Rockwave Festival 2017

εεεε σε σχεση με κατι τρουιλες που μονο λογια ειναι και φοβουνται μην ιδρωσουν σε κανα Live , πολλα κιλα αντριλα!

Δεν θα ερθουν οι Accept , ρε ; Θα δεις τι θα παθεις (Μπολονια γαμω την μπουτανα μου , σκεψου το σοβαρα επιτελους! )

1 Like

Είπε ο άντρας που είδε Placebo και Evanescence!!!

να κάτσεις σπίτι σου όταν έρθουν οι Accept ρε τραχανά, δεν είναι για σένα αυτά. Και Μπολόνια αν πήγαινα θα πήγαινα για καμιά μπολονεζ μακαρονάδα, να δω και τι σκατά είναι που δεν έχω φάει

Ξεκιναμε λοιπον απο την Παρασκευη.
Η αληθεια ειναι οτι βρεθηκα στο Terra Vibe γυρω στις 20.30, μολις που ειχαν ξεκινησει η Nightstalker.
Προσωπικα μου ηταν αδιαφοροι, δεν μπορω το stoner με τιποτα οπως και 1000mods που δεν τους ειδα καν.
Rotting Christ για 7η φορα, μια χαρα ηταν, φυσικα τους εχω δει και σε πολυ καλυτερα live.
Γενικα ηταν μια ωραια βραδυα,με καλη παρεα και ολα τα καλα.
Σαββατο δεν πηγα,δεν ειναι του γουστου μου
Κυριακη…εφτασα στο Terra Vibe λιγο πριν βγουν οι Paradise Lost. Ηταν οντως μια απο τις καλυτερες τους εμφανισεις σε ανοιχτο χωρο. Προσωπικα τιποτα δεν συγκρινεται με εκεινο το Live του 95-96 καπου εκει, στο Ροδον. Απο τοτε τους εχω ξαναδει βεβαια αλλες 3-4 φορες και τα συναισθηματα ηταν μια κρυο μια ζεστη.
Μετα τους Paradise Lost λοιπον, ηρθε η ωρα των Gojira. Βρε γαμω την DIDI, τι δουλεια ειχαν αυτοι οι τυποι να παιζουν στην μικρη σκηνη? Απλα τα σπασανε οι τυποι με αποκορυφωμα ενα κομματι-εκπληξη , το Territory των Sepultura. Ξεκιναει η εισαγωγη και λεω δεν μπορει,λαθος κανω και παμε Unknown man…speak to the world και πολεμος. Η μπλουζα ποιυ φορουσα με μια τεραστια σταμπα των Sepultura, υψωθηκε στα ουρανια. Με λιγα λογια και εκτος αυτου του κομματιου, τα παλικαρια ηταν οτι καλυτερο στο φετινο Rockwave.
Οσο για τους Evanescence…παιδες, 40 λεπτα αντεξα να τους ακουω και σηκωθηκα και εφυγα. Δεν παλευοντουσαν οι τυποι ρε. Οκ καλη η μουσικη τους, αλλα ειδικα μετα τους οδωστρωτηρες Gojira, που να εχεις ορεξη να ακουσεις την Εμιλια…Οπως και εγω ετσι και αρκετος κοσμος εφυγε εκεινη την ωρα.
Οσον αφορα των κοσμο, Παρασκευη και εγω κανα 5αρι μαξιμουμ υπολογιζω οτι ειχε και την Κυριακη κανα 10αρι μαξιμουμ.

1 Like

τραχανοπλαγια , να φερεις την μπαγκετα (δεν εννοω αυτη με την γαλοπουλα) των Skyclad πισω.

Μην χασεις με τιποτα τους Gojira αν παιξουν σε κλειστο χωρο . ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ !

1 Like

Από αυτά που διαβάζω λέω να μην τους ξαναχάσω…

Σε κλειστο θα τους δουμε πολυ ευχαριστως.

1 Like

και σε ανοιχτο πολυ ευχαριστα τους εβλεπες.

3 Likes

Στο μακρινό πλέον Sonisphere του 2011, υπήρξα αυτόπτης μάρτυρας του οδοστρωτήρα Gojira. Δε μου άρεσαν δισκογραφικά μέχρι τη στιγμή που τους είδα στο σανίδι. Ήμουν αρνητικά προκατειλημμένος και μου έδωσαν τα μυαλά στο χέρι. Χτες δεν τους είδα, γιατί αν ήθελα να δω κάποιον από το Rockwave ήταν αυτοί, και δεν έπαιζε να κατέβω Μαλακάσα μόνο για μια μπάντα με τέτοια ζέστη και μηδενικό ύπνο μετά από σαββατιάτικο bachelor party κολλητού. Αλλά ναι, οι άνθρωποι live σκοτώνουν κυριολεκτικά, και μπράβο τους.

1 Like

Παιδιά θέρισαν οι Gojira χθες. Πρώτη φορά και για μένα και απλά μας ισοπέδωσαν. Στην αρχή μόνο ο ήχος μας τα χάλασε αλλά έστρωσε στη συνέχεια.

παιζει να εχει κανεις καμια ιδεα για τις αμοιβες των συγκροτηματων που επαιξαν ;

what?

Πολύ καλή η χτεσινή μέρα. Να ξεκινήσω λέγοντας ότι οι Paradise Lost ήταν φανταστικοί χτες. Είναι οι MVP της χτεσινής μέρας χωρίς καμιά αμφιβολία. Ωραίοι και οι Gojira χωρίς να είμαι ο σούπερ φαν της μουσικής τους, η διασκευή στο Territory των Sepultura γάμησε. Ευχαριστήθηκα πολύ και το show των Evanescence αν και έπαιξαν 8-9 λεπτά λιγότερο από το προγραμματισμένο.

Γενικά ήταν μια πολύ καλή μέρα η χτεσινή που όποιος δεν ήρθε απλώς έχασε. Eντάξει όλοι θέλουμε να επιστρέψουμε στις παλιές καλές μέρες που βλέπαμε Metallica, Rammstein, Guns N’ Roses στο χωράφι αλλά αυτό δεν γίνεται. Με αυτό λοιπόν ως δεδομένο, το χτεσινό line up ήταν ό,τι καλύτερο. Απείρως καλύτερο από το να σου φέρνουν ποπ μουσική όπως τις προηγούμενες χρονιές (Robbie Williams ή Last Shadow Puppets οι οποίοι είναι για Eject Festival και όχι για Rockwave).

1 Like

πηγα να σε ρωτησω αν επαιξαν κατι και απο το roots στην εισαγωγη , αλλα ειδα βιντεακι απο το χθεσινο Live Και καταλαβα οτι ηταν false alarm.

Ναι, ζηλεύουμε κιόλας μη σου πω.

2 Likes

αφου ολοι ξερουμε ποσο πολυ ηθελες να δεις Lost , ασε τα σαπια.

Στους Λοστ θα λιαζόμουν όπως λιαζόταν ο @bostonflesh στους Gojira. Ναι, στο σκοτάδι θα λιαζόμουν.

1 Like

Γενικά φίλε δεν είχε κόσμο πολύ.
Ήμουν σε όλα τα σχήματα που είδα, πρώτη σειρά.
Ήταν άνετα να κάτσεις ή να σταθείς όπου θες,αφού ο κόσμος δε σε εμποδίζε γι’αυτό. Ήμασταν άνετα.
Επικα πολλή ζέστη αλλά ήταν γαματοι.
Ανάθεμα αρκετά καλοί
Λοστ μια χαρά
Η Βανέσα μας κουφανε. Αλλά κρατάει τέλεια η φωνή της …κανένα πρόβλημα κρύσταλλο ήταν και η φωνή και ο ήχος. Απλώς πολύ δυνατά…λολ τι κούραση.
Να μη σχολιάσω για το κωλοχωραφι ούτε νερα δεν είχε. Οργανωθείτε λίγο εκεί στη Μαλακάσα. Σταδιαλα. Τρελή ταλαιπωρία.

αποφάσισε…ψόφιοι ή γαμάτοι ήτανε;

4 Likes

Ίσως να το γαμήσανε και να ψόφησε.

7 Likes

:thumbsup: ετσι ακριβως…