Ολυμπιακός

Δεν πειράζει ρε κρίμσον, ας περάσουμε στους 16 του τσ.λ. (εκεί που θα τρώγαμε σφαλιάρες κατά την τεράστια πρόβλεψη του άλλου μεγάλου παρασκηνιολόγου του φόρουμ, μάνσον21) και ας χάνουμε από τα παραρτήματα στο πρωτάθλημα του ΒΑΓΓΕΛΑ που ελέγχει τα ΠΑΝΤΑ. :smiley:

…ναι γιατί ταιριάζει στην επιθετική φιλοσοφία του γαύρου
…αν ήταν ο τέλειος προπονητής, προφανώς θα ήταν κόουτς στην Μπαρτσελόνα. πάντως είναι ένας αξιοπρεπής άνθρωπος, δουλευταράς, δίκαιος,γενναίος, φιλόπατρις:p
…σαν τους χαραχτηρισμούς προσώπων που κάναμε στο Γυμνάσιο:lol:
:):!:

καλό…πετώντας μια ατάκα, [I]“ελέγχει τα πάντα”[/I], σβήνεις το οτι έχει γίνει…κάτι τέτοια έλεγαν/λένε και οι παναθηναϊκοί για τον οφη και γελάω…
καταραμένο σύστημα που αδικείς ολυμπιακό/παναθηναϊκό…
αυτό που νομίζεις οτι ολοι ειναι εχθροί του ολυμπιακού και οι παναθηναϊκοί εχθροί του παναθηναϊκού μου την δίνει στα νεύρα

*μακάρι να περάσετε στους 16…και όσο πιο πάνω γινεται…άλλο το ενα, άλλο το άλλο…(και κλήρωση με αποελ.!!)
**α…και τώρα που το θυμήθηκα…οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς ξέρει κανείς που είναι? άλλαξαν πόστο.?? περίεργο…

Δε νομίζω ότι όλοι είναι εχθροί του Ολυμπιακού, νομίζω ότι φέτος (όπως και κάποιες άλλες χρονιές) έχουμε ένα κανονικό πρωτάθλημα που δεν το ελέγχει κανείς.

Αυτό με τους παναθηναϊκούς που είναι εχθροί του παναθηναϊκού ομολογώ πως δεν το κατάλαβα.

Για τους εισαγγελείς δεν έχω ιδέα.
Μήπως έγιναν σύμβουλοι του Λουκά Παπαδήμου?

Ναι, ναι ολα ειναι καλα.Ο Μπεος ειναι ακομα φυλακη,το παραρτημα κερδιζει τον Ολυμπιακο,η πρασινη αρμαδα ειναι 5 βαθμους μπροστα και ολοι τρεχουν να παρουν φανελα του Ζεκα …

Κοιτα να δεις ομως που τον Μαιο ολα στημενα θα ειναι παλι …Αλλα τι λεω, ποιο Μαιο,γτ πηγαινω τοσο μακρια,την αλλη Κυριακη παιζουμε με τη Δραμα χμμμ …:-k

μακάρι να έχουμε τέτοια πρωταθλήματα…είδαμε και ενα ντέρμπι με μπάλα καλή…(βέβαια ας ρίχνατε και καμιά κλοτσιά στο κέντρο να το πάρετε)
αν και οταν σφίγγουν τα γάλατα φαίνεται τι παίζει…

είναι που στο σχολείο δεν διάβαζα… εννοώ οτι εσείς λέτε οτι ολοι είναι ενάντιων σας και οι παναθηναϊκοί το ίδιο… σορρυ αν σε τύφλωσα

*οι εισαγγελείς αλλάχθηκαν ενω έχουν κάνει τρελή δουλειά και έχουν αφήσει 2 σοβαρές υποθεσεις ανοιχτές…
**τελικά έγινε τίποτα με τους οπαδούς του ολυμπιακού που έλεγαν, χθες?
***η δραμα οταν κερδίσει ενα ματς , θα φωταγωγηθεί ολη η ευρωπη

εγω ειμαι ο τριτος :stuck_out_tongue: . και μιας και το αναφερεις, ο φερειρα ειναι καλος ή οχι? εκτος κι αν τον κρινουμε μονο απο το καλοκαιρινο θεαμα…

Εγώ δε θυμάμαι να τον έχω κράξει ποτέ τον Φερέιρα. Πέρσι δε μου πολυγέμιζε το μάτι αλλά έτσι κι αλλιώς θεωρούσα ότι παίκτες/προπονητής ήταν οι τελευταίοι που φταίγανε, φέτος μέχρι τώρα μ’ έχει κερδίσει.

Τετάρτη δεν παίζετε?

το λεω γιατι δεν γινεται μια να τοιν στηριζεις και μια οχι. φανερο ηταν οτι η ομαδα ηταν ψοφια και χρειαστηκε να την φρεσκαρει, δεν θα τον κατακρινουμε για αυτο το ματς εκτος κι αν αυτο γινετα συνεχεια. για αυτο εδωσα το παραδειγμα του δικου σας, το καλοκαιρι θα επαιρνε πουλο αν υπηρχε διοικηση, τωρα ειναι θεος και εχει φτιαξει ομαδαρα. ενταξει στην Ελλαδα ζουμε… :lol:

Eιδα απο το 60 και μετα γιατι ταξιδευα.
Η ομαδα δεν ειχε καθολου φρεσκαδα.Πιστευω οτι επρεπε να ξεκινησει
με καποιες αλλαγες.

Με την διαφορα στο -5 τι πιστευετε οτι θα γινει παιδες ?

Μα εγώ δε λέω μόνο για το χτεσινό στην Τρίπολη, άλλωστε δεν ξέρω και τί έγινε, δεν πολυασχολήθηκα. Αλλά δεν έχετε τόσα άλλα να του σούρετε;

Έχουμε πολλά.
Έχουμε και κάμποσα να του πιστοποιήσουμε όμως.

Η ομάδα προερχόταν από ένα καταπληκτικό παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό όπου πίεζε για 90 λεπτά και άλλο ένα πολύ καλό εκτός έδρας στη Γαλλία που πίεζε άλλα τόσα. Μέσα σ’ αυτά είχε και ένα σωρό τραυματισμούς. Και δεν είχε τέρμα, ο Μέγιερι μπορεί να έχει προοπτικές αλλά είναι πολύ άπειρος, με έναν κανονικό τερματοφύλακα χτες δεν θα τρώγαμε γκολ.

Ο Αστέρας στήθηκε εξαιρετικά από τον Τσιώλη και πήρε το ματς δίκαια, γίνονται αυτά.

Μα τους χίλιους Ζιοβάνηδες, ας προχωρήσει στην Ευρώπη (ακόμα και στο Γιουρόπα) και το πρωτάθλημα έχει δρόμο πολύ ακόμα. Υπάρχουν 6 ματς για το τέλος του πρώτου γύρου, έχουμε τα 4 μέσα και τα 2 έξω (με παραρτήματα Λιβαδειάς και Κέρκυρας :D) και ο βάζελος έχει 2 μέσα και 4 έξω.

Πώς αλλάζουν οι καιροί…

Το πρωταθλημα εχει δρομο αλλα ο βαζελος δεν κανει γκελες μεχρι στιγμης.
Και στο μεταξυ μας ματς που επρεπε να κερδισουμε και να του κοψουμε
την φορα,σπαταλησαμε ενα καρο ευκαιριες.
Επισης ο βαζελος εχει και ενα ματς την βδομαδα κατι που κανει τους παιχτες
πολυ πιο ξεκουραστους απο τους δικους μας.

Πώς αλλάζουν γράκχε, για πες μας. :roll:

Οι προτεραιότητές σας ανάμεσα σε Ελλάδα και Ευρώπη, τί δεν καταλαβαίνεις. :roll:

Aλλάζουν οι καιροί όπως λέει ο Γράκχος. Κάποτε οι γαύροι χλεύαζαν τη δικαολογία των βάζελων περί κούρασης στα ευρωπαικά ματς μετά από γκέλες του ΠΑΟ στο πρωτάθλημα.

Δε θυμάμαι ούτε έναν παναθηναϊκό να δικαιολογεί τις γκέλες για την κούραση.
Όλο για διαιτησία κλαίγονταν.

Κατά τ’ άλλα ευτυχώς οι προτεραιότητες έχουν αλλάξει εδώ και πολύ καιρό. Το 04/05 και τα 07/08, 09/10 που έκατσε και παίζαμε προκρίσεις στα τελευταία 2 ματς του ομίλου, είχαμε απώλειες στο πρωτάθλημα.

Απλώς τότε έπαιζαν και ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ μεσοβδόμαδα και είχαν μια κάποια κόπωση. Τώρα που έχουν φτάσει σε δυσθεώρητα βάθη ευρωπαϊκής ανυπαρξίας είναι ξεκούραστοι και δεν κάνουν γκέλες στην Ελλάδα.

Άλλα σου λέμε άλλα απαντάς, αλλά δεν πειράζει.