Τρύπες

Δεν υπήρξα ποτέ ακροατής των Τρυπών, παρ’όλ’αυτά ομολογώ πως κάτι μια τέτοια κίνηση είναι σπάνια για τα δεδομένα της Ελλάδας. Να κάνουν δλδ μια ταινία για κάποιον μουσικό της γενιάς μας και φαντάζομαι με σύγχρονη ματιά. Πολλά respect και μακάρι να γίνουν και άλλες τέτοιες ταινίες-ντοκιμαντέρ. Τα ντοκιμαντέρ δεν έχουν και σενάριο οπότε δεν έχεις να φοβάσαι και τον έλληνα σεναριογράφο:p

χαχααχα…

αγγελακας είναι αυτός…αν δεν εχει ενδιαφέρον να δούμε ενα ντοκιμαντέρ για αυτόν απορώ με ποιον μπορεί να έχει…

*βεβαια και που να το δω στη λαρισα?? :?/:frowning:

Σπούδαζα εκεί. Δεν έχει ένα σινεμαδάκι? Καλά σε Στερ αποκλείεται να προβληθεί δεν το συζητώ:lol:

αφού έχουμε γεμίσει πολυσινεμαδες…:?

αν βγει σε κανένα dvd ελπίζω να το δω

πέρισυ έγινε και ένα ντοκυμαντέρ για τους Last Drive επίσης, το οποίο είχε παίξει κ στις νύχτες πρεμιέρας αν θυμάμαι καλά.

Όσο για το ντοκυμαντέρ περι Αγγελάκα, μάλλον θα δούμε και άλλα στο προσεχές μέλλον, (κ όχι μόνο για τον Αγγελάκα, αλλά για το ίδιο το συγκρότημα).

Νομιζω παντως οτι μονο Αγγελακα δειχνει…Στη Κρητη περισσοτερο συνεργασιες με Ψαραντωνη κλπ…Θα το δουμε στο αμεσο μελλον…

Και με χορηγο την Ερτ
Ελα μην αρχισουμε παλι για πλακα το λεω…

Eμένα πάντως αυτά τα ντοκιμαντέρ μου κάνουν λίγο αυτοθαυμασμός.

ποια ντοκυμαντέρ; το είδες αυτό και σου έκανε για αυτοθαυμασμός; ο αγγελάκας είναι δημιουργός του ντοκυμαντέρ;

να πω την αλήθεια και εγώ έτσι λέω συνήθως…απλά τώρα είναι η αδυναμία μου(αγγελακας) όποτε δεν ξέρω τίποτα…:smiley:

φίλε manson21 δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάποιο ντοκυμαντέρ συγκεκριμένα, αλλά πίστεψε με δεν είναι πάντα έτσι. Αυτό το λέω επειδή τυγχάνει να έχω γνωριστεί με κάποιους από τους συντελεστές που φτιάξανε το ντοκυμαντέρ για τους Last Drive. Και πίστεψέ με, το κάνανε από την αγαπή τους για το γκρουπ και όχι σαν παραγγελιά του ίδιου του γκρουπ ή κάποιας εταιρίας κλπ κλπ. Και βασικά αν πάνε καλά τα πράγματα θα δείτε και άλλα…

Το χα αναφερει και πριν κανενα μηνα αλλα τωρα που ειναι και σιγουρο πλεον το υπενθυμιζω.Ο Τολιος και ο Ζαμπετας πλεον εχουν προσχωρησει στους skaribas.Περιεργο αλλα εχει τη φαση του να βλεπεις τον Τολιο να προσπαθει να συντονιστει με ρεγκε/σκα ρυθμους.Εμφανιζοντια και στο κυτταρο αποψε για οποιον γουσταρει

για ακόμη μια φορά…

[B]Γιάννης Αγγελάκας :
[/B]

Καταλαβαίνω απόλυτα το νταλκά τους, αλλά δε μπορεί να συμβεί αυτό. Ο μόνος λόγος για να συνέβαινε θα ήταν νομίζω οικονομικός και αυτό είναι κάτι που έτσι κι αλλιώς απεχθάνομαι. Δηλαδή, ουσιαστικοί λόγοι… Οι Τρύπες ήταν μία υπέροχη φωτιά, που όμως έκανε τον κύκλο της, άφησε τις στάχτες της. Είμαι ok, είμαι πολύ ευτυχισμένος που το έζησα, καταλαβαίνω και τα νέα τα παιδιά που θα ήθελαν να δουν Τρύπες, αλλά δε μπορώ εγώ να κάνω κάτι που δεν είμαι πια.

http://rocking.gr/interviews/Sunenteuksi_Giannis_Aggelakas/8823/

*μπράβο για την συνέντευξη 8)

Καταλαβαίνω απόλυτα το νταλκά τους, αλλά δε μπορεί να συμβεί αυτό. Ο μόνος λόγος για να συνέβαινε θα ήταν νομίζω οικονομικός και αυτό είναι κάτι που έτσι κι αλλιώς απεχθάνομαι. Δηλαδή, ουσιαστικοί λόγοι… Οι Τρύπες ήταν μία υπέροχη φωτιά, που όμως έκανε τον κύκλο της, άφησε τις στάχτες της. Είμαι ok, είμαι πολύ ευτυχισμένος που το έζησα, καταλαβαίνω και τα νέα τα παιδιά που θα ήθελαν να δουν Τρύπες, αλλά δε μπορώ εγώ να κάνω κάτι που δεν είμαι πια.

Ντάξει… από τις πιο true δηλώσεις που έχω διαβάσει ακούσει!!!

8O Αυτό και αν ήταν νέο!!!
Εϊμαι περίεργος να τους δώ δίπλα στα παιδαρέλια αλλά κ σε αυτό σκα πανηγύρι.

Σορρυ που επαναφερω το ξεχασμενο αυτο τοπικ αλλα ειχα αναγκη να γραψω την αποψη μου.
Ειχα την τυχη να χω θεια μουσικο και ετσι οταν ημουν 9 ετων στα γενεθλια μου, μου ειχε χαρισει τα 9 πληρωμενα τραγουιδια σε cd (οτι ειχε κυκλοφορησει).

9 ετων τοτε… τι να πιασω και εγω απο τρυπες! Ειχα παθει σοκ ομως με τον ηλεκτρισμο του δε χωρας πουθενα.

27 ετων σημερα και ακουω τρυπες με αμειωτη ενταση. Σε ολες τις ως τωρα εντονες στιγμες της ζωης μου οι τρυπες ηταν εκει να με συγκλονιζουν. Τοσο μουσικα οσο και στιχουργικά δεν εχω βρει αλλη μπαντα να μπορει να με καλυψει και να με γεμισει τοσο οσοι αυτοι.

Τρυπες δεν ηταν μονο ο Αγγελακας. Τιποτε δεν θα ηταν ιδιο χωρις τον Μπαμπη Παπαδοπουλο και τον Γιωργο Καρρα.

Θεωρω οτι δεν ειναι τυχαιο που ως τωρα δεν εχουμε ακουσει ουτε μια σοβαρη διασκευη σε τραγουδι απο τις τρυπες. Αποδεικνύει ως εναν βαθμο τη μαγκια του Παπαδοπουλου, του τεραστιου αυτου κιθαριστα.

Το κοβω εδω γιατι θα γραφω μεχρι αυριο. Α και τα περι vasilis papakonstantinou σε τοπικ για τις Τρυπες ειναι ανεκδοτακια κρυα…

Συμφωνω οτι Τρυπες δεν ηταν μονο ο Αγγελακας.

Αλλωστε, εχω δειξει επανειλημμενα οτι με ενοχλουν οι προσεγγισεις των γκρουπ με βαση μεμονωμενα μελη (βλ. AC/DC, Motorhead, Nirvana, Doors, Metallica κτλ. …με αλλα απο αυτα να ειναι απο τα αγαπημενα μου γκρουπ και αλλα οχι).

Αλλα δε νομιζω οτι ο Αγγελακας προσπαθησε ποτε να δωσει “σοβαρη” διασκευη καποιου κομματιου απο Τρυπες.

Απο την αποψη οτι πχ ειναι λογικο το “Δε Χωρας Πουθενα” να μην ακουγεται το ιδιο θεϊκο, παιγμενο με μπαγλαμα και ακουστικη κιθαρα.

Δε δοκιμασε (προς τιμην του) να ξαναπαιξει τραγουδια απο Τρυπες με τον ιδιο τροπο και δε βλεπω γιατι δε θα μπορουσε να το καταφερει, οσο καλος κι αν ηταν ο Μπαμπης.

Ε ναι αλλα δεν αναφερομουν στον Αγγελακα αλλα σε οποιαδηποτε αλλη μπαντα…

Eγω παλι θα ηθελα παρα πολυ να δω τον Αγγελακα να επιστρεφει σε αυτους τους ηχους. Δεν εννοω μονο να αρχισει να παιζει τα τραγουδια από Τρυπες στην κλασσικη τους μορφη. Εννοω να γυρισει γενικα σε αμιγως ροκ ήχους.

Για παραδειγμα καπως ετσι: http://www.youtube.com/watch?v=_SI-FfzLmc0&feature=related

Συμφωνώ μαζί σου και υπέροχο τραγούδι που έβαλες φίλε manson21

Μακάρι ο Αγγε-βλάκας να επιστρέψει στο ροκ αλλά έχει αράξει εκεί στο δήθεν παρακμιακό avant garde ψευτο έντεχνο

To σημαντικο ειναι να γουσταρει αυτος.

Γιατι αυτο ειναι το προσον του, το παθος. :wink:

Κατα τα αλλα, σε κατι[B] δικο του[/B] ηλεκτρικο κανεις δε θα 'χε αντιρρηση.