Εσύ τι μουσικό όργανο παίζεις;

Μαθαινω βιολι…

εγω σε παω κοντρα αμα θες … αρκει να βαλεις χορδες στην κιθαρα μου και να την κουρδισεις:wink: :stuck_out_tongue:

πιανο, πιανο κ ξαναπιανο…οχι πληκτρα…τα σιχαινομαι τα πληκτρα…προετοιμαζομαι κ για το πτυχιο μ που αν δεησει ο Κυριος θα το παρω του χρονου…
επισης δηλωνω ευθαρσως οτι κ γω ειμαι στη λιστα με τους πιο αμπαλους κιθαριστες εδω μεσα…:lol:
προσπαθω ομως…:stuck_out_tongue:

μπασο…εχω ξεχασει ποσο καιρο παιζω πια…αλλα συνολο κανα χρονο…χα… :stuck_out_tongue:

by the way…πως κανω και γω vote ρε παιδια?? ετσι για να σας παμε κοντρα ρε κιθαριστες

Κιθάρα και απο μένα…Ξεκίνησα σαν χόμπυ,τώρα στο μέλλον όπως κάτσει 8)

εγώ έκανα 7 χρόνια πιανο όταν ήμουν μικρότερη αλλα το έχω παρατήσει εδώ και αρκετό καιρό (μολις συνειδητοποίησα περίπου 4 χρόνια) ελλείψει χρόνου…
Και ως γνωστόν αν αφήσεις κάτι σε αφήνει κι αυτό. Κατι θυμάμαι βεβαια αλλα οκ.:expressionless:

Λοιπόν, όπως έγραφα, είμαι ο πιο άμπαλος κιθαρίστας εδώ μέσα και όλοι εσείς οι φιλόδοξοι Κακοκιθαρίξ ανταγωνιστές μου μην προσπαθείτε να μου πάτε κόντρα![-X 1)Ξέρω μόνο 5-6 ακόρδα απ’έξω. 2) Μόνο 2-3 απ’αυτά μπορώ να τα πιάσω έτσι που να ακούγονται εύηχα. 3) δεν έχω βγάλει ποτέ ολόκληρο κομμάτι. 4) είμαι τόσο άμπαλος που,ενώ η κιθάρα μου είναι μία παλιά ρώσικη κλασσική, εγώ μέχρι και κάτι μήνες πριν της έβαζα συρμάτινες χορδές:!: Η κακομοίρα το πλήρωσε ακριβά.:frowning: Στην αρχή της ξεκόλλησε το τακούνι. Πα στο διάλο, το κόλλησα με ξυλόκολλα. Της ξαναξεκόλλησε το τακούνι. Το ξανακόλλησα. Μετά έσπασε όοολος ο λαιμός της παίρνοντας μαζί ένα μέρος του από το σώμα πάνω.#-o Το κόλλησα. Στραβά…:razz: Τώρα ο λαιμός γέρνει προς τα αριστερά. Για να αποφύγω περαιτέρω δράματα,τώρα, κάθε φορά αφού… την παίξω, την ξεκουρδίζω για να μην ασκείται πίεση. Και χάρις σε αυτό το τελευταίο βγήκε το μόνο καλό προσόν που έχω, έμαθα να την κουρδίζω. (την έχω έτοιμη σε πέντε λεπτά) Οπότε, παιδάκια:-k … Αφήστε τον ανταγωνισμό, δεν παίζομαι. Ή μάλλον, η κιθάρα μου δεν παίζεται. Τουλάχιστον, όχι από μένα. :lol:

Έχεις σκεφτεί να πάρεις καινούργια κιθάρα?:stuck_out_tongue:

[-X Είμι ροκάς και προλετάριος. Επίσης 18 χρονώ.:wink: Με άλλα λόγια, δεν έχω λεφτά. :lol: :lol:

:lol3: :lol3: :lol3: Θεικο ποστ.Πραγματι δεν παιζεσαι φιλε.

Φχαριστώ. Αλλά είπαμε, η κιθάρα, όχι εγώ.:lol:

Πραγματικα φιλε δεν παιζεσαι :lol: :lol:

Χαίρομαι που ανεβαίνω στη φορουμική εκτίμηση.:slight_smile: Πότε γίνομαι μοδεράτορας;:expressionless:

εαν μας ανοιξουν subforum για μουσικους θα σε προτεινο για “υπευθηνο”:lol: :stuck_out_tongue:
αλλα για μοδερατορ θελει πολυ δουλεια κ πολυ θαυμαστικο!:wink:

Εάν μας ανοίξουν subforum για άμπαλους μουσικούς, δέχομαι.:thumbup: Με μουσικούς σκέτους,πάλι, εγώ δεν έχω καμία σχέση. :lol:

:lol: :lol:

Κιθάρα!

πλήκτρα, αν και αξίζουν κυρίως σε jazz κομματάρες…
για να φτάσεις εκεί όμως, τρως στη μαπα πολυ κλασικο(οχι οτι δεν εχει κ τα καλα του, αλλα ξενερώνεις)
τελικά,
---------it’s a long way to the top, if you wannna rock’n’roll-------
:stuck_out_tongue:

σε jazz λες ε…μαλλον δεν εχεις ακουσει τα σωστα πραγματα… οχι δεν ειναι για jazz. αν εχεις και μπαντα η pc για να γραψεις (και εδω μπορεις να γραψεις ολα τα υπολυπα σε midi,πραγμα τελειο!!) και εχεις και εμπνευση και ορεξη δε βαριεσαι.

αρχιζω την τεταρτη ηλεκτρικη λεμε…

Κρουστά…