Wasp

Αρα εισαι απλα ασχετος επειδη εκεινη την εποχη δεν επαιζε κανεις σαν τους Wasp :!:

8O :-k
1ον δν με σεβεσε ως γιουζερ (αστειακι)
2ον Ολοι ποσερ και μεταλοποσερ της εποχης τι ηταν δλδ ?

Τεσπα αν θες να καταληξεις καπου καντο για να τελειωνουμε.Την ειπα την γνωμη μου γιαυτους ,πες εσυ τη γνωμη σου για μενα και τελος. :slight_smile:

Μαλακια δισκος ειναι, σιγα…

Τεξας, οι WASP συνουσιαζουν εσενα και ολα τα αλλα group-ακια που ακους:wink:

Οσο για μουσικη,στιχους, κατσε να μελετησεις το Crimson Idol και μετα ελα να ποσταρεις:wink: :wink:

συζητούμε την άποψή σου βρε παιδί, κακό είναι!?

με τις τόσες πόζερ μπάντες τις εποχής, λοιπόν. του '82! Αλλά και πάλι, δε μας τις λες αυτές τις άτιμες τις μπάντες. Γιατί; Μπας κι εννοείς του hanoi rocks; τους motley crue; τους twisted sister; ποιους;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτα που λες να δεις τι γελιο που προκαλουν

Οι μπασογραμές των Wasp είναι κλεμμένες από τον μεγάλο Jaco. Δεν είναι τυχαίο που στα 80s ήταν ευρέως διαδεδομένο το παρατσούκλι τους

WASP: We Aim to Steal Pastorius

παρόλα αυτά, τέξας, δε με απαντάς! αχ αχ! κακό παιζί.

Τα 'σπασες ολα ! :lol: :lol: :lol:

Τι θες να ζε πω ? Μπαντες? Ολες οι μπαντες αυτου του χωρου εκεινη την εποχη τα ιδια παιζαν.
:slight_smile:

Θεωρω ανανδρο να ειστε τοσα ατομα και να επιτιθεστε σε εναν.
Μπαινω κι εγω με το μερος σας :stuck_out_tongue:

ναι, μπάντες θέλω να μου πεις, ονομαστικά. εγώ λέω ότι δεν έπαιζαν καθόλου τα ίδια κι αν μου απαντήσεις ποτέ θα σου πω και κάτι άλλο συγκλονιστικότερο.

Γιατι ξερει???:lol: :lol:

α, δεν ξέρω, μπορεί να ξέρει και να ντρέπεται να πει. γι αυτό ρωτάω τόση ώρα. πες βρε, θα σε βγάλουν άσχετο σε λίγο (μη μου πεις τώρα “δε με νοιάζει” και αποφύγεις να απαντήσεις, εγώ για κουβέντα ψήνομαι).

Warrant,Winger,Twisted Sister,Cinderella.
Μερικα .

μάλιστα. βέβαια, όλες αυτές οι μπάντες (πλην των sister) είναι μεταγενέστερες των γουασπ, οπότε ΑΝ είχανε κάποια σχέση μουσικά (εκτός του ότι όλοι πάνω κάτω έχουν παίξει χαρντ ροκ), οι γουασπ ήταν όντως πρωτότυποι ως προγενέστεροι αυτών. στα μουσικά τώρα, αν αντιλαμβάνεσαι ότι όλο το κλασικό μέταλ είναι ίδιο, για παράδειγμα οι accept ίδιοι με τους maiden και οι maiden με τους priest και αυτοί με τους saxon, ή για να το θέσω και στα δικά σου ακούσματα οι ζζτοπ με τους αλμαν μπραδερς, τους λίναρντ, τους μάρσαλ τάκερ μπάντ κ.λπ., τότε ναι, και οι γουασπ είναι ίδιοι με αυτούς που ανέφερες, γιατί κατά τ’ άλλα μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. άντε να έχουν κάποια σχέση οι πρώιμοι σίστερ με τους πρώιμους γουάσπ.

Η μουσικη δομη ολων αυτων που ειπες ειναι σχεδον η ιδια (δν λεω οτι τα κομματια τους ιδια , αλλα η μουσικη τους δομη) .
Κατι που δν συμβαινει με το ατυχες παραδειγμα των ζζτοπ με τους αλμαν μπραδερς.

ναι και με τους έι σι ντι σι την ίδια μουσική δομή έχουν και το ροκ με την ποπ την ίδια δομή έχουν πάνω κάτω, είναι όλα αυτά ίδια;

Τεξας, σορι κιολας αλλα εκτιθεσαι καπως…

ε ναι ρε φιλε!
αφου δεν σ’αρεσει το ενα δεν σ’αρεσει το αλλο,παει να πει οτι δεν σ’αρεσει το μεταλ.
δεν εχεις καταλαβει οτι στους μεταλαδες,δεν τους αρεσει παντα η δημιουργια μουσικης μεσω μουσικης παιδειας και τεχνικης υποδομης!τους αρεσει και οταν ενας βγαζει την “καυλα” του μεσω μιας κιθαρας!αρκει να παιζει με παθος και πορωση!και να ναι αληθινος!
χωρις να εχει προυπηρεσια στους rush και στους weather report!

και επισης το οτι δεν σ’αρεσει σημαινει οτι δεν εχεις ασχοληθει.οπωτε το να εκφερεις γνωμη βασισμενος σε ακουσματα απο δω και απο κει,ειναι εντελως ακυρο!
επιπλεον φαινεται οτι δεν κατεχεις και το hard rock των 80’ς!

οπωτε εμενα προσωπικα μου κανει μπαμ οτι γραφεις καθαρα απο απεχθεια!
τουλαχιστον να τα ξερες παει στο διαολο!

Νταξει δεν είναι και η κορυφαία μπάντα όλων των εποχών αλλά σίγουρα έχουν αφήσει έργο πίσω τους με αρκετές κομματάρες, πολλές απο αυτές κλασσικές…