Φημες για συναυλιες #2

Δε νομίζω να πρέπει να είναι κάποιος μεγάλος οπαδός της - όποιας- μπάντας για να τη δει. Πόσο μάλλον όταν επιλέγει πότε θα τη δει και ξεκαθαρίζει τι θέλει να δει από αυτούς.
Εσύ που είσαι οπαδός, καλά κάνεις και πας και τους βλέπεις. Δε χρειάζεται να επιτίθεσαι σε όποιον εκφράζει άποψη.

Αλλά το να λες ότι με τον Blaze ήταν σε καλή απόδοση (ή σε καλύτερη από κάθε φορά), είναι λίγο κάπως… Ο Bruce με τον Adrian που ήρθαν ένα χρόνο μετά ήθελαν 5 Maiden (εκείνους τους Maiden) στην καθισιά τους.
Το 88 ήμουν 5 χρονών. Τους είδα με Blaze σε 2 περιοδείες. Τους είδα στο reunion. Τους είδα και μία φορά στο εξωτερικό, αργότερα. Το 2005 ήμουν φαντάρος και τους έχασα. Από τις φορές που τους είδα, παρά τα παρατράγουδα και τα starιλικια του Bruce, το 99 ήταν η πιο εντυπωσιακή τους εμφάνιση. Με τον Blaze ήταν σα να βλέπεις μία μπάντα παλαιμάχων…

Ωραια…να και η συγκριση Metallica-Iron maiden.Επιστροφη στα χρονια της 1ης γυμνασιου.

Μα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

ΝΑΙ! πόσο καιρό έχω να κάνω αυτήν την κουβέντα!:lol:

what he said…8)

εννοειτε αυτο…:stuck_out_tongue:

ποτε θα φερουν οι δικοι μας οι αρκουδεηδες Weidorje, Sbb και Zanocv γαμω;

Δεν ξέρω, αλλά όπως θα γυρνάω σπίτι θα μπω σ’ ένα φαρμακείο να ρωτήσω.

Εννοειται…

[B][SIZE=“4”][SIZE=“5”]IRON FUCKIN’ MAIDEN…[/SIZE][/SIZE][/B]

Ακουσατε αν θα ερθουν φετος, κατι πηρε το αυτι μου…:stuck_out_tongue:

Τα ¨γατάκια¨ όμως 30000++ κόσμο στο (SONISPHERE)!!!

αν βρεις, τσιμπα ενα Zanocv των 500 για μενα και στα δινω

άκουσα για rockwave ότι παίζουν δυνατά monophonics, ska p, nick cave (μαζί με dead can dance όπως αναφέρθηκε ουτως ή άλλως κι εδώ) και ίσως arctic monkeys και skrillex…

ποιοι ειν’τουτοι ολοι;;:sleep::sleep::sleep:

Οχι Arctic στο χωραφι, δεν θελω να χασω και αυτους :frowning:

Καμια πηγη υπάρχει ή απλα πετάμε ονόματα συγκροτηματων σε αυτο το θρεντ;

Πηγές, θα τις έλεγα δημοσιογραφικές. Το Monophonics κάπου γράφτηκε κιόλας, αν δεν απατώμαι σε site. Για Arctic Monkeys και Skrillex δεν το πολυβλέπω, διότι με τις τιμές που ανακοίνωσαν, μάλλον τέτοια ονόματα δεν τα “σηκώνει” το μπάτζετ. Απλά λέω τι άκουσα. Θα δείξει…

Aπο official
Uli Jon Roth facebook!!!

7 ώρες πριν.

Uli will play some shows in Greece at the end of May following Germany and Belgium! Dates will be posted soon.

ΕΤΣΙ ΜΩΡΕ!

το 2011 στην Τσαγκαράδα ήταν απολαυστικός. είχα φύγει με το στόμα ανοιχτό! αν βολέψει θα τιμήσουμε

Οι Monkeys παίζουν headliners σε κοτζάμ glastonbury και μάλιστα πιο πάνω κ από τους rolling stones. Ακόμη ελπίζετε ότι θα τρέχουν στη πλατεία νερού ή στο χωράφι για πάρτη μας; :roll:

Μακάρι δηλαδή, αλλά δε το κόβω…:frowning:

Μηπως υπερεκτιμουμε λιγο τους Arctic Monkeys? Λεω μια σκεψη τωρα

Απ’ ότι φαίνεται στο φετινό [B]Plissken Festival[/B] 18/5 θα μας τιμήσουν οι [B]Truckfighters[/B] (ή τουλάχιστον αυτό ισχυρίζεται το Songkick):roll::roll: