1996-2008: Ποια ομάδα βγήκε περισσότερες φορές ηθικά πρωταθλήτρια?

Κανεις δε θα μιλησει για αδικια.
Ευρωπαϊκο δικαστηριο ειναι, τι διαολο…

Ε μην το λες! Εδω η ΠΑΕ Ολυμπιακος και η ΕΠΟ (η οποια στο καταστατικο της αποδεχεται την πληρη διακαιοδοσια του CAS για εκδικαση τετοιων θεματων) το εβγαλαν αναρμοδιο!

Αλλα δεν το ειπα για θεμα αδικιας. Σιγουρα θα υπαρξουν πολυ που θα γκρινιαξουν αν γινει κατι τετοιο.

Τελοσπαντων, το μονο που θελω ειναι να εκδικαστει κανονικα η υποθεση. Αν διακαιωθει ο Ολυμπιακος τι να κανουμε. Ηθικα εχω να προσαψω πολυ χειροτερα παραπτωματα στον Ολυμπιακο απο αυτο οποτε no problemo. Οτι τυχερα εχει ο καθενας και αυτο το λεω γιατι δεν αποκλειω και την πιθανοτητα ενας εκ τον Αστερα, Ηρακλη να κλεψουν βαθμους.

Η ΠΑΕ Ολυμπιακος και η ΕΠΟ ας κανουν ο,τι μαλακια θελουν. Εγω θα δεχτω την αποφαση του δικαστηριου. Και νομιζω και οι περισσοτεροι Ολυμπιακοι.

Τεσπα, αλλο συζηταμε εδω, πες κι εσυ ποσα πρωταθληματα πιστευεις οτι θα επρεπε να εχει η ΑΕΚ απο το 1996 και μετα (αφου πιο πριν ολα ηταν αγια και πεντακαθαρα).

Kαντε το σαν σειρα.Βαλτε και πριν το 1996 να ειναι το Season 1 και μετα το 2008 το season 3.
Τρεμετε Lost και Prison Break:!:

Δεν ηταν αγια απλα διαγραφηκαν τα στοιχεια oπως αυτα για την υποθεση siemens :expressionless:

Ετσι ειναι.

Πιστευω οτι τα ποστ του Μανσον με καλυψαν ως προς τους “ηθικους” πρωταθλητες. Με οπαδικα ή μη γυαλια, αυτην ειναι η αποψη μου.

Για το πριν τωρα. Αυτο το τοπικ μιλαει νομιζω ξεκαθαρα για συγκεκριμενες ημερομηνιες. Ολοι εχουν κανει βρωμιες στην ιστορια τους, ομως αλλοι λιγοτερες και αλλοι περισσοτερες. Το θεμα ειναι οτι και οι υποστηρικτες της πιο εντιμης ομαδας να μην την δικαιολογουν σε περιπτωση ατασθαλιας της προφασιζομενοι οτι οι αλλοι ειναι πιο βρωμικοι απο αυτον (και ας ειναι και αυτος βρωμικος).

Παραδειγματος χαριν, η ΑΕΚ νομιζω οτι αντικειμενικα εχει ευνοηθει διαιτητικα λιγοτερο απο τους αλλους μεγαλους τα τελευταια χρονια. Παρολα αυτα με πειραζει παρα πολυ καθε σφυριγμα που μας χαριζεται.

Λοιπον μολις ακουσα Gathering και εχω κεφια!
Παμε. :slight_smile:

Βεβαια, ξεχασες να αναφερεις την τρυφερη ατμοσφαιρα στην Νεα Φιλαδελφεια καθως και το ομορφο φαινομενο, παικτης που να πιανει απο τον λαιμο αλλο παικτη να μην αποβαλλεται. :slight_smile:

1997-1998: Η ΑΕΚ έχει και πάλι την καλύτερη ομάδα κάτι που φαίνεται από το τέσσερα στα τέσσερα στα ντέρμπι με Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Θα θυμασαι βεβαια οτι στο ματς του ΟΑΚΑ πρεπει να ειχε καπου 15 κλασικες ευκαιριες ο Ολυμπιακος και η ΑΕΚ σκοραρε στη μοναδικη της. Ψιλα γραμματα. :slight_smile:

1998-1999: Ισχύουν τα ίδια με το προηγούμενο πρωτάθλημα. Ακριβώς όμως.

Ο Ολυμπιακος παιρνει το πρωταθλημα με χαρακτηριστικη ανεση, φτανει 5’ απο τους 4 του Τσαμπιονς Λιγκ και κατακτα το κυπελλο παιζοντας για πανω απο μια ωρα αγωνα με 10 παικτες.

Αλλα η ΑΕΚ ειναι η καλυτερη ομαδα! :lol:

1999-2000: Ένα από τα πιο βρώμικα πρωταθλήματα που θυμάμαι. Η ΑΕΚ δεν έχει ομάδα και βρίσκεται από τις πρώτες αγωνιστικές εκτός διεκδίκησης (πρόλαβε πάντως να την σφάξει ο Δημητρόπουλος σε ένα από τα πιο προκλητικά στημμένα παιχνίδια όλων των εποχών) και το πρωτάθλημα διεκδικείται από Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Ο πρώτος έχει πολύ καλύτερη ομάδα αλλά ο Ολυμπιακός έχει την διαιτησία. Ο τρόπος βέβαια έχει αλλάξει και τα μαϊμού πέναλτι έχουν γίνει υπερφόρτωμα καρτών του προσεχή αντιπάλου του γαύρου με αποτέλεσμα ο Θρύλος να τον αντιμετωπίζει μισό ενώ γίνεται και μπόλικο παιχνίδι από τους πλάγιους. Τελικά ένα πρωτάθλημα που άξιζε να πάει στον Παναθηναϊκό πηγαίνει και πάλι στον Ολυμπιακό.

Εδω γελαει ο καθε πικραμενος με αυτα που γραφεις.

  1. Στο ματς ΑΕΚ-Ολυμπιακου προφανως αναφερεσαι στο πεναλτι που δεν δινεται στον Μαλαδενη. Το οποιο πεναλτι ειναι μεν ολοφανερο. Οσο ολοφανερο ηταν και το κοντρολ του Μαλαδενη με το χερι στην αρχη της φασης. Βεβαια το ματς αυτο δεν θα επρεπε να ξεκινησει ποτε διοτι σε ματς κεκλεισμενων των θυρων βρισκονταν μεσα στο γηπεδο σχεδον 500 ανθρωποι.

  2. Ο ΠΑΟ ειναι η καλυτερη ομαδα απο την 8η μεχρι και την 26η αγωνιστικη του πρωταθληματος. Δηλαδη την περιοδο Μπιγκον. Επειδη η μνημη σου μαλλον θελει γυμναστικη θυμιζω οτι ο Ολυμπιακος ξεκινησε με 7/7 διαλυοντας τους παντες. Ο Σεμος ανελαβε να κοψει το ποδι του Τζιοβανι και τα καταφερε. Στο πρωτο ντερμπι με τον ΠΑΟ το γκολ του Ολιβαρες προερχεται απο αναποδο κορνερ και το γκολ του Βαζεχα ειναι καθαρο οφσαϊντ. Στο ντερμπι του δευτερου γυρου ο Ολυμπιακος παρατασσεται χωρις τους (βασικοτατους τοτε) Αμανατιδη και Νινιαδη οι οποιοι πηραν αστειες κιτρινες στο προηγουμενο ματς στην Τουμπα. Στο συγκεκριμενο ντερμπι (οπου στο 10’ ο διαιτητης Παπαδακος νιωθει “ενοχλησεις” και αντικαθισταται απο τον Αγγελακη) πνιγεται καθαρο πεναλτι στον Τζωτρτζοπουλο, δεν αποβαλλεται ο Σιπνιεφσκι που ανατρεπει ως τελευταιος παικτης τον Αλεξανδρη και το γκολ του Λυμπεροπουλου ειναι οφσαϊντ. Σε επομενο παιχνιδι στον Πυργο ο Αλεξανδρης σκοραρει καλυπτομενος περιπου δυο μετρα και ο εποπτης σηκωνει τη σημαια αφου η μπαλα καταληγει στα διχτυα. Τελικα οντως ηταν ενα βρωμικο πρωταθλημα!

  3. Τοτε δεν ηταν οι φημες για ερυθροποιητινη που επαιρναν οι παικτες του ΠΑΟ? Με τη “φανταστικη” φυσικη κατασταση?

  4. Ο Ντραγκαν Τσιριτς, αυτος μεγαλος αθλητης του βαδην (που για καποιον περιεργο λογο περπατουσε στο χορταρι του γηπεδου και οχι στο ταρταν) τι να κανει αραγε?

2001-2002: Ένα από τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα με την ΑΕΚ να ανασταίνεται και να διεκδικεί το πρωτάθλημα μέχρι την τελευταία αγωνιστική τον Ολυμπιακό όμως να έχει καλύτερη ομάδα και να την νικά στον “τελικό πρωταθλήματος” του ΟΑΚΑ με 4-3.

Και με πετσινο το πρωτο πεναλτι. Να τα λεμε ολα ε!

2002-2003:Τι και αν η ΑΕΚ παίζει μπαλάρα…

…απ’ οταν εχει χασει ουσιαστικα καθε ελπιδα να διεκδικησει το πρωταθλημα.

2003-2004: Η ΑΕΚ είναι ξανά διαλυμένη, ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός διεκδικούν τον τίτλο μέχρι την τελευταία αγωνιστική, ένας τίτλος ο οποίος κρίνεται στο ντέρμπι της Λεωφόρου μετά το επεισοδιακό 2-2. Ο Παναθηναϊκός δίκαια κατακτά το πρωτάθλημα.

Τωρα η ΑΕΚ εχει:

  • την καλυτερη επιθεση (63 γκολ)
  • τις περισσοτερες εκτος εδρας νικες (11)
  • τον πρωτο σκορερ (Μπλανκο - 18)

και χανει ΑΔΙΚΑ το πρωταθλημα.

Τοτε ο Ολυμπιακος ειχε:

  • την καλυτερη επιθεση (70 γκολ)
  • τις περισσοτερες εκτος εδρας νικες (13)
  • τον πρωτο σκορερ (Τζιοβανι - 21)

και εχασε ΔΙΚΑΙΑ το πρωταθλημα.

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

2005-2006: Και οι τρεις είναι μαύρα χάλια αλλά ο Ολυμπιακός είναι μαύρα χάλια με Ριβάλντο γι’αυτό και κατακτά το πρωτάθλημα.

Τα μαυρα χαλια του Ολυμπιακου ξεκινησαν (και στην ουσια τελειωσαν) το πρωταθλημα με 5/5 και 15-1 γκολ, εκαναν το 4/4 στα ντερμπι (11-3 γκολ και να μην ξεχναμε πως στο γκολ της ΑΕΚ ο Αλεξοπουλος καπακωνει τη μπαλα με το χερι) και για κερασακι φιλοδωρησαν με μια 3αρα ακομα το ΑΕΚακι. Ο Τσιριλο ακομα ψαχνει τον Νερι…

2006-2007: Διαιτική σφαγή της ΑΕΚ σε Καραϊσκάκη και ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, κλέβονται από την καλύτερη ΑΕΚ πέντε βαθμοί σε αυτά τα δύο ματς, χαρίζονται τέσσερις βαθμοί στον Ολυμπιακό κόντρα στην ΑΕΚ σε δύο ματς που θα έπρεπε να μετρήσει ισάριθμες ήττες

Πρωτο ματς, δυο κιτρινες σε Τζολε η μια για διαμαρτυρια (απλα εκανε μια κινηση με το χερι του) και αλλη μια για παρεμποδιση εκτελεσης φαουλ (η μπαλα κυλουσε). Η ομαδα επαιξε για ενα ημιχρονο με παικτη λιγοτερο χωρις λογο. Δευτερο ματς, δυο κιτρινες σε Ζεβλακοφ, τη δευτερη δεν την εδινε ουτε ο Ντεμης. Μιση ωρα με παικτη λιγοτερο. Ο Καμπανταης δικαουται να φωναζει για πεναλτι σπρωξιμο του Σεζαρ αλλα θα επρεπε να εχει αποβληθει νωριτερα με τοσες βουτιες που ειχε κανει.


Παρολαυτα εγω θα συμφωνησω μαζι σου αρκει να παραδεχτεις κι εσυ οτι τα πρωταθληματα του 1989 και του 1992 επρεπε να τα εχει παρει ο Ολυμπιακος.

ρε τολμας και μιλας για το 89???που κοβατε τις τουρτες σαν να το ειχατε σηκωσει!!!μιλανε και οι γαυροι για αδικιες!!!ελεος!!!chrisp ξερεις το συνθημα με τον μπιν λαντεν???τετοιο σας χρειαζετε!!!

Ναι ρε τολμαω και μιλαω!
Τρεχει κατι?

Για αραξε λιγο γιατι ξερω που μενεις.

ρε συ σε τετράδια τα γράφεεις!!! :lol:

Εχω μνημη. :slight_smile:

ποια ηθικη και μαλακιες???το παιρνει ο κοκκαλης γιατι ειναι ο ποιο μαγκας και μπραβο του…οπως παλαιοτερα ο καπετανιος…

αφου δεν εχουν προβλημα και οι οπαδοι του που το προβλημα???θελω να δω τους γαυρους την κυριακη να πανηγυριζουν τον τιτλο με 2 βαθμους διαφορα απο την αεκ και θα τα χω δει ολα…

κατσε με απειλεις???:-k :-k :-k :-k

Αν είχες καλή μνήμη θα θυμόσουν ότι και τις τρεις φορές που σας νικήσαμε είχαμε μείνει με παίκτη λιγότερο. Και άντε στην Φιλαδέλφεια επικρατούσε τρυφερή ατμόσφαιρα γιάυτό και ο Ολυμπιακός έχασε. Στο Καραϊσκάκη που οι γαύροι είχαν σπάσει το πούλμαν της ΑΕΚ και η αποστολή της έκατσε στον πάγκο μετά από συνοδεία των ΜΑΤ πάντως ο Κετσπάγια είχε κάνει πάρτι…

Προφανώς θεωρείς ότι το 2004-2005 που η ΑΕΚ είχε πέντε δοκάρια σε ένα ματς αλλά τελικά είχε χάσει από τον Ολυμπιακό ήταν και καλύτερη ομάδα. Αν το παραδεχθείς θα συμφωνήσω με το πνεύμα του παραπάνω quote. Αλήθεια στην Φιλαδέλφεια τι είχε γίνει εκείνη την χρονιά. Και σε εκείνο το ματς καλύτεροι είσασταν;

Με τους φίλους του στην Σκεπαστή! Μόνο αυτό…

Εγώ δεν στέκομαι μόνο στην φάση του Μαλαδένη αλλά σε όλο το παιχνίδι. Σε όλο το ματς δεν νομίζω να πήρε ένα σφύριγμα η ΑΕΚ. Χωρίς υπέρβολη. Άντε κάνα-δυο πλάγια…

Δεν θέλει η δικιά μου μνήμη γυμναστική. Μάλλον τα δικά σου μάτια θέλουν. Ναι ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με 7 στα 7 αλλά στο πρώτο σοβαρό παιχνίδι έχασε από τον Παναθηναϊκό. Η επιστήμη ακόμα ερευνά γιατί το γκολ του Βαζέχα οι γαύροι το θεωρούν οφ σάιντ. Τώρα το αν το πρώτο γκολ προήλθε από ανάποδο κόρνερ δεν το θυμάμαι αλλά αν κρίνω από αυτά που γράφεις και εσύ δεν είσαι και η πιο αξιόπιστη πηγή. Στο 2-2 τώρα ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται για το γκολ του Λυμπερόπουλου αλλά και ο Παναθηναϊκός για το γκολ του Αλεξανδρή κάτι που μάλλον ξεχνάς (:wink: να αναφέρεις πράγμα απίθανο για άτομο με τέτοια μνήμη. Την φάση με το καθαρό πέναλτι του Τζωρτζόπουλου δεν την θυμάμαι αλλά στην φάση με τον Σιπνιέφσκι που αναφέρεις δεν υπάρχει καν φάουλ. Το να μπω στην διαδικασία να αναφέρω ένα-ένα τα παιχνίδια που ο Ολυμπιακός ευννοήθηκε το βρίσκω πολύ χρονοβόρο και βαριέμαι.

Καλά το είπες. Οι φήμες. Θες να μιλήσουμε για τις φήμες που έχουν ακουστεί για τον Ολυμπιακό τα τελευταία δώδεκα χρόνια;

Δεν έχω ιδέα τι κάνει ο Τσίριτς. Που κολλάει αυτό όμως;

Όντως με πέτσινο το πρώτο πέναλτι. Στην επόμενη φάση βέβαια ακυρώνεται πεντακάθαρο γκολ του Νικολαΐδη.

Η ΑΕΚ βγαίνει εκτός πρωταθλήματος σε κάποια φάση εκείνης της περιόδου μετά από κάποια συνεχόμενα κακά αποτελέσματα (οι άλλοι δύο βέβαια δεν βγήκαν ποτέ εκτός πρωταθλήματος γιατί απαγορευόταν να στραβοπατήσουν) ξαναβρίσκει όμως τον εαυτό της, κάνει ένα τρομερό σερί και ξαναμπαίνει στο κυνήγι του τίτλου. Ε, εντάξει. Όχι και να το πάρει όμως… Τι ενδιαφέρον θα είχε το ντέρμπι την προτελευταία αγωνιστική.

Ναι… Εγώ ποτέ δεν είπα πως η ΑΕΚ χάνει άδικα το πρωτάθλημα επειδή έχει τα καλύτερα στατιστικά;

Που ακριβώς διαφωνούμε; Τίποτα από αυτά που γράφεις δεν αναιρεί αυτά που λέω. Δηλαδή διαφωνείς ότι ο Ολυμπιακός ήταν μαύρα χάλια εκείνη την σεζόν και πήρε το πρωτάθλημα επειδή είχε τον Ριβάλντο. Δηλαδή εσύ χάρηκες μπάλα από την ομάδα σου εκείνη την σεζόν; Αν ναι σε λυπάμαι για το γούστο σου. Όσο για το γκολ του Αλεξόπουλου, παίζει να είσαι και μόνος σε ολόκληρο τον πλανήτη Γη που είδε πως “καπάκωσε την μπάλα”.

ΟΚ πες μου τώρα και ότι δεν αδικήθηκε η ΑΕΚ σε αυτά τα ματς. Εντάξει αν το ακούσω και αυτό θα πρέπει να είμαι εξωγήινος. Τζόλε και Ζεβλάκοφ αποβάλλονται δίκαια και στα δύο παιχνίδια. Στο δεύτερο θα έπρεπε να είχε αποβληθεί και ο Καστίγιο μετά από αγκωνιά στον Παπασταθόπουλο. Αλήθεια μέσα στην καλή σου μνήμη υπάρχει το ακυρωθέν γκολ του Ντελίμπασιτς στο πρώτο ματς και το άνευ αιτίας κόψιμο του ίδιου παίκτη καθώς έβγαινε τετ-α-τετ λίγα λεπτά αργότερα. Ο Καπάνταης μόνο για ένα πέναλτι δικαιούται να φωνάζει έτσι; Μάλιστα. Τι να πω. Μάλλον βλέπαμε άλλα παιχνίδια. Θα μου πεις εδώ οι γαύροι τόσα χρόνια βλέπουν άλλα πρωταθλήματα σε δύο παιχνίδια θα κολλήσουμε;


Το 1989 γιατί έπρεπε να το πάρει ο Ολυμπιακός; Επειδή στον τελικό πρωταθλήματος που είχε κριθεί με το γκολ του Καραγκιοζόπουλου η ΑΕΚ είχε τελειώσει το ματς με εφτά παίκτες και ο Ολυμπιακός με εννιά; Το 1992 τι είχε γίνει; Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εγώ δεν είμαι τόσο μεγάλος ώστε να θυμάμαι.

αυτο μου θυμιζει λεντη…εχω δικιο???

δεν ξερω τι θυμιζει απλα τι νομιζει οτι κανει με αυτα που λεει!!!με φοβεριζει?

Mπλέκεις με περίεργες καταστάσεις.
Φιλικά στο λέω, πρόσεχε γιατί είμαι παθών…

To 96-97 εκανε παρτι ο Κετσπαγια στο Καραϊσκακη στο ματς ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ? Τι λεει τουτος? 2-0 δεν ειχατε χασει?

Προφανώς θεωρείς ότι το 2004-2005 που η ΑΕΚ είχε πέντε δοκάρια σε ένα ματς αλλά τελικά είχε χάσει από τον Ολυμπιακό ήταν και καλύτερη ομάδα. Αν το παραδεχθείς θα συμφωνήσω με το πνεύμα του παραπάνω quote. Αλήθεια στην Φιλαδέλφεια τι είχε γίνει εκείνη την χρονιά. Και σε εκείνο το ματς καλύτεροι είσασταν;

Αντε παλι. Για πρωταθληματα δεν μιλαμε. Βαλαμε μεσα και τα κυπελλα τωρα?
Το 2004/05 στο πρωταθλημα τα ματς ηρθαν 0-0 και 1-1.

Στη Φιλαδελφεια το 97/98 επικρατουσε οπως παντα η τρυφερη ατμοσφαιρα.

Με τους φίλους του στην Σκεπαστή! Μόνο αυτό…

Τελικα αποδειχθηκε οτι πανηγυριζε εκει για να κοβει φατσες και να δινει κοσμο στους μπατσους. Προνοητικος. Μονο αυτο…

Εγώ δεν στέκομαι μόνο στην φάση του Μαλαδένη αλλά σε όλο το παιχνίδι. Σε όλο το ματς δεν νομίζω να πήρε ένα σφύριγμα η ΑΕΚ. Χωρίς υπέρβολη. Άντε κάνα-δυο πλάγια…

Καλα το ξερα οτι θα φταναμε στα αναποδα πλαγια.
Η φαση του Μαλαδενη εχει απο ενα χοντρο λαθος εκατερωθεν, ο Καλιτζακης σημαδευε συνεχως το καλαμι του Ζιο και ορθως αποβληθηκε και το πεναλτι στον Νινιαδη ηταν καθαρο.

Γιατι ομως κανεις αβαβα οτι ηταν 500 ανθρωποι σε ματς κεκλεισμενων των θυρων?

Δεν θέλει η δικιά μου μνήμη γυμναστική. Μάλλον τα δικά σου μάτια θέλουν. Ναι ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με 7 στα 7 αλλά στο πρώτο σοβαρό παιχνίδι έχασε από τον Παναθηναϊκό. Η επιστήμη ακόμα ερευνά γιατί το γκολ του Βαζέχα οι γαύροι το θεωρούν οφ σάιντ. Τώρα το αν το πρώτο γκολ προήλθε από ανάποδο κόρνερ δεν το θυμάμαι αλλά αν κρίνω από αυτά που γράφεις και εσύ δεν είσαι και η πιο αξιόπιστη πηγή. Στο 2-2 τώρα ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται για το γκολ του Λυμπερόπουλου αλλά και ο Παναθηναϊκός για το γκολ του Αλεξανδρή κάτι που μάλλον ξεχνάς (:wink: να αναφέρεις πράγμα απίθανο για άτομο με τέτοια μνήμη. Την φάση με το καθαρό πέναλτι του Τζωρτζόπουλου δεν την θυμάμαι αλλά στην φάση με τον Σιπνιέφσκι που αναφέρεις δεν υπάρχει καν φάουλ. Το να μπω στην διαδικασία να αναφέρω ένα-ένα τα παιχνίδια που ο Ολυμπιακός ευννοήθηκε το βρίσκω πολύ χρονοβόρο και βαριέμαι.

Η επιστημη ακομα ερευνα ποιοι ειναι πιο αντιολυμπιακοι, οι βαζελοι, τα χανουμια η τα μπαοκια.

Σιγουρα ειμαι πιο αξιοπιστη πηγη απο σενα που δεν πετυχες ουτε τον επομενο προπονητη της ομαδας σου.

Το γκολ του Αλεξανδρη ειναι κανονικοτατο, ο Σιπνιεφσκι μαρκαρει απο πισω και το “βαριεμαι” μεταφραζεται σε “δεν εχω τι να απαντησω”.

Καλά το είπες. Οι φήμες. Θες να μιλήσουμε για τις φήμες που έχουν ακουστεί για τον Ολυμπιακό τα τελευταία δώδεκα χρόνια;

Θελω.
Αλλα θα βαριεσαι.

Όντως με πέτσινο το πρώτο πέναλτι. Στην επόμενη φάση βέβαια ακυρώνεται πεντακάθαρο γκολ του Νικολαΐδη.

Ναι, στηριχτηκε πανω στον αμυντικο για να μην πεσει.

Που ακριβώς διαφωνούμε; Τίποτα από αυτά που γράφεις δεν αναιρεί αυτά που λέω. Δηλαδή διαφωνείς ότι ο Ολυμπιακός ήταν μαύρα χάλια εκείνη την σεζόν και πήρε το πρωτάθλημα επειδή είχε τον Ριβάλντο. Δηλαδή εσύ χάρηκες μπάλα από την ομάδα σου εκείνη την σεζόν; Αν ναι σε λυπάμαι για το γούστο σου. Όσο για το γκολ του Αλεξόπουλου, παίζει να είσαι και μόνος σε ολόκληρο τον πλανήτη Γη που είδε πως “καπάκωσε την μπάλα”.

Στην Ελλαδα εκεινη την χρονια επαιξε πολυ καλη μπαλα ο Ολυμπιακος. Η αφαιρεση των κιτρινων γυαλιων (που ειναι και ντεμοντε) θα σε βοηθησει καλυτερα στην φαση του Αλεξοπουλου…

Τζόλε και Ζεβλάκοφ αποβάλλονται δίκαια και στα δύο παιχνίδια.

Τα πες ολα με αυτο.


Το 1989 γιατί έπρεπε να το πάρει ο Ολυμπιακός; Επειδή στον τελικό πρωταθλήματος που είχε κριθεί με το γκολ του Καραγκιοζόπουλου η ΑΕΚ είχε τελειώσει το ματς με εφτά παίκτες και ο Ολυμπιακός με εννιά; Το 1992 τι είχε γίνει; Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εγώ δεν είμαι τόσο μεγάλος ώστε να θυμάμαι.

Το 1989 επρεπε να το παρει ο Ολυμπιακος γιατι ειχε συνεχεις κακες διαιτησιες στο πρωταθλημα και εφτασε να κρινεται το πρωταθλημα στο μεταξυ μας.

Το 1992 στις τελευταιες αγωνιστικες του πρωταθληματος σε Δραμα μας καταπινουν πεναλτι πιο καθαρο και απο αυτο που εγινε στο ΑΕΚ-Εργοτελης ενω στην Κορινθο μενουμε με 10 παικτες ανευ λογου και αιτιας.

Kαλά, όταν αποφασίσεις να απαντήσεις με κανονικά επιχειρήματα και όχι σαν να γυμνασιόπαιδο που τσακώνεται για τις ομάδες τα ξαναλέμε. Μέχρι τότε ΒΑΡΙΕΜΑΙ να σου απαντάω συνέχεια.

Κι εγω βαριεμαι.
Το κοβω εδω.