13o Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Ναβουχοτέτοιε αν δεν ξέρεις κάτι, καλό είναι να μη γράφεις γι αυτό.

Κανείς δεν παίρνει κρατικά λεφτά και το φεστιβάλ στήνεται (και προπληρώνεται) από τις διάφορες οργανώσεις που συμμετέχουν σε αυτό. Και ναι μέσα σε αυτές τις οργανώσεις υπάρχουν και νεολαίες, δεν καταλαβαίνω πού είναι το κακό. Από κει και πέρα κάθε χρόνο παρακαλάμε να βγουν τα έξοδα γιατί οι ιδεολόγοι “αναρχικοί” αντί να πληρώσουν 5 ευρώ είσοδο, ψάχνουν κάθε δυνατό τρόπο να μπουν τζάμπα. Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια έχει γίνει σχετικά καλή δουλειά και το φεστιβάλ έχει αποκτήσει ένα σταθερό και σημαντικό αριθμό ατόμων πυρήνα.

Ρε τι καθεστε και απαντατε στον καθενα που λεει την εξυπναδα του εδω μεσα. Οποιος δεν γουσταρει για τον οποιοδηποτε λογο δεν παει στην εκδηλωση. Απλα τα πραγματα…
Τωρα αν ο άλλος έχει προβλημα που το φεστιβαλ ειναι κατα του ρατσισμου επειδη ειναι ρατσιστης το προβλημα ειναι δικο του…

Δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορει να πει την γνωμη του. Με συζητηση παντα :wink:

Δεν νομιζω να πε κανεις γνωμη με αποψη και επιχειρηματα για να γινει κουβεντα:wink:

Και παλι ομως δεν ειναι λυση το να το βουλωσει. Τεσπα, βλεπω οτι παμε off topic.

Καλα ναι εχεις δικιο!!!
Παρασυρθηκα μωρε, απλα εννοουσα μην πρηζει τους αλλους…
Αλλο ο διαλογος, αλλο η απολυτοποιηση…

Και μονο απο αυτο που ειπες,στιγματιστικες απο μονος σου ως ρατσιστης αν δεν το καταλαβες.Εκτος αν το ξερεις και γουσταρεις κι ολας.

Και δεν ειμαστε καθολου λιγοι.

Ναβουχοδωνόσωρα, τράβα αγόριμ δες κανα matrix και άσε τα φεστιβαλ του κόσμου ήσυχα.

Και λίγα με την τρεντυ αριστερά ε.

Ρε παιδιά… Μία απλή ανακοίνωση για ένα φεστιβάλ μουσικής είναι και έχουμε κάνει οι mods 6 deletes σε αυτό το τόπικ και πάλι μόνο για το φεστιβάλ δε μιλάτε και για το μουσικό του σκέλος.

Τα επόμενα ποστ παρακαλώ να είναι επί του θέματος…

Εντιτ: τα ντιλίτς έγιναν 12 γιατί είμαι κουβαρντάς. Τα πολιτικά αναλύστε τα εκτός των μουσικών τόπικ. Μόνο ότι αφορούσε το φεστιβάλ έμεινε.

Έντιτ 2. Προσοχή και στη γλώσσα που μιλάτε. Αν δε σας αρέσει το ύφος και το επίπεδο των άλλων, μην πέφτετε και εσείς στο δικό τους…

Μικρή επισήμανση:

Δεν είναι φεστιβάλ μουσικής, απλώς περιλαμβάνει και κάποιες συναυλίες.

έστω. Εδώ όμως είναι μουσική κατηγορία. Ας μην παρεκτραπούν οι συζητήσεις σε θέματα άσχετα με το φεστιβάλ (π.χ. τι είπε ποιος, τι πιστεύει ο καθείς, κλπ).

Έχω nickname αν είσαι ανίκανος να το γράψεις κάνε ένα quote και γράψε ότι θες απο κάτω.
Ωραία εγώ δεν ξέρω, εσύ που ξέρεις μπορείς να μας πεις ποιες οργανώσεις κ νεολαίες συμμετέχουν σ’ αυτό? :wink:

Οκ δεν ξαναποστάρω, επειδή είναι στο μουσικό section. Δεν σας ξέρω δεν με ξέρετε αλλά πολύ ψαλίδι ρε σεις. Η μαγκιά είναι να μη λογοκρίνεις όχι επειδή έχεις την εξουσία κόβεις και λογοκρίνεις χωρίς λόγο. Δεν το λέω από ζήλεια. Πολλάκις administrator k moderator σε διάφορα φόρουμς. Άλλωστε τα μηνύματα κάποιων π.χ ΚΚΚ φανερώνουν και το (υπο)επίπεδο του καθενός. Άλλα ένα άλλο που είδα (δεν συγκράτησα όνομα) που έλεγε για τα κανάλια είχε κάποια επιχειρήματα αλλά δεν πρόλαβα να του απαντήσω.

Anyway…

Ενδεικτικά:

Δίκτυο Κοινωνικής Υποστήριξης Προσφύγων και Μεταναστών
Ελληνικό Φόρουμ Μεταναστών
Δίκτυο για τα Κοινωνικά και Πολιτικά Δικαιώματα
Κοινότητες Μεταναστών
Όλες οι νεολαίες των συνιστωσων του ΣΥΡΙΖΑ και της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς

κλπ. κλπ.

Γνωστοί δέκτες κρατικού χρήματος δλδ.

Μακάρι να μην είχαμε την αρμοδιότητα να κόβουμε και να “ψαλιδίζαμε” όπως λες. Μακάρι να κυλούσαν όλα ήρεμα και ομαλά χωρίς την ανάγκη αυτή… Αν θεωρείς το moderation “εξουσία”, είσαι πολύ λάθος.

Προσπαθούμε να κρατήσουμε το forum σε ένα επίπεδο, χωρίς off-topic και στα πλαίσια των κανόνων του. Αυτό πάει παντού, μη το πάρεις προσωπικά.

Σοφόν το Σαφές! Εκτός από τη νεολαία συνασπισμού που τα παίρνει από το κράτος (ως άμεσα συνδεδεμένη με το κόμμα), όλες αυτές οι “μη-κυβερνητικές” οργανώσεις-σφραγίδες που αποδείχθηκε τι χρήμα έχουν καταβροχθίσει (δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στο αρχείο μου εδώ). Επίσης αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω πρώιμο alzheimer…) τουλάχιστον στα προηγούμενα συμμετείχε και η πολλάκις αμαρτωλή “Γραμματεία Νέας Γενιάς” με “μόνο” 2 εκ ευρώ τρύπα σε “αντιρατσιστικές” κλπ φούσκες…

Δεν παίρνω τπτ προσωπικά άλλωστε “διαμαρτυρήθηκα” για τι κόψατε ποστς άλλων και όχι δικά μου. Το moderation είναι εξουσία γι’αυτόν που μπορεί να την ασκήσει. Εσύ μπορείς, εγώ δεν μπορώ, αν δεν είναι εξουσία τότε τι είναι? :roll:

Καλά όταν βρεις πρόσβαση στο αρχείο σου μας λες.
Για τη Γραμματειά Νέας Γενιάς ούτε καν.
Η Νεολαία ΣΥΝ χρωστάει της Μιχαλούς.

Πάντως εμείς σε περιμένουμε, να έρθεις και να περάσεις καλά.
Φιλιά. :slight_smile:

Με φάγανε οι μετακομίσεις όρα δύσκολο.
Χρωστάει? :lol: :lol: Και γιατί δεν τσοντάρει ο πρώην πρόεδρας μια που τα έχει χοντρά??:lol: :lol:
Με περιμένετε? Με τα γνωστά καδρόνια? :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: :wink:

Θα πάει κανένας σήμερα παίδες? Παίζουν οι Sigmatropic! Κάπου εκεί θα είμαι!