The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

πω πήγα να σε βρίσω, αλλά είδα πιο πίσω και δεν έχω κάνει ποστ αποθέωσης, οπότε εντάξει.

ναι, την έχω δει, είναι η καλύτερη σειρά έβερ, Bodie Broadus φανς είμαστε, έχουμε και μπλουζάκι Barksdale Organisation πλέον.

ειμαστε φιλε ΚΡΟΥ

Και ο Bodie μορφάρα…

χχαχαα και εγω το εχω παραγγειλει και περιμενω:wink:

σαμανε βρισε με οσο θες

παλι λατρεια θα παραμεινεις :stuck_out_tongue:

(εγω θελω μπλουζακι με mcnulty/bunk επανω)

Προσθέστε με κι εμένα στους φαν αυτής της τεράστιας δημιουργίας. Την τελείωσα πριν λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι είμαι κάπως στεναχωρημένος που την ρούφηξα μέσα σε λίγους μόνο μήνες. Τα έχετε πει όλα εδώ μέσα, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, απλά να τονίσω ότι μέσα σε όλο το δράμα, είναι ωραίο να υπάρχει και αρκετό χιούμορ (έστω και απαισιόδοξο). π.χ. http://www.youtube.com/watch?v=MZ9PaGeXyfY
Και γενικά στο wire υπάρχουν όλα τα στοιχεία που χρειάζεται ένα καλλιτεχνικό δημιούργημα για να είναι ολοκληρωμένο, διαπεραστικό, σφαιρικό, ανθρώπινο και απόλυτα τίμιο. Ό,τι προσπάθησα να δω μετά με απογοήτευσε, χωρίς να το έβαλα στο μυαλό μου σε επίπεδο σύγκρισης με το wire (θεματικά ή ποιοτικά). Αυτή η σειρά ήταν πολύ παραπάνω από “η καλύτερη στο είδος της”. Απλά αψεγάδιαστη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Πολλά θενξ σε θρεντστάρτερς. Θα τσεκάρω και breaking bad :smiley:

πονάει ο κώλος μου…
πονάει ο κώλος μου πολύ…
πονάει ο κώλος μου πολύ γιατί μόλις τελείωσα την πρώτη σεζόν του the wire και γάμησε κώλους.!!

κατεβασμένο εδω και μήνες αλλά τα 3 Player στο σπίτι μας άφησαν χρόνους.! ακόμη και αυτό του υπολογιστή…!!

η πρώτη σεζόν ήταν υπερβολικά καλή.
ακόμη και αν η σειρά τελείωνε εδώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα…
τρέμω(μάλλον ο κώλος μου) στην ιδέα οτι υπάρχουν άλλες 4 σεζόν…!!!

αν και το πρώτο επεισόδιο μου κακοφανηκε καθώς έχω συνηθίσει σε άλλους ρυθμούς στις σειρές. αλλά αμέσως καταλαβαίνεις οτι υπάρχει κάτι ενδιαφέρον εδώ, πολύ γρήγορα ακόμη και από την αρχή.
υπάρχουν καμιά 20αρια(+) χαρακτήρες που κανένας δεν χάνει σε σχέση με τον άλλον και όλοι μαζί κάνουν ενα απίστευτο δεμένο σύνολο που σε πείθει πως σε οποία πλευρά και να βρίσκεται ο κάθε ενας απο αυτούς είναι αυτό ακριβώς που παίζει…όλοι όμως.!!

υπήρξαν κορυφώσεις μέσα στη σεζόν που επιανες το κεφάλι σου…τόσο κοντά φτάνεις στους χαρακτήρες όταν βλέπεις αυτή τη σειρά…

και φυσικα…

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“5”]Ε Ι Κ Ο Ν Ι Σ Μ Α[/SIZE][/FONT]

  • ω θεέ μου…άλλες 4 σεζόν.!
    **την κυριακη πριν πέσω για ύπνο ειδα 3 επεισόδια…και μετά είδα όνειρο υπερπαραγωγή…!!! πιο the wire δεν γινόταν…

αχαχαχαχαχα καηκες τεκνον μου αυτα ειναι

μην ανησυχεις καθολου

και οι αλλες 4 σεζον ειναι σουπερ.

η 2η θα σου φανει καπως πιο ‘κατω’ (αλλα δεν ειναι,απλα ειναι η πιο υπογεια -σχεδον μπεκετ σεζον- και θυμησου με απο τωρα πως θα δακρυσεις οταν μπει στο 2.11 το τραγουδι του καζατζιδη) αλλα μετα 3η θα σου παρει το κεφαλι

η 4η θα σε μαζεψει απο το πατωμα

και στο τελος της 5ης θα θες να πας ταξιδι βαλτιμορη να σφιξεις το χερι του μακναλτυ

(η σκηνη με τα fuck fuck fuck μεταξυ μπανκ-μακναλτυ ποσο πολυ γαμουσε?)

μην τα βλεπεις 3-3 τα επεισοδια.αφηνε κενο για να σου σκαει συνδρομο στερησης

αλλος ενας καηκε.φερτε τον επομενο.

γιατί ρε παλιομαλάκα δε βάζεις σπόιλερ για το 2.11?
εγώ το είδα προετοιμασμένος και μου χάλασε την έκπληξη, δε πρέπει.

δεν λεω τπτ ρε που να θελει σποιλερ

ακουγεται καζατζιδης και γαμαει

σιγα και εγω το διαβασα οταν το βλεπα σε ενα αλλο φορουμ κ δεν καταλαβαινεις για τι πραγμα μιλανε μεχρι να το δεις ιδιοις ομμασι

(ασε τα wire κ πακεταρε για χανια love festival)

τι να κάνω που είμαι δονζουαν :blues:

αχαχαχαχαχαχαχαχα το καπελο γαμαει τα παντα λεμε

(και δεν μπορει να το χρησιμοποιει αλλος εδω μεσα εννοειται ειναι το holy sword)

οταν βρεθει ο διαδοχος σου θα του το ‘‘περασεις’’

σαν το εξκαλιμπουρ ενα πραγμα

http://www.electricrequiem.com/forum/showthread.php?21582-The-Wire-TV

We are not alone.

σήμερα ο κώλος μου τραγουδά:

[B]Ένα σίδερο αναμμένο έχω στη καρδιά
είναι η δική σου αγάπη, που με τυραννά
Θα χω σ όλη τη ζωή μου
βάρος στη συνείδησή μου
για τα τόσα σφάλματα μου
που σε διώξαν μακριά μου

Έφυγε, έφυγε, έφυγε την έχω χάσει
και γυρνώ, και ρωτώ
και τους δρόμους έχω πιάσει

Απ τον ύπνο μου ξυπνάω κι όλο σε ζητώ
τώρα έχω καταλάβει πόσο σ αγαπώ
Θα χω σ όλη τη ζωή μου
βάρος στη συνείδησή μου
για τα τόσα σφάλματα μου
που σε διώξαν μακριά μου[/B]


τελείωσα και την δεύτερη σεζόν…
αν αυτή είναι η λιγότερο καλή σεζόν φαντάσου για τί σειρά μιλάμε.!!

Z I G G Y rules

*εδω και ενα χρόνο εχω πρόβλημα με τον ύπνο μου…κοιμάμαι μόνο με ανοιχτή την τηλεόραση…βλέποντας τα πρώτα 3 επεισόδια της δεύτερης σεζόν ολα μου φαινόταν πολύ γνωστά.! μου είχαν μείνει εικόνες απο την τηλεόραση οπου κάπου πρέπει να έπαιζε το the wire…!!! the wire και στον ύπνο…:stuck_out_tongue:

η συγκεκριμενη σκηνη παιζει κ να ειναι η κορυφαια των 5 σεζον.

μου ερχονται αλλες 2-3 σκηνες απο επομενες σεζον που ειναι επισης πολυ δυνατες

δεν λεω αλλα πριν μου φυγει τπτ…καψου.

(κ κατεβασε κ το breaking bad…ειναι το επομενο λight καψιμο σου.στανταρ.)

Την τελειωσα και γω,χαλαρα η καλυτερη σειρα ever!!!Τωρα οτι σειρα και να πιασω να δω θα μου φανει “λιγη” πιστευω.

γαμαω Vs γαμαω

και δειτε κ αυτο να κοπειτε (t-shirts anyone ?)

http://www.behance.net/Gallery/Wire-Illustrations/252777

μερικες πικς απο κει απλα για να καυλωσουμε λιγο

καθολου γαμαω ο δευτερος.

μακραν το μεγαλυτερο ‘λάθος’ της σειρας.

δε χωραγε αυτος ‘ψευτικος’ χαρακτηρας σε μια τοσο αληθινη σειρα

είπα να το γράψω κι εγώ αυτό, αλλά βαριέμαι να μιλάω στον Τοίχο

οντως ηταν καρικατουρα θα συμφωνησω μαζι σας

αλλα σε μια σειρα οπου και οι 5 κυκλοι/60 ωρες ειναι πιο ρεαλιστικοι κ απο ρεπορταζ του πρετεντερη μια νοτα-ανασα κωμικης υπερβολης ειναι καλοδεχουμενη ειδικα απο τη στιγμη που περασε κ δεν ακουμπησε.

δεν ειναι οτι επαιξε σε 3 κυκλους.ενα περασμα εκανε κ εφυγε.

σε αλλα νεα

θελω μπλουζακι με φατσα μακναλτυ σκατα απο ξυδια κ ατακα 100% loser

αλλα που θα το βρω ?