Περί σειρών γενικά

σαν καπως κατωτερη η τριτη σεζον [B]Peaky Blinders[/B] αλλα μεγαλο τελευταιο επεισοδιο που υποσχεται πολλα και για αργοτερα

ποσο Hardy εχει η σεζον;

λιγο αλλα καταπληκτικη σκηνη στο τελευταιο

To έκτο επεισόδιο του Vinyl είναι από τα καλύτερα που έχουν παιχτεί σε τηλεόραση

επιστρεφει το curb your enthusiasm

:vibrate::vibrate::vibrate:
εεε???

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;;???

:drunk::vibrate:

η καλυτερη σειρα επιστρεφει!!!

Παραμένει εξαιρετικό το Penny Dreadful ακόμα και στην 3η σεζόν (με το 4ο επεισόδιο να είναι αριστουργηματικό) αν και μερικά από τα storylines κάποιων χαρακτήρων έχουν χάσει λίγη από την αρχική γοητεία τους. Vanessa Ives και John Clare (Frankenstain’s monster) απλά κορυφή, από τους πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες σε οποιαδήποτε σειρά αυτή την στιγμή. Από εκεί και πέρα γενικά ωραία πράγματα με το τέλος του τελευταίου επεισοδίου (7ου) να σε αφήνει με κομμένη την ανάσα. Νομίζω άλλη μια σεζόν θα ήταν ωραία (κυρίως γιατί μας έχει teaser-αρει και μερικά ακόμα ωραία πράγματα που δεν θα δούμε εδώ).

Εχει να πει κανεις τιποτα για τα επομενα Preacher;

γενικα γω δεν εχω ιδεα απο τα κομικς και καπου ημουν τελειως χαμενος μεχρι τα μεσα του τριτου επεισοδιου.

Βασικα, αν δεν ειχα πιστη και δεν ειχα ακουσει πως ειναι γαμω τις ιστοριες, σαν καζουαλας θα το ειχα παρατησει.

ειδικα η σπασαρχιδια με την Τουλιπ καθε τοσο και λιγο να πρηζει τον αλλον οποτε κανει τσαρκα με το αγροτικο κατεντησε φουλ κουρασελ.

τι λεω βασικα, αν δεν ειχε αυτον τον θεουλα τον Κασσιντη δε θα το συνεχιζα. για να δουμε.

οι γνωστες του κομικς, καλα το παει λετε; θα στρωσει η ιστορια; θαχει δηλαδη καποιο νοημα το narrative, γιατι σο φαρ ειναι μονο σκηνές.

ναι, θα έχει 100%, μην ανησυχείς, AN TEΛΕΙΩΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ WHATEVER ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΙΝΟΗΣΑΝ

το θέμα είναι, ότι, από όσο έχω καταλάβει, η πρώτη σεζον θα είναι σχεδόν κάτι σαν πρήκουελ της βασικής ιστορίας του κομικ και λογικά στο φινάλε της, θα ξεκινήσει το πραγματικό Preacher -που ΓΑΜΑΕΙ, Γ-Α-Μ-Α-Ε-Ι-

το θέμα είναι ότι θα πρέπει, εικάζω σε κάνα δυό επισόδεια, να εξηγήσει λίγο καλύτερα και να δέσει μερικά πράγματα, αν θέλει να κρατήσει το κοινό

γνκ, προς το παρόν, δε με χαλάει, του δίνω χρόνο… και σαν θεατής όμως που δεν είχε διαβάσει ποτέ PREACHER, θεωρώ ότι έχει στοιχεία που θα μπορούσε να με κάνει να του δώσω μια σεζόν χρόνο (βαρετό so far δε το λές με τίποτα)… απλά κολλάω ακόμα στο γεγονός ότι αυτό που βλέπω δεν έχει ακόμα καμία σχεδόν σχέση με το κομικ, πλην μερικών χαρακτήρων και κάποιων διαφορετικά και πάλι translated on tv χαρακτηριστικών σκηνών του (και με προβληματίζει γτ ξέρωντας το κομικ καλά, δε μπορώ να μην ξενερώσω λίγο που δεν εκμεταλλεύεται το αρχικό γαμηστερό υλικό από την αρχή)… αλλά ίσως τελικά και αυτή η τεράστια εισαγωγική του σεζόν δουλέψει καλύτερα τηλεοπτικα, μόλις δέσουν όλα μεταξύ τους και ξεκινήσει το πανυγήρι…

ελπίζω να σε κάλυψα λίγο, γτ το κομικ το αγαπάω και γνκ δεν είμαι και ο καλύτερος μάλλον ουδέτερος θεατής να πεί την generall γνώμη του so far…

ε αυτα πουχω δει ειναι λιγο ανισα βασικα, δηλαδη οτι εχει να κανει με τον Κασσιντη, τον Πρητσερ και κεινους τους τυπους που ολο εμφανιζονται ειναι και γαμω.

Ολα τα τριγυρω που εχουν να κανουν με το μαφιοζο/χασαπη ξερωγω μου φαινεται τελειως ασυνδετο, δεν εχω το παραμικρο δεσιμο με την Τουλιπ και ο κωλοτρυπιδας και ο πατερας του περισσοτερο λυπηση παρα investment μου βγαζουν.

Του δινω το χρονο του, μιας και δε βλεπω καμια αλλη σειρα φετος (περα απο GoT και Silicon Valley), αλλα σιγουρα χρειαζεται ενα δυνατον exposition συντομα, γιατι ολα τα μετωπα πουχει ανοιξει αγγιζουν το χαος.

ναι, συμφωνώ σε όλα

βσκ σαν φίλος του κόμικ, η Τούλιπ είναι το μεγαλύτερο φάουλ so far, καθώς έκαναν merge την οριτζιναλ Τούλιπ (που στο κομικ είναι τόσο γαμηστερός χαρακτήρας όσο και ο Κάσιντυ) και μια τύπισσα πιο μετά στην ιστορία και δεν κατάλαβα το λόγο ακόμα…

ο πατέρας και ο arseface έχουν μια γαμάτη εξέλιξη στο κομικ αλλά περιμένω ακόμα, δε με χαλάει ακόμα η φάση τους όπως την έχουν αποδώσει αλλά ναι, περιμένω να μπούν στο ζουμί…

χασάπη/μαφιόζο, θα δείς :stuck_out_tongue:

γνκ ναι, χρειάζεται ένα exposition γρήγορα η αλήθεια είναι… εγώ του δίνω την πρώτη σεζόν… αν δε κλείσει ικανοποιητικά, με το κατάληλλο exposition και να θέσει τις βάσεις για το πραγματικό -ή τεσπα όσο γίνεται πραγματικό- PREACHER (γτ το θεωρώ και ενα κομικ που δεν μεταφέρετε εύκολα σε μικρή οθόνη καθότι είναι υπερβολικά βλάσφμημο, βίαιο και over the top-που το κάνει να λειτουργεί καλύτερα σε μορφή κομικ παρά τηλεοπτική αλλά τεσπά-), θα το χιώσω και γώ… αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα

Sillicon Valley εχει απογειωθει στα τελευταια επεισοδια btw, πολυ καλα.

Ειδα το τελευταιο του banshee χτες, αποθεωση η τελευταια σεζον μπλεξανε τα παντα μεσα κ πουτανα ολα στο τελος. Must see σειρα για οποιον αντρα σεβεται τον εαυτο του κ η σειρα που ηθελε να γινει το σαμκρο αλλα δεν εγινε ποτε
Ο ορισμος της τιμιοτητας, θα μας λειψεις μεγαλε σεριφη!!!

Μετά το banshee ξεραΐλα…

ψιλοκαυλα φαινεται η επερχομενη σειρα του HBO, Westworld

η ταίνία με τον Γιούλ Μπρινερ γαμούσε πάντως, του '73
το τρεηλερ επισης γαμαει + τρελο καστ + Τζονοθαν Νολαν
<3

Γαμιέται ο υπεύθυνος της σελίδας του Indiewire στο Facebook που έτσι στεγνά έδωσε το φινάλε του Penny Dreadful. Τα έχω πάρει στο κρανίo μιλάμε. ΤΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!

Όντως τραγικός,θα μπορούσε να περιμένει λίγες μέρες. Ήμουν τυχερός γιατί είδα το βίντεο,αφού είχα δει τα 2 τελευταία επεισόδια. Τέλος για μία από τις καλύτερες σειρές ever. Αν και πρώτος νομίζω πόσταρε το τέλος,ο ίδιος ο δημιουργός στο fb της σειράς. Άλλος κι αυτός.

Το βίντεο απλά το αποφεύγεις, ποιος βλέπει βίντεο από επεισόδιο που δεν έχει δει;;

Αυτός ο γελοίος στο indiewire έβαλε άρθρο με τίτλο spoiler και αν δεν έπεφτε το μάτι εκεί το έβαλε και σαν status έτσι για σιγουριά. Μιλάμε για μεγάλο ΜΑΛΑΚΑ. Σήμερα θα τα έβαζα να τα δω και έχω φάει την ξενέρα της ζωής μου.