Περί σειρών γενικά

Φιλε εχεις δικιο. Τρομακτικά ίδιοι

όντως^

εντωμεταξύ στο χθεσινο the night of προστεθηκε στο καστ και ο Michael Kenneth Williams (Wire, Boardwalk Empire) και εκανε και μια μικρη εμφανιση ο Michael Buscemi που ειναι σαν να ενωσες τον αδερφο του με τον Richard Lewis.

εχει δει κανεις το night manager?

Τελείωσα το Trapped και σκοπεύω να ξεκινήσω αυτό ή το Stranger Things.

side by side video με τις αναφορές του stranger things στα 80’s. Προσοχή spoiler!

Νέα σεζόν Black Miirror με 6 επεισόδια τον Οκτώβρη και άλλα 6 μέσα στο '17.

Τo White Bear 2x2 είναι μακράν το καλύτερο

Η πρωτη σεζον ειναι κορυφαια, αλλα και στη δευτερη κρατιεται πολυ καλα.
Η ταινια περσυ πολυ καλο mindfuck επισης. Αγαπημενο το Fifteen Million Merits.

Δεν έχω λόγια για το stranger things.
Μόλις το τελειωσα και ήδη μου λείπει:(

Νταστιν θελω να σε υιοθετησω.

To είδα πρόσφατα, μέτριο το βρήκα. Το στόρυ έχει ενδιαφέρον αλλά το αποτέλεσμα το βρήκα μέτριο γενικά και υπερβολικό σε σημεία. Βέβαια βλέπετε γρήγορα, μίνι σειρά μόνο 6 επεισόδια. Επίσης ο Τομ Χιντλεστον δεν μου πολυάρεσε, ίσως το έβαλαν σε αυτό να τον προετοιμάσουν ως νέο james bond που ακούγεται.

Το επεισοδιο Lonely Souls παντως του Twin Peaks ειναι απο τις πιο δυνατες “τηλεοπτικες” εμπειριες.

Πολύ καλό το preacher, μπορεί να γίνει το επόμενο breaking bad.
Δεύτερη season το 2017 με 13 επεισόδια λένε!

Αντίθετα το mr robot παίζει να είναι η πιο overrated σειρά των τελευταίων ετών.
Η δεύτερη season είναι ήδη κουραστική και βαρετή μέχρι τώρα με εντελώς αδιάφορα subplots, και όλο αυτό το mumbling σε προηγούμενο επεισόδιο για τον θεό δεν μπορεί να συγκριθεί με το “we dont need him” του fight club μιας και το κοπιάρει αλύπητα.

Τελείωσα πρώτη σεζόν Bloodline, άψογο, λατρείας ο coach Taylor αλλά η πραγματικά τεράστια ερμηνεία είναι του Ben Mendelsohn.

Είπα να ξεκινήσω το The Affair λόγω McNulty, αλλά δεν άντεξα ούτε να δω ολόκληρο το πρώτο επ =Ρ
Το ίδιο και με το Marcella με την Anna Friel, την αγαπάω αλλά η σειρά δε βλέπεται.

Θα τελειώσω το Bloodline, μετά θα πιάσω το Luther και βλέπουμε. Μόνο νέτφλιξ γενικά, γαμώ τα καλοκαίρια και τις παραλίες.

Μεγάλη ηθοποιάρα ο Ben Mendelson! Και respect σε όσες σειρές δίνουν μία πραγματική ευκαιρία σε ηθοποιούς που εμφανίζονται για κανά 10λεπτο σε ταινίες με φίρμες. Ζήτω το Netflix!

bloodline σειραρα
2η σεζον συνεχιζει το ιδιο γαματα με τη πρωτη, λιγο υποτονικα στην αρχη αλλα στο τελος τρεχει με χιλια

οταν σας ρωτουσα εγω για το [B]bloodline[/B] κανεις δεν μ’ απαντουσε ομως

Και εμενα μου αρεσε το [B]Preacher[/B]. Breaking Bad δεν μπορει να γινει γιατι ειναι κυριως fun αλλά έχει αυτην την αυρα του (και easter eggs) που το κανει να μου αρεσει σε αντιθεση πχ με το ash vs evil dead που το βαρεθηκα γρηγορα. Τωρα καποια προβληματακια εχει οπως η ευκολια με την οποια η Emily εκανε αυτο που εκανε στο 9 για να βοηθησει τον Κασσιντι ή γιατι ο κουφος με τη γυναικα του βοηθησαν τον Preacher στο 10 αλλά εντάξει λεπτομερειες.

Ειδα το [B]Catastrophe[/B] που για καποιο λογο νομιζα οτι ειναι και σοβαρο/κοινωνικο αλλα ευτυχως ειναι πανω απ’ όλα κωμωδια και μαλιστα πολυ αστεια (υποψηφιο για emmy το πρωτο επεισοδιο). Το γραφει το ζευγαρι που πρωταγωνιστεί (Sharon Horgan, Rob Delaney) με την πρωτη να εχει γραψει και πολλες ακομα σειρες με καλη βαθμολογια στο imdb. Μια απο αυτες ειναι και το [B]Pulling[/B] που ειδα τεσσερα επεισοδια. Πολυ καλη κι αυτη αλλα δεν υπαρχουν καθολου υποτιτλοι και σε σημεια ειναι δυσκολη η αγγλικη/ιρλανδικη προφορα.

πολύ ωραίο το preacher… καμία επαφή με το κόμιξ, αλλά τη σειρά την λάρεψα…

8O

[SIZE=1]The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.[/SIZE]

στου οποίου ash εσυ ο αποπανως, δεν ξερω αν ειδες τρεηλερ για σεζον 2 αλλα O-M-G ΓΑΜΗΣΕ ΜΑΝΕΣ!!!

ε μα ξεκαθαριζω οτι δεν ειμαι των κομικς, των υπερηρωων κλπ και ετσι παροτι τον πιλοτο τον βρηκα αψογο στη συνεχεια με εχασε χωρις να φταιει η ιδια η σειρα αφου αυτο που θελει να κανει φανταζομαι το κανει καλα.
Το Preacher εχει αυτην την αυρα του Breaking Bad και μου αρεσε απο την αρχη μεχρι το τελος.