Φημες για συναυλιες #2

Ουτε ωραιο ουτε σωστο ειναι να τον κατηγορεις εμμεσα με αυτο το τροπο. Η εξαρτηση ειναι χρονια ασθενεια που καταστρεφει τον χρηστη και τους γυρω του, και ειναι ακριβως ασθενεια καθως αλλαζει τη δομη του εγκεφαλου και το τροπο που λειτουργει. Τα δυο σεντς μου.

Ρε τα ναρκωτικά φαίνεται ότι τα έχει αφήσει πολύ πίσω. Έχει γίνει και Ορθόδοξος τώρα (έχει παντρευτεί ελληνοαμερικανίδα), να φωτό από τον γάμο του :yum::

http://3.bp.blogspot.com/-T_fpdzIKtnA/TfIj7BX-aOI/AAAAAAAAQwA/qu3c29uewUI/s1600/davewedding2.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-pFrCIAQUAVU/TfIkI5WiG7I/AAAAAAAAQwI/SgX5S3PZYnQ/s1600/davewedding1.jpg

1 Like

εισαι εντελως καμενος και σε αγαπω !

Πάντως τον είχαν πάει νοσοκομείο τότε και βρήκανε ότι είχε όγκο, για την αφαίρεση του οποίου έκανε χειρουργείο. Οι DM μεταθέσανε ορισμένες από τις συναυλίες εκείνης της περιόδου και ακυρώσαν κάποιες άλλες. Εμείς ήμασταν στις ακυρώσεις.

Btw, δεν έχω ξαναδεί ποτέ περισσότερο κόσμο στη Μαλακάσα, νομίζω.

πότε ρε; στην ακυρωμένη;
ούτε κατά διάνοια θυμάμαι κάτι τέτοιο. για τον κόσμο…

Σάμπαθ δεν είχες πάει; Μάνου Τσάο;

Όχι, ούτε Σάμπαθ είχα πάει, ούτε έχω δει ποτέ Μάνου Τσάο. Βέβαια, όταν έπαιξαν οι Σάμπαθ, στη Μαλακάσα η σκηνή ήταν εκεί που είναι σήμερα η μικρή. Στη συγκεκριμένη των Depeche Mode του 2009, αυτή την αίσθηση είχα αποκομίσει. Άσε που είχα παρκάρει 45 λεπτά μακριά.

Μάλλον μπερδεύεις τη συναυλία των Sabbath με του Ozzy.

Μαζι ημασταν με Παντελη στη Μαλακασα το 2009 οταν ακυρωθηκε η συναυλια, αλλα νομιζω οτι η φορα που τους ειδα οντως στον ιδιο χωρο (ποτε ηταν, 2006?) ειχε περισσοτερο κοσμο!

1 Like

Πόση ώρα κάνανε οι φίλοι σου να βγούνε, θυμάσαι; Είχαμε τελειώσει και τις μπύρες εμείς :laughing:.

1 Like

Θυμάμαι ότι όντως είχε πολύ κόσμο αλλά δεν είχα πάει στις 2 που λέτε για να συγκρίνω.

Σε εκείνη τη συναυλία έτυχε να δουλέψω στην είσοδο, σε αυτούς που βάζουν τα βραχιολάκια, και όταν έπεσε το πρώτο ‘σύρμα’ ότι κάτι πάει στραβά και μάλλον ακυρώνεται, άφησα τα βραχιολάκια στον διπλανό μου και την κοπάνησα…

Σε 25 λεπτά έτρωγα σουβλάκια στα Γουρουνάκια…

3 Likes

Εγω με τον Παντελη στο Μυθο στο Μαρουσι και μετα μπυρες Blueprint :joy:
Καπου διπλα σου πρεπει να ημασταν, αφου περιμεναμε να μας αφησουν να μπουμε

1 Like

Ισχύει Παντελή ότι μπερδεύεις τη συναυλία των real Black Sabbath με του Ozzy… :wink:

Η μεγάλη σκηνή ήταν πάντα εκεί; Τα έχω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου μάλλον. Ίσως μπερδεύομαι γιατί στην αρχή ο χώρος δεν ήταν τόσο “καθαρισμένος” από δέντρα.

Η μεγάλη ήταν πάντα εκεί (ή έστω εκεί γύρω).
Η μικρή είναι η πιο καινούρια τσόντα. Και υπήρχε και η τρίτη, στο χώρο της μεγάλης τέρμα δεξιά όπως κατηφορίζεις από είσοδο, που έπαιξε σε σόνισφιρ αν θυμάμαι καλά.

Ναι, αυτή τη θυμάμαι, ήταν μόνο για το Σόνισφιρ.

Λέτε αυτήν που έπαιξαν οι Megadeth στο Big4;

Ναι, λέμε αυτή που (τον) έπαιξαν οι Μέγκαντεθ στο Μπιγκ4.

1 Like

αλλιώς νομίζω ήταν τα πραγματα. η μικρή ήταν και η πρώτη σκηνή που δημιουργήθηκε στο χωρο, εκεί έγινε και το φεστιβαλ του 04 με priest κτλ. αν δεν κανω λαθος η μεγαλη σκηνή αρχισε να λειτουργεί το 05 και εκεί έγιναν και οι σαμπαθ

για το 04 δεν κόβω το μόριό μου, αν και έχω την εντύπωση ότι η μεγάλη ήταν πάλι εκεί που την ξέρουμε, που σίγουρα έπαιξαν και οι σάμπαθ το 05. Κάποιος σίγουρος;

Over the Wall festival στο Ηράκλειο της Κρήτης, 28 Ιουλίου 2017. Ανακοινώθηκαν οι Wolf (xoxoxoxo, δεν τους διάλεξα εγώ αλλά ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ) και περιμένουμε και άλλες ανακοινώσεις…

Ευτυχία!