Περί σειρών γενικά

σε ένα μήνα(και κάτι) αρχίζει αυτό…

[B][U]Terra Nova[/U][/B]

λίγο Jurassic Park, λίγο lost, λίγο από όλα…
(άντε και λίγο stargate εξαιτίας της πύλης:p)
άντε να δούμε μπας και είναι κάτι καλό

*ο “πιλότος” κόστισε παραπάνω απο 20 εκατομμύρια.!

Και αρκετό από “Avatar”…δυστυχώς…

Απ το τρέηλερ φαίνεται μυθικό παλτό πάντως.Και μάλιστα αμερικανιά όσο δεν πάει.

ξερει κανεις που μπορω να βρω [B]αυτη[/B] τη σειρα του BBC με ελληνικους υποτιτλους (αν υπαρχει…)???

Mπορεί να πει κάποιος για Heroes; Θυμάμαι είχα δει πρώτη σεζον και μάρεσε. Μετά είναι το ίδιο καλή ή μπα;

Επίσης κανένα καλό σιτ κομ;(από το 2008 και μετά-community και modern family έχω δει-)

Ενδιαφερον το Terra Nova ! Σοκαριστικο το ποσο του πιλοτου :smiley:

το heroes μην το συνεχισεις
κωμωδιες αρχισε βρετανικες που ειναι και μικρες και πολυ αστειες
IT Crowd σου προτεινω

ακυρο!!

Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ στηρίζω Black Books! Υπέροχη βρετανική!!! Αλλά και την αμερικανιά Criminal Minds!

Πολλοί κακοί πιλότοι. Οι μόνες σειρές που ξεχώρισα από τη νέα φουρνιά είναι τα New Girl και Secret Circle, και αυτά χωρίς να είναι κάτι το εξαιρετικό. Βέβαια είναι ακόμα πολύ νωρίς και έχουμε και άλλα νέα πράγματα, αλλά μάλλον στις δοκιμασμένες συνταγές των νέων κύκλων ήδη αγαπημένων σειρών θα κινηθούμε φέτος.

που ναι ο adistt2112312321 να μας κανει μια λιστα να πουμε

η HBO εχει τιποτα καινουργιο για φετος;

(βεβαια, καρεντλη παρακολουθω περιπου 10 τρεχουσες, οποτε το να ζηταω κι αλλες ειναι λιγο μαζοχισμος)

για το '11 2 προγράμματα κάνουν πρεμιέρα στο HBO τα οποία πιθανότατα θα ναι μετριότητες…

Επί της ουσίας μόνο το [B]New Girl[/B] φαίνεται να χει μέλλον και ζουμί…

Εμένα μου άρεσε και το 2 Broke Girls (μόνο και μόνο η Kat Dennings αξίζει να το δεις),και λίγο το [B]Free Agents[/B] (3 τίτλοι με το ίδιο γραμματικό/συντακτικό φορμάτ που κάνει μπαμ ότι είναι συμβατικά σίτκομ του κερατά),αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Στηρίζουμε Zooey φέτος!!!

edit:H HBO βγάζει πολλά υποσχόμενη σειρά (ονόματι Luck) με Dustin Hoffman πρωταγωνιστή και δημιουργό αυτόν που φτιάχνει την σειρούλα,το Breaking Bad…Τον Ιανουάριο όμως!

Αναμένουμε.

25 Σεπτεμβρίου έχουμε 2η σεζόν Boardwalk Empire :!:

Πολύ ωραία. Είμαι στο 11ο επεισόδιο της πρώτης σεζόν.8)

Ειδα πρωτη season απο The I.T. Crowd και γελασα παρα πολυ!Τωρα μολις ειδα πρωτο επεισοδιο απο δευτερη και πραγματικα εκλαψα!Φοβερο χιουμορ!

Είδαμε τους πιλότους των [B]Playboy Club[/B] και [B]Pan Am[/B], και αυτό που έχω να πω είναι πόσοι πια θα αντιγράψουν το Mad Men. Early 60’s, χλιδή, όμορφα πρόσωπα, σκοτεινές ιστορίες πίσω από τους πρωταγωνιστές… Τίποτα που δεν έχεις ξαναδεί στο Mad Men, σε δύο σειρές που δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν. Δίνω πάντως περισσότερες ελπίδες στο Pan Am, καθότι παρά τον ολίγον τι ανιαρό πιλότο, τις έχει τις προδιαγραφές για να βλτιωθεί στη συνέχεια. Εφόσον πάντα δε γίνει το Love Boat του αέρα. Το Playboy Club είναι σε λάθος βάση εξ αρχής. Και ο Nick Dalton πολύ θα ήθελε να είναι ο Don Draper, αλλά ακόμη και ένα βλέμμα του δεύτερου είναι πολύ πιο ψαρωτικό από ολόκληρη την παρουσία του πρώτου.

Ειδα Terra Nova και δεν ηταν κατι νεο…
Πολλαααα κλισε καιι τυπικουρες, και 1:30 ωρα… τσπ θα δουμε το επομενο

Αρχισα το parks and recreation :slight_smile:

Καποια στιγμη θελω να δω και το fridge.

[B]Terra Nova[/B] θα προτιμούσα 1000 φορές να το συνεχίζανε δυστοπικά ουρμπανιά 2100 και βάλε,παρά τροπικούρες και Lostικά μυστήρια…

[B]Parks and Recreation[/B] άρχισα κι εγώ χθες,κάτι ανάμεσα σε[B] Arrested Development [/B]και [B]Modern Family[/B] μου έκανε,καλό αυτό.

οσοι αρχισατε το P&R, δειχτε υπομονη στον πρωτο μινι κυκλο, η ποιοτητα ανεβαινει κατακορυφα μετα. Σε φαση επικινδυνα.

Τωρα για Τερρα Νοβα τι να πω. Μετραγα τα κλισε και εχασα το μετρημα, τρου στορυ.
Jurassic Park meets Lost meets Dawsons Creek meets Hercules: The Legendary Journeys.

Eυτυχως το ειδα με καλη παρεα και ηταν ενα μιαμισαωρο κραξιμου.

Αυτο δε σημαινει πως δε θα συνεχισω να το βλεπω βεβαια :expressionless:

Ισχυει αυτο. Η πρωτη season δεν βλεπεται αλλα ειμαι στα πρωτα επεισοδια της δευτερης και ηδη ειναι απολαυστικοτατη.