imeres me perissoteri analisi.

Ida polla nea pedia.Kalo afto.Prepi na kataharikan tin sinavlia.
I metallica stin rizoupoli tou 99 se shesi me afto pou ida simera itan eti fotos brosta.Prin pesete na me fate
simioste pos osi tous idan tote, mallon tha simfonisoun. Sigrinete mono to one tote ke to one simera.Kamia apolitos shesi!Krima. I epilogi ton tragoudion prosopika me misoikanopiise. ithala ke alla apo to and justice, ke alla apo to kill em all alla afta ine peri orexeos opote den to katalogizo.

I mastodon pados ine thei, edo tha imaste pou tha erthoun headliners ke tha ta mamisoun ola.

opos ipa, 2 arades mono gia arhi, tha epaneltho (ohi se greeklish).

Μολις γυρισα. Συνοπτικα:

Dirt Spawn Disease

Δυστυχως δεν τους προλαβα…

[SIZE=“2”]My Dying Bride[/SIZE]

Ημουν απο τους πρωτους που ειπαν οτι ειναι ακυροι μεσα στο καταμεσημερο του καλοκαιριου. Ειμαι ομως και ο πρωτος που παραδεχεται το λαθος του. Απιστευτη αποδοση και πολλα μπραβο στον κοσμο γιατι ηταν αρκετος και συμμετειχε. Aχ, αυτα τα The Dreadful Hours, She Is The Dark…

[SIZE=“3”]Mastodon[/SIZE]

Απιστευτοι ομως!! Επιτελους τους ακουσαμε!! Κραξτε οσο θελετε αλλα ειναι με διαφορα οι κορυφαιοι της new metal generation. Για να μην πω οτι ειναι και ο ορισμος της progrssive μουσικης…

[SIZE=“5”]Metallica[/SIZE]

Το Ecstasy Of Gold ακουστηκε απο τα ηχεια…
Οι Metallica ανεβηκαν στην σκηνη…
Το Creeping Death δονησε την Ελλαδα ολη…
Ενα παιδικο ονειρο μολις ξεκινουσε το ταξιδι προς την εκπληρωση του…
Δεν θυμαμαι καλα τι εγινε μετα…
Δεν θα ειμαι αντικειμενικος αλλωστε…
Δεν περιγραφω αλλο…

DSD who ?
MDB 0 ? Akyro
M 0 ? prog ? Wha ?
M aka (another one bites the dust), xamhla kourdismenoi - a-groovatoi- ta xasane kai oi idioi, xasapikka, kalo setlist, me mtria kai ksenerwtoutsikh apodwsh. oi 22.000 den polykouniwntousan - den mporousan na kraththoun swsta, auksomoiwnane taxythtes, to one to phgan ligo kolopatourada eidika pros ta telh …
genika baremenoi kai diekperewtes mou fanhkan… escape from the studio gia 80e kata meso wro to kefali…
ntaks… geramata. se sxesh me to 99 ? xeirotero, me perysi kalytero alla den leei kai polla - ekei logw anikanothtas - apla apo to 3o kai meta sfaksane to puppets. me 9X pote htan h prwth, den paizei na sygkrinotan… me tpt.

TO TERRASVIBE den krataei 20.000 oute gia plaka TALAIPWRIA sketh, kai o LWRHS mas leei oti ntaks mwre ginete ligo kourash… re ti les, deuteriatika laib, alloi douleboun,. pou tous zhtate kai to 1/5 tou misthou tous.
den peiraz…

come october kai milame …

Mias kai mena einai h proti fora pou grafo sto forum… ithela kairo na grapso… alla isos h aformi na einai ayth h synaylia… Tha symfoniso loipon apolyta me ton hexenlord… ontos ta nea paidia pou blepoun proti fora tous metallica na enthousiastikan… omos kamia sxesh den eixe to live me ayto tou 99 sth rizoupoli (to opoio tote den me eixe sygklonisei) kai poso mallon me ayto tou 93 (me to ekpliktiko stage klp. klp.)… toso stis ekteleseis… oso kai ston hxo… toulaxiston sto shmeio pou briskomoun ego sthn konsola tou hxolipti oi kithares htan poly piso kai poly “bromikes”. Eno prin 2 meres akousame ston idio xoro kai apo to idio shmeio allh poiothta hxou apo tous Heaven and Hell ( Prosopika den eimai toso fan ton Black Sabbath me Dio oso ton metallica tis proimis periodou). Tha epanelthoume sto thema kai tiw epomenes meres leptomerestera… (ksero oti tha pesete na mas fate)… mporei na ftaei kai to oti allios krineis ena live to 93 oran eisai 18 xronon kai allios meta apo 14 xronia exontas akousei kai parakolouthisei poly perissotera pragmata opote tote den eisai antikeimenikos! Kata ta alla to set list kalo kai anamenomeno tha mporouse kai kalytero, tha mporouse kai xeirotero.

Epanexromaste ayrio… kalhnyxta!

Τα λόγια είναι περιττά. Άλλο επίπεδο…

Το μόνο που με ενόχλησε ήταν που σε μερικά κομμάτια τραγουδούσε τόσο το κοινό που δεν άκουγα τον Hetfield :frowning: :smiley: και το ότι στο στομάχι μου είχε μόνο 2 μπουκαλάκια νερό και έκαναν γκλούπου-γκλούπου :stuck_out_tongue: