Ελληνικό Πρωτάθλημα 2006-2007

Αρκετά για να κάνει ένα post σαν και το πάνο… ^
/ | \

Αρκετά για να κάνει ένα post σαν και το πάνο… ^
/ | [/quote]

Πάρε ενα καθρέπτη και θ’ ανακαλύψεις εκ νέου τον εαυτό σου…

Καλα και οι βοηθοι ηταν χτες αθλιοι τα εκαναν σκατα, εδιναν οφσαιτ οταν δεν υπηρχε και αφηναν οταν υπηρχε, ελεος!
Η ΑΕΚ εχει τρομερο προβλημα στο γκολ, εχασαν οι λαλακες χτες στο α ημιχρονο κατι ευκαιριες, ειδικα αυτη του Ντελιμπασιτς, σε ντερμπι τετοιες δεν πρεπει να χανονται η μπαλα τιμωρει.

Εγω μίλησα για τον Βασσάρα ο οποίος είναι πιο αντιολυμπιακός και από τον Τζίγγερ… Τον έχω ακούσει με τα ίδια μου τ αυτια να λέει πριν 2 χρόνια (Επί Μπάγεβιτς) να λέει οτι ο Ολυμπιακός έχει πολυ χειροτερη ομαδα απο ΠΑΟ και ΑΕΚ… Ο άνθρωπος είναι επιστήμονας… Και πιστέψτε με βρίσκομαι σε μια ηλικία και με μια ψυχολογία που ποσώς πλέον με νοιάζει αν κερδίσει την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός ή αν πάρει ακόμα ένα πρωτάθλημα… Ωστόσο μ’ ενοχλει όταν ένας τυφλος προσπαθεί να βγάλει το μάτι του μονόφθαλμου… Το ποδόσφαιρό μας υστερεί στην ανταγωνιστικότητα… Και αυτό το πρόβλημα δεν διορθώνεται με νοοτροπίες που το κάνουν ακόμ χειρότερο…

Λίγες παρατηρήσεις:

Ο επόπτης που ήλεγχε τις επιθέσεις της ΑΕΚ στο β ημίχρονο, πρέπει να είχε παίξει άσσο το Θρύλο και under. Δεν εξηγούνται αλλιώς τα μισά από αυτά που σήκωσε…

Ο Βασσάρας δικαίως απέβαλε Τζόλε. Όταν ο Τζόλε είναι ντεφορμέ, τότε πατάει off και ο εγκέφαλος του. Οι πιο ηλίθιες 2 κάρτες της καριέρας του.

Η παίκτες της ΑΕΚ που διαμαρτυρήθηκαν στο γκολ, χαρακτηρίζονται από εμένα ως γραφικοί (βασικά, ο Ουντέζε διαμαρτυρήθηκε που έγινε γραφικός στον ΠΑΟΚ :twisted: ). Ή διαμαρτύρεσαι αν διαφωνείς όταν το δίνει ο διαιτήτής ή δε διαμαρτύρεσαι καθόλου… Σε real time εικόνα, μου φάνηκε κανονικό φάουλ, είχε κάθε δικαίωμα να το δώσει ο Βασσάρας.

Τα βλαμένα στην εξέδρα, να κόψουν τις ηλιθιότητες με τα αντικείμενα και τα ball boys να δίνουν τη μπάλλα αμέσως, γιατί μας κάνουν να μοίαζουμε μικρός σύλλογος. Να μπαίνει το σκυλί στο ματς με τη Γιούβε (όπου είμαι πολύ μικρότερος) μέσα, να το δεχτώ. Στο ματς ελληνικού Πρωταθλήματος με την ΑΕΚ, ΟΧΙ!

Ο Κωσταντίνου είναι γιγαντιαίο σέντερ φορ… (Ο μπόρχα μπήκε αργά για αυτό δε σκόραρε :stuck_out_tongue: )

Ο Μόρας δεν είναι δεξί μπακ, αλλά μπράβο του γιατί στο κατενάτσιο της ομάδας μου, μόνο αυτός προσπάθησε να κάνει κάτι. Όλοι οι άλλοι (εξαίρεση ο Ζήκος- Ότο πάρε Ζήκο σε θέση Ζαγορ ΤΩΡΑ!!) κρύφτηκαν κάπου ανάμεσα στα στόπερ του Ολυμπιακού και περίμεναν η μπάλλα να τους έρθει με Courier.

Ο Ολυμπιακός δίκαια κέρδισε. Ομάδα που στο 0-0 χάνει τέτοιες ευκαιρίες και όταν ο αντίπαλος μένει με 10 δεν κάνει τίποτα, σκύβει το κεφάλι κάτω και αυτομουτζώνεται. Εγώ σαν Ολυμπιακός δεν χάρηκα ούτε για το δίωρο που έχασα από τη ζωή μου.

Για την Ουκρανία δε θέλω να μιλήσω, αλλά αν δε παίξει ο ντεφορμέ Τζόλε, ανεβαίνουν 50% οι πιθανότητες μη ήττας (από το 10% στα 20%, και πολλά λέω). Επειδή όμως στον Ολυμπιακό κουμάντο κάνουν οι οπαδοί ο Τζόλε θα παίξει και δε θα ξέρουμε τι μας φταίει μετά…

Ο Οκκάς έπαιζε? Τον είδα που έκανε guest appearance σε ένα σουτ, αλλά μετά ξαναφάνηκε στην αλλαγή του…

Δεν νομιζω να ειναι αντιολυμπιακος γιατι εχει αδικησει και τον Παναθηναικο και την ΑΕΚ αρκετες φορες, οτι κανει το κανει για να προβαλει τον εαυτο του θελει να γινει αυτος ο πρωταγωνιστης και οχι οι ομαδες και πιστευω πως σε αυτο που γραφεις πιο πανω για το 80-20 εισαι υπερβολικος γιατι αν ηταν ετσι δεν θα την ειχε κοψει 2 φορες με ανυπαρκτα οφσαιτ, ολοι πιστευω ειδαμε οτι ηθελε παλι να τραβηξει την προσοχη ριχνωντας και τους δυο.

[quote=“karvou”]
Τα βλαμένα στην εξέδρα, να κόψουν τις ηλιθιότητες με τα αντικείμενα και τα ball boys να δίνουν τη μπάλλα αμέσως, γιατί μας κάνουν να μοίαζουμε μικρός σύλλογος. Να μπαίνει το σκυλί στο ματς με τη Γιούβε (όπου είμαι πολύ μικρότερος) μέσα, να το δεχτώ. Στο ματς ελληνικού Πρωταθλήματος με την ΑΕΚ, ΟΧΙ!

[quote]

Εδω οπαδοι ολοκληρης Μπαρτσελονα στο Καμπ-Νου στο ματς με τον Παναθηναικο το 2002 για τους 8 του Τσαμπιονς Λιγκ αφησαν στο γηπεδο ελευθερο να κοβει βολτες ενα πτηνο (μαλλον γαλοπουλα ηταν) για κυλησει οχρονος γιατι ειχαν χεστει να μην σκοραρουμε και προκριθουμε.

45 λεπτά με 10 παίκτες, ένα ακυρωθέν γκόλ και ένα πέναλτι ντεμί, είναι 80/20…
Ο τύπος εκτός από εγωπαθής, είναι και τεράστιος αντιολυμπιακός… Πίστεψε με…

Εισαι ο μονος Ολυμπιακος που το παραδεχεται αυτο. Ο Τζορτζεβιτς σερνεται εδω και πολυ καιρο αλλα παιζει γιατι “πρεπει” να παιζει.

Ο Παππας γιατι δεν παιρνει χρονο συμμετοχης? Θα παιξει χειροτερα απο Τζορτζεβιτς/Οκκα?

Ο Βασαρας ηταν μια χαρα χτες, το κυριοτερο λαθος του ηταν οτι σταματησε τον Ντελιμπασιτς με ανυπαρκτο χερι. Ο ενας βοηθος εκανε λαθος υποδεικνυοντας τον Λαγο σε θεση οφ σαϊντ, αλλα ουτως ή αλλως ολοι με την διαιτησια θα ασχολουνταν στο τελος του αγωνα. Διαβαζω εναν ηλιθιο ρεπορτερ, ο οποιος λεει οτι ο Βασαρας ηταν τραγικος γιατι:
1ον, Μοιρασε πολλες καρτες στο πρωτο ημιχρονο ενω ηταν βρεγμενο το τερεν. Βλεποντας τις καρτες που εδωσε, 3 ηταν για εντονες διαμαρτυριες (σωστες και οι 3, στη μια αντεδρασε βλακωδως ο Τζορτζεβιτς, στις αλλες διαμαρτυρηθηκαν οι παικτες της ΑΕΚ ετεροχρονισμενα), η 1 ηταν για πολυ δυνατο μαρκαρισμα του Ζηκου στον Καφε ενω η μπαλα ειχε φυγει ηδη (σωστη και αυτη) και μια στον Σεζαρ, δεν θυμαμαι καν γιατι. Τωρα τι σχεση εχει το βρεγμενο τερεν, εγω δεν μπορω να καταλαβω.
2ον, Εκοψε με ανυπαρκτο χερι τον Ντελιμπασιτς. Συμφωνω απολυτα, μεγαλο λαθος.
3ον, Ο ενας βοηθος εκοψε με ανυπαρκτο οφσαϊντ τον Καφε (ανυπαρκτο? ηταν μισο βημα μπροστα, καθαρα.) και ο αλλος τον Λαγο. (αυτο ναι)
Τελικα αυτος ο ρεπορτερ ποιο ματς ειδε? Εν συνεχεια λεει κι αλλα που τον εκθετουν, αλλα δεν ειναι το θεμα μας. Σημασια εχει οτι ο Βραδυποριακος κερδισε μισο-μηδεν τον Ταλαιπωριακο και ετοιμαζονται για Ευρωπη μαζι με την τετραδα του ΟΥΕΦΑ που συναγωνιζεται για το ποιος θα κανει τα χειροτερα ματς στο πρωταθλημα. Θα το πω και την Παρασκευη, το λεω κι απο τωρα. Κλειστε τα συνορα.

Εισαι ο μονος Ολυμπιακος που το παραδεχεται αυτο. Ο Τζορτζεβιτς σερνεται εδω και πολυ καιρο αλλα παιζει γιατι “πρεπει” να παιζει.

Ο Παππας γιατι δεν παιρνει χρονο συμμετοχης? Θα παιξει χειροτερα απο Τζορτζεβιτς/Οκκα?

Εδώ, όταν ο Μπάγεβιτς έβγαζε τον Καστίγιο που δεν είχε κάνει σωστή ενέργεια σε όλο το ματς και έβαζε τον Οκκά που ήταν η πιο αξιόπιστη και κινητική επιθετική λύση, το μισό Καραϊσκάκη γιουχάριζε τον Μπάγεβιτς. Στον Ολυμπιακό, κουμάντο κάνουν οι οπαδοί. Παλιά στον Ιωνικό, έδινε ο πρόεδρος χαρτάκι στον προπονητή και στον Ολυμπιακό οι οπαδοί.

Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ (?), ο Σόλιντ δηλώνει ότι μέσα Οκτώβρη ο Τζόλε θα είναι πάλι στα καλά του. Γιατί παίζει ακόμα ενώ δηλώνουν ότι δεν είναι στα καλά του? Είναι προφανές, φοβούνται τη μουρμούρα της εξέδρας.

Ο Τζόλε έχει ακόμα 2 minimum καλής μπάλλας. Αλλά αυτή τη στιγμή, έχει μηδέν ξεπέταγμα και ΟΛΟΙ τον κόβουν.

Για τον Παππά, δε ξέρω. Και εμένα μου αρέσει σαν παίκτης, αλλά η εμπειρία μου έχει δείξει, ότι όταν οι προπονητές δεν εμπιστεύονται κάποιον, κάτι παραπάνω έχουν δει στις προπονήσεις…

Επειδή δε το έγραψα καλά, το σχόλιο για τον Οκκά, πήγαινε περισσότερο στο ότι δε του έδωσαν τη μπάλλα και λιγότερο στο ότι δεν ήταν καλός (καλούτσικος ήταν)

Όσο για την Μπάρτσα:
Σιγά τη μεγάλη ομάδα… :twisted:

[size=2]Έλα ρε cadiz!!! (αυτοί που πρέπει το κατάλαβαν!!!)[/size][/quote]

Αρκετά για να κάνει ένα post σαν και το πάνο… ^
/ | [/quote]

Πάρε ενα καθρέπτη και θ’ ανακαλύψεις εκ νέου τον εαυτό σου…[/quote]

Είδα εσένα… :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Τόσο αντιολυμπιακό που ουτε καθυστερίσεις στο τέλος δεν κράτισε…

Το ζουμί όμως είναι αυτό…

Επειδή το forum έχει γεμίσει cadizιανούς πολέμιους των Scorpions και των Guns n Roses, τρυφερούς λασπολόγους που καταφέρονται εναντίoν της ΑΕΚ (αφήστε ήσυχη την ΑΕΚ ΩΡΕ), ήρθα και εγώ να πω την γνώμη μου και η οργή μου θα πέσει ΠΑΝΩ τους !!

Το ματς δεν το είδα γιατί έπρεπε να δουλέψω για να βγάζει ο Ηλίας εκατομμύρια ευρώ και μετά να τα δίνει στον cozy για να πάει στο wacken, και εκείνος να μην τα παίρνει και να εκτίθεται το site μας. Έχω δει την αρμάδα του Φερέρ σε όλα της τα ματς και το μπουλούκι του Σόλιντ όπου έχει κάτσει. Σας αναλύω τον συλλογισμό μου :

Α. Ο Τζόρτζεβιτς είναι σαν τους Deep Purple : θα τον βλέπουμε βασικό μέχρι εκτός από τα μαλλιά να του πέσουν και τα δόντια. Κάποτε που έπαιζε μπάλα, ήταν και ο richie στην σύνθεσή του, αλλά μετά που ερωτεύτηκε την γκόμενα και έφυγε, πάει από το κακό στον Αμποάγκουε.

Β. Ο Παουτάσο που κουρεύεται ? Γιατί δεν ξέρει πάλι μπάλα ? Γιατί δεν κλωνοποιούμε το καμάρι της Καλαμάτας, τον άνθρωπο που τρέχει πιο γρήγορα και από τον ίσκιο μου, τον ύψιστο Νίκο Γεωργέα, να παίζει και αριστερό και δεξί χαφ μαζί ?

Γ. Γιατί για τον Ουντέζε φοβάμαι ότι έχει σπουδάσει στα ΙΕΚ Μάλμπασα με μεταπτυχιακό στο τελείωμα φάσης από τον Βασίλη Λάκη ?

Δ. Αφού καθε φορά που πιάνει την μπάλα στα πόδια του ο Ουαντού γίνεται φάση, γιατί δεν τον βάζει στην επίθεση ?

Ε. Ο Νε είναι ο νέος Τουρέ μόνο στα διπλά του Ολυμπιακού ?

ΣΤ.Ο γαύρος παίρνει το πρωτάθλημα από βαρεμάρα, επειδή οι άλλοι δεν μποορύν να το πάρουν. Αν μπορούσαν να το κόψουν στα τρία και να πάρει ο καθένας από ένα κομμάτι, να έπαιζαν και οι τρείς τσουλου και να τελείωνε το πρωτάθλημα τον Δεκέμβριο, θα το έκαναν.

Ζ. Ο Σόλιντ είναι τόσο προπονητής όσο η Amy Lee τραγουδίστρια : στο studio τα πάει καλά, αλλά live δεν φτουράει. “Dark Times are ahead, Telli”

Η. Ο Ντέμης ένα καλό έκανε : έφερε τον Φερέρ, τον μοναδικό προπονητή σήμερα στην Ελλάδα. Ο τίμιος ισπανός όμως έχει πάθει αυτό που έπεθα και εγώ στο fm : έχει σούπερ σύστημα, αλλά οι παίκτες ξέρουν τόση μπάλα, όση κιθάρα ξέρει ο MAchintosh από Paradise Lost : βιρτουόζους δεν τους λες, το παλεύουν, σε συγκινούν αλλά μέχρι εκεί. Του χρόνου με την μεταγραφή του ιερού κτήνους Ζούλιο Μπαπτίστα και του Τόττι (για να σκάσουν και κάποιοι Λατσιάλοι εδώ μέσα), θα χάσουμε το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία ! Άντε μπράβο.

Θ. Μακάρι να έρθει ο Μπάγεβιτς στον ΠΑΟ και να πάρει πρωτάθλημα φέτος. Μόνο έτσι μπορεί να γίνει κάτι. Αν το ξαναπάρει ο γαύρος, το πρωτάθλημα θα είναι πιο σύνηθες και από setlist των Deep Purple.

Ζούμε το τέλος του ελληνικού ποδοσφαίρου. RIP - όπως λένε και στο χωριό του Karvou

Παιδιά μη ψάχνετε αλλού αιτίες. Απλά φέτος ο Ολυμπιακός είναι κωλόφαρδος. Δε λέω πάλι πρώτος θα ήτανε αλλά όχι αλώβητος. Μια με τον ΠΑΟΚ βάζει ο γκολ ο Κωσταντίνου με τον κώλο, μια με τον ΟΦΗ κάνει μαλακία το τέρμα, και χτες το αποκορύφωμα κέρδισε χωρίς ούτε μία ευκαιρία. Θα μου πεις ποιος φταίει στην ΑΕΚ που έχει τον κουλό Ντελίμπασιτς μπροστά; Τεσπα. Πάντως το πρωτάθλημα κάθε πέρσυ και καλύτερα. Άστα να πάνε

Όμολογω με προβλημάτισες δεν ήξερα τι να προτωquotαρο τελικα είπα αυτό…

Κατα τα άλλα έγραψες… =D> =D> =D> =D> :D/ :D/ :D/ :D/ :-({|= :-({|= :-({|= O:) O:) O:)

κορυφαίο το post σου montecristo. ΚΑΙ ΓΑΜΩ!!![/list]

:smiley: :lol: 8) :stuck_out_tongue: :wink:

Κοροβέση…πρόσεξε γιατί ξέρω που μένεις… :twisted:

Εδώ θέλω να λύσω μία γιγαντιαία παρεξήγηση. Κανείς δεν είπε ότι ο Νε είναι ο νέος Τουρέ. Το καλοκαίρι που μίλαγε ο πρόεδρος με τον κόουτς είχαν την εξής στοιχομυθία:

(ΧΟΧΟΧΟς) - Αυτός ο Ζεβλάκοφ ως τι θα παίζει?
(Σόλιντ) - Ως δεξί μπακ
(ΧΟΧΟΧΟς) - Ο Μπόρχας?
(Σόλιντ) - Ως Σέντερ φορ
(ΧΟΧΟΧΟς) - Ο άλλος? Ο μαυρούκος?
(Σόλιντ) - Ο Ουαντού?
(ΧΟΧΟΧΟς) - όχι ρε, ο άλλος που πήραμε για αντικαταστάτη του άλλου του παλιοτόμαρου, του Τουρέ
(Σόλιντ) - Ε, τι αυτός?
(ΧΟΧΟΧΟς) - Ως τι θα παίζει αυτός?
(Σόλιντ) - Ο Νε? Ο Νέ ως Τουρέ

Εκεί έγινε το λάθος και κατάλαβαν όλοι αντί “Ο Νε ως Τουρέ”, “Ο νέος Τουρέ”

Cadiz 4 ever! Πήγαμε στο Camp Noou και το κάναμε δικιά μας έδρα!!! Φλώροι Βαρκελωνέζοι!!!

Πάντως ο Τεροβίτσας το έκανε το θαύμα του πάλι. Θα βάλω Νοβα να βλέπω ισπανικό. Δεν πάει άλλο. Έχουμε και νοημοσύνη

Αυτό ακριβώς αντικατοπτρίζει τη νοοτροπία του Έλληνα οπαδού… Για να πάει μπροστά το άθλημα, θα πρέπει να μην πάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός…
Κι εγώ μαζί σας… (ΣΟΒΑΡΑ) Βαρέθηκα να σας κερδίζουμε… Ας μην το πάρουμε ξανά για 5 χρόνια μήπως δούμε λίγο μπάλα, αν αυτή είναι η γιατρειά του Ελληνικού ποδοσφαίρου… Δεν θυμάστε τα πέτρινα χρόνια, τότε που το έπαιρναν οι άλλοι…; Βλέπαμε πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο… (Πιστεύω ότι η μπαλα που παιζόταν την δεκαετία του 90 ήταν πολύ χειρότερη απ’ αυτή που βλέπουμε σήμερα)…
Να υπενθυμίσω ότι η καλύτερη εποχή για το μπάσκετ, τότε που όλοι ασχολιόμασταν και μας άρεσε, ήταν η πρώτη εποχή Ιωαννίδη στο λιμάνι, τότε που Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός έπαιζαν και ράγιζαν τα παρκε από τους παιχταράδες που είχαν…
Και τότε έλεγαν όταν πήρε 5 συνεχόμενα ο Ολυμπιακός ότι πέθαινε το άθλημα και αποδείχτηκε, πως όταν έπαψε να ασχολείται με το μπάσκετ ο Κόκκαλης, μάλλον ελαχιστοποιήθηκε το ενδιαφέρον και το Ελληνικό πρωτάθλημα από καλύτερο της Ευρώπης (Όντι Νορις στο Περιστέρι και Πι Τζει Μπράουν στον Πανιώνιο), έγινε ένα μεσαίας δυναμικότητας πρωτάθλημα…
Μάλλον το μπάσκετ δείχνει τον δρόμο, ο οποίος είναι συγκεκριμένος και ισχύει παντού και στο διηνεκές… Μόνο ο ανταγωνισμός μπορεί να βοηθήσει το Ελληνικό πρωτάθλημα…
ΥΓ Δεν φταίει ο Ολυμπιακός για το γεγονός ότι χτες η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να νικήσει… (Ναι τη νίκη άξιζε και τίποτα λιγότερο)
ΥΓ2 Στον Ολυμπιακό είναι εμφανές ότι υπάρχει εσωτερικό πρόβλημα… Στην προετοιμασία η ομάδα έπαιζε σαν ομάδα και τώρα είναι ένα τουρλουμπούκι…Και μην μου πείτε ότι ήταν φιλικά; Εννοώ ότι στην προετοιμασία έπαιζε σαν ομάδα, δηλαδή είχε αυτοματισμούς, κάτι που δείχνει δουλειά… Κάτι έχει γίνει… Είναι εμφανέστατο…
Ακούγεται ότι τα έχουν σπάσει Κόκκαλης, Σολιντ… Επίσης ακούγεται ότι έχει δημιουργηθεί πρόβλημα ανάμεσα σε Έλληνες και ξένους…

Πόσο άλλο σπρώξιμο θα φάει ο βάζελος ακόμα ρε πούστη έλεος πια…
Αν είναι δυνατόν ρε.
Αστοδιάλο νούμερα επιτέλους…