Ελληνικό Πρωτάθλημα 2006-2007

Απάντησέ μου, σου άρεσε ο βάζελος που ήταν 11 πίσω από τη σέντρα;
Ο Ολυμπιακός ήταν άθλιος χτες, αλλά τι έπαιζα με Ιωνικό, Λεβαδειακό, ΟΦΗ, τι με σας.
Αν ήμουν στη θέση σας θα ντρεπόμουν πραγματικά, if u know what i mean…

Πάντως το Άρης - ΑΕΚ πρέπει να ήταν πολύ καλύτερη ματσάρα από την σούπα του ντέρμπυ. Επίσης και οι δύο τους παίζουν πολύ καλύτερη μπάλα από τους “αιωνίους”…

Ο γαύρος θέλει ανανέωση. Δεν μπορείς να τον δεις, ούτε αν απειλείται η ζωή σου !

Φόρτσα μωρή ΑΕΚάρα !

Τότε δεν ήταν σύμπτωση;

«Σύμπτωση» χαρακτήρισε την νίκη του Παναθηναϊκού ο Τροντ Σόλιντ επειδή αυτή προήλθε από αυτογκόλ του Κωστούλα. Το αν αυτό ισχύει ή όχι είναι κάτι υποκειμενικό. Το θέμα είναι να μην αλλάζεις την άποψή σου ανάλογα με το τι σε συμφέρει. Γιατί ο ίδιος ο Νορβηγός δεν έκανε το ίδιο σχόλιο και την πέμπτη αγωνιστική. Τότε που ο Ολυμπιακός νίκησε την ΑΕΚ με το ίδιο σκορ (1-0) και με τον ίδιο τρόπο (αυτογκόλ). Αλήθεια εκείνη η νίκη δεν ήταν συμπτωματική κύριε Τροντ;
Δημ.Χρις.

Μα δε μπορούν, δεν το καταλαβαίνεις;
Χρόνια τώρα…
(σ.σ. ο Καψής ήρθε στη Θ7 πριν 10 μέρες και είπε κάποια πράματα, και εγώ τα έμαθα από τη Θ7 Περιστερίου… )
[/quote]

Και εγώ τα άκουσα αυτά που είπε για τα αποδυτήρια κτλ., αλλά και πάλι, αυτό δε σημαίνει ότι φταίνε οι παίκτες για την απόδοση της ομάδας. Έτσι κι αλλιώς, στην υπόθεση Καψή, υπάρχουν πολλά που έχουν γίνει και κανένας δε τα έμαθε ή θα τα μάθει ποτέ… Άσε που υπάρχουν υπεύθυνοι για τα αποδυτήρια (Σόλιντ, Σάββας κτλ). Θα ήθελα να ακούσω και τις δικές τους απόψεις για όσα είπε ο Καψής. (Άσε που τα μισά ήδη διαδίδουν ότι δεν τα είπε ποτέ…)

Προς μη γαύρους
Παιδιά, τζάμπα πασχίζετε. Πάλι την πλάτη του γαύρου βλέπετε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Μόνο αν αποφασίσει ο Ολυμπιακός ότι δεν είναι στόχος το πρωτάθλημα, θα έχετε ελπίδες…

Συνεχίζω να πιστεύω ότι η γρήγορη μπάλα παίζεται μόνο από παίκτες που ξέρουν καλή μπάλα και όχι από παίκτες που τρέχουν 100 μέτρα σε 11 δευτερόλεπτα. Στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, οι Νικοπολίδης, Ριβάλντο και Τζόλε μπορούν να πρωταγωνιστούν μέχρι τα 40 τους. Εδώ πρωταγωνιστούσε ο γέρο Γκόγκα που ήξερε και ελάχιστα λιγότερη μπάλα. Αυτοί θα έχουν το πρόβλημα??? (Ο Τζόλε όμως και πάλι, θα πρέπει να ξεκουραστεί λίγο, δεν είμαι γκαβός… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Πάνο κακομοίρη μου, μην καταλάβω ότι ταυτίζονται οι απόψεις σου με της Θύρας 7, γιατί θα σου κάνω τέτοια πλύση εγκεφάλου, που θα δηλώνεις στο τέλος τον δικό μου αριθμό αστυνομικής ταυτότητας :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Tελος παντων το θεμα ειναι ενα, δεν παιζετε μπαλα, και στο α ημ ουτε ευκαιρια δεν κανατε και ειχατε την υπεροχη απο ενα σημειο και μετα δεν μπορουσατε να κυκλοφορησετε τη μπαλα, εμεις στο β ημ που ειχαμε την υπεροχη, κυλοφορουσαμε τη μπαλα πιο καλα απο εσας. Με Μουνιοθ εχουμε μελλον. Αυτα!

Γαυρος ειναι τι θα ελεγε, περιμενες κατι διαφορετικο???

επειδή δεν ανοιχτήκαμε και δεν πρεσάραμε ψηλά σημαίνει ότι δεν παίξαμε μπάλα??πλάκα κάνουμε φυσικά…
όταν θέλεις πάση θυσία τη νίκη,δεν ανοίγεσαι απ’το α’ημίχρονο…
κι αν έχετε τέτοια υπερομάδα,γιατί δε σπάσατε την άμυνα ρε παλικάρια?
αφού παίξαμε σαν Ιωνικός κλπ,γιατί δε μας νικήσατε όπως νικάτε αυτούς?
κάναμε 3-4 ευκαιρίες (τετ α τετ Σάλπι,εξεπαφής σουτ στα περιστέρια από Μάντζιο,χτύπημα φάουλ του Βίκτορ κλπ) αντίθετα με 1(!!!) που κάνατε στο 90…
κοιτάξτε να δείτε τι θα κάνετε με τα γερόντια (Τζιώλης-Μπόβιο έσβησαν Ρίμπο, Νίλσον-Βύντρα έσβησαν Καστίγιο,ακόμα κι ο Σέριτς ρε τα κατάφερε με τον Τζόλε!)
κι αφήστε πως στήθηκε ο ΠΑΟ…
θα θέλατε πολύ έναν Μπάκε να έμπαινε με κανένα 3-4-3 και να ρίχνατε 5 γκολάκια χθες,αλλά δεν…

Πάλι λάθος κάνεις, δεν κάνουν αυτοί κουμάντο…

Χάρη στην ανυπαρξία των άλλων ο Τζόλε “κάνει παιχνίδι” και είναι ο παιχταράς που έπαιξε στη Γιούβε, στη Μάντσεστερ και στη Ρεάλ…
5 χρόνια τώρα κάθε μέρα πάει στα μπουζούκια αυτός, ο Γεωργάτος και σία…
Για του λόγου το αληθές έχω δει φωτό που τραβήχτηκε την προηγούμενη μέρα του αγώνα με τη Βαλένθια.
Τελευταία χρονιά που έπαιξε μπάλα ο Τζόλε ήταν το 2001/2002.
Τέρμα μετά,ακριβώς έτσι…
Και έτσι όπως κάνει θα φύγει με μαύρο όνομα απο το Θρύλο, ακου την κουβέντα μου…
Και για να μένει στην 11άδα ο μαλάκας πρέπει να μετακινούμε τον Καστίγιο αλλού…
Το Ντομί τον είδες χτες;
Πάρτι οι Ρομέρο και Βίκτορ…
Έλεος!
Τους άφηνε κενό και έκαναν ανενόχλητοι τη σέντρα και έτσι προήλθε το γκολ…
Δε χρειαζόταν βοήθεια έστω ο παλτοΝτομί;
Που ήταν ο Τζόλε;
Που ήταν ο Σόλιντ;
Δεν έβλεπε;
Ο Μάριτς από που κι ως που 11άδα;
Πληροφοριακά σου λέω ότι πέρυσι στη φιέστα φόραγε το 11 του Τζόλε…
Δε χρειάζεσαι παραπάνω, έξυπνος είσαι…
Και γαμώ το Τζόλε μου μέσα όταν έρχεται ένας ξένος στην ομάδα και πάει να δώσει ρυθμό στην προπόνηση και δη στο τρέξιμο, μπαίνει μπροστά ο παλιόκα***λης και δίνει το τέμπο με το πάσο του…
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ;
Ο Νινιάδης ξαφνικά έγινε σκάουτερ του Θρύλου, αλλά ρε γμτ πως τυχαίνει να είναι κουμπάρος του Τζόλε…
Είναι και ένα σωρό άλλα, αλλά άστο τώρα θα γίνουμε γραφικοί…

Δε γουστάρεις την 7;
Το πρωτάθλημα του 2005 ποιος το πήρε, ο Ντούσαν ή ο Τζόλε ο υπερπαίκτης των 10 Τσαμπιονς Λιγκ;
Η 7 ΜΟΝΗ της το πήρε με τη βοήθεια του Ρίμπο…
Έχει γράψει στο Θρύλο 20000 μέλη, πάει παντού ΚΑΙ στήριξε την ομάδα αν δε θυμάσαι μετά την 7άρα από τη Γιουβε ενώ δεν έπρεπε.
Ο Τζόλε τότε πήρε την ομάδα στις πλάτες του, δεν έχω παράπονο…
Και θυμήσου, ήταν το μοναδικό παιχνίδι που δεν έπαιξε ο Στολτίδης που ήταν σε γκαες τότε αυτός.
Ξεκινήσαμε μαζί με τη Λιον στο Τσαμπιονς Λιγκ, τη νικήσαμε για πλάκα εδώ μέσα παλιά και τώρα φάγαμε το γκ
λί.
Όχι μόνο δεν προχωρήασμε σαν ομάδα αλλά πήγαμε πίσω.
Οι μεταγραφές που έκανε κατά καιρους ο Θρύλος με παίκτες καριέρας εκδιώχτηκαν κακήν κακώς όλως τυχαίως και τώρα παίζουν μεγάλη μπάλα αλλού.

Κάποτε με συνέφερε εμένα σαν Ολυμπιακό να σκέφτεσαι έτσι , τώρα πια όχι…
Ο καιρός γαρ εγγύς όμως και για σας…

ο ΠΑΟ δεν είναι έτοιμος…με προπονητή μόνο 1μήνα στην ομάδα,και θέλοντας μόνο νίκη,είναι λογικό να μην ανοιχτεί και να μην πρεσάρει απ’το πρώτο ημίχρονο…

Κάποτε με συνέφερε εμένα σαν Ολυμπιακό να σκέφτεσαι έτσι , τώρα πια όχι…
Ο καιρός γαρ εγγύς όμως και για σας…[/quote]
Πανο, αυτο που λες για τις μεταγραφες στο τελος, αν μπορεις γινε πιο συγκεκριμενος, ανεφερε περιπτωσεις.
Ε, λοιπον χασατε απο τον Παναθηναικο που σπαταλισε τοσο καιρο εχοντας το Μπακε στην ομαδα ο οποιος εκανε 35 λεπτα προπονηση (δεν μπορω να διανοηθω) και εσεις που εισυε ιδια ομαδα με περισυ συν καποιους νεους παιχτες με τον ιδιο προπονητη χασατε απο τον ανυπαρκτο, γιατι αν ειναι να το παμε σε ανυπαρξια, συγνωμη αλλα εμεις με τις αλλαγες που γινονται καθε χρονο και με ορισμενους προπονητες που ειχαμε (Σκαζνι, Μπακε) μπορουμε να πουμε πως ειμαστε ανυπαρκτοι (εγω δεν θελω να πω τετοια φραση), συγνωμη αλλα τι αλλαξε απο περισυ στον ολυμπιακο και εγινε ανυπαρκτος απο ομαδα που περνει τον τιτλο απο το φλεβαρη και θα χτυπησει τελικο στην Ευρωπη??? Και το καλοκαιρι ολοι μας τα ειχαν κανει ΤΟΣΑ με το γαυρο που εριξε 5 γκολ σε καθε φιλικο και να τον τρεμουμε, αλλα ο Παναθηναικος σκοτωνε συνεχως τον εαυτο του εκανε λαθος κινησεις και ο ολουμπιακος νομιζε οτι ειναι υπερομαδα, ε λοιπν τωα που ο ΠΑΟ πηρε σοβαρο προπονητη που να ταιριαζει με το υλικο του και τη φιλοσοφια της ομαδας (ο Μαλεζανι σοβαρος και καλος ηταν αλλα δεν ταιριαξε ποτε με τον ΠΑΟ), αρχιζει κατι να αλλαζει, αν και παλι εχουμε σοβαρες ελλειψεις. Ο Βυντρα που τον κοροιδευει ολη η Ελλαδα χτες τον πολυδιαφιμυσμενο Καστιγιο δεν τον αφησε να ανασανει. Τελικα ειστε περιεργη παστα οπαδων.

συμφωνώ…καλά θα ήταν επιτέλους οι γαύροι να παραδεχτούν ότι σ’αυτό το ματς έγιναν ρεζίλι,διότι πριν απ’αυτό έλεγαν διάφορα γραφικά…πέρι 3,4,5 γκολ που θα έριχναν…αυτή η υπεροψία θα τους φάει…αλήθεια,τα τελευταία 10 χρόνια,πως γίνεται ο δευτεραθλητής να τα πάει καλύτερα από τον πρωταθλητή στην ευρώπη?

Αφου παλι για 3 γκολ μιλαγανε πριν το ματς οι γραφικοι τι περιμενεις???
Κες και σε Καριπιδης???

Goux,goux…tritathlitis!

Ξέρεις γιατί βεντουζάραμε κάθε αντίπαλο τότε;
Γιατί κανείς δεν είχε σίγουρη θέση στην ομάδ, πόσο μάλλον στην 11άδα…

Ρεζίλι σε έχω κάνει εγώ μέσα στη Λεωφόρο (1-4) και στη Ριζούπολη (3-0), οπότε άστο.
Ρεζίλι με το βάζελο 11 πίσω δεν γίνεται…

ΟΥΕΦΑ δεν έχω πάιξει για να πάρω βαθμούς εγώ, ούτε έχασα από τη Σλάβια μέσα και έκατσα με σταυρωμένα χέρια προς τη διοίκηση μου…
Και ας μην επεκταθούμε καλύτερα, άστο για άλλο τόπικ.

Και καταλάβετέ το, εμείς οι Ολυμπιακοί ωρυόμαστε ΠΡΟΣ τον πρόεδρό μας και ΟΧΙ σε εσάς γιατί κατορθώσαμε και χάσαμε από το χειρότερο βάζελο των τελευταίων 10+ χρόνων και για αυτό φταίμε εμείς και δικαίως χαίρεστε τη νίκη σας.
Απλά πράματα.

Ρεζίλι σε έχω κάνει εγώ μέσα στη Λεωφόρο (1-4) και στη Ριζούπολη (3-0), οπότε άστο.
Ρεζίλι με το βάζελο 11 πίσω δεν γίνεται…[/quote]
Στη Λεοφωρο τοτε δεν ειχαμε καν προπονητη στον παγκο, δεν υπηρχε ατοο στον παγκο του ΠΑΟ που να ειχε διπλωμα απο σχολη προπονητικης, το 3-0 τοτε το παιχνιδι δεν επρεπε να αρχισει, ουτε ζεσταμα δεν κανανε οι παιχτες μας, ασε που ο Αντωνακης πουληθηκε απο εκει αρχισε η κοντρα με τη διοικηση και για αυτο κατεληξε σε εσας.

Ο Σέζαρ μήπως???Εεεε??? 8)

[quote=“Rychehead”]

Ρεζίλι σε έχω κάνει εγώ μέσα στη Λεωφόρο (1-4) και στη Ριζούπολη (3-0), οπότε άστο.
Ρεζίλι με το βάζελο 11 πίσω δεν γίνεται…[/quote]
Στη Λεοφωρο τοτε δεν ειχαμε καν προπονητη στον παγκο, δεν υπηρχε ατοο στον παγκο του ΠΑΟ που να ειχε διπλωμα απο σχολη προπονητικης, το 3-0 τοτε το παιχνιδι δεν επρεπε να αρχισει, ουτε ζεσταμα δεν κανανε οι παιχτες μας, ασε που ο Αντωνακης πουληθηκε απο εκει αρχισε η κοντρα με τη διοικηση και για αυτο κατεληξε σε εσας.[/quote]
Α ρε παραμύθι που τρώτε για να μη φάνε ξύλο οι δικοί σας…
Αν δεν έπρεπε να αρχίσει το παιχνίδι εκεί τότε στο 1-1 της Λεωφόρου που βαρέσατε διαιτητή τί έπρεπε να γίνει;
ΠΡΟΣΟΧΗ: ο πρόεδρός σας βάρεσε διαιτητή = υποβιβασμός ομάδας
Δε σας παίρνει βαζελάκια…

αυτό έγινε μετά το ματς…σίγουρα έπρεπε να φάμε τιμωρία
στη ριζούπολη έγινε πριν,της πόπης…
όσο για το 1-4,αν είμασταν γαύροι θα αρχίσαμε να βρούμε 5000δικαιολογίες,ότι χαρίσαμε τη νίκη κλπ…απλά νικήσατε,μαγκιά σας

Εκει ειχε τελειωσει το ματς, και επεισης για υποβιβασμο μην μιλας, μετα βγηκαν οι κασετες με το Μητροπουλο για τα στημενα και τον Ολυμπιακο, οποτε, αστο καλυτερα.

Εκει ειχε τελειωσει το ματς, και επεισης για υποβιβασμο μην μιλας, μετα βγηκαν οι κασετες με το Μητροπουλο για τα στημενα και τον Ολυμπιακο, οποτε, αστο καλυτερα.[/quote]
nai alla file mou mhn xexnas oti o vazelos 8a mporouse na eixe ypovivastei to 70kati,alla me pshfo tou andrianopoulou,tote pou htan proedros mas,sas krathse sthn a e8nikh.