Φιλία άνδρα-γυναίκας

υπαρχουν ομως ασχημοι ανδρες
(επισης αν ειναι να χαλασω το συκωτι μου για να με καυλωσει καποιος:-k, αστο καλυτερα)

Αν όμως το γκομενάκι όπως λές έχει ήδη μια σχέση, που έμαθες εκ των υστέρων και δεθείς μαζί του με σχέση φιλίας εντελώς απρόοπτα, στο μέλλον δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να αλλάξει???..δέν νομίζω

pssss…το είχα ξεχάσει αυτό…!!!
πόσο ταιριάζουμε τελικά.??

[SPOILER]και το πέσιμο συνεχίζεται[/SPOILER]

και πάλι, το point μου παραμένει.θεωρώ πως αν ξέρεις κάποιο άτομο πολύ καιρό και ξέρεις σχεδόν τα πάντα γι’αυτό, αναπτύσσεται μια σχέση που προσιδιάζει αρκετά στην αδελφική σχέση.οπότε, εν τέλει, εγώ πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας.
επίσης, σχεδόν πάντα αδυνατώ να αντιληφθώ τι εννοεί η lena_mdm. :stuck_out_tongue:

ρε wtf?
πως να [B]προλαβω [/B]να [B]ΔΕΘΩ[/B] κιολας μαζι του χωρις να ξερω οτι εχει σχεση?

@ crimson ναι :lol:

παρακαλω, πειτε μου, θα αναλυθει.

θαρρώ πως απλώς το ‘πρόβλημα’ έγκειται στο ότι η λογοτεχνική σας παιδεία σας έχει δημιουργήσει την ικανότητα να χειρίζεσθε με μεγαλύτερη ευκολία έναν σχεδόν αντισυμβατικό τρόπο γραφής, τον οποίο αρκετές φορές δε δύναμαι να κατανοήσω.εχμ…αυτό. :stuck_out_tongue:

δώσεεεε!!!..οκ ρε, χέσ’το…ας πούμε οτι το έμαθες οτι έχει σχέση και γίνεστε φιλαράκια, άν χωρίσει δεν υπάρχει περίπτωση να του κάτσεις δλδ???

η λογοτεχνικη μου παιδεια, χιχ. ποίο σημείο επιθυμειτε να αναπτυξω ορθολογικα;

“ας πουμε”
“αν χωρισει”
“δεν υπαρχει περιπτωση” ?

too much κουραση:p

αν μου αρεσει απο την αρχη, ξερω οτι εχει σχεση, γινει φιλος μου, μετα χωρισει και δεν εχει και κανενα κολλημα με την πρωην του(δεν την παλευω με τις γκρινιες για πρωην κλπ) και ειμαι και εγω μονη μου εκεινη την εποχη, τοτε ολα οκ :),

[SPOILER]ουφφφφφφφφφφφ βαρε8ηκα[/SPOILER]

τίποτα συγκεκριμένο.άλλωστε, η γοητεία των γραφόμενών σας βρίσκεται στο γεγονός ότι δεν τα κάνετε ‘πενηνταράκια’.απλά αρκετά posts σας μου ακονίζουν το μυαλό.μάλλον θα φταίει η δική μου έλλειψη φαντασίας. :oops:

κλασικός χίπστερ

too much κουραση, αλλά βγάλαμε ένα συμπέρασμα…!!!

α, ω, χαρα μας λοιπον.
δεν θα το ελεγα ελλειψη φαντασιας, θεμα κωδικα πιθανοτατα. δεν κανει να το αναλυσω αλλο ομως, θα χαλασω την καινουργια μου εικονα. =ρ

οι μυστακοφόροι φίλοι μου χίψτερς στρίβουν ήδη το μουστάκι τους. 8)

[SPOILER][/SPOILER]

και καλά θα κάνεις.παρακολουθεί κόζμος αυτό το thread. :country:

ναι και?

[SPOILER]εννοω δλδ οτι ουσιαστικα δεν βγαινει κανενα συμπερασμα γιατι ξεχασα να γραψω οτι αυτο που περιγραφεις ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας και δεν 8α συνεβαινε ΠΟΤΕ:p. [/SPOILER]

εχω παραδειγμα προσφατο με δυο φιλους μου που ητν μαζι απο την κουνια και πριν ενα χρονο απλα κατεληξαν μαζι.

επισης δεν θυμαμαι ποιος ειπε οτι φιλια υπαρχει οταν μπαινει το στοιχειο του σεξ αλλα συμφωνω απολυτα

τριτον παιδια φιλια μεταξυ αντρα-γυναικας υπαρχει μονο οταν ο αντρας ειναι γκει

βασικά στις μικρότερες ηλικίες είναι λίγο δύσκολο να μιλήσεις για αληθινή φιλία.απ’ότι θυμάμαι, δεν ήσουν μεγάλη.άρα μάλλον θα αναφέρεσαι σε τέτοιες ηλικίες.αν όμως έχεις περάσει αρκετά πάγματα μαζί με τον άλλον, και μετά από κάποια ηλικία, νομίζω πως πλέον μιλάμε για αληθινή φιλία, όπου το ερωτικό στοιχείο δεν ‘καραδωκεί’.
επίσης, όταν καθώς ξεκινάει μια φιλία υπάρχει μια ξεκάθαρη ερωτική επιθυμία του ενός προς τον άλλο, τότε πάλι δύσκολα μιλάμε για φιλία.εγώ αναφέρομαι σε άλλες περιστάσεις όπου η υστεροβουλία είτε είναι ανύπαρκτη, είτε εξαλείφεται με τον καιρό.
τέλος, διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως, και επί ταυτά με την τελευταία σου πρόταση, αλλά τεσπα…

ο καθενας εχει τις αποψεις τους εδω μεσα κ δεν αλλαζουν απο οτι φαινεται

εγω μιλουσα για την φιλια 2 παιδιων που στα 18 τους πλεον απο φιλια καταληξανε μαζι .

και ναι συμφωνω με την τελευταια μου προταση και θα προσθεσω οτι φιλια μεταξυ αντρα κ γυναικα μπορει να υπαρξει μονο οταν εχει περασει το ερωτικο στοιχειο και εχει χαθει γιατι ετσι δεν υπαρχει η υποσυνηδειτη περιεργειια πως μπορει να ηταν αν ηταν μαζι η εκαναν κατι μαζι

[B]1)[/B]καλώς ήλθες στο φόρουμ του rocking.gr! :country:

[B]2)[/B]άρα κάποιος από τους δύο έβλεπε εξ αρχής τη φιλία με κάποιον υστερόβουλο τρόπο.υπήρχε η ερωτική επιθυμία.και στα πλαίσια της φιλίας βέβαια, δεν αποκλείεται να συμβεί κάτι τέτοιο.απλά είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

[B]3)[/B]διαφωνώ.με αυτή τη λογική το σεξ είναι η μεγαλύτερη δύναμη του κόσμου, στην οποία απολήγουν τα πάντα.στα 21 μου, μπορώ να πω πως έχω φίλες τις οποίες βλέπω μόνο ως φίλες.χωρίς να τις ‘φαντασιώνομαι’ ερωτικά.αν υπάρχουν κάποιες κοπέλες στην παρέα τις οποίες μπορεί να βλέπω ερωτικά, μπορεί θεωρητικά να είναι φίλες μου, αλλά ουσιαστικά, με την έννοια που ορίζω εγώ τη φιλία, δεν είναι.γιατί νομίζω πως αν είσαι φίλος με κάποιον, δεν προσπαθείς όσο είσαι μαζί του ούτε να ωραιοποιήσεις τον εαυτό σου, ούτε να κρύψεις πράγματα.είσαι απλά ο εαυτός σου.και θέλω να καταλήξω ότι εν τέλει ίσως σήμερα να υπάρχει μια σύγχυση του τι εστί φιλία.ειδικά μεταξύ δύο ατόμων διαφορετικού φύλου, με όλα τα ταμπού που μπορεί να κουβαλάει στην ελληνική κοινωνία.