Summer Festivals

για το φετινο εξιτ και να με πληρωναν δε θα πηγαινα

βγήκα αυτο για το Sofia Rocks 2012…
http://www.evrosbooking.com/Default.aspx?tabid=82&agentType=View&PropertyID=59

αντε ψηθείτε!!!
εγω μεσα στη βδομάδα θα παρω τηλ να δω τι παιζει…

[B]‘Bloodstock Open Air’ To Be Streamed Live On Dailymotion[/B]

Dailymotion, the world’s second largest video portal, is exclusively streaming the Bloodstock Open Air metal music festival live, globally, from August 9 through August 12. The annual event, staged at Catton Park, Derbyshire in the United Kingdom, is one of the leading outdoor metal music festivals in the summer calendar.

Bloodstock will feature performances by artists and bands such as ALICE COOPER, MACHINE HEAD, SEPULTURA, PARADISE LOST, ANVIL, ORANGE GOBLIN and DREAMCATCHER. The festival has been running since 2001, originating from an indoor festival. It now boasts three stages of cutting edge metal performance, with an attending audience of over 10,000.

Mipws tha einai kanenas allos bloodstock???

Το sziget festival θα μεταδωσει ζωντανα με live streaming ενα μερος του φεστιβαλ με συγκεκριμενα συγκροτηματα

Το συγκεκριμενο φεστιβαλ ανακυρηχθηκε περυσι το καλυτερο στην Ευρωπη με πανω απο 20 stages και 350.000 κοσμο

πολυ πλακα χθες οπου η κλειστή σκηνή (που παίρνει χαλαρά πάνω από 8000 κόσμο αν υπολόγισα σωστά) ήταν τίγκα στους DEUS (φοβερή εμφάνιση) και στο καπάκι θα βγαίνανε οι MINISTRY (headliners χτες σαυτη τη σκηνή) όπου μείναμε τρεις και ο κούκος (700-800 ατομα με το ζόρι). είχανε όλοι πάει PLACEBO που παίζανε στην κεντρικη σκηνή.

μεγάλη ποικιλία παντως, με απειρες μικρές σκηνές από αφρο λατιν μεχρι μπλουζ, και από dance μεχρι indie/ποπ/ροκ ονόματα.

Sziget? Ειχα παει περυσι με πολυ πιο καλο lineup (για μενα)

καλα να περασεις!!! Τρελοκομειο ειναι ολο το φεστιβαλ!!! :p:p:p:p

Περασα τις καλυτερες διακοπες μου εκει !!!

A επισης αν δεν παιζει καποιο σημαντικο ονομα εκεινη την ωρα δες Goran Bregovic! Χωρις να το περιμενω περασα πιο γαματα εκει απο ολα τα συγκροτηματα που ειδα (δεν εχω ακουσει πανω απο 4-5 τραγουδια του) ο τυπος εχει φοβερη ενεργεια! Βεβαια ειχα και καλη παρεα με κατι Ιταλους χορευαμε σαν τα παρδαλα κατσικια!!! :slight_smile:

περιμενουμε review!!! :slight_smile:

καλα τα φεστιβαλ σε ολη την υπολοιπη ευρωπη αλλα σαν την αγγλια δεν εχει…

το αγγλικο κοινο δε παιζεται…θα βρεις φανατικο κοινο να χορευει και να τραγουδαει ολα τα τραγουδια,μεχρι και 12 το πρωι σε παγκοσμιως αγνωστη μπαντα…

reading 2012,παρα το φτωχο line up,το φεστιβαλ εκπεμπει μια μαγεια…

Επειδη το Wacken εγινε ξανα Sold out fetos με Rammstein,Anthrax,Deep Purple κλπ…εχει παρει κανεις εισιτιρια απο το viagogo?

Όποιος έχει πληροφορίες για [B]Primavera Sound[/B] (σκηνές , κόσμος , διαμονή κλπ) , ας μιλήσει … Είτε Ισπανίας , είτε Πορτογαλίας … Βασικά αν υπάρχει και πιθανότητα sold out , για να ξέρω τι περιθώρια υπάρχουν…

SONISPHERE ITALY 8 JUNE 2013 [SPOILER][SIZE=“5”]IRON MAIDEN[/SIZE][/SPOILER]λενε στο προφιλ του fb του event,οτι εχουν κλεισει.

Το ιταλικο Sonisphere γινεται στην Imola που ειναι κοντα στην Μπολονια αν δεν κανω λαθος, ετσι?

arena rho fiera, milano

Σε ευχαριστω. Η μαλακια ειναι οτι ειναι μεγαλη η αποσταση απο τη Ρωμη που θελω πολυ να δω και το Μιλανο σαν πολη δεν λεει τιποτα απο οσο ξερω. Συν το οτι προτιμω να τους δω σε δικο τους σοου και οχι φεστιβαλ, οποτε μαλλον χλωμο για Ιταλια.

το μιλανο ειναι ανετα η πιο ασχημη πολη στην ιταλια (αν οχι στον κοσμο)
αν θες να το συνδυασεις με εκδρομη καλυτερα πανε γαλλια που ναι συνορα με βελγιο και μπορεις να πας και παρισι και βρυξελλες :wink:

Ορδές Ελλήνων και ευρωπαίων hipster για έναν πολύ σημαντικό λόγο : έχει ότι πιο φρέσκο υπάρχει στην μουσική για εκείνο τον χρόνο. Γενικά ότι καλό (<6) θα διαβάσεις στο pitchfork παίζει εκεί.Έχει 3-4-5 “μεγάλα” συγκροτήματα/καλλιτέχνες και τα υπόλοιπα είναι ανερχόμενα (χωρίς να είναι απόλυτο αυτό βέβαια και είναι σχετικό).
Από την άλλη είναι Βαρκελώνη, άπειρες επιλογές για διαμονή για όλα τα γούστα :stuck_out_tongue:
Άπό την στιγμή που γίνεται μέσα στην πόλη, έχεις πολλές επιλογές για φαγητό/ποτό κτλ, οπότε έχεις ένα μικρότερο κόστος από άλλο φεστιβάλ.
Για sold out δεν έχω ιδέα.Σίγουρα έχεις αρκετό χρόνο πάντως, θα σου έλεγα μέχρι πάσχα,αλλά δεν θελω να σε παρω στον λαιμό μου
Διάβασεεδώκαι ένα review από το 2011

Να υποθέσω το σκέφτεσαι λόγω Blur ε? Εγώ θα σου έλεγα υπομονή μέχρι Ιανουάριο-Φεβρουάριο που θα ανακοινώσουν (λογικά) μέχρι τότε όλες τις συναυλίες της περιοδείας, και πιθανώς να παίξουν κάπου πιο κόντα (Exit-Σερβία, Sziget-Βουδαπέστη, Ιταλία) οπότε να σου βγει και πιο οικονομικά…

Μπα όχι... Απλά επειδή πάω με παρέα, αποφασίσαμε φέτος για ευρωπαίκο Νότο, εε και η Ισπανία δεν την παλεύει ιδιαίτερα από μέταλ,oπότε σκέφτηκα το Primavera που είναι top στο είδος του... Και έχω και κάποια ελπίδα λόγω pitchfork , για κανέναν καλό εκπρόσωπο του ακραίου ήχου...Πέρυσι είχε Melvins, Godflesh, Sleep,Napalm Death... Φέτος ελπίζω ίσως σε τίποτα Swans (πέρυσι είχε τον M.Gira νομίζω)

Έχω κλείσει ήδη αεροπορικά 160ε με Aegean και ξενοδοχείο αυτό εδώ:


Είναι λίγο μακρυά από κέντρο , αλλά απ’ ότι ξέρω έχει πολύ καλό δίκτυο ΜΜΜ η Βαρκελώνη και νυχτερινά λεωφορεία. Για τα εισιτήρια του Primavera, πιστεύω σε ένα 2μηνο θα μπορώ να τα πάρω οπότε ελπίζω ότι δεν θα χει πρόβλημα. Oι Blur νομίζω έχουν ανακοινωθεί για Primavera και Rock Werchter.

Η μαλακια ειναι οτι εχω παει Παρισι το 2010 και ειδα και AC/DC εκει. Ρωσια, Ιρλανδια, Σκωτια ή Αγγλια θα παιξουν μαλλον.

QUOTE=darksoulg7,post:497,topic:5519"]
Έχω κλείσει ήδη αεροπορικά 160ε με Aegean και ξενοδοχείο αυτό εδώ:


Είναι λίγο μακρυά από κέντρο , αλλά απ’ ότι ξέρω έχει πολύ καλό δίκτυο ΜΜΜ η Βαρκελώνη και νυχτερινά λεωφορεία. Για τα εισιτήρια του Primavera, πιστεύω σε ένα 2μηνο θα μπορώ να τα πάρω οπότε ελπίζω ότι δεν θα χει πρόβλημα. Oι Blur νομίζω έχουν ανακοινωθεί για Primavera και Rock Werchter.
[/quote]

Η Βαρκελωνη ειναι πανεμορφη πολη και εχει αψογα μμμ, οποτε δεν θα εχεις προβλημα οπου και να μεινεις. Για το φεστιβαλ δεν ξερω, αλλα σαν πολη την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Η μαλακια ειναι οτι εχω παει Παρισι το 2010 και ειδα και AC/DC εκει. Ρωσια, Ιρλανδια, Σκωτια ή Αγγλια θα παιξουν μαλλον.

Η Βαρκελωνη ειναι πανεμορφη πολη και εχει αψογα μμμ, οποτε δεν θα εχεις προβλημα οπου και να μεινεις. Για το φεστιβαλ δεν ξερω, αλλα σαν πολη την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Δεν θα είχα τρελές ελπίδες για metal παρουσίες (μεγάλες και καταξιωμένες) όπως είπες φρέσκα ονόματα πιο πιθανό.Για Swans θα το θεωρούσα πολύ πολύ πιθανό (αμα κάνουν και περιοδεία εκείνη την περίοδο ακόμα πιο πιθανο). Και εγώ θελώ πολύ να τους δω. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, δεν θα εχεις κανενα προβλημα με ΜΜΜ στην Βαρκελώνη.Χρόνια μπροστά.

Πάροτι δεν έχω πάει,έχω ακούσει συνολικα πολύ καλα λόγια για Primavera και είμαι σιγουρος πως θα περασετε καλα.