Φημες για συναυλιες #2

Mην μπαίνετε καν στη διαδιακασία να συγκρίνετε την (υποτιθέμενη) συναυλία στο Ηρώδειο με άλλες στο εξωτερικό. Αγγλία γεμίζουν μια και δυο φορές φορές το wembley (χωρ. 80-90.000) σε κολλητές ημερομηνίες. Το 2011 που τους είδα εγώ κάνανε 2 μέρες sold out το Milton Keynes (χωρ. 60-65.000)

Εδώ δεν θα έρθουν για τα φράγκα, απλά θα πρέπει να βγουν σίγουρα τα έξοδα για την διοργάνωση και από εκεί και πέρα βλέπουμε . Σίγουρα το κόστος θα είναι μικρότερο γιατί θα κουβαλήσουν πολύ λιγότερο εξοπλισμό. Νομίζω πως μια τιμή γύρω στα 100-120€ δεν θα είναι έκπληξη, αλλά ίσως πάει και παραπάνω.

βλεπω οτι οι περισσοτεροι την ιδια αισθηση εχουμε πανω κατω για την τιμη για την υποτιθεμενη αυτη συναυλια.

Επισης πιστευετε οτι αν οντως γινει το Live θα εχουμε sold out σε χρονο d-t ? αν δηλαδη ανοιξει για το κοινο το event θα βρεθουν στα καπακια 4000 ατομα να τα σκασουν ;

Και μένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο με εισιτήριο στα ύψη (100-120 και 150 ευρώ) να γίνει sold out σε χρόνο dt. Είναι λίγο εξωφρενικές οι τιμές και μάλιστα για ένα συγκρότημα που ο μέσος Έλληνας μεταλοροκάς δεν πετάει και τη σκούφια του.

Δεν είναι απαραίτητο να έρθουν μόνο Έλληνες, μπορεί να έρθουν και ξένοι.

Βλέποντας τη χολέρα της δευτερογενούς αγοράς στο εξωτερικό, όπου τα εισιτήρια αναρτώνται προς πώληση στα γνωστά sites πριν ακόμα ξεκινήσει η κανονική προπώληση (!!!), είναι απρόβλεπτο το τι θα γίνει στην περίπτωση που πράγματι γίνει η συναυλία.

αυτο σκεφτομαι . οταν μιλαμε για μια μπαντα που κανει back to back , sold out συναυλιες στην Ευρωπη , οποτε αν γινει το Live και ανοιξουν τα εισιτηρια για ολους θα σκασουν αμεσως ατομα απο εξωτερικο και θα τα μαζεψουν πριν προλαβουμε να κανουμε κλικ.

Μονο αν δεν τα ανοιξουν ηλεκτρονικα και πρεπει πχ να στηθεις σε καμια ουρα με μαξιμουμ αγορας 2 τικετα.

αφου αν γινει κανονικα το λαιβ το 70% που θα παει δε θα ειναι μεταλλαδες.οποτε ανετα θα πουληθουν τα εισητηρια.αν και ακουσα χτες καθως περιμενα να υποδεχθω τους depeche mode οτι θα γινει φαση 200-300 ατομα με προσκλησεις ισα και καλα κα φαινετε κοσμος.και οτι αντε να παιξουν μερικα τραγουδια,αφου η ολη φαση θα ειναι ντοκιμαντερ κυριως για ελλαδα.

Α κι αυτοι μεταλ ειναι τελικα;

1 Like

δε βλεπω τοπικ για depeche,θα εχει κοσμο η θα παιζουν μπαλα στο χωραφι;;

υπαρχει τοπικ αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε

αυριο λεει εντονα καιρικα φαινομενα.προβλεπω τπτ ηλεκτρικες καταιγιδες παλι.παρτε αδιαβροχα.

2 Likes

μωρε μονο μην παρει τιποτα κοκα κολες παλι ο αλλος και τρεχουν ολοι σπιτια τους :joy:

1 Like

Καρκίνο είχε το 2009, είχε χειρουργηθεί ελάχιστα μετά την Αθήνα.

Αν δεν πάω τελικά, θα είναι λόγω χρημάτων. Όπως και για αρκετό κόσμο, φαντάζομαι.

1 Like

Μην κάνεις τον δικηγόρο

Δεν τον κάνω, ΕΙΜΑΙ.

1 Like

Ελπίζω να είσαι ψηλός σαν και μένα !

Ρε δεν ανοίγεται κάνα δικηγορικό γραφείο να χέζεστε στο τάλιρο ασούμε;;;

παντως ως τωρα εχουν παρει φωτια τα αδιαβροχα και οι ομπρελες στο χωραφι.θα ειναι σα να μη βρεχει αλλα θα βρεχει…αντε καμια καλη φημη εχουμε τι θα γινει.

1 Like

Ήξερε και από Depeche Mode ο Γέροντας? Γιατί κάποιοι τον κατηγορούσαν ότι μόνο για πολέμους και τέτοια προφήτευε.

Λάσπη, μπύρες και μπαφος στο χωράφι .

Μπορώ να πω ότι η μουσική των Raveonettes μου ακούγεται λίγο ξενέρωτη, αλλά οκ …

καλα ηταν απ’οτι εμαθα.καμια 10αρα πρεπει να ειχε αντε 13 χιλιαρικα κοσμο.αλα αυτος ο Fletcher παιζει τπτ η για μοστρα τον εχουν.χαχα. μακαρι να μπορουσα να πω φημη για wasp αλλα δυστυχως ουτε για φημη δεν ειναι πια.