Ολυμπιακός

??? Ουτε κατα διανοια… θελουμε κοφτη-σκυλι που να οργωνει το γηπεδο οπωσδηποτε. Κανεις απο αυτους τους τρεις δεν μπορει να κανει αυτη τη δουλεια.

Σωστό.
Αλλά κάποιος πρέπει να θυσιαστεί σ’ αυτήν την περίπτωση.

Είμαι της γνώμης βέβαια ότι ένας προπονητής που μπορεί να επιβάλλει πειθαρχία άνετα βάζει κόφτη τον Ντουντού.

Chris σε αυτο που λες για τον Ρομενταλ ειναι αληθεια.Απλα εγω δεν τον εχω παρακολουθησει τοσο πολυ για να τον ξερω τοσο καλα.Απλα αυτο που ειπα ηταν μια παρατηρηση που εκανα για την τωρινη του κατασταση στο παιχνιδι που ειδα.

Και οσον αφορα τον κοφτη.Με Μαρεσκα αντιστοιχο αυτον που ειχε Σεβιλη μπορουμε να ανταπεξελθουμε.

Θά’χουμε θέματα με τον Λίνεν, αν δεν τον κρατήσουμε, και δεν είναι και το καλύτερο δείγμα της νέας διήκησης, να πληρώνει τσάμπα ένα προπονητή:):!:

η αποζημιωση θα φτασει τιςς 850.000 ευρω. δυσκολο να γινει κατι, που θα ειναι και λαθος αλλωστε.

επισης ακουστηκε ξανα για ρικελμε.αν καταφερουμε και παρουμε αυτον πιστευω θα βοηθησει αρκετα την ομαδα

Γιατί το λες αυτο?

πιστευω οτι θα ανταπεξελθει οχι μονο στην ομαδα αλλα γενικα σε αυτο το πρωταθλημα

Είναι καλό εργαλείο, πιστεύω κι εγώ να βοηθήσει.

…απλά έχω βαρεθεί νακούω για την πάρτη του… Καλοκαίρια και Χειμώνες…περιμένω για να φανεί…:slight_smile:

Λοιπόν, δυό λόγια για το νέο διοικητικό σχήμα:
Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θα κάνει ο Κόκκαλης πλέον. Απλά θα προεδρεύει τιμής ένεκεν; Θα ανακατευτεί με την σούπερ λίγδα και την ΕΠΟ για να εκπροσωπήσει την ομάδα και να την προστατεύσει; Για το τελευταίο είναι σίγουρα καταλληλότερος από όλους τους υπόλοιπους που ακούγονται για τη διοίκηση, το θέμα είναι πως επειδή δεν νομίζω να ασχολειται ο Κόκκαλης με θέματα όπως π.χ. ορισμοί διαιτητών κλαθε εβδομάδα, μου λείπει από το σχήμα που ανακοινώνεται ποιός θα το κάνει αυτό…
Λούβαρης: Για μένα είναι θετική εξέλιξη η επιστροφή του. Όπως και ο μεσολαβητικός του ρόλος στη συμφωνία Κόκκαλη-Μαρινάκη. Καμία σύγκριση με τον Χρυσικόπουλο, ας δούμε απλά τι μεταγραφές έκλεισε ο καθένας στα χρόνια του στην ομάδα. Ο Λου είναι σίγουρα πιό αποτελεσματικός.
Κομινάκης: Ή του ύψους ή του βάθους. Για όσους δεν τον ξέρουν, ο Κομινάκης διετέλεσε στέλεχος σε εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, πρώτα στη Vodafone όπου έφτασε μέχρι εμπορικός Δ/ντής και μετά στην τότε ΤΙΜ μετέπειτα WIND όπου έγινε γενικός γαμάω/CEO κλπ και έβγαλε εκατομύρια από τις αγοραπωλησίες της εταιρείας ανάμεσα σε funds. Aπό τότε ξεκίνησε να γουστάρει να βλέπει τη φάτσα του στον τύπο, να επιδιώκει τη δημοσιότητα και την προβολή, να κάνει ηλιθιες δηλώσεις και να το παίζει Ολυμπιακάρας. Από την αγορά χρόνια τώρα ακούω πως πρόκειται για έξυπνο και ικανό άνθρωπο αλλά και πολύ κομπλεξικό καθίκι, με πολλά από τα κόμπλεξ του να ξεκινούν από το υπερβολικό πάχος του. Αυτό το τελευταίο ήταν και ο λόγος που στη Vodafone οι Βρετανοί δεν τον ήθελαν για διάδοχο του Κορωνιά! Δεν γούσταραν να εκπροσωπείται η εταιρεία τους στο ανώτατο επίπεδο από “τον χοντρό” και μάλλον φοβούνταν και τις πιθανές επιπλοκές υγείας. Αν ο Μαρινάκης τον έβαλε στον Ολυμπιακό για να διαχειριστεί το εμπορικό κομμάτι, χορηγίες κλπ. αποδοτικότερα για τον σύλλογο, πρόκειται για καλή επιλογή. Αν τον έβαλε γιατί τον έπεισε πως είναι Ολυμπιακάρας και βρεί άλλον ένα τρόπο να έχει το όνομα και τη φάτσα του στα ΜΜΕ, να κάνει δηλώσεις και -το κυριότερο- ανακατευτεί με αγωνιστικά θέματα είναι επικίνδυνος και 100% λάθος επιλογή.

η επιλογη του μαρινακη με το λουβαρη δεν δειχνει οτι θελει να βαλει ολυμπιακαρες. ο κομινακης νομιζω μπηκε για το εμπορικο κομματι. αλλωστε εμεις περισσοτερο θα τους κρινουμε απο την ομαδα που θα φτιαξουν πρωτα. χρειαζομαστε πλαγια χαφ-εξτρεμ καλα και γρηγορα.

Και ο τύπος συνεχίζει τον χαβά του. Ακόμη δεν ήρθε ο Μαρινάκης και έχουν αρχίσει να γράφουν ό,τι βλακεία να είναι και ο κόσμος φοβάμαι πως τα χάφτει και όχι μόνο περιμένει λαγούς με πετραχείλια αλλά αρχίζει να θαμπώνεται ξανά με μεταγραφικούς σχεδιασμούς που κατά το παρελθόν δε μας πήγαν πουθενά. Και μόνο το ότι τα ονόματα που ακούγονται τώρα που “έχουμε” λεφτά είναι τα ίδια με αυτά που γράφονταν όταν “δεν είχαμε” λεφτά, είναι απόδειξη του ότι κανείς δημοσιογράφος δεν έχει ιδέα του τι γράφει, επομένως μην ψαρώνετε.

Και προς Θεού ας μην πάρουμε φέτος 32χρονους ακριβούς πρώην μεγάλους ποδοσφαιριστές για να τραβήξει μαλακία η Θ7 με τα εξώφυλλα. Ειδικά φέτος που δεν έχουμε Ch.L. δε μας χρειάζονται! Και χίλιες φορές Λίνεν και χτίσιμο ομάδας για τα επόμενα 10 χρόνια με πολλές ευκαιρίες σε νέους παίκτες, παρά ομάδα που είναι φέουδο 2-3 ακριβοπληρωμένων λεγεωνάριων που δεν έβρισκαν ομάδα σε κανένα σοβαρό πρωτάθλημα και με έναν προπονητή που δεν έχει καμία σχέση με το ρόστερ και μετά από ένα χρόνο θα τον πληρώνουμε χρυσό για να φύγει.

παντως ο γιοβανοβιτς που ειναι και προσιτος και ηταν και πριν ερθει ο μαρινακης,δε θα με χαλαγε καθολου.

Ο Γιοβα είναι η καλύτερη λύση για αριστερά, και με Επσταϊν για αλλαγή κλείσαμε ένα μεγάλο πρόβλημα του περσινού Ολυμπιακού.

και τωρα εχει ανοιξει ενα αλλο μεγαλο προβλημα για την αλλη πτερυγα και πλην του ντεζαγκα,δεν εχει ακουστει αλλος παικτης.

μονο σε εμενα φαίνεται ασχημο το να μην ειναι τελικα προπονητης του ολυμπιακουτ ο λινεν…??
κριμα ειναι ο ανθρωπος…

οχι ρε,οι πιο πολλοι θελουν να μεινει και να δουλεψει.προς θεου,οχι ξεκινημα προετοιμασιας με μπαντοβιτς

ε οντως, κριμα δηλαδη να μην του δωσουν μια ευκαιρια, λες και αλλος προπονητης θα κανει τα θαυματα πια
αξιοπρεπεστατος ειναι, σοβαρος επαγγελματιας νταξει τι αλλο θες, μονο με τον βοηθο του υπαρχει ενα προβλημα νομιζω

Υπάρχει και ο Σοιλέδης…και σένα σχεδιάγραμμα του ρόστερ στην ‘‘Εξέδρα’’ αριστερά βάζει και τον Βάντερσον…άσχετο αλλά βάζει εκτός ρόστερ τον Μαρέσκα:):!:

Ο Νέρι μπορεί να παίζει άνετα από’κει:):!: