Rockwave Festival 2017

Αυτό κάνω…το ανακάλυψα πρόσφατα Αυτό το σάιτ…δεν είναι.όμως όλα.τα σετ λιστ ίδια είναι παρόμοια. Άρα να δω αν στα περισσότερα έχει το.κομμάτι.μου και αν το έχει στα περισσότερα να υποθέσω ότι θα παίξει ; Πολύ χαίρομαι

Δεν είναι όλα τα setlist ιδια γιατι καποια live ειναι απο το tour και καποια αλλα απο φεστιβαλ να κοιτας των φεστιβαλ.
Ας πουμε οι επικα κατα 99% θα πουν ακριβως αυτα http://www.setlist.fm/setlist/epica/2017/nummijarvi-kauhajoki-finland-1be4f1c0.html

Οσο για την δευτερη σκηνη δεν ειναι και ακριβως διπλα…οποτε αν θες σε καποια μπαντα να εισαι μπροστα θα πρεπει να φυγεις λιγο πριν τελειωσει η προηγουμενη να πας να πιασεις θεση.

Και οι 2 headliners γενικα ερχονται με το καλυτερο σετ που θα γινοταν. Οι placebo ελπιζοντας να μην παιξουν παλι 20 λεπτα κανονικα ειναι για 2ωρο. Σε ιταλια και σλοβακια την τελευταια εβδομαδα παιξανε 25 κομματια με 2 ενκορ!

2 Likes

Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις @vassilis7;

ε ενταξει, καλυτερο ανεκδοτο απο αυτο που ειπα ομως, δεν υπαρχει…!
Πραγματικα ομως, μεχρι στιγμης δεν μπορω να ειμαι σιγουρος αν θα προλαβω να δω Rotting Christ ( για 7η φορα ) ή οχι. . Εγω μπορω να παω κατα τις 9.45-10.00 εκει. Βγαλτε ολοκληρο το ρημαδοπρογραμμα να ξερουμε τι σκατα θα κανουμε ντεεε.

Oι Placebo 1,5 ώρα ακριβώς θα παίξουν εάν τηρηθεί το πρόγραμμα. 2ωρο δεν πρόκεται να παίξουν. Απλώς φοβάμαι μήπως και αυτή η μιάμιση ώρα είναι κουτσουρεμένη.

1 Like

45 lepta paizoyn sinithws aytoi

Παιδιά ξέρετε πόσο κάνει το λεωφορείο που βάζει για μαλακασα αυτός από το musicland?

35 ευρω λογικα

Το ξέρεις σίγουρα ;;;; 30 θυμάμαι ρε γαμωτο κανω λάθος ; θα πας κι εσύ ;

δεν θα παω φετος οχι,μπορει να ειναι και 30 δεν ορκιζομαι…παντως εκει κυμαινεται

Με τι θα πας ; με αμάξι ; Ή καθόλου ;

οχι φετος δε θα παω καθολου μαλακασα αν και ειναι τιμιο λαιν απ(ποσο μαλλον σε σχεση με του 16)

Α οκ. Πας κάθε χρόνο σχεδόν ;

οχι καθε χρονο δε παω…τελευταια φορα πηγα το 15 Prodigy-Priest που ειχε

1 Like

ολοι 35 το εχουν

1 Like

Ωραία σ’ευχαριστώ πολύ.

Καλά, ακόμα και Anathema θα έχει τρελή ζέστη. Μάλλον θα πάρω μαζί μου σκίαστρο (έχω ένα πολύ ωραίο που με μια κίνηση στήνεται και ξεστήνεται) για καλό και για κακό αν και θα έχει πέσει λίγο ο ήλιος μέχρι τότε.

Σκέφτομαι να πάω σε καμιά κοντινή παραλία νωρίτερα. Δεν ξέρω τα μέρη από εκεί, όποια μου γυαλίσει θα αράξω και θα σκάσω κατά τις 6. Λόγω ζέστης, Epica δεν με κόβω να παρίσταμαι.

Έλα παραπονιαρη!

Ο προγραμματισμός μου όσο αφορά το ταξίδι από Θεσνικη άλλαξε …Σκέφτομαι για τραινο ή εκδρομή λεωφορείο …

Οι εκδρομές (rock tours, jo κτλ) πως είναι ρε παιδιά , έχω να πάω πάνω από 10 χρόνια κ ομολογώ δεν ήταν κ το πιο άνετο … Θετικό ότι σε πάνε κ φεύγεις με τη μια, χωρίς άλλες μετακινήσεις …
Το τραινο όμως είναι χλιδα…!

35€ εκδρομή, 55€ τραινο με επιστροφή την άλλη μέρα (μπορω να μείνω σε συγγενή )

σιγά μην είναι χλίδα το τρένο! ξεκινάς και δεν ξέρεις πότε θα φτάσεις… έχει αρκετές καθυστερήσεις γενικά…

δεν ξέρω πως είναι οι εκδρομές, θα το σκεφτώ για Ejekt με Daily Trips μάλλον, αλλά την ταλαιπωρία του τρένου θα προσπαθούσα να τη γλιτώσω στη θέση σου…