Φημες για συναυλιες #2

Του χρόνου θα έρθουν πιθανότατα και οι Guns N’ Roses Ευρώπη, ίσως και με νέο δίσκο μετά από 26 χρόνια! Επειδή δεν παίζουν λεφτά για 2 εξορμήσεις στην Ευρώπη θα προτιμήσω Guns N’ Roses. Τους Metallica τους έχω ξαναδεί. Τους Gn’R με την αυθεντική σύνθεση δεν τους έχω δει ποτέ, οπότε…

Του χρόνου οι Metallica θα παίξουν σε πολλά στάδια στην [U]Αμερική[/U]. Στην Ευρώπη αργότερα. Θα έχουν Κοπεγχάγη, Αγγλία και μερικά festival αλλά full Ευρωπαϊκό τουρ να περιμένετε αφού τελειώσει το Αμερικάνικο σκέλος (αρχές του 17). Τώρα έχει γεμίσει το fb μούφα σελίδες που ανακοινώνουν live και παρέχουν και καλά προτεραιότητα και presales εισιτηρίων. Χωρίς να ισχύουν ούτε οι χώρες, ούτε οι ημερομηνίες φυσικά…

οι φημες φημες που παιζουν ειναι για saxon-blind guardian-fates warning-cradle of filth…ο καιρος γαρ εγγυς δλδ…guns θα το δω και γω για εξω.μη ξεχαμε ενας συνδιασμος Ρουμανιας-Βουλγαριας μπορει να ερθει αρκετα φθηνα και να δουμε 2-3 μεγαλες μπαντες.

Πλάκα έκανα για τη Λευκωσία. Αν και εδώ που τα λέμε, περισσότερες πιθανότητες έχει η Λευκωσία να δει του χρόνου Metallica παρά η Αθήνα.

hammerfall ανακοινωσαν πρωτο μερος τουρ.νομιζω θα ειμαστε μεσα στο επομενο.

Αναμενουμε Saxon,Destruction,Dark Funeral

Παρασκευή λέει αρχίζουν να ανακοινώνουν ημερομηνίες οι Maiden για το 2017. Rumors λένε Μαιο 2017 στο νησί. Ας αρχίσουν τα ποσταρίσματα, οι γκρίνιες, οι φήμες και το trolling… :slight_smile:

Μακαρι να περασουν και απο δω

Blaze Bayley Greek Tour May 2017!
All dates soon!

ROSS THE BOSS σε early Manowar show στο UTH τον Μαϊο.

Ρε σεις, μην ποστάρετε ανακοινώσεις συναυλιών στις φήμες.

Dropkick Murphy’s & Slapshot 10/2/17 Principal & 11/2/17 Academy

Διημερο φωτια με fates μια μερα μετα, αξιζει να ανεβω.

επιβεβαιωνω για murphys (πωρωση) και συμπληρωνω πως για μαιο μεγαλο ονομα electropop στο χωραφι (ελπιζουμε βεβαια οτι ο τραγουδιστης δε θα ακυρωσει παλι τη συναυλια)

Depeche Mode live Αθηνα. Το ανακοινωσαν πριν λιγο στο live

Depeche Mode στην Αθηνα τελη Μαΐου-αρχες Ιούνιου.
Πηγη:Απο την live streaming εμφανιση τους στο Μιλανο

Δεν το “ακύρωσε ο τραγουδιστής”, αλλά η ασθένειά του.

κατ’αρχήν, το έγραψα έτσι ώστε να γίνει άμεσα κατανοητό ποια μπαντα εννοω. κατα δεύτερον, δεν νομίζω ότι ο όρος ασθένεια αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα (μην πω συνιστά υποτιμητικό χαρακτηρισμό). επιλογή του καθένα είναι η όποια χρήση

Δε σε πιάνω ρε. Λες αν μπορούσε να παίξει ο Gahan να ακύρωναν; Ήμουν εκεί κι έφαγα την ταλαιπωρία, ήταν απλώς ατυχία, δεν υπάρχει κάποιος “ένοχος” σε αυτή την ιστορία.

μαλλον δεν εγινα κατανοητός, με συγχωρείς. προφανως και αν μπορουσε να παιξει δε θα ακυρωναν. απλά λέω, αν κάποιος είναι χρήστης οποιασδήποτε ουσίας, δεν είναι ωραίο ούτε σωστό -κατ εμε- να τον χαρακτηρίζεις “ασθενή” ή “άρρωστο” ή δεν ξέρω γω τι άλλο. επιλογές είναι όλα αυτά και προφανώς η κάθε επιλογή έχει τις επιπτώσεις της, τις οποίες και οφείλεις να αναλαμβάνεις ως ενήλικας. αυτό. δεν τον κατηγόρησα και ως ένοχο, είπαμε, στην τελική δικια του είναι η ζωή και ότι θελει πράττει. τεσπα. υποσημείωση ήταν αυτή, χωρίς ιδιαίτερη σημασία και άσχετη μαλλον με το τοπικ.