Ταξίδια Στο Εξωτερικό

όσες φορές πέταξα με Ryanair (μία εξωτερικό και τρείς εσωτερικό), δεν μου κοίταξαν τη χειραποσκευή

γενικα, οτι λενε οι αποπανω, αν και σε φασεις μπορει να πεσεις σε παραξενο

γενικα, αν δεν ειναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ μεγαλυτερη η βαλιτσα και δε το παιζεις και συ καπως να τους τρβαηξεις την προσοχη, σταρχιδια τους.

Μια φορα ειχα δεσει εμφανεστατα eastpak πανω σε βαλιτσακι με ροδες και παλι δε μουπαν τιποτα.

εγώ πάλι έχω δει πολλές φορές (εντάξει μία στη ryan αλλα άπειρες στην easy) να σκαλώνουν (όχι στο δικό μας, στην επιστροφή συνήθως).

σόρρυ για το πρήξιμο…

τα ελληνικά φοιτητικά πάσο, ισχύουν στα μουσεία έξω? (Ρώμη)

εξαρτάται που θα πέσεις, συνήθως δεν έχουν θέμα. Σίγουρα όμως δεν έχεις έκπτωση στα ΜΜΜ με το φοιτητικό
Μιας και λέμε γιαυτά πολλοί έχουν την ευρωπαϊκή κάρτα νέων αντι για το πάσο.

τουλάχιστον για Βατικανό, που θα κλείσω ιντερνετικά. μην πάω με φοιτητικό, και μου πούνε εκεί δεν περνάει.

για την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων το έμαθα αργά και δεν προλάβαινα να βγάλω

SOS!!

ρε παίδες, πατάω να κάνω online check in στη ryanair και μου βγάζει αυτό:

τι να κάνω??

Πόσες μέρες πριν το ταξίδι κάνεις check-in?

Έχεις βάλει να πληρώσεις για συγκεκριμένη θέση;

7 μέρες, και έχω βάλει τυχαία θέση, αυτή που είναι δωρεάν τελοσπάντως

Μήπως είναι νωρίς; Επίσης για να λέει “μέθοδο πληρωμής”, υποθέτω ότι βάζεις κάτι έξτρα και δε σου δέχεται τη κάρτα;;

δεν βάζω κάτι έξτρα και μου έκανε και μένα εντύπωση αυτό. το έχω κάνει 3-4 φορές και για σιγουριά. λέει και ότι είναι διαθέσιμη η δωρεάν θέση :confused:

Πφφφ, δε ξέρω τι άλλο, ποτέ δεν είχα θέμα. Σόρρι!

δεν πειράζει! θενξ πάντως!

αν ξέρει κανας άλλος ας πει. είναι ψιλοεπείγον, γιατί Δευτέρα πετάω, και είναι για τα εισιτήρια της επιστροφής :confused:

Ώπα. Τότε μήπως είναι νωρίς για το check in της επιστροφής; Του “πήγαινε” το έκανες κανονικά;

ναι κανονικά. από 21/2 έλεγε ανοίγουν και οι θέσεις για την επιστροφή. τώρα δεν ξέρω γιατί. θα το δοκιμάσω ξανα και το πρωί πάντως

Πήγαινε όπου είναι να πας και κάτι μέρες πριν φύγεις βρες ένα ίντερνετ καφέ και κάνε το τσεκ ιν σου με την ησυχία σου. Μη σε αγχώνει.

όλα κομπλέ τελικά, μετά από 7-8 προσπάθειες τα κατάφερα! θενξ φρεεδομ!

Σκέφτομαι για Βελιγράδι το Μάιο. Έχει πάει κανείς?

Eχω πάει δυο φορές, και θα ξαναπάω τέλος Απριλίου. Γενικά γαμάει σα πόλη. Βέβαια εγώ έχω φίλους εκεί, οπότε έχω άλλη εμπειρία από την πόλη. Για κάποιον που πάει ξεκάρφωτα ίσως ειναι αλλιώς…

Ωραιότατο και θα πας και καλή εποχή. Θυμάμαι φτηνό και καλό φαγητό, φτηνά ποτά σε μπαράκια και αίσθηση ασφάλειας ακόμα και το βράδυ, μου είχε κάνει εντύπωση. Επίσης, πολλές γυναικοπαρέες :lol:.