1980 - Αγαπημένο metal/hard rock album

Αφού το θέλετε

Κύριε, αν θεωρείτε πατσαβούρα το AngelWitch είστε ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟΣ. Περάστε έξω ή δικαιολογήστε την τερατώδη σας άποψη (όχι ότι αυτό θα σας σώσει αλλά λέμε).

οκ:

Για κάποιο λόγο στο θηλυκό του ακούγεται σαν ανέκδοτο:-k

Αλλά και πάλι MOTORHEAD ψηφίζω.
Μόνο που τώρα ακολουθεί το British Steel, άλλαξα γνώμη.

πατσαβουρα ειναι σε σχεση με αυτα που ανεφερα! απο μονος του ειναι πατσαβουρακι προς κυριλε ξεσκονοπανο ουτε καν swiffer!!

φυσικα ειμαι ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟΣ και συ πηγαινε ακου σε παρακαλω το TEN πριν σε παρει τελειως η κατω βολτα!:lol::stuck_out_tongue:

Back In Black δαγκωτο.

ΔΙΑΟΛΕ!!! 8O

ΔΕ γίνεται, δεν υπάρχει, αρνούμαι να ψηφίσω!

Diamonds are forever… forever… and ever…

(τί χρονιά κ αυτή… :roll: )

το μονο που εχω να πω ειναι οτι ζηλεύω που αντι να ειμαι 47 ειμαι μονο 27 και δεν έζησα απο κοντά αυτη τη χρονιά…(και γενικότερα την εποχή)

*φτάνει με τα πολλ…τουλάχιστον τόσο κοντά,.έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας.!

Άσχημη φάμπρικα ανοίξαμε με όλα αυτά. Τέλος πάντων εδώ μιλάμε για λίγα, αλλά τι λίγα…

Black Sabbath - Heaven and hell (ο καλύτερος δίσκος Sabbath)
AC DC - Back inblack (και τι επιστροφή)
Οzzy - Blizzard of Ozz (Randy Rhoads 4 ever)
Judas Priest - British steel (heavy fucking metal!!!)
Iron Maiden - Iron Maiden (έτσι άρχισαν όλα…)
και εκτός λίστας και μάλλον όχι heavy metal…

RUSH - PERMANENT WAVES

Ψηφίζω με το χέρι στην καρδιά και με καθαρή συνείδηση… Heaven… and hell…

Για να δούμε.
Μαλλον είναι και απο τα ελάχιστα που δεν θα ψήφιζα με τίποτα Maiden, έβγαλαν 5-6 τουλάχιστον καλύτερους δίσκους απο αυτόν. Το British Steel είναι χιλιόμετρα μακρυά. το I 'm a rebel το γουστάρω απίστευτα με μερικά απο τα αγαπημένα μου κομμάτια των Accept μεσα, οι Saxon έβγαλαν πακέτο 2 τεράστιες δισκάρες αλλα πάνω απο όλα στέκονται το Blizzard of Ozz και το Back in Black. Δεν μπορώ να ξεχωρισω μεταξύ των 2 καλύτερων άλμπουμ απο 2 απο τα αγαπημένα μου σχήματα. Απλά δεν γίνεται, ίσως ψηφίσω πιο μετά όποιον είναι πίσω στο σκορ…

να μετρήσω κ την αφεντιά μου μέσα ?

εσείς κυρία μου έπρεπε να ψηφίσετε Witchfynde - Give 'Em Hell , μπαίνουμε καμία φορά στο NWOBHM thread , δν κάνει τζιζ .

_λοιπόν πέρα από την πλάκα τώρα , πραγματικά όποιο άλμπουμ κ να βγει πρώτο , δν με πειράζει καθόλου ( αρκεί να είναι ΝWΟΒΗΜ album :p)
αυτή η χρονιά ήταν γεμάτη διαμάντια , με εξαίρεση το πιο “αδύναμο” , σε σχέση με τα υπόλοιπα πάντα , Scorpions - Animal Magnetism .
έτσι για την καλτίλα του θέματος ψηφίζω Witchfynde - Give 'Em Hell . :wink:

μακια !

εδιτ , όποιος έκραξε angelwitch απλά δν ασχολούμε , σιγά μη του κάνω κ την τιμή .

Ρε, δεν το πιστεύω ότι ξέχασα το Give 'Em Hell… :-s

Μπράβο ρε Δισκοβόλε!

Είναι πράγματι σχεδόν αδύνατο να κατατάξεις αυτούς τους δίσκους και να ψηφίσεις. Το 1ο μέηντεν είναι ένα από τα καλύτερα μέηντεν. Τι να πω για το χέβεν εν χελ. Για τα 2 σάξον, για το έις, για όλους τελοσπάντων τους δίσκους του πολλ και για πολλούς που έμειναν εκτός. Δεν χρειάζεται καν να λέμε λόγια. Είναι δίσκοι - ογκόλιθοι και ορόσημα αυτής της μουσικής.
Επειδή όμως είμαι φόλα πριστάκιας, καταλαβαίνετε, δεν αντέχω να βλέπω ολόκληρο ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΑΤΣΑΛΙ με 0 ψήφους. Μα καλά ρε μηδέν;
Καλώ και τον έτερο πριστάκια και σύντεκνο Γράκχο, όπως ψηφίσει πάραυτα, διότι δεν είναι κατάσταση αυτή…

Ωρε ναι!
Έχω αντέξει κοτζαμάν Up The Hammers για την πάρτυ τους!
Δισκοβόλε :respect:

Ήταν ψιλομέτριοι όμως.

:!::!::!::!:

Μα την Παναγία ναι, και δεν το χα προσέξει.

Απ’ την άλλη βέβαια σπάνια προσέχω τα αποτελέσματα των πολλς και η αλήθεια είναι, δε με πολυνοιάζει πόσες ψήφους θα μαζέψουν οι Πριστ μας. Ως γνωστόν, οι εγχώριοι μεταλλάδες δε νιώθουν γενικώς και προτιμούν Μετάλλικα, Μέηντεν, εσχάτως ακόμα και Σλίπνοτ όπως φάνηκε :!:

Τώρα αν ψηφίσω, θα το σκεφτώ αν το ρίξω στο Βρετανικό Ατσάλι ή στην Αγγελομάγισσα. Όχι τίποτα άλλο, κι αυτό 2 ψήφους έχει όλες κι όλες, άσε που με πρίζωσε κανονικά κι αυτός ο %^&^&$%^%^ ο Άουτλο!

Μη με παρεξηγήσεις αν δεν το ρίξω στους Πριστ σύντεκνε! Δε θα σημαίνει κάτι, το ξέρεις άλλωστε ότι οι Πριστ είναι η μεγαλύτερη απόλαυση σ’ αυτή την παλιοζωή! :smiley:

Τί εννοείς “άντεξες”, σουρλουλού; :evil:

επίσης το 1980 βγήκε ένα ακόμη κορυφαίο ντεμπούτο !

μια χρονιά διαμάντια ! τι 1987-8 κ μλκς … :stuck_out_tongue:

Εντάξει θεική χρονιά αλλα…

Για μενα απλά ο καλυτερος δίσκος όλων τον εποχών. Εχω ξαναγράψει εδω μέσα αν δεν κάνω λάθος σε ένα άλλο τοπικ για αγαπημενα αρα δεν έχει νόημα να επαναλαμβάνομαι. Εκτος αυτου το τελευταιο διαστημα με τα δεκαδες αφιερωμα τοσο στον DIO οσο και στην χρονια του 1980 στον εντυπο και ηλεκτρονικο μουσικο τυπο (εχουν συμπληρωθει 30 χρονια απο τοτε) εχω διαβασει τοσα πολλα για το άλμπουμ που θα καταντησω να τα αναπαραγω και δεν έχε νοημα.

Καλά, κάνε την εσχάτη προδοσία εσύ και τα λέμε μετά :twisted:

:stuck_out_tongue:

Καλά άστο, δε θα τη νιώσω τελικά την “οργή” σου. :stuck_out_tongue: Δεν άντεξα και το ριξα στους Θεούς.

Τί να κάνω, κολλημένος είμαι!

Γιορ αν έηντζελ γουήτς
Γιοοοοοορ αν ΕΗΝΤΖΕΛ ΓΟΥΗΤΣ!!!

:metal:

μπα, κιότεψε. φοβήθηκε μη βυθιστούν στο πάτο οι πρηστ από το βάρος του ατσαλιού :lol: