Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Το “καπέλο” του τελωνείου είναι +3 ευρώ. Αυτό βέβαια αν το δέμα σου ξεπεράσει κάποιο βάρος(πάνω απο 1kg αν δεν κάνω λάθος). Αγοράζοντας CD’s, δεν νoμίζω να ξεπεράσεις αυτό το βάρος ιδιαίτερα αν του πείς να στα στείλει χωρίς τα jewel cases

Σε ευχαριστω φιλε!Οχι μωρε.1-2 cd θα παρω απλα ειναι μερικα που δεν τα βρισκω εδω ή στο ebay ειναι τρομερα
χαμηλες οι τιμες τους στα ebay stores και με ψηνουν ασχημα!

Ρε παιδια τα cd που βγαινουν με τις πολυ λεπτες πλαστικες θηκες(αυτες τις τελειως λιτες συσκευασιες με οχι σκληρο υλικο)πως τις γραφουν στα descriptions?Γιατι ενας seller στο ebay που θελω να αγορασω απο αυτον,για μερικα γραφει “new / mint cd,CD is new & unplayed-comes in jewel case in plastic sleeve” και για αλλα " new cd,CD is new & still factory sealed, comes in jewel case"

Ποια η διαφορα?

Κοιτα το jewel case ειναι η κανονικη θηκη που ολοι ξερουμε και αγαπαμε.
Αυτο το plastic sleeve που γραφει στο πρωτο,μηπως ειναι καμια ζελατινα ?

ερώτηση: μπορώ να αγοράσω από το αμερικάνικο amazon ή δεν στέλνουν?γιατί κάποια έχουν διαφορά τιμής με το amazon.uk??:-k

ανετα μπορεις και απο το αμερικανικο…μαλιστα συμφερει πολλες φορες λογω ισοτιμιας ευρω-δολλαριου, εναντι της ισοτιμιας ευρω-στερλινας οσον αφορα το αγγλικο αμαζον.

Παιδια,μηπως ξερετε κανενα site εκτος απο το play.com για αγορα metal t-shirt που να βγαινει συνολικα το κοστος απο 20 ευρω και κατω (συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων αν υπαρχουν);

Δοκιμασε τα loudclothing.com, ebtm.com, grindstore.co.uk

Eυχαριστω πολυ :slight_smile:

Οσοι εχετε ψωνισει απο amazon.co.uk…Τα “estimated delivery time” πεφτουν μεσα η μπα?

δεν θυμαμαι ακριβως τωρα ποσο ειναι το estimated time delivery, παντως τελευταια φορα που ψωνισα, το slipknot το καινουριο, μου ηρθε σε 5 μερες… σιγουρα πιο νωρις απο οτι περιμενα… ειναι και θεμα ταχυδρομειων βεβαια…

εντιτ : συγκεκριμενα που κοιταξα…το παρηγγειλα 04/09 και 09/09 μου ειχε ερθει…πολυ καλα νομιζω για αποσταση ΗΠΑ - Ελλαδα… Εδω αλλα απο ευρωπη μερικες φορες αργουν περισσοτερο…

εντιτ 2 : καλα καμμενος ειμαι…για αμερικη νομισα πως ελεγες…ακυρο…

η μιση μου ντουλαπα απο κει ειναι :stuck_out_tongue:

Εσυ μιας και λες για ΗΠΑ στο amazon.com αναφερεσαι μαλλον:-k

Α btw οταν αγορασεις πραγματα απο το .com μπορεις να τους ζτησεις να στο κανουν mark ως gift(για να αποφυγεις τελωνειο)?Στο ebay το κανουν απο μονοι τους πλεον οι πωλητες,εκει γινεται να το ζητησεις?Και πες μου κι αν εχεις ψωνισει απο πωλητες που απλα προωθουνται απ το amazon(δηλαδη οχι απ το ιδιο το amazon.com)και αν πηγαν ολα καλα…

Οι περισσοτεροι απο αυτους τους πωλητες δεν στελνουν στο εξωτερικο παντως.

Aπ’ ό,τι παρατηρώ δε συμφέρει να αγοράζεις ένα-ένα cd από site όπως το e-bay, amazon λόγω μεταφορικών. Νομίζω πρέπει να μαζευόμαστε οι φορουμίτες να παραγγέλνουμε όλοι μαζί τα cd που θέλουμε να γλυτώνουμε τα έξοδα :stuck_out_tongue:

Αλλη μια χαζή ερώτηση λοιπόν. Έκανα το λογαριασμό μου στο paypal, και όσοι έχετε ήδη θα ξέρετε αυτά που θα πω.

Σου λέει αυτά τα 3 βήματα

Your card ending in **** has been charged 1.50 EUR on Sep. 29, 2008.
Check your card statement in 2-3 days and find the 4-digit PayPal code for the charge.
Return to PayPal and enter the 4-digit code to confirm your credit card.

Που μπορώ να βρω αυτόν τον κωδικό. Τι είναι το card statement?

κάθε μήνα (ή δίμηνο - δεν θυμάμαι ακριβώς) θα σου έρχεται χαρτί από την τράπεζα στην οποία έβγαλες την κάρτα σου με τις κινήσεις που έχεις κάνει μέσω αυτής. στον πρώτο λογαριασμό που θα σου έρθει, θα έχει και την πληρωμή σου (αυτό το ενάμισι ευρώ) προς το paypal. δίπλα στο όνομα θα έχει και έναν τετραψήφιο κωδικό, αν τον βάλεις μετά στο paypal θα σου επιστραφεί το ενάμισι ευρώ και, αν θυμάμαι καλά, θα αρθεί το όριο για αγορές ου τώρα νομίζω είναι γύρω στα 1000-1500 ευρώ/μήνα.

Xμ κατάλαβα. Και επειδή όμως μπορώ να βλέπω κάθε στιγμή την κίνηση της προπληρωμένης μου μέσω της σελίδας της πειραιώς στο ίντερνετ (να φανταστείς η προπληρωμένη που έχω είναι ηλεκτρονική, δν υπάρχει πουθενά σαν πραγματική καρτα, ούτε πηγα στην τράπεζα για να τη βγάλω), τότε λογικά θα μπορώ να το δω απο κει αν δεν κάνω λάθος.

!!!

Δεν ξέρω τι παίζει σ’ αυτήν την περίπτωση, η δική μου είναι η κλασική πλαστική καρτούλα, αλλά μάλλον ναι.

omg τσεκαρετε αυτο,εχει τα παντα http://www.musicstack.com