Superhero Movies

οχι, μονο για τα 2 πρωτα το πιστευω το παραπανω, που εχουν ακομα μια μοναδικοτητα και εναν πιο ιδιαιτερο αερα σα δημιουργιες… τα τελευταια ειναι προιοντα.

Το παραδειγμα με τζοκερ-σπαιντι παραπανω δν εχει καμια σχεση με αυτο που λεω…
Ο Τζοκερ-και καθε τζοκερ ή αλλος χαρακτηρας που θα ηταν στη θεση του ισως, ελεω Νολαν πχ που δεν ειναι τελειως ξεπουλημενος και προσπαθει καλως ή κακως να κανει κατι παραπανω στο κλαδο των μπλοκμπαστερ + δεν ειναι στουντιακο πιονι, εδωσε εναν χαρακτηρα πρωτα απολα γεματο με τις προδιαγραφες που ηθελε ο ιδιος, σαν Δημιουργος και μετα σαν αυτο που ειναι και σημαινει στην νερντ κοινοτητα(στο τρεηλερ παντα λεω)…
ο Σπαιντερμαν του καπ, δωθηκε σαν το δωρακι του χαμυ μηλ των μακντοναλντς-δλδ αυτο που ουσιαστικα κανει η Ντισνευ σχεδον στα παντα της, σαν προιον στουντιακης εταιρικης λογικης για να πουλησει τη φιγουρα του στα παιδακια + να μην χασει εισητηρια

επισης ναι, αυτο ισχυει απο την εποχη του Jaws αλλα τοτε οι περιπετειες-μπλοκμπαστερς, ηταν και τα aliens, die hard, Indiana jones, terminator κοκ…
ναι, ταινιες-μετοχες ειναι, μονο που μερικες ‘ετυχε’ να αλλαξουν το συγχρονο δυτικο σινεμα γτ ειχαν απο πισω 5 σοβαρους συντελεστες και μετα το στουντιο να παιζει μπαλα και να εχει αποψη

τωρα οχι -και δε χρειαζεται καποιος να λιωνει σινεμα για να καταλαβει οτι ο Σναηντερ ή ο Σινκερ δεν εχει ουδεμια σχεση σε τιποτα με τον Καμερον πχ.-

δεν υπαρχει καμια ξεχωριστη ομαδα σκηνοθετων κτλ, υπαρχει ενα στουντιο που πλασαρει δεδομενους ηρωες συμπαθεις στο κοινο σαν προιοντα γτ ετσι πουλαει

ειναι αστειο να μιλαμε για comic fan favorite ταινιες, οταν, οσο αντικειμενικα γινεται, απο ολες τις ταινιες της Μαρβελ (10-15 ποσες ειναι), αυτες που κερδισαν γενικοτερα την υποληψη του κοινου και κριτικης -οχι των τελειωμενων φανμποηδων που ειναι ζωα και γεμιζουν σελιδες επι σελιδων στο imdb ποιος την εχει πιο μεγαλη επειδη βρηκαν νοημα στη ζωη τους απο 5 ταινιες με εκρηξεις και κολαν- ειναι το αηρονμαν1 αβεντζερς1, το καπ2 και το γκαρντιανς ενω ολες οι υπολοιπες θεωρουνται οριακα μετριες στη καλυτερη…

οκ, βασισμενες σε κομικ της Μαρβελ ειναι ταινιες, δεν ηταν ουτως ή αλλως ποτε η Μαρβελ Νταρκ Χορς κτλ να ψάξω βαθος Sandman ή Preacher αλλα διαολε, εχουν βγει στο παρελθον ταινιες με υπερηρωες που ΓΑΜΑΝΕ και δεν εχουν σχεση με αυτη τη πλαστικουρα και το ξερατο κλισε που βλεπουμε τα τελευταια σχεδον 10 χρονια (και οι οποιες ηταν τιγκα στα κλισε κ αυτες αλλα αστειο να συγκρινει κανεις τον ΄΄κλισε’’ χαρακτηρα του Μαγκνιτο με τον κλισε χαρακτηρα του Ουλτρον)

και γω διαβαζα σπαιντερμαν και θυμαμαι ηταν απο τα πρωτα κομικ -το amazing- μαζι με το uncanny xmen και το hellblazer που παραγγελνα απο τοπικο αγγλικο βιβλιοπωλειο ηρακλειου πισω στο μακρινο '94, να μου το φερνει καθε μηνα σχεδον, οταν κυκλοφορουσε απο usa, σχεδον μεχρι το 2002 που ηρθα αθηνα και ξεκινησα τα κομιξαδικα παρτουζα :stuck_out_tongue:
αλλα ακομα και στις πιο σαπιες μερες του, αυτη την εμπορικουρα και εκμεταλλευση δε μου την εβγαλε ποτε (οκ, καπου προς το 2010 οπου και τα εκοψα σχεδον ολα :stuck_out_tongue: )…ουτε στις 3 ταινιες του raimy (ναι, και την 3η που ξερνουσε στουντιακο δακτυλο αλλα deep inside φαινοταν οτι πασχιζε να διατηρησει μια ταυτοτητα)… ε και ετσι οπως μου σκαει τωρα σα το νεο γυαλιστερο μπιχλιμπιδι της Ντισνευ, οχι, δεν εχασα τα λογικα μου, ακριβως αντιθετως ειπα ‘‘οκ, μαλακια’’… και ας γαμαει η στολη του ολες τις προηγουμενες μαζι, ταυτοχρονα και χωρις σαλιο :stuck_out_tongue:

το coclusion μου ειναι οτι περιμενω να δω 5 χρονια μια ταινια σα το Raid 1-2, Fury Road, John Wick κτλ για να τρωω στη μαπα αυτες τις παπαριες + εχει σχεδον αποκλειστει η οποιαδηποτε σοβαρη μεταφορα ενος ΚΑΛΟΥ κομικ στη μεγαλη οθονη -βλεπε τα τραγικα προσφατα με sandman και το νεο ανανεομενο πλανο που θελει σεναριογραφο του final destination να ολοκληρωνει το στορυ που χιωσε το στουντιο γτ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

Να πω το πιο εντονο σε μενα δειγμα οτι οτι βλεπω τωρα ειναι ενα στουντιακο εμπορευμα? πριν μερικα χρονια, 7-8 ξερωγω, δεν ειχα καμια επαφη, σχεση και γενικοτερα ενασχοληση με τους ορους box office, domestic, universal κτλ… δλδ τα διαβαζα αλλα δεν εδινα σημασια γτ δεν τα τονιζαν και τοσο ή απλα δεν εκανε τοσο σουσουρο αυτη η ορολογια ωστε να με τραβηξει…δλδ θυμομουν μονο το Τιτανικο που ξεπερασε το ενα δις επειδη παραηταν big deal επι '99… τωρα σε οτι γαμημενο σαιτ και να μπω, οι 4/5 κουβεντες θα λενε για νουμερα και την σημασια τους και καπου στο τελος θα πουν και για τη ‘‘ταινια’’ κατι… και βλεπω οτι ετσι γυριζει πλεον ο τροχος…

ΥΓ. Το καπ2 γαμουσε γτ κρατηθηκε οσο μπορουσε μακρυα απο το τσιρκο + δουλεψε πανω ισως στο μοναδικο δισδιαστατο χαρακτηρα αυτου του franchise + προσπαθησε για πιο αξιοπρεπες και ενηλικο στορυ, ή τεσπα όχι για φανς των εκρηξεων και των μπουνιων… τωρα εφεραν το τσιρκο σε αυτο και γιαυτο δεν ελπιζω και σε πολλα…

Εντάξει είσαι υπερβολικός όσο δεν πάει :stuck_out_tongue:

Καταρχήν μια χαρά αποδοχή από τους κριτικούς έχουν οι ταινίες της Marvel. Ακόμα και τα sequel Iron Man ή τα Thor είχαν γενικά θετικά σχόλια, το δε Ant-Man έπιασε ένα 80% στο rotten tomatoes. Κανείς δεν τα θεωρεί και αριστουργήματα έτσι και αλλιώς. Το αν αρέσουν σε 12-15χρονους fanboy-ιδες δεν βλέπω τι σχέση έχει. Εμένα στα 15 μου άρεσαν τα Alien, Terminator, Back to the Future είμαι σίγουρος πως οι τότε 30+ μας έλεγαν πόσο false είμαστε :stuck_out_tongue: Το τι σχόλια κάνουν για το ποιος την έχει μεγαλύτερη είτε στο Box office είτε αλλού δεν έχει καμιά σημασία.

Αυτό που ξεχωρίζει κάποιες ταινίες σαν το Spider-man 2 του Raimi π.χ. είναι η έντονη προσωπική υπογραφή του δημιουργού. Έλα πες αλήθεια η σκηνή στο νοσοκομείο με τον DocOc που ήταν αναφορά στα Evil Dead, ίδια πλάνα ίδια σκηνοθεσία, σου έφερε ένα τεράστιο χαμόγελο και κατευθείαν έβαλε την ταινία στις αγαπημένες σου. :stuck_out_tongue: Όχι ότι σε αδικώ και εγώ πανηγύριζα λιγάκι εκεί :stuck_out_tongue:

Κατά τα άλλα είναι λίγο άδικο για σκηνοθέτες όπως οι Russo να τους συγκρίνεις με τους Nolan Raimi αφού ουσιαστικά τώρα μπήκαν στο παιχνίδι. Και ο Favreau του πρώτου Iron Man και οι Russo έχουν δείξει πάντως ότι για αυτούς δεν είναι απλά μια δουλειά και σαφώς λατρεύουν αυτό που κάνουν.

Απλά δεν ξέρω τι είναι αυτό που σε κάνει να βλέπεις το σήμα του δολαρίου στον Spiderman, στο trailer του Civil War αλλά να βγάζεις nerd-ιλα και αγάπες στο trailer Star Wars όταν εμφανίστηκε ο Han Solo ή είδαμε το Millenium Falcon. Και αυτά από Disney ήταν και εκεί ένα επαγγελματίας ήταν πίσω από την κάμερα, και μιλαμε για μια ταινία που σχεδιάστηκε για να φέρει πίσω 2 δις τουλάχιστον (όπως και έκανε). Πάντα μιλάω για τα trailer και όχι τις ταινίες.

καταρχας προφανως θα χαμογελασω αν δω τον Χαν Σολο on screen πρωτη φορα μετα απο 30 χρονια γιατι η pop culture Κινηματογραφικη και μη αξια του ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτη του spiderman (οχι πολυ μονο απλα μεγαλυτερη, απελπιστικα πιο τεραστια υπερ του Star Wars)… το ιδιο και του φαλκον και γενικοτερα του Star Wars, εξου και προφανως να γκρεμιστει ο κοσμος οταν ξανασκανε μυτη τοσα χρονια μετα

  • υπηρχε και ο κρυφος ενθουσιασμος-λαχταρα για την μετα-prequel εποχη, για κατι πιο κοντα στη μεση ανθρωπινη νοημοσυνη απο αυτο που βιασε παιδικες αναμνησεις μια δεκαετια πριν…

δεν ειναι ιδια μεγενθη

οποτε οχι, ο ενθουσιασμος πηγαζει απο ενα franchise ηδη υπερεπιτυχημενο που φαινομενικα εδειξε στο τρεηλερ οτι δεν εχει καμια σχεση με τα εκτρωματα του παρελθοντος και θυμησε τους λογους που το STAR WARS εγινε μια απο τις πιο αγαπητες ταινιες ολων των εποχων

ο σπαιντερμαν στο καπ3… μια cgi μαλακια-σφηνα στο τρεηλερ που συμπληρωνει ενα ιδανικο πακετο action figures της ματελ

για τα aliens κτλ και τους 30χρονους δεν ισχυει τπτ τετοιο, αφου σημερα ολοι οι σπουδαιοι σκηνοθετες του χωρου κανουν quote αυτες τις ταινιες σαν τα προτυπα τους σημερα (30+χρονια μετα δλδ)… οπως και επισης οι 30αρηδες τοτε δεν ειχαν να πουν κατι -και δεν νομιζω οτι ελεγαν ποσο false ειναι κανεις- αφου τετοιες ταινιες στα 15τους αντιστοιχα δεν βγαιναν…

για τους Russo κραταω μια επιφυλαξη γτ ηταν πολυ δυνατοι στο cap2 για ντεμπουτο ας πουμε… Φαβρο ουτε καν

Kι εγώ είναι η αλήθεια Λούπιν τα πανηγύρια και τους νερντοοργασμούς για μια μπούρδα ενός επαγγελματία attention whore δεν την καταλαβαίνω, απ’ τη στιγμή που κράζεις όλα τα υπόλοιπα και τα θεωρείς σάπια. :stuck_out_tongue:

Η λογική το ένα είναι action figures της ματελ και το άλλο λατρεία δεν μπορώ να την καταλάβω. Το μόνο που βλέπω είναι ένα nostalgia factor για οτιδήποτε μετράει 2-3 δεκαετίες κινηματογραφικά και οτιδήποτε καινούργιο είναι σαπίλα και κατασκεύασμα των studio. Ε sorry δεν πάει έτσι. :stuck_out_tongue: Καταλαβαίνω την λατρεία στα παλιά αλλά δεν γίνεται να βγαίνουν όλοι οι σημερινοί σκηνοθέτες πιόνια και οι παλιοί δημιουργοί.

Ο Singer το πρώτο X-Men το έκανε το 2000, 16 ολόκληρα χρόνια μετά βγάζει την 4η δική του ταινία στο franchise που είναι από τις πλέον αναμενόμενες με τις 3 προηγούμενες να έχουν γνωρίσει τρελή αποθέωση σχεδόν από όλους. Δεν είναι μόνο στο box office και στο imdb η επιτυχία του. Η κριτική αποδοχή των δικών του X-Men ταινιών είναι τεράστια.

Ο Favreau όταν έκανε το πρώτο Iron Man επέμενε να πάρει τον καμένο εκείνη την περίοδο Downey Jr. για πρωταγωνιστή όταν όλα τα studio τον απέφευγαν λόγω κακού παρελθόντος. Η ταινία του γνώρισε την αποθέωση, δίνοντας ζωή στο MCU αφού με αυτή την ταινία ξεκίνησαν όλα και έκανε τον Downey τον μεγαλύτερο star στο Hollywood αυτή την στιγμή.

Tim Miller (Deadpool) έκανε R-Rated marvel ταινία όταν πριν μερικά χρόνια όλοι το θεωρούσα απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο ever και επίσης γνώρισε αποδοχή από κριτικούς και κοινό. Όπως όλα δείχνουν μπορεί να αλλάξει και την λογική του box office με την απρόσμενη επιτυχία του σε αυτό το κομμάτι.

Joss Whedon ακόμα και στο δεύτερο Avengers πήρε καλές κριτικές, το οποίο συνεχίζω να πιστεύω πως είναι ελαφρά υποτιμημένο αφού όλοι περίμενα το empire strikes back της Marvel και πήραν απλά μια καλή ταινία (οι κριτικές πάντως ούτε κακές ούτε μέτριες δεν ήταν). Στο δε πρώτο πιθανόν άλλαξε το κινηματογραφικό τερέν. Χωρίς το δικό του Avengers δεν θα βλέπαμε assemble movies με υπερ-ηρωες.

Matthew Vaughn (X-men: first class), James Gunn (Guardians) όλοι αυτοί δεν μπορεί να βγαίνουν πιόνια που κάνουν κλισέ ταινίες.

Δηλαδή ακόμα και αυτός ο Snyder τόλμησε και έκανε r-rated comic adaptation από Frank Miller (300) Allan Moore (Watchmen) και μάλιστα χωρίς να τον σφάξει η κριτική (για να μην θυμηθούμε James McTeigue και V for Vendetta επίσης r-rated και αποθεωτικές κριτικές). Ναι οκ ούτε εγώ είμαι φαν του Snyder αλλά μερικά πράγματα δεν μπορείς εύκολα να τα αγνοείς :stuck_out_tongue:

Προιόντα τα first class και days of future past;
OK…

BTW μερικά ενδιαφέροντα νέα

http://www.theguardian.com/film/2016/mar/15/harrison-ford-back-as-indiana-jones-for-fifth-film-directed-by-steven-spielberg


ok, αν βλεπετε τον Φαβρο, τον Γκαν, τον Σινγκερ, τον Σναηντερ κτλ σαν συνεχιστες του Σπιλμπεργκ, Καμερον, Λουκας, Βερχοφεν, Ζεμεκις, Ραιμι κτλ, εγω πασο και enjoy the show…

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ξεκαθαρα πιονια -εγω για πχ ειδικα Wheedon δε θα το ελεγα ποτε αυτο :stuck_out_tongue: - αλλα λειτουργουν ως τωρα με γνωμονα και γραμμη ξεκαθαρα στουντιακη και ελεγχομενη, ειναι πολυ απλο και κατα τη γνωμη μου, χωρις σχεδον κανενα προσχημα…

και προφανως ολοι εχουν σχεδον ενα touch που θα τους ξεχωρισει απο τον καθε Μπεη αυτού του κόσμου -γιαυτο και τους επελεξε και ο κολοσσος της Ντισνεη- αλλα οπως εστειλε τον Wright του αντμαν επειδη δεν της εκανε μετα απο 8 χρονια προετοιμασιας, οπως ο Wheedon τα παρατησε ολο μπηχτες για τον 2ο αβεντζερς που ηταν μια μαλακιαρα, ετσι και οι υπολοιποι θα συνεχισουν μεχρι εκει που θα τους αφηνουν τα αφεντικα της Ντισνευ… φανταστειτε πχ ενα Guardians χωρις να ειναι ουτε tie-in στο Marvel Universe, ουτε να ακολουθει την γραμμη τη εταιριας αλλα να ηταν τυπου deadpool πιο χυμα, πιο ελευθερο και χωρις ορους…ε ναι, θα γαμουσε χ100…

υγ. οχι, δεν εχει γνωρισει καμια τρελη αποθεωση τπτ απο τα παραπανω… τρελη αποθεωση γνωρισαν τα νταρκ ναιτ, αβεντζερς 1, καπ2, χ2 κτλ… οσο για τον Σναηντερ, πραγματικα δεν εχω να σχολιασω κατι που να αγγιζει σε σουρεαλισμο τη παραμικρη θετικη υπονοια που μπορει να κανει οποιοσδηποτε για οποιοδηποτε του εργο…

υγ2. tidus, εσυ κραζεις JJ πριν δεις καν ταινια, δλδ ποσο σοβαρα να σου απαντησει κανεις :stuck_out_tongue: (που ουτε γω τον γουσταρω και συνεχιζω να μην τον γουσταρω)

υγ3. δεν μπορω να εξηγησω καλυτερα και πιο λογικα το γτ το Σταρ Γουορς δεν ειναι Σπαιντερμαν =/

Δεν νομίζω να έγραψε κανείς κάτι που να συμφωνεί με την πρώτη σου παράγραφο.

O Whedon στο πρώτο Avengers νομίζω είχε τη δημιουργικότητα που ήθελε, γι’ αυτό βγήκε έπος και βγάζει κωλοδάχτυλο στα υπόλοιπα από χιλιόμετρα. Στο δεύτερο που άρχισε να μπαίνει χέρι την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια. Και καλά έκανε. Είναι το αντίθετο του τραγικού τζετζέικου ανεκδότου ο <3 Joss, όπως και να το κάνουμε. (Γύρνα ρε πούστη μου μετά το διάλειμμα στο μέσο που γουστάρεις και έχεις δώσει τις καλύτερες δημιουργίες σου να δώσεις πόνο.)

Εγώ έκραζα τζέτζέι πριν δω την ταινία, αλλά είχα γράψει κιόλας αν κάνω λάθος και παραδώσει κάτι καλό θα ζητήσω και συγγνώμη. Το ότι έκανε ένα σοφτριμπουτάκι και δεν του γάμησε τα πρέκια is not enough. Απλά επιβεβαιώνει και πάλι το κάθε κράξιμό μου. Φραγκοφονιάς και Attention Whore, χωρίς κανένα μα κανένα όραμα, το αντίθετο του Δημιουργού.
btw σαν να μην έφταναν όλα τα υπόλοιπα, τώρα θα πιάσει και Half Life και Portal να μας τα γαμήσει και αυτά. Ανυπομονείς και γι’ αυτά, Λούπιν; :stuck_out_tongue:
Λες και με έχει βάλει στο μάτι είναι ο πούστης. Άντε με το καλό να πιάσει για σειρές-ταινίες κανά Witcher, MGS, Buffy-Firefly και λοιπά whedonikά, να βγάλει τα KOTOR μιας και έπιασε τα SW και άλλα. Πάρε και τους cuse-lindelof μαζί σου να γουστάρετε.
Δεν γαμιέται να ασπρίσει ρε. :stuck_out_tongue:

Για το υγ3 σου, μα επειδή το SW δεν είναι Spiderman μου κάνουν τεράστια εντύπωση τα ποστς σου.

Ούτε οι Mastodon είναι Metallica, ούτε οι Enforcer Maiden αλλά μια χαρά τους γουστάρουν όσοι είναι στην φάση. :stuck_out_tongue:

Δεν είναι η αποθέωση ή θάψιμο το πράγμα. Εγώ από πλευράς κριτικών δεν έχω δει να θάψουν ούτε μια ταινία Marvel (MCU). Οι περισσότερες έχουν θετικά ως εξαιρετικά σχόλια. Το τελευταίο X-Men μια χαρά αποθέωση έχει πάρει από τους κριτικούς.

Δεν συγκρίνω μεγέθη Spiderman Star Wars. Αλλά η αντίδραση τύπου, το ένα στουντιακό σκουπίδι το άλλο λατρεία ενώ προέρχονται από τα ίδια studio (Disney) που τόσο “αγαπάς” :stuck_out_tongue: και βγαίνουν την ίδια περίοδο, ε μου κάνει μια εντύπωση.

τεσπα όπως το βλέπει κανείς. Εγώ από το 2000 και μετά γουστάρω την ζωή μου πάντως με όλες αυτές τις μεταφορές και ως φαν είμαι ικανοποιημένος.

να διακοψω τον διαπληκτισμο σας με νεο trailer xmen

συνεχιστε!! :stuck_out_tongue:

half life και portal να βγαλει aids στο κωλο οποιος απο αυτο το συναφι τα πιασει, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑΙΝΙΕΣ, μερικα πραγματα τυπου portal, watchmen κτλ, δημιουργηθηκαν για το ΜΕΣΟ το συγκεκριμενο που αποτυπωθηκαν και λειτουργουν μονο σε αυτο… αλλα I guess δεν εχει σημασια σημερα που δεν υπαρχει η εμπνευση που υπηρχε παλαιοτερα αλλα ουτε και η ελευθερια των δημιουργων εναντι στα στουντιο…

εγω παλι απο το 2000 και μετα, σα φαν, βλεπω το ακριβως αναποδο, μια συνεχομενη πτωση ποιοτητας σε καθε επιπεδο

αλλα κλαιν και λιγο, βγαινει ενα μαδ μαξ, ενα ή μαλλον 2 ρεηντ, ενα κασινο ρουαλ, 3 μπορν, ινσεψιονς, νταρκ ναητς, κικ αςες και σια, δε μπορω να πω δλδ οτι δεν υπαρχει και αυτη η πλευρα… αλλα η απεναντι του καθαρα pure υπερηρωικου, εμενα σα φαν και παλι, με ξενερωνει οσο δε παει…

υγ. Δε θεωρω οτι η Ντισνεη χειριστικε το ιδιο το Star Wars με τα Marvel, λογω τελειως αλλου μεγενθους, δεν μπορω να καταλαβω τι δε καταλαβαινετε :p… οπως και επισης, ασχετως αν αρεσε ή οχι -που δε θα το κρινω αυτο εγω στον καθενα-, το να μην αρεσει η ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ του JJ σε αυτο, ξερωγω, ειναι λιγο… οκ it does not make sense γτ σκηνοθετικα ειναι τουμπανο… η συμβολη του τωρα στο σεναριο, οκ, εκει ειναι debate-able και το δεχομαι/συζηταω…

υγ2. τωρα με daredevil και γενικα τηλεοπτικο επιπεδο στο Θεο, εγω περιμενω ακομα να δω, αφου χρειαζεται, ενα σωστο τηλεοπτικο x-men που να καταλαβαινει τους ηρωες, να δινει το σωστο ισαξιο χρονο σε ολη την ομαδα και να μην εχω εναν τζακμαν-λορενς-whatever επομενο δημοφιλες νεο αστερι του Hollywood να τσιμπαει εναν βασικο ρολο και να γυριζει σχεδον ολη η ταινια γυρω του, μην κρατωντας καμια σχεδον επαφη με τον original χαρακτηρα στο κομικ + να γαμαει τους τριγυρω, βλεπε τραγικο Cyclops του Σινκερ…

Ας πούμε απλά ότι συμφωνούμε πως… διαφωνούμε. Τουλάχιστον σε ότι αφορά ταινίες τελευταίας 15ετιας :stuck_out_tongue:

Για X-Men trailer το μοναδικό που με προβληματίζει είναι το όλο story με το τέλος του κόσμου… ξανά. Τώρα τελευταία όλο το τέλος του κόσμου έρχεται. Κατά τα άλλα… i’m sold.

δλδ με την κaτνισ-μυστικ (wtf ψοφa πιa jlaw) σa κεντρικη φιγουρa των χμεν aλa γουλβεριν κaι…aυτο? :stuck_out_tongue:

κ εκτος aυτων βσκ, δε θυμισει τπτ aπο εστω first class,κaμιa τaυτοτητa, μιa τελειωμενη μπλοκμπaστεριa με εφε κaι εφε κaι εφε κaι εφε κaι εκρηξεις κaι εφε κaι εκρηξεις κaι εφε φaινετaι… κaμιa διaφορa με τaινιa του μπεη ή ημερες aνεξaρτησιaς κaι τετοιa το τρεηλερ…

μaλaκιa μου φaινετaι εμενa aλλa κλaιν, ουτως ή aλλως aυτο το franchise εχει πεθaνει γιa μενa εδω κaι κaιρο, μονο που υπaρχει μιa φημη οτι ισως κaπου κaποιa στιγμη γινει τηλεοπτικο, μου aρκει…

Εντάξει Lupin άλλα trailer βλέπεις εσύ άλλα εγώ δεν εξηγείται διαφορετικά :lol:

Mystic δεν ήταν ποτέ κεντρικό πρόσωπο στους X-men στα trailer και στο promotion την βγάζουν λίγο παραπάνω λόγο JL.

Ρε μαλάκες δηλαδή θα έχει Olivia Munn και εσείς ασχολείστε αν είναι οκ το τρέιλερ αν θα είναι Μπέη η ταινία με εκρήξεις και παπαριές ή θα είναι καλή και στα αρχίδια μας γενικότερα δεν μας ενδιαφέρει θα έχει Olivia Munn λέμε.

Mακάρι ρε πούστη μου αλλά όλο υγιή τον βλέπω και πιστό στη διαδικασία να μας γαμήσει ό,τι αγαπήσαμε. Μεγάλη ευθύνη φέρνει και ο GabeN, μαλάκα χοντρέ.

Αποθεωτικές οι πρώτες αντιδράσεις για Batman v Superman αλλά οκ αυτές ήρθαν από τους fan-boys που είδαν την πρεμιέρα χθες. Το παράξενο είναι πως οι περισσότεροι φαίνεται να ξεχωρίζουν την Wonder Woman!! Αυτό δεν το περίμενα και τόσο.

πρεμιερa σημερa σε village με διπλη προσκληση γιa batman v superman :stuck_out_tongue:
aλλa ψηνομaι νa μην γρaψω τιποτa γιa νa περιμενετε μεχρι τη πεμπτη :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μου αρέσει που θα το κατέβαζες σε screener :stuck_out_tongue:

Πάντως παρά τις πρώτες θετικές αντιδράσεις από fans οι πρώτες κριτικές είναι χειρότερες και από αυτές τους Man of Steel. That can’t be good.