Πρωτάθλημα Β' Εθνικής 2007-8

τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα…

Αυτό είναι το αιώνιο πρόβλημα σε όλες τις ομάδες εκτός Αθήνας. Για τον ΠΑΣ, όλα τα εκτός έδρας παιχνίδια, σημαίνουν ταξίδι, χαμένες προπονήσεις, ταλαιπωρία, κλπ. Σε αντίθεση με τις αθηναϊκές, που για τα μισά εκτός έδρας ματς οι παίκτες τους πάνε με το αυτοκίνητο τους, στην αντίπαλη έδρα και 2 ώρες μετά το ματς ξεκουράζονται σπίτι τους με τη γυναικούλα τους…:frowning:

Σε κάποιο βαθμό μπορεί ίσως να ισχύει κι αυτό που λες, αλλά πάντα με παραξένευε η τεράστια διαφορά του ΠΑΣ ανάμεσα στα εντός έδρας και στα εκτός. Μου κάνει πάντα εντύπωση όταν βλέπω περισσότερους Γιαννιώτες από Καλλιθεάτες στο Ελ Πάσο, ενθουσιασμό στις εξέδρες κτλ και τελικά τζίφος (τα ίδια και φέτος…). Δεν επιτρέπεται να παίζουν τα Γιάννενα την άνοδο με την υποβιβασμένη Προοδευτική στον Κορυδαλό και να χάνουν (πέρυσι αυτά). Κάτι άλλο συμβαίνει… Χρειάζονται ψυχολόγο ίσως…

Εντάξει … μην τρελαθούμε κίολας! Στο ξενοδοχειάκι τους μένουνε! Και το βράδυ μπορεί να μην είναι με την γυναικούλα του αλλά με καμιά άλλη!!! :smiley: :lol: :smiley: :lol:

Και για να μην ξεχνιόμαστε … τι κατάντια είναι αυτή με τον Ιωνικό! Όποιος είδε το παιχνίδι με Αγ. Δημήτριο και δεν τον πήρε ο ύπνος να μας πει και εμάς πως το κατάφερε! 1 φάση όλο το παιχνίδι κάναμε (αυτή που μπήκε γκόλ!) και ευτυχώς που ήταν ο Γκόγκας και όχι ο ανεκδιήγητος Προχορένκοφς και την κάρφωσε μέσα! Τι είναι αυτο το πράγμα. Αλήθεια … υπάρχει καμία ομάδα στην Β’ Εθνική που να παίζει μπάλα?

ακόμα χειρότερα… πιασμένοι το επόμενο πρωί :lol:

Το πρωταθλημα της Β Εθνικής ανέκαθεν είχε μεγαλες συγκινήσεις και ανατροπές,αλλα φετος φαντάζει πιο αμφίρροπο από ποτέ…

Αμφίροπο είναι … μπάλα δεν βλέπουμε! Και έχω ξενερώσει εγώ που η ομάδα μου είναι 2η! Αλλά με τέτοια μπάλα είμαστε για λύπηση! Αν μπείς στο site των rangers (http://www.rangers.gr) θα δεις την ίδια αντιμετώπιση. Η ομάδα μπορεί να είναι ψηλά αλλά μπάλα δεν παίζει. Και άλλες ομάδες που έχω δει πάλι χώμα είναι. Εδώ θα μου πείς είναι χώμα οι ομάδες στην Superleague δεν θα είναι στην Β’ Εθνική?

Το Καλλιθέα-Εθνικός ήταν καλό ματς, παρά το 0-0… Εντάξει πάντως, το να θες να δεις μπάλα στη Β’ είναι κάπως ρομαντικό… Απόλαυσε τις άλλες χάρες του πρωταθλήματος!

Για να δούμε! Το Ιωνικός - Αγρ. Αστέρας ήταν ψιλοκαλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί. Στο δεύτερο πέσαμε αλλά όταν χρειάστηκε να φορτσάρουμε (μόλις έγινε το 2-1) το κάναμε και καθαρίσαμε το ματς. Πάντως έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.

Η Καλλιθέα, με 2 βαθμούς στα 4 τελευταία παιχνίδια, με κακή ψυχολογία και σε ελεύθερη πτώση στη βαθμολογία, παίρνει διπλό στο Αιγάλεω και ξαναμπαίνει στο κόλπο… :? :?

Χο χο, καταπληκτική η σημερινή εμβόλιμη αγωνιστική της Β Εθνικής! Όλοι για την Καλλιθέα δουλέψανε! Ήττες για ΠΑΣ, Θρασύβουλο, παραλίγο για Πανσερραϊκό, κλασικά στο 0 ο Ιωνικός, γουστάρω…

Πού εξαφανίστηκε αυτός ο Kambei; Έχουμε αγώνα σήμερα!!!

:lightsabre: :lightsabre: