Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας

The evidence and circumstance revealed by the morning’s light
Would lead one to believe that something evil walks the night

Απανωτες ανατριχιλες.

Ο τυπος αγγιζει Tate στην ερμηνεια, ωρες - ωρες.

Ποσο ασυλληπτη μπαντα ηταν σε αυτο το album ρε γμτ. Ποσο επεσαν μετα.

Nucleus Torn - Nihil

Nucleus Torn - Knell

συνεχιζω την ιδια παραδοση που ειχα σαν φοιτητης στη Μιναρουπολη, να βαζω αυτα τα δυο αλμπουμς καποια πρωινα απ’ τις 6 και μετα. σηκωθηκα που λετε πρωι-πρωι, επλυνα το προσωπο μου, ανοιξα τη μπαλκονοπορτα, πηρα μια γερη ανασα, κοιταξα για λιγο την Καστελα απ’ το μπαλκονι μιας και μενω πεμπτο οροφο και την βλεπω απ’ το λιτο καταταλλα Π.Φαληρο, εψησα ελληνικο καφε, εφτιαξα το καθιερωμενο ροπαλο και εσκασα τα χαμογελα μου.

το πρωινό πείραμα mahler απέτυχε, οπότε στράφηκα σε πραγματικά ΚΛΑΣΙΚΗ μουσική :smiley:

Ε μα τί περίμενες κι εσύ; :lol:

Μου λεγες ότι βαριέσαι όταν η κλασσική δε “βαράει” και μετά πήγες κι έβαλες το συνθέτη που η μουσική του θέλει την περισσότερη υπομονή απ’ όλους!

πού να το ξέρω μάνα μου; τον έβαλα απλώς γιατί ήταν το μόνο ανοιχτό από τα σιντί του κάραγιαν και το θεώρησα σημάδι! πάντως αργότερα άκουσα λίγο τρίτο και η τύπισσα που έβαζε μουσική έβαζε κι αυτή μάχλερ (για τα 100 χρόνια από τον θάνατό του κ.λπ.) :lol: αυτά που έβαλε πάντως, ακούγονταν πιο εύκολα. δεν το χάσαμε ακόμα το παιχνίδι!

πλέον μόνο πρωινά τον ακούω.

NOFX ρεεεεεεεε

Λίγο [B]pump up the valuum[/B] και μετά [B]war on errorism[/B]


sunday morning :stuck_out_tongue:

[B]Toxic Reasons - Within These Walls[/B]

Post punk στα καλύτερά του.
Ντάξει, είναι λίγο σκοτεινούλι, αλλά είναι και χορευτικό.
Είναι η φάση ξυπνάς από μέτριο χανγκοβερ, έχοντας περάσει γαμάτα, ντύνεσαι τσακ μπαμ, φοράς την βαριά καμπαρντίνα, στρίβεις ένα τσιγάρο και συναντάς έναν φίλο στην γωνία και πάτε να πιείτε έναν καφέ στην κοντινή καφετέρια.
Είμαστε στο βροχερό Μαντσεστερ 1978-1980. Ή όχι;

Ακουστικα στ’αυτια,χωνεις το Necroticism στο mp3 και με το πρωτο γρυλισμα του Waters εισαι ηδη στην τσιτα και ετοιμος να αντιμετωπισεις τα παντα.Ειδικα οταν προκειται να περασεις δυσκολη μερα.

[SPOILER]Παραδοξως παντως τετοια ακραια ακουσματα (death και grind κυριως) και δη κλασσικα αγαπημενα αλμπουμ ειναι οτι πρεπει για να νιωσεις καλυτερα και να σου διωξουν το αγχος ή οποιοδηποτε αλλο κωλοσυναισθημα.Νιωθεις οτι ολα ειναι καλυτερα.Εκτος αν ειμαι ο μονος ανωμαλος που το παθαινει:p[/SPOILER]

Εισαι καλα ρε ? Τι πιο χαλαρωτικο απο το να ακους ενα γνωστο γρυλλισμα. :smiley:

Τεραστιο κι αγαπημενο αλμπουμ.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καταλληλο να ξεκινησεις με αυτο τη μερα σου :lol:

Eίναι, είναι, δοκιμασμένο:wink:
Τουλάχιστον σ’εμένα λειτουργεί ευεργετικά:p

Μια χαρα ξεκινας με Carcass την ημερα σου.Δοκιμασμενο.Τωρα που χειμωνιαζει και τα πρωινα θα τσουζει ο αερας(πρωι για μενα ειναι 6:00-6:30) οτι πρεπει το παρακατω:

Οταν στο μπλακ το επικο στοιχειο οχι μονο δεν προκαλει γελωτα,αλλα ΣΥΝΑΡΠΑΖΕΙ

Μουντός καιρός + ζεστό τσάι + το αποπάνω να ακούγεται από τα ηχεία…

Καλημέρες :stereo:

In the beginning when we were winning

Kυριως το πρωτο μισο

η μέρα είναι τέλεια και ξεκινάει κάπως έτσι

[B]Florence + The Machine - Ceremonials[/B]

το οποίο πάει για λιώσιμο αυτές τις μέρες. ενδεικτικά
[I]what the water gave me[/I]
[I]shake it out[/I]
και οι πολυαγαπημένοι μου

[B]The Black Angels - Phosphene Dream[/B]

Καλή μας μέρα :smiley:

Το λιώνω και γω αυτές τις μέρες και είναι τελειότητα. Σίγουρα πρέπει να αναφέρουμε και [B][U]αυτό[/U][/B] όμως

[B]The Black Keys - Brothers[/B]

Το συνοδευτικο του καφε τις τελευταιες ημερες.