Παιχνίδια Παίζουμε;

FAHRENHEIT–> Μετα απο πολυ καιρο ενα παιχνιδι το οποιο με κερδισε. Σχετικα ευκολο θα ελεγα

NEVERHOOD–> Απο τα πολυ παλια adventure με συμπαθητικο story και εξυπνους γριφους.Μπραβο στον τυπο που το εφτιαξε τοτε.

STUBBS THE ZOMBIE–> Αυτο εδω εχει πολυ πλακα!! Ειστε ο Subbs, ενα zombie, που σκοπος σας ειναι να φατε οσο πιο πολλα μυαλα μπορειτε περιπλανωμενοι σε μια πολη.Οποιους βεβαια δαγκωσετε μετα απο λιγο γινονται και αυτοι zombie και σε ακολουθουν.Αξιζει, σαν b-movie splatter ταινια!

Και ως καμμένη επιμένω…Τι lineage και Guild War μου λέτε?
8O 8O World 8O of 8O Warcraft 8O 8O
Ατέλειωτες ώρες, ατέλειωτοι μήνες, ατέλειωτο παιχνίδι…και το καλοκαιράκι βγαίνει και το expansion… [-o< Πάει κι αυτή η εξεταστική…

W.o.W.?
On-line Δεν ειναι αυτο;
Με τα on-line δεν τα παω και τοσο καλα, μεχρι να βαλω adsl βεβαια!!
Μοναδικη μου εμπειρια με Warcraft ηταν το ΙΙΙ, Reign Of Chaos, μεχρι που μου κολλησε καπου γιατι ηταν κακογραμμενο το cd. :evil:

Το ίδιο πρόβλημα με το wow έχω κι εγώ.
Τι θα γίνει; Πότε θα βάλω adsl; [αναπάντητα ερωτήματα].

Βασικά για να πω την μαύρη μου αλήθεια, προτιμώ το wow το επιτραπέζιο, που είχα ζητήσει να μου κάνουν δώρο, αλλά δεν το βρίσκουν πουθενά. Μα τι έγινε ποιος τα πείρε όλα;
:cry:

To Godfather ειναι πολυ καλο παιχνιδι.Ειναι σαν το San Andreas(η ιδια εταιρεια το’κανε νομιζω) αλλα στην γκανγκστερικη εποχη και εχει την υποθεση της ταινιας.
Επισης γμτ ειναι η τριλογια Prince of Persia(Sands of time,Warrior Within και The Two Thrones).
Aπο 1st person τα SWAT 4 και Painkiller ειναι πολυ καλα κατα τη γνωμη μου.

to Godfather kata th gnomh mou einai megalh patata kai den sigrinetai me tipota me to GTA San Andreas . Ta Prince Of Persia einai ola arketa kala kai apo 1st person kala einai ta COD(Call Of Duty), Far Cry, Half Life(kai ta 2) kai to korifaio kata th gnomi mou to F.E.A.R.

Monkey Island…kai genika adventures ths Lukas…:wink:

Monkey Island…kai genika adventures ths Lukas…:wink:

to Godfather kata th gnomh mou einai megalh patata kai den sigrinetai me tipota me to GTA San Andreas . Ta Prince Of Persia einai ola arketa kala kai apo 1st person kala einai ta COD(Call Of Duty), Far Cry, Half Life(kai ta 2) kai to korifaio kata th gnomi mou to F.E.A.R.[/quote]
Το F.E.A.R. το ξεκινησα πριν απο κατι μερες. Kαι συγκρινοντας το με το DOOM3 (κορυφαιο γαι μενα FPS μαζι με το PAINKILLER) χανει παρα πολυ.

Με το PoP εκανα μια προσπαθεια καποτε αλλα μου εσπαγε τα νευρα γιατι εχει κατι τρελλους συνδυασμους με τα κουμπια που πρεπει να εισαι χταποδι για να τα καταφερεις.

Για FarCry και HalfLife2 εχω ακουσει τα καλυτερα και σιγουρα θα τα δοκιμασω στο μελλον, ειδικα το δευτερο.

Οπως βεβαια και το Grim Fantago!!

Ειλικρινά αν έχετε χρόνο, καλή κάρτα γραφικών και adsl και θέλετε να κάψετε την υπόλοιπη ζωή σας (παδιά ξυπνάω και κοιμάμαι για να 60αρίσω…) σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Τα λεφτά είναι πολλά βέβαια γιατί εκτός του ότι αγοράζεις το παιχνίδι, πληρώνεις και συνδρομή κάθε μήνα. Η Blizzard όμως έχει κάνει τόσο καλή και προσεγμένη δουλειά…Μόνο το γεγονός ότι κατεβάζεις patch updates σχεδόν κάθε βδομάδα με ανανεώσεις που αγγίζουν από τα γραφικά του παιχνιδιού μέχρι και το χαρακτήρα που έχεις (ακόμα και καιρικά φαινόμενα προσέθεσαν) τα λέει όλα…Και το πιο ουσιαστικό απ’όλα είναι ότι οι δυνατότητες επιλογής που έχεις για να διαμορφώσεις ένα χαρακτήρα κατά τη διάρκεια του παιχνδιού είναι τόσες πολλές που ο καθένας είναι διαφορετικός από τον άλλο. Το καλύτερο? Θες 4-5 μήνες για να φτάσεις 60 level και μόλις φτάσεις αντί να τελειώνει το παιχνίδι…αρχίζει! Γιατί απο’κει και πέρα αρχίζουν άλλα βάσανα! :stuck_out_tongue: (Εντάξει είμαι πορωμένη-Σκάω!) Σε γενικές γραμμές πάντως δεν τελειώνει ΠΟΤΕ! Ειλικρινά!

Kaizer, είναι μια συνέχεια τον Warcraft III σε rpg μορφή…Δεν είναι στρατηγικό. Άλλωστε δεν πρέπει να κανονίσεις κάποια στιγμή αυτό τον …μπιιιπ… τον Arthas??

Ράνια, νομίζω πως μόλις βάλεις adsl αν αποφασίσεις να πάρεις το παιχνίδι θα σε κανοποιήσει πολύ περισσότερο το αποτέλεσμα από αυτό του επιτραπεζίου… Τσέκαρε το!

Καλα, εαν μπω στο τριπακι με τα on-line οταν βαλω με το καλο adsl, πιστευω οτι αυτο ηταν… καταστραφηκα εντελως!!!

Να πω ότι έχεις άδικο? Δεν θα το κάνω… Τουλάχιστον στα άλλα πατάς ένα save και συνεχίζεις όποτε σου ξανάρθει. Μ’αυτά, όταν εσύ σταματάς οι άλλοι συνεχίζουν…

The Sims 2. Απαιχτο :stuck_out_tongue:

Τελευταίο adventure που τερμάτησα ήταν το Dark Fall 2.
Φανταστικό. Τρομερό. Τέλειο.8O

(Τα Max Payne 1 & 2 πρεπει να μπουν στο GAMES HALL OF FAME :wink: )

Οπως βεβαια και το Grim Fantago!![/quote]

ola ta Monkey Island exun apistefth plaka, kai to Grim Fandago einai korifaio opos epishs kai to Full Throttle, genika ola ta ADV ths Lukas spernune.

Max Payne 2 απλα τελειο. Δεν εχω παιξει ακομα το 1.
To dark fall 2 ειναι πρωτου προσωπου; Γιατι για adventure, προτιμω τριτου.

To Max Payne 2 ειναι ΠΟΛΥ μικρο,ειδικα σε σχεση με το 1,αλλα ειναι βελτιωμενο σε gameplay.Το 1 εχει καλυτερη ιστορια και περιπλου 3πλασια διαρκεια,αρα οπωσδηποτε παιξ’το,θα κολλησεις

Το εχω στα υπ΄οψην, αλλα παντα κατι αλλο μου πεταγεται και κολλαω.

Α! Κυκλοφορει και το The Longest Journey2 - Dreamfall

To Dark Fall 2 είναι 1ου προσώπου αλλά σε κολλάει ώρες…
Από τα καλύτερα adventure 3ου προσώπου ήταν το Runaway!!
Καταπληκτικά γραφικά, συναρπαστική πλοκή, βατοί γρίφοι… 8)