Συναυλιες στο εξωτερικο

τι εγινε ολοι οι παντρεμενοι πανε Ρουμανια φετος.μονο εγω βλεπω να ειμαι free.χαχα.ωραιως θα κοιταξουμε.το ibis που βλεπω πρωτο ειναι ακριβως πισω απο το χωρο του live.εσυ ποιο λες;

Ναι στο ibis Bucuresti Palatul Parlamentului εχω κλεισει, αυτο λεω

ακριβως το ίδιο λεμε!

Για τους φιλους απο Θεσσαλονικη, εκδρομη για Βουκουρεστι

και μεις στο ιδιο hotel λογικα θα ερθουμε.εισητηριο diamond circle πηρες;

Ναι diamond

Παιδιά, έχει κανείς ιδέα πώς θα μπορούσα να πουλήσω 2 εισιτήρια για το Graspop?
Δυστυχώς πέφτει πάνω σε γάμο κολλητού και δεν θα μπορέσω να πάω!! :frowning:

Ebay? Να επικοινωνήσω με την ticketing εταιρία??

Thanks!!

Αμα ειναι e-ticket ,μπορεις να το πουλησεις απο εδω:https://www.ticketswap.com/ .Ειναι αξιοπιστο το site και τα λεφτα μπαινουν σχεδον αμεσως,το εχω χρησιμοποιησει και γω κανα δυο φορες.Και γενικα το προτιμανε σε χωρες οπως το Βελγιο και η Ολλανδια ,που δεν τα πουλανε τοσο συχνα μεσω ebay…

Επιβεβαιώνω για ticketswap. Αξιόπιστο, user friendly και μπορείς μετά να ποστάρεις το εισιτήριό σου στη social media σελίδα του φεστιβάλ και είσαι έτοιμος!

μπορεις να τα δωσεις κατευθειαν χερι με χερι στην Ελλαδα ? Και αν ναι τι εισητηρια ειναι και ποσο τα δίνεις φιλος ?

Πληροφορίες γενικά για το Graspop πως βρίσκεις; δλδ συγκοινωνίες, ξενοδοχεία πως φτάνεις κτλπ
Υπάρχει κάποιος που να έχει ξαναπάει;
ρωτάω επειδή δεν έχω ξαναταξιδέψει στο εξωτερικό κ η όποια πληροφορία είναι χρήσιμη

Thanks guys! Ήδη ενδιαφέρθηκε ένα παλικάρι και μάλλον πάνε εκεί…

Πρώτη φορά που θα πάμε και εμείς. 60κατι μέρες ακόμα :smiley:
Κλείσαμε με ryanair 90/ατομο μετ’επιστροφή. To festival γινεται στο Mol κοντά στα σύνορα με Ολλανδία και μπορεις να κλεισεις εισιτηριο τρενου και λεωφορειου με 10 ευρω πηγαινε-ελα. Δες εδώ http://www.belgianrail.be/en/leisure/festivals-and-concerts/graspop-metal-meeting.aspx?utm_campaign=graspopNLfb&utm_source=facebook&utm_medium=social.
Εμεις θα μείνουμε στο καμπινγκ οποτε για ξενοδοχεια κλπ δεν ξερω αλλά γενικά η μετακινηση ειναι εύκολη από όσο έχουμε καταλάβει. Έχει πολλές γραμμές μετρο και μέσα μεταφοράς γενικά (ελπίζω όχι με εκρήξεις…) Αν μπεις στο site λεει αρκετά. Αν κλείσεις να πας από πέμπτη να είσαι αρκετά πριν τις 2 που ανοίγουν οι πύλες γιατί μάθαμε πως θα βρούμε 20000+ άτομα.

ισως ψίνομαι, αν μπορω να βρώ φτηνό περα δώθε… για PM…

Πρώτη φορά πήγα πέρσι και θα ξαναπάω και φέτος.

Στο site του Grapsop έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι είτε μένεις Βέλγιο ή κάπου κοντά είτε έρχεσαι με αεροπλάνο.

Νομίζω ότι δικαιούσαι κάποιου είδους φτηνότερο εισιτήριο τρένου με κατεύθυνση το festival, δες εδώ

Δυστυχώς εγώ πάω με αμάξι οπότε δεν ξέρω να σου πω πολλά πράγματα αλλά στο site έχει τα πάντα. Με αμάξι από Βρυξέλλες είναι νομίζω το πολύ 1 ώρα και έχει αρκετό χώρο για πάρκινγκ στα χωράφια. Αναλόγως με το πόσο νωρίς θα φτάσεις, θα βρεις να παρκάρεις κοντά. Αν φτάσεις αργά με αμάξι, θες 15 λεπτά περπάτημα για τον κυρίως χώρο.

Απ’ έξω έχει πολλές καντίνες με φαγητό και ποτό αλλά από τη στιγμή που θα μπεις μέσα (μετά από έλεγχο που ρέει μια χαρά) έχεις περιμετρικά, όπως σε όλα τα φεστιβάλ, καντίνες με φαγητό (junk food κυρίως, από μεξικάνικο μέχρι ιταλικό) αλλά πλέον πληρώνεις με tokens.

Χρήσιμο και το ότι έχει stands με φορτιστές για όλα τα κινητά.

Κατά τα άλλα, μην ξεχάσεις να πάρεις από αδιάβροχο-αντιανεμικό μέχρι… αντηλιακή κρέμα, γιατί στο Βέλγιο ποτέ δεν ξέρεις. Και σε ένα σάκο, ας έχεις και πρόχειρα παπούτσια για λάσπη…

Cheers, see you there!

ΥΓ: Για το που να μείνεις, εξαρτάται αρκετά με το από που θα έρθεις και πόσες μέρες θα κάτσεις στο φεστιβάλ. Γενικά πρέπει να έχει κάμποσα φτηνά μέρη γύρω από το χωριό που γίνεται το φεστιβάλ (Dessel). Αλλά πάντα λάβε υπόψη ότι την ώρα που τελειώνει το φεστιβάλ δεν υπάρχουν ΜΜΜ. Αν είστε αρκετά άτομα, θα πρότεινα να νοικιάσετε αμάξι έτσι ώστε να είστε άνετοι και τα λεφτά που θα χαλάσετε στο αμάξι θα τα γλυτώσετε από το φτηνό μέρος διαμονής που θα βρείτε (μιας και θα έχετε δυνατότητα να βρείτε και πιο μακρυά).

Αμάξι από Ελλάδα μου φαίνεται λίγο δύσκολο…
Εκεί πως νοικιάζεις αμάξι με ελληνικό δίπλωμα;
κοίταζα για ξενοδοχεία εκεί κοντά αλλά είναι γύρω στα 15 - 20 χλμ από το φεστιβάλ
τπτ γκρουπάκια από Ελλάδα υπάρχουν που να πηγαίνουν εκεί;

Αν έχεις το νεου τύπου δίπλωμα που έχει λατινικους χαρακτηρες νοικιάζεις ανετα αρκει να έχεις πιστωτικη (οχι χρεωστική) στο ονομα σου. Αν εχεις το παλιο διπλωμα πας και το αλλαζεις. Θελει 40 ευρω αν θυμαμαι και περιπου 1-2 μηνες.

Νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα και με το παλιού τύπου δίπλωμα, απλά κάνε ένα τηλεφώνημα ή ερώτηση στην εταιρεία που θα νοικιάσεις το αμάξι, για να δεις αν τα δέχονται.

Έχω νοικιάσει αμάξι στην Ευρώπη με το παλιό μου δίπλωμα… Ο κόσμος που δουλεύει εκεί, ξέρει ήδη, εμπειρικά που βρίσκεται ο αριθμός διπλώματός σου, που είναι και το μοναδικό στοιχείο που καταγράφουν, μιας και το ονοματεπώνυμό σου, τους το δίνεις έτσι και αλλιώς στα λατινικά όταν κάνεις την κράτηση στο site τους.

Κατά τα άλλα, μια πιστωτική αρκεί.

Κοίταξες στο site του festival για το τι tips δίνουν για μεταφορές σε κοντινά μέρη και ξενοδοχεία; Πάντως 15 χλμ δεν είναι άσχημα… Φαντάσου ότι θα σου βγει 10-15 ευρώ το αμάξι το άτομο το πολύ τα οποία θα τα κερδίσεις στη διαμονή.

το εψαξα αρκετα και εβγαλα κοστη για τα παντα για graspop με αεροπορικα απο Dusseldorf που μενει ο φιλος μου. Αν δεν μεινεις καμπιγκ αλλα σε κατάλυμα, συμφερει παρα πολυ να νοικιασεις αυτ/το απο Γερμανια ακομη και αν εισαι μονος σου γιατι η μετακινηση σε όποιο καταλυμα μετα το βραδυ απλα δεν παιζει, θα δυσκολευτειτε και με ταξι δεν ξερω ποσα θα πληρωσετε… Να φανταστεις οτι για ενα 3μερο ενα vw polo το περνεις με 65? συνολο!!! Αρα εισαι ανετος στο φουλ, ακομη και τα 20-30? που θα δωσεις μαζι με βενζινες αξιζει αφου πας και φευγεις οποτε γουσταρεις. Το αν ειστε 2-3 ατομα βεβαια δεν το συζητω, βγαινει τζαμπα…
Βεβαια ο προϋπολογισμος για το φεστιβαλ με ολα μεσα και χωρις σπαταλες , εισητηρια, διαμονη σε bungalow , αυτ/το, αεροπορικα , φαγητο κτλ, βγαινει καπου στο 600αρι απο Θεσ/νικη τα οποια οπως και να χει δεν ειναι λιγα…