Ελληνικο Πρωταθλημα Ποδοσφαιρου 2007/2008

Ρε αμπαλε Μοντε, ο Βρυζας δεν παει για βασικος. Τραυματιας ειναι ο βασικος μας αυτην την περιοδο, γι’αυτο τον βαζουν.

όλοι οι ρεπόρτερ παοκ δίνουν ένα 4-4-1-1 με χριστ amc και Βρύζα μπροστά. αν είναι έτσι, ο θεός να φυλάει… !!!

ποιος ειναι ο βασικός σας?

Δεν εχουν.Θα βαλουν τον Λακη.

Ο Σαλμον.

για την ακριβεια 4-2-3-1.Μολις επιστρεωψει ο σαλμον απο δευτερη,τριτη αγωνιστικη ο βρυζας δε ξερω κατα ποσο θα ναι βασικος

Δεν νομίζεις ότι φέτος αντί να κυνηγάτε όνειρα θερινής νυκτός θα πρέπει να κοιτάξετε να ορθοποδήσετε οικονομικά και να βάλετε τις βάσεις για κάτι καλό στο μέλλον ?

Ρε Μοντε θες και τα λες αυτα για τον ΟΣΦΠ η σου ξεφευγουν? Δηλαδη κανε συγκριση σε καθε θεση τους παικτες που εχει ο Ολυμπιακος με αυτους που εχει η ΑΕΚ να δουμε. Πραγματικα δεν καταλάβαινω απο που πηγαζει αυτη η αισιοδοξια των ΑΕΚτζηδων για κουπα φετος αλλα μια χαρα ειναι να ονειροβατουν…

Στο Ριβάλντο. :wink:

Α, ενταξει τοτε. Γιατι νομιζα οτι ηταν κατι σοβαρο και πηγα να ανησυχησω…

Γιατί, ο Ριβάλντο δεν έδωσε σχεδόν μόνος του τρία πρωταθλήματα στον Ολυμπιακό (Xanthifan speaking)?

Φετος και οι τρεις μεγαλοι ειναι χαλια.

Ο Ολυμπιακος κατα τη γνωμη μου ειναι σε χειροτερη κατασταση γτ εχει περισσοτερους νεους παικτες.
Ο ΠΑΟ ειναι χαλια.Αν δεσει η αμυνα του με Ενακαριρε και Σαριεγκι θα αποκτησει ενα προβαδισμα απο τους αλλους αλλα αυτο σν ειναι ευκολο.
Η ΑΕΚ εχει γινει πολυ αργη ομαδα με Ριβαλντο και Λυμπε.Ο Ζηκος δν φαινεται να μπορει πλεον να κανει αυτα που εκανε παλια.

Προβαδισμα ΣΟΒΑΡΟ δν εχει καμια ομαδα απο τις τρεις.Ο ΠΑΟ ειναι λιγο πιο μπροστα γιατι το μοναδικο ρισκο του ειναι η αμυνα.Αλλα καθε χρονο ετσι ειμαστε και στο τελος τα ιδια.

Ουφ, παντα ακουω αυτη την αφελη αποψη οτι ο Ριμπο εδωσε μονος του 3 πρωταθληματα στον ΟΣΦΠ αρα θα το παρει και με ΑΕΚ. Νταξει προφανως και ηταν βασικος συντελεστης, αλλα μαθετε να κοιτατε και λιγο παραπερα…

Το πρωταθλημα του 2005 δεν το πηρε ο Ριμπο τοσο, οσο το χαρισαν ΠΑΟ και ΑΕΚ. Περσι επισης και οι δυο ηταν για κλαματα. Οποτε απλα εκατσε ο Ριμπο να σκοραρει καποια γκολ παραπανω. Αλλα δεν λες οτι πηρε το πρωταθλημα. Το 2006, οντως, σκοραρε και γενικα ηταν ο καλυτερος στα δυο ντερμπι που εκριναν τον τιτλο στην αρχη του Β’ γυρου…

Αλλα ακομα κι αν δεχτουμε οτι πηρε μονος του τα 3 πρωταθληματα (που ΔΕΝ ισχυει), σημαινει οτι θα το κανει μεχρι τα 50 του σε οποιαδηποτε ομαδα. Αν θεωρει κανεις οτι η ΑΕΚ φετος ειναι τοσο καλυτερη ομαδα απο τον ΟΣΦΠ, οσο ο ΟΣΦΠ περσι απο την ΑΕΚ τι να πω? Μαλλον δεν εχει μεγαλη επαφη με τη μπαλα…

Εγώ βλέπω κατά σειρά
ΠΑΟ
ΟΣΦΠ
ΑΡΗ
ΑΕΚ
ΠΑΝΙΩΝΙΟ

Πως το αιτιολογεις?

Πιστεύω πως ο ΠΑΟ έχει μικρό προβάδισμα απο τον ΟΣΦΠ και αυτό οφείλεται στις λύσεις που φαίνεται να έχει ο ΠΑΟ με εξαίρεση στην επίθεση.Εξάλλου δεν θεωρώ ικανό τον Λεμονή για προπονητή στον ΟΣΦΠ.Ο ΑΡΗΣ και την προηγούμενη σεζόν μου άρεσε,και στα φιλικά.Η ΑΕΚ πιστεύω θα είναι για γέλια και για κλάματα μαζί και ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ έχει μικρό προβάδισμα έναντι του ΠΑΟΚ για την 5η θέση.

Οι λυσεις του ΠΑΟ ποιες εινια ακριβως? Στα ακραια μπακ? Στα αμυντικα χαφ? Για τον Λεμονη παντως, 3 πρωταθληματα εχει παρει ηδη. Η ΑΕΚ ειναι ιδια ομαδα με περσι με εξαιρεση τις ελλειψεις του Σορεντινο και του Καμπανταη (που υποτιθεται οτι καλυφτηκε με τον Μπλανκο). Γιατι να ειναι χειροτερη φετος?

Ξεκινάμε…για αμυντικό χαφ που είπες μου αρκούν οι Μάτος,Τζιόλης,Δημούτσος.Ακραία μπάκ,δεξιά Νίλσον και η μεταγραφή αν φύγει ο Βύντρα.Αριστερά παίζουν Φύσσας,Σεριτς,Δάρλας και Λεοντίου αμα λάχει.Δηλαδή για πες μου ποιά άλλη ομάδα έχει τόσες λύσεις;Όσον αφορά τον Λεμονή σου αρκεί για την ομάδα σου;Αν εσένα σου αρκεί,εμένα μου περισσεύει.Πάμε στην ΑΕΚ τώρα.Ξέχασες να αναφέρεις την σημαντικότερη αποχώρηση…Τσιρίλο.Συν Σορεντίνο και Καμπάνταη.Όχι οτι έιναι καμιά παιχτάρα ο Λεωνίδας,αλλά απο τον “βάλε ενα γκολ και ας πεθάνω” Καπετάνο είναι κλάσεις ανώτερος.Και πάμε στα άλλα προβλήματά της…Ζήκος,Δέλλας,Ρίμπο,Λύμπε + ένα χρόνο στην πλάτη άπαντες.Και όλη η ΑΕΚ φέτος στηρίζεται στον κορμό της,δηλαδή αυτούς.Τον Μάρτιο που θα χρειάζονται μπουκάλες οξυγόνου για να παίξουν,εδώ θα είμαστε πρώτα ο Θεός να τα βλέπουμε και να τα λέμε.
Ξέχασα…κάνουνε λέει διπλές προπονήσεις στον Μορέτο και δουλεύουν τις αδυναμίες τους.Επίσης μετά απο σκληρές διαπραγματεύσεις 2 μηνών για τον…όχι ρε,όχι τον Τέβες…όχι ρε ούτε για τον Τόρες,ασε με να σου πω…για τον Μπλάνκο τελικά κατάφεραν να εξασφαλίσουν την υπογραφή του παίχτη που ήταν σε ομάδα Β’ Αργεντινης.

Για Λεμονή πάντως, το φθινόπωρο όταν ήρθε στην Ξάνθη ανέλαβε ένα μπουρδέλο (έτσι είχε καταντήσει την ομάδα ο Ματζουράκης) και κατάφερε να το κάνει ΟΜΑΔΑ που διεκδικούσε με αξιώσεις την έξοδο στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ. Μόλις έφυγε η ομάδα ξανάγινε χώμα. Αυτό πιστεύω δείχνει ότι αξίζει κάτι. Τώρα το πως έφυγε είναι άλλη ιστορία…

Δεκτό αυτό που λες,αλλά πιστεύω πως δεν είναι για τον Ολυμπιακό και το champions league,τουλάχιστον όχι ακόμα.Και μην τα μπερδεύουμε,άλλο εκείνος ο Ολυμπιακός με Ζιοβάνι και σια και άλλο ο τωρινός…καμία σχέση.

Παμε…

Αμυντικα χαφ: Λεντεσμα, Στολτιδης, Τοροσιδης, Πατσατζογλου
Ακραια μπακ: Πατσατζογλου, Ζεβλακοφ, Παντος / Μπραβο, Ντομι
Επιθετικα χαφ: Γκαλετι, Τζολε, Αρτσουμπι, Νουνιες
Φορ: Κωνσταντινου, Κοβασεβιτς, Λουα Λουα, Μητρογλου

Ειναι λιγες οι λυσεις? Τεσπα, στο γηπεδο θα φανουν ολα. Και δεν εννοω στο ντερμπι αλλα καθ’ ολη τη χρονια…