Αθήνα, Τετάρτη 16/09/1998: To μεγαλύτερο live που έγινε ποτέ!

Έλα, μεγάλο Χ στο Ντας Άντας (δεν υπήρχε ακόμα Ντραγκάο) 2-2 με ανατροπή από 2-0 με γκολάρες Γκόγκα-Στέλιου. Το ξεκίνημα μίας ονειρεμένης χρονιάς με τον Θρύλο να παίζει μπαλάρα και να φτάνει στους 8 της Ευρώπης ενώ ο βάζελος στη συνέχεια έχασε μέσα-έξω από Άρσεναλ, στο Κίεβο με αυτογκόλ Μπασινά και στη Λανς (κωμόπολη της Γαλλίας). :stuck_out_tongue:

Παρ’ολο το ποδοσφαιρικό ενδιαφέρον της βραδιάς, φαντάρος ένα μήνα πριν την απόλυση έδωσα το παρόν στο ΟΑΚΑ σκαστός μέσα σε Παρμενίωνα ρισκάρωντας να “παραταθεί” η θητεία μου…
Ευτυχώς όλα κύλησαν ομαλά και η συναυλία με αποζημίωσε. Δεν πάει να ήταν και όλο το υπουργικό συμβούλιο και όλοι οι μπουζουκόβιοι της Αθήνας, για τους Stones πήγαμε.
Ειδικά το σημείο όπου μεταφέρθηκαν στη μικρή σκηνή στη σέντρα χωρίς τα πολλά φώτα, τα δέυτερα φωνητικά κλπ. και έπαιξαν πιό χύμα ήταν εμπειρία ζωής. Εκείνη τη στιγμή έδειξαν γιάτί είναι αυτοί που είναι, γιατί (εξακολουθούσαν το '98 τολάχιστον να) “έχουν” διάφορους επιγόνους τους όπως π.χ. τους Black Crowes, ό,τι και να γραψω ακόμα λίγο θα είναι.

#-o#-o#-o8O8O

Oι συναυλιες των Stones ειναι για 13χρονα;
Τι θα ακουσουμε ακομα ρε παιδι μου…:?

#-o#-o#-o#-o
αυτο καταλαβες;;;

^Επικροτώ. Ροκάκια δουλεύεις στη “Νέο ρεύμα”?

καλά, μπαμ κάνει…

Και γω μικρος ημουν σχετικα και θυμαμε που θα ανεβαιναν κατι γνωστοι μας,φοιτητες απο εδω Κρητη να το δουν και εμεις ακουγαμε τρυπες τοτε και λεγαμε τα φλωρια και οι αδερφες κτλ:lol::lol:…δεν με ειχε συγκινησει τοτες,αν και λιγο ειχε φτασει στα αυτια μου,μιας και επαρχια+αρνητισμος απεναντι σε ολα τοτε(ειδικα ξενη μουσικη,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)=δυσκολο…αν και κωλοζηλευω βεβαια τωρα αυτους που ειδαν Death…:(:frowning:

:wacko:

τι…δεν δουλευεις;

Εισαγωγή:

ΝΕΟ ΡΕΥΜΑ:

Α, έγινε και συναυλία…

:wink::!:

rokakia ΦΕΡΤΟΥΣ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ!

Oxι, δεν ειρωνευτηκα καθολου.Απλως εμεινα εκπληκτος που παλι επεσες μεσα.
ασφαλως δουλευω στο ΝΕΟ ΡΕΙΜΑ,μαλιστα ειμαι golden boy.
Βγαζουμε προκυρηξη στον ΑΣΕΠ για αποφοιτους ΥΕ,ελα με τον ροκινμονστερ να σας διορισω…:lol::lol:

Δεν μπορω αλλο,καληνυχτα.

αμα εχει τζαμπα κοκα μεσα:D

Έτσι γίνονται τα σωστά ρουσφέτια! :smiley: 8)

Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις…

Kαι για να μην ξεχνάμε ποτέ των ποτών το μεγαλύτερο live που έγινε ποτέ στην Ελλάδα !

Νομίζω επίσης οτι η συγκεκριμένη τουρνέ, είχε το καλύτερο stage που έχει εμφανιστεί ποτέ σε μουσικές συναυλίες. Το συγκρότημα τότε ηταν σε απίστευτη κατάσταση και φόρμα.

κακο πραγμα η καθαρη κοκα.

Kακή η καλή, ο Κιθ Ριτσαρντς είναι ο μεγαλύτερος ρυθμικός κιθαρίστας στην ιστορία του rock n roll με μία κλάση διαφορά τουλαχιστον από τον δεύτερο.

Καλύτερος και από τον Schaffer?!?!?