2- 3τροποι για να σου κλεψουν το κινητο

οσοι και ιδιατερα οσες βγαινουν σε εστιατορια,καφε γυρω στα εξαρχεια,θησειο,συνταγμα…σιγουρα 8α εχετε ακουσει απο φιλους γνωστους
για κινητα που χαθηκαν απο τσαντες και τραπεζια χωρις να καταλαβει κανεις τιποτα. οι τροποι ειναι βασικα 3

  1. τα γυφτακια με τις διαφημηστικες καρτες ,ερχοντε 2-3 στο τραπεζι σου αποσπανε την προσοχη και ενα σου βαζει την καρτα πανω απο το κινητο ,με τεχνικη ταχυδακτυλουργου σου μαζευει το κινητο κατω απο την καρτα και εξαφανιζονται ολα μαζι.
    2.καποιες φορες ενας δυο τυποι τσεκαρουν σε ποιο τραπεζι εχει κοσμο που χει αφησει ανεμελα στην καρεκλα του μπουφαν η’ τσαντα.πανε λοιπον στο τραπεζι ακριβως πισω και αφηνουν τα μπουφαν τους στην καρεκλα τους ωστε να κολλαει πανω στ αλλο,κανουν οτι κατι ψαχνουν στο δικο τους και σε κλεβουν.
    3.θα ρθουν να σου πουλησουν λουλουδια,μπιχλιμπιδια… ο τροπος ειναι ο εξης θα αφησουν το εμπορευμα τους πανω στο κινητο σου και θα στο παρουν φευγοντας

Εμενα την πρωτη φορα ημουν με παρεα και μας σταματησε σε κεντρικο δρομο και αρχισε να ρωταει για μπιλιαρδα και μαλακιες. Εγω αρχισα μαζι με εναν αλλο να την κανουμε αλλα μειναν δυο πισω, μας ειπε μην φοβατε ελατε εδω, και για να συμπαρασταθουμε στους αλλους δυο γυρισαμε κι εμεις. Πεταχτηκαν αλλοι δυο ξαφνικα, μας απειλουσαν και τα πηραν. Δεν με ενοιαξε, γιατι ειχα το κινητο μου για service και ειχα παρει ενα του '97.

Την δευτερη φορα καθομασταν σε ενα πεζοδρομιο σε ενα στενο, ο ενας απτη μια πλευρα του δρομου και ο αλλος απτην αλλη, σταματησαν δυο μηχανακια τα οποια μας απομωνοσαν και μας τα ζητησαν. Εγω αρνηθηκα γιατι ειχα καλο αυτη τη φορα :frowning: και μου βγαλε ενα κατσαβιδι και το βαλε στην κοιλια μου. Για κακη μου τυχη ημουν αναμεσα σε δυο κοντες νερατζιες και δεν μπορουσα να φυγω, αλλα δεν το επιχειρησα κιολας για να μην αφησω τον φιλο μου, ο οποιος κωλοφαρδος ειχε μια διεξοδο πισω απο ενα παρκαρισμενο αυτοκινητο κι εφυγε…

Της ποπης γινεται εδω πανω…

Μου θυμισες τρελο και παλιο σκηνικο. Ενα γυφτακι ειχε παρει το κινητο φιλου, ο οποιος ομως το πηρε χαμπαρι. Βγαινει που λες, και το πιανει.

Του λεει ξερω γω ‘‘φερ’ το κινητο’’. Το μικρο τιποτα, εκανε το χαζο. Μια, δυο, τρεις, στο τελος ενας γνωστος του παιρνει τηλεφωνο στο νουμερο, για να τ’ ακουσουν να χτυπαει…

Το κινητο ηταν απενεργοποιημενο. Το γυφτακι γενικως την εκανε στο ετσι (επειδη μετα θα τραβαγε πολυ η ιστορια, και παιζει σοβαρα να μη το χε πλεον πανω του).

Και οι 3 τροποι που αναφερεις μου φαινονται πολυ γελοιοι. Δλδ αν νιωθεις λιγο, δεν γινεται να σου το κλεψουν με καποιον απο τους παραπανω τροπους…ή να μην το καταλαβεις αμεσως…

Και ομως γινεται, εαν εισαι αφηρημενος. Ειδικα με λουλουδαδες.

Πρεπει να εισαι τρελα αφηρημενος! Να μην νιωσεις ουτε την παρουσια του λουλουδα!:stuck_out_tongue:

Αυτο παει αναλογα με το ατομο ρε. Δηλ, ποτε δεν αφηνω κινητο στο τραπεζι, και γενικα προσεχω τους οποιους ‘‘περιεργους’’. Αλλοι παλι γενικα δε δινουν ιδιαιτερη σημασια, και μλκια τους.

Edit: Π.χ., ξερω παλικαρι που του χουν φαει με ηλιθιο τροπο το κινητο, δυο φορες μαλιστα. Του το χα πει οτι ειναι αξιος της μοιρας του…

οι τροποι παρουσιαζουν μεγαλο ενδιαφερον και αξιζει να το δοκιμασεις
:lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ πάντως μια φορά που είχαν ζώσει το τραπέζι μας κάτι περίεργοι όπως λέει και ο Angmar, πρόσεχα λίγο παραπάνω και εν τέλει πήρα το κινητό πιο κοντά μου, χωρίς να τους κοιτάω περίεργα ή κάτι. Αποτέλεσμα; Ένα από τα “περίεργα” παιδάκια, μου φωνάζει “ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΚΛΕΨΟΥΜΕ!!!”.

Ένιωσα πολύ άσχημα που τα υποψιάστηκα. Από την άλλη οκ ήταν 3-4 και ήταν εύκολο να γίνει μαλακία.

Επισης, γιατι να το αφησεις πανω στο τραπεζι?
Καλα ειναι στην τσεπη και αν εχει και θορυβο μπορεις να νιωσεις την δονηση αν σε καλεσει καποιος:wink:

ε δεν πρεπει να το εχεις στην τσεπη συνεχεια , ειναι ανθυγειηνο , εισαι και αγορακι θα πειραξει τα γεννητικα σου οργανα

Τι να μας πεις και εσυ που κουβαλας 2 ρε!!!:stuck_out_tongue: :lol:

Αν το έχω στην τσάντα (όχι τσέπη), δεν παίζει να το ακούσω/προλάβω να απαντήσω :stuck_out_tongue:

Απειλή με beretta και μαχαίρι, σας έχω όλους ρε :lol:

Στο περιστατικο με την dexter 100% θα το κλεβαν.

Μια φορα ερχεται ενας (πακιστανος ηταν? :-s) προκλητικα κατα πανω μου για να με ρωτησει οδηγιες για “να παει καπου”. Συνηθως ρωτανε απο κει που ειναι, δεν ερχονται στα 10 εκατοστα. Εγω γυρισα και συνεχισα να περπαταω και μου ειπε “ενταξει ρε φιλε, δεν ηθελα να σε κλεψω”…

Με αυτό τον τρόπο συνέβη και σε μένα, την μοναδική φορά που αποφάσισα να βγάλω το κινητό απο τη τσαντα για να το ακουμπήσω κάπου μήπως και το ακούω. Ήταν και η τελευταία.

και μενα μου το’χουν φαει 2 φορες με παρομοιους τροπους, την τριτη το’πλυνα μονος μου στην θαλασσα:lol: #-o

ενας φιλος απο Χαλανδρι πηγαινοντας προς το σπιτι του(χωμεεενο μεσα σε κατι πολυκατοικιες, σε εναν ερημο δρομο), συναντησε 2 τυπους. Τον ρωταει ο ενας ‘‘Φιλε, μηπως εχεις ωρα?’’. Τι να κανει και ο ‘‘φιλος’’, βγαζει το κινητο του, βλεπει την ωρα και την λεει. Ο δευτερος αντρας βγαζει ενα μαχαιρι, του το βαζει στο λαιμο και του λεει ο πρωτος ‘‘δωσε το κινητο και δεν θα παθεις τιποτα’’. Τι αλλο μπορουσε να κανει, το εδωσε και απο τοτε εχω βαρεθει να του λεω ‘‘τα παθηματα μαθηματα’’… προσεχουμε λιγο ρε παιδια :confused:

Ε, νταξ, άμα το παρατάς όπως οπως λογικό…
Εγώ το κινητό το βάζω στο τραπέζι, αλλά όποτε περνάνε λουλουδάδες και τέτοιοι το μαζεύω με τη μία…
Τώρα, όσο για τον άλλο τρόπο (με μαχαίρια, κατσαβίδια κλπ…), δε μου έχει τύχει ποτέ, αλλά δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και κάτι σε αυτή την περίπτωση…

Μπορείς να κάνεις, αλλά δε ρισκάρεις. Άσε που εκείνη την ώρα σου πάει το σκατό στη κάλτσα.