Καπνίζετε?

τόσο δύσκολο είναι?

Δεν μπορείς να φανταστείς παλικάρι.

Όχι…

οχι δεν καπνιζω.και εχω και τον πατερα μου να μου βγαζει την πιστη με το τσιγαρο.εχει προσπαθησει να το κοψει τρεις φορες αλλα τιποτα

"Smoking is cool and you know it ! " -Chandler Bing

ναι

Μεταφέρω εδώ για να μη βγω οφτόπικ, και να πω τη μλκ μου. Πιστεύω ότι αυτός ο νόμος που έρχεται τον Ιούλιο, θα είναι από τους λίγους νόμους που θα τους πάρουν πίσω εδώ στην Ελλάδα. Αν εφαρμοστει, μιλάμε για την απόλυτη καταστροφή στον τομέα της διασκέδασης.

Δε ξερω αν θα τον παρουν πισω η ποσο γρηγορα θα γινει αυτο παντως θα ειναι μεγαλο προβλημα για τα μαγαζια. Απο 1η Ιουλιου που λενε πως θα εφαρμοστει δεν θα υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα γιατι καλοκαιρι ειναι, ε τα περισσοτερα μαγαζια εχουν εξωτερικους χωρους. Το προβλημα θα δημιουργηθει το χειμωνα. Γιατι και γω ως καπνιστης δεν μπορω καν να σκεφτω οτι θα βγω εξω σε μαγαζι και δεν θα καπνισω μαζι με τον καφε η τη μπυρα. Οποτε καθε λιγο και λιγακι θα βγαινουμε εξω απ το μαγαζι ανα ομαδες (κατα προτιμηση φιλικες), θα κανουμε το τσιγαρακι μας και μετα παλι μεσα.:smiley:

Είίτε χειμώνα, είτε καλοκαίρι, απλά φαντάσου μια εικόνα: μπουζούκια χωρίς κάπνισμα. Ωραία. Τώρα μπορείς να καταλάβεις γιατί θα τον πάρουν πίσω. :lol:

Στην Ολλανδία πάντως που έχει εφαρμοστεί, παρατηρείται η απόλυτη καλτιά!
Στα κόφι σοπς επιτρέπεται το χασίς, κι απαγορεύεται το κανονικό τσιγάρο!!! :lol::lol::lol:

αυτα ειναι χαχα!!
οτι να ναι

Εχω δοκιμασει αρκετες φορες αλλα μπααα…μονο κανα ναργιλε με τη παρεα(μεντα-σοκολατα rulz)…

Μπα…αει εμ εν α8λετ

γουόουυ,γατ ντο γιου ντου?

αυτος εισαι
+φρουτα του δασους

τι αθλετ εισαι ρε παπαρδελα δεν μας εχεις πει

Από 10 Γενάρη, όχι8O:!:

δεν ξερω,μαν…

παιζει και να πιασει!!καταλαβαινω πως το λες αλλα τελικα υπαρχει πολυς κοσμος που το θελει!
μαλλον θα βρεθουν “παραθυρακια” και θα την βγαζουμε σε καπνιστηρια!:stuck_out_tongue:

Καφετέριες χωρίς τσιγάρο ναι. Μπουζούκια όχι. Ο νόμος έχει παραθυράκια (μέγεθος μαγαζιού, το πως δηλώνεται το μαγαζί και τέτοιες βλακείες). Όχι που οι μπουζουκτζίδες θα χάναν κόσμο.

η μλκια είναι πως κι εγώ ως μη καπνιστής δε μπορώ καν να σκεφτώ ότι θα βγω έξω σε μαγαζί και θα πίνω τον καφέ ή τη μπύρα μου μέσα σε σύννεφο καπνού (για αυτό και δεν βγαίνω). εμείς τόσο καιρό είμαστε δεύτερης κατηγορίας άνθρωποι όμως (και θα συνεχίσουμε να είμαστε), δεν έχουμε δικαίωμα στη διασκέδαση όπως οι καπνιστές. με εκνευρίζει αφάνταστα που τώρα βγαίνουν και μιλάνε για φασιστικά μέτρα και λοιπές αηδίες, τόσο καιρό δεν κόπτονταν και πολύ.

άντε, ευκαιρία να καταργηθούν και τα μπουζούκια :lol:

Kαλα, αμα διαβασετε/ακουσετε το πως θα εφαρμοστει ο νομος…Θα καταλαβετε ποσο γελοια χωρα ειμαστε, σε αλλον εναν τομεα.

Οποιος εχει ορεξη για διαβασμα εδω ολο το νομοσχεδιο.
http://www.parliament.gr/ergasies/nomosxedia/ValidNomosxedio/633/P-ANHL-PAP.pdf