Ταξίδια Στο Εξωτερικό

Ομορφιές…
Μπράβο ρε Isis!:slight_smile:

Άνοιξε ένα απειροελάχιστο παράθυρο για Μαδαγασκάρη το καλοκαίρι.

Είμαι πρόθυμη να τινάξω στον αέρα τον οικονομικό προϋπολογισμό όλου του 2013, αν κάτσει. Για να δούμε…

Τις κατσαριδες προσεχε εκει:!:

Fantoft Stavkirke, Bergen, Norway.

H εκκλησία που έκαψε ο Vikernes στις 06/06/1992, της οποίας φώτο χρησιμοποίησε στο εξώφυλλο του Asκe. Πλέον κομμάτι του σύγχρονου προαστιακού Bergen, φαντάζομαι ότι 20 χρόνια πριν ήταν χαμένη μέσα σε κάποιο αιωνόβιο δάσος.

ανατρίχιασα λίγο :stuck_out_tongue: καλοκαίρι παίζει για Trondheim, fingers crossed.

isis σταμάτα να ποσταρεις φωτο γαμώ την τρέλα…

Στις 24 Μαϊου θα επισκεφθώ ξανά μετά από 23 χρόνια το London Town προκειμένου να θαυμάσω τους Rush στην O2 arena και ουχί το final four euroleague basketball όπου - θα το εξακριβώσουμε απόψε - θα πάει ο Παναθηναϊκός του … Πεδουλάκη.Θα πάω με Easy Jet. Θα ήθελα να με βοηθήσει, όποιος ξέρει, στο εξής: Στο σάιτ, μετά την κράτηση, μου ζήτησε “προσθήκη πληροφοριών ταυτοτητας” τις οποίες όμως δε μπορώ να εισάγω ολοκληρωμένα, καθώς υπάρχει πεδίο “ημερομηνία λήξης” που αφορά κυρίως στα διαβατήρια. Λέτε να αντιμετωπίσω προβλήματα κατά την επιβίβαση με την νέου τύπου ελληνική ταυτοτητούλα μου (διαβατήριο δεν έχω); Είχα ξαναταξιδέψει και το 2008 με την ίδια εταιρία προς Ηνωμένο Βασίλειο, δε θυμάμαι να είχα προβλήματα…

δεν εχει να επιλεξεις τι πιστοποιητικο θα κατεχεις?

δλδ με national id ή passport.

εγω με ryanair που ταξιδεψα,παρολο που ειχε να επιλεξεις(οποτε και απενεργοποιουσε το πεδιο με ημ.ληξης) στην ιταλια με ρωτησαν ποτε ληγει,τους ειπα δεν ληγει αυτη η ταυτοτητα και ολα καλα.

Eπιλέγω “ταυτότητα” αλλά η ημερομηνία γέννησης δεν απενεργοποιείται!

αν το αφησεις κενο?

προχωραει η διαδικασια?

Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τους είχα στείλει email, στο οποίο μετά από πολύ καιρό (έναν μήνα σίγουρα, ίσως και δύο) μου είχαν απαντήσει αυτό:

[I]Thank you for contacting us.

I would like to sincerely apologize for the long delay in responding to your e-mail. As we have a huge backlog of e-mails because of the severe weather disruption, we are unable to answer your queries on time. However, I can assure you that this is not of our usual standard and we are trying our best to reply to all passengers as soon as possible.

[B]For passports and IDs which do not have the expiry date stated, the date 5 years on from entering the API should be given (e.g. if today is 1 October 2009 and we enter API details we should enter 1 October 2014 as the expiry date for documents on which expiry date is not provided).[/B]

The Additional Passenger Information can be added online only for bookings made on easyjet.com. You simply need to go to the easyJet website and click on ?my easyJet.com?. Login with the email address and password you used when booking and click on the ?add document details? button. Then enter the information as requested.

If you have made your booking with a third party, in order to add the Additional Passenger Information you need to phone our Call Centre on 0871 244 2366 (calls cost 10p per minute; calls from mobiles and other networks may cost more) and one of our representatives will be happy to help you.

I would strongly recommend that you arrive at check in at least 90 minutes before the Scheduled Time of Departure, (STD), as the check in desks will close promptly 40 minutes before departure. This means that any passenger who arrives at check in after this time will not be accepted for travel and will lose their flight.

The only documentation you need to take with you to check in is your confirmation number and passport or photographic ID, if travelling on a domestic flight

I do hope I have been able to answer your question fully, if I have not, please click here and we will be more than happy to assist you further.[/I]

Το bold είναι αυτό που σε ενδιαφέρει, πιστεύω.

σε φτιαξε ο μπζηλος

Οκ θα το κάνω έτσι. Βέβαια η ταυτότητά μου έχει εκδοθεί τον Απρίλιο του 2007. Έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε. Πιστεύω να μη μου πουν ότι δήλωσα ψευδή στοιχεία και χάσω τους Rush για μία μαλακία! :stuck_out_tongue:

Ένα λάιβ στο εξωτερικό είπαμε να δούμε κι εμείς ρε παιδιά…

Νορβηγίας συνέχεια…:stuck_out_tongue:

μαρεσει που περίμενα ποστ του στυλ “καλά σταματάω” για να πω οχι ρε δώσε πονο μετα. ούτε αυτό δεν μας άφησες να κάνουμε :stuck_out_tongue:

*οι μεσαίες γαμάνε σύμπαντα.
**ακυρο. ολες γαμάνε.

Η πρωτη ειναι σαν να ζεις μεσα σε ενα παγωτο κουκυζ.

^ λολ !

Κλαψ, λυγμ για τα τοπία… Και ωραία δουλειά στις φωτογραφίες ε !

Άντε και στα δικά μας…

Όχι ρε, θα δηλώσεις 5 χρόνια από την ημέρα της δήλωσης των στοιχείων σου. Στείλε κι εσύ ένα email στην easyjet άμα θέλεις, αλλά εμένα έκαναν 35 μέρες να μου απαντήσουνε :). Είναι από το 2010 η φάση αυτή.

Ευχαριστώ! Έκανα όπως είπες και το δέχτηκε! Εν αναμονή λοιπόν…

Moυ 'πανε, δεν πας να δεις την γεωλογία των Highlands στη Σκωτία. Τους είπα, και δεν πάω…:Ρ

Η περιοχή λέγεται Wester Ross… :")