Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Solitude Aeturnus - Through the Darkest Hour

:):!:

Sepultura πσκ, με ολίγην Solitude Aeturnus, έτσι για να σπάσει λίγο:p :slight_smile: :!:

μες το μαρτη εχω λιωσει στη δουλεια τα παρακατω

focus-focus 3
genesis-trespass
genesis-foxtrot
yes-relayer
kansas-leftoverture
kansas-point of know return
rush-signals
judas priest-sad wings of destiny
boc-tyranny and mutation
wasp-the headless children
wasp-inside the electric circus


Έτσι βρυχάται η ρώσικη αρκούδα!

Την τελευταια βδομαδα ακουω μονο Nightstalker εν οψει του σημερινου επετειακου live των 25 χρονων της μπαντας. Χρονια πολλα ρε μπανταρα, παμε να περασουμε γαματα.

[B]Civil War[/B] - The Killer Angels

[B]mewithoutYou[/B] - Catch for Us the Foxes

Και Brother, Sister βασικά, αλλά αυτό ακόμα περισσότερο.
Να τους ακούτε γιατι είναι πολύ καλά παιδιά και έχουν εκπληκτικά εξώφυλλα και καταφέρνουν και μπλέκουν Fugazi/Sonic Youth/Slint… και είναι πολύ καλά παιδιά :slight_smile:

Wasp - crimson idol … Νιάτα βρε παιδί μου !


γιατι βρε johan?

…από σήμερα…Sodom discography:):!:

λες οτι καποιες μουσικες δεν ξαναβγαινουν.
οτι γραφτηκαν απο καποιους στο παρελθον,οτι ανηκουν σε μιαν αλλη εποχη,και οτι κρατιουνται ζωντανες απο αυτους τους ρομαντικους που τις ακουνε ακομα.
και ερχεται αυτος ο δισκος,να σε σαρωσει απο την αρχη, να σου δειξει οτι η φλογα ειναι ακομα ζωντανη θυμιζοντας τοσο μα τοσο τα καλυτερα των sisters

Προσυπογράφω δυνατά και επώνυμα τα από πάνω.
Τρεις μήνες μετά και εξακολουθώ να το ακούω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα.

Α, και καλτ γκόθικ καταστάσεις. Με αρκετή από πανκ.

Σαν τον κυριο και εγω. Λιωσιμο της δισκογραφιας των Sodom εν οψει του σημερινου live. Ποσες κομματαρες ρε γαμωτο, παμε για πολεμο σημερα.

[B][SIZE=4]SODOM ΡΕ…[/SIZE][/B]

To Night Sins ειναι καταπληκτικο. Το εχω λιωσει και εγω για τα καλα.
Αυτο που ποσταρεις τι ειναι? Βαλτε και κανα τιτλο.

Στo Night Sins, παντως, οσο κι αν το γουσταρα, η διαφορα κλασης αναμεσα στα 2 πρωτα κομματια και τον υπολοιπο δισκο, κανει μπαμ.

Αλλα πολυ ωραιοι, οπως και να 'χει.

@eviL

μια απλη φωτο απο Night Sins πρεπει να 'ναι, πιθανολογωντας λογω αιματος, αυτοκολλητου (αναποδου) και τη φρασης “καλτ γκοθικ” …το εξωφυλλο απο τον 1ο τους δισκο, δεν ειναι αυτο.

Συγνώμες, απουσίαζα.
Ναι, μια απλή φωτογραφία τους είναι από το αρμόνιο του πληκτρά, τίποτα που να αφορά σε υλικό. Αν ηταν κυκλοφορία μπάντας θα έμπαινε στο ανάλογο θρέντ.
Δε νομίζω πάντως να υπάρχει διαφορά, για μένα μάλλον απογειώνεται από τρίτο κομμάτι και έπειτα. Τα πρώτα δύο (και σε ύφος ρε γαμώ) είναι τα δικά τους Black Planet και Walk Away, catchy και χαρακτηριστικά.
Στα του θρεντ:

Μέχρι να καθαρίσουμε με τη διπλωματική, δύσκολα βγαίνει από το cd player. Μου 'χε λείψει ο μυτόγκας.

…behemoth discography:):!:

W.A.S.P. Discography εδω!