~ Rush ~

Πολύ μπροστά από την εποχή τους, γι’αυτό και μου αρέσουν στα 70’s :smiley:
Aγαπημένα albums:

Fly By Night
2112
Permanent Waves
Moving Pictures
Signals

Μεσα στα 3-4 καλυτερα προγκρεσιβ συγκροτηματα. Μονο και μονο το οτι ειναι 3 ατομα κι ακουγονται σαν ορχηστρα αρκει για να εχουν τον απαραιτητο σεβασμο.
Υποκειμενικα μιλωντας, ειναι απ’τους πολυ αγαπημενους μου. Και το καλυτερο live γκρουπ αυτη τη στιγμη.-

Mεσα στο τοπ3 των αγαπημενων συγκροτηματων μου,οποτε η οποια αντικειμενικοτητα παει περιπατο και το οπαδιλικι βγαινει μπροστα φωναζοντας μονολεκτικα:[SIZE=“6”]ΘΕΟΙ[/SIZE]

Πλησιαζει ο καιρος που επιτελους το ονειρο θα γινει πραγματικοτητα και θα τους δω και ζωντανα αν ολα πανε κατ’ευχην.RUSH ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Rush ε??
Λοιπόν, τι να πω για δαύτους? Βασικά δε θα πω τίποτα γιατί ό,τι και ν πω είναι λίγο…
:respect:

+1.654.654.465.274.732.319

Ki egw symplirwnw vazontas kai to Snakes & Arrows… Terastios diskos!

Ok, συμφωνώ απόλυτα με όλους τους δίσκους που λέτε, αλλά γιατί συνήθως το caress of steel δεν το αναφέρει κανείς? Για μένα ο καλύτερος τους μετά τα A Farewell και 2112…:-k

Γιατι ακουγεται σα δισκος των Manowar.

Οκ, προφανώς το αντίθετο ισχύει:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τι υμνος το The fountain of lamneth!!!

Tεράστιο group. Ότι και να πω είναι λίγο.

Αγαπημένο album: Farewell to Kings
Αγαπημένο κομμάτι (και ένα από τα αγαπημένα ever): La Villa Strangiato

Eπιτέλους το όνειρο θα γίνει πραγματικότητα στις 9 Οκτωμβρίου

Η αδυναμία μου η μεγάλη που ακούει στο όνομα Rush! :smiley:

Δεν αρχίζω αναλύσεις, δεν έχω χρόνο.

Τέσπα ο αγαπημένος μου δίσκος είναι σαφώς το Hemispheres…

ΑΨΟΓΟΣ ΔΙΣΚΟΣ.

δεν λεω τπτ…
:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

μεγαλο group μ αρεσουν πολυ,αλλα στο γενικο συνολο αυτο που μου φαινεται φτωχο ειναι η φωνη…θα θελα κατι καλυτερο στα φωνητικα…

σαν μουσικοι και οι τρεις κορυφαιοι…:slight_smile:

αγαπημενο album farewell to kings και κομματι το xanadu…8) 8)

Παγκόσμια πρωτοτυπία αυτό!

Πως κι έτσι; :-k

alpoustata to mono sigrotima pou exo liosei oti disko tous exo akousei ke ta AGAPISA OLA!!! 8O 8O

episis ta 30 bootlegs tous pou exo ine istorika ntokoumenta… milame oi an8ropoi ine apistftoi!!! 8O

EVERYBODY GOT TO DEVIATE FROM THE NORM

Το αγαπημενο μου συγκροτημα αν και σταματησαν να παιζουν prog στο Grace Under Pressure

Το μοναδικο τριο στην ιστορία της μουσικής που ακούγοταν σαν ορχήστρα…Geddy Lee,Alex Lifeson,Neil Peart σας ευχαριστούμε…Χωρίς εσάς η μουσική μας θα ήταν φτωχότερη…

Y.Γ Δεν θα αναφέρω αγαπημένους δίσκους (γιατί ολοι είναι ισάξιοι.)αλλά 5 αγαπημένα κομμάτια…

1.Α natural science

2.Xanadu

3.Bravado

4.Limelight

5.Animate

καλοι φαινονται αλλα δεν ειναι του ειδους μου

Nα πω ότι ένα από τα μεγάλα κολλήματα μου είναι το κομμάτι Red Sector A.

Tea Party ρε παπαρα.