Νύχτες πρεμιέρας 2010 (15-26/9)

tungsten χθες

ελληνικο

Ωραια ταινια. Αν και δεν πηγα με κεφι με κερδισε απο την αρχη.

Hail σε Deadmemories και Stelios που πετυχα χτες Δαναο καταρχας:D…εμεις ειδαμε το Monte Carlo του '30 του Λιουμπιτς… ενα καταπληκτικο μιουζικαλ που μου εκανε μεγαλη εντυπωση, τοσο με τα πολυ ομορφα τραγουδια του αλλα κυριως με τις ερμηνειες και τα κωμικα του ξεσπασματα, τα οποια μου εφεραν στο νου παλιο καλο ελληνικο κινηματογραφο-απο αυτον ναι-…αμα κανεις ειναι να δει αλλη ταινια του-μιας και τον εχουν αφιερωμα- να το κανει γτ αξιζει πραγματικα…στα +και η 16 mm κοπια της ταινιας που εκανε αυτον τον χαρακτηριστικο ηχο και προσδιδε μια αλλη γοητεια και εναν ρομαντισμο στην ταινια…

(αλλα κακα τα πσεματα…το μονο πραμα που περιμενω με τοση αγωνια οπως ενους 16χρονου πισω στο 1997 μπροστα στην οθονη του alter 3 το πρωι, ειναι προφανως οι ‘Σαβουρογαμηδες’…oποιος νιωθει το ιδιο βρωμικος ας τολμησει8) )

τι μας λες…

εχεις ορεξη να σπαμαρεις ρε μπινε?
Το απογευμα στο λαιβ θα σε λιανισω…

εντάξει…

shaman φυγε απο το Pc του Dude ΤΩΡΑ

μη με προσβάλλεις έτσι ρε μλκ :frowning:

από βδομάδα ίσως περάσω κι εγώ για καμμιά πρωινή. ταινία.

Κλείσαμε προς το παρών για Trotsky και βλέπουμε.
Πάντως δεν είδα να γίνετε χαμός, χαλαρά βρήκα εισιτήρια, όχι όπως πέρυσι.

παω αυριο να κλεισω για lemmy και doors
8α βρω λογικα ε?
εχει παρει κανεις να δει τι γινεται?

@Lupin

To Please Give ήταν πολύ καλό. Πολύ γέλιο. Ήταν στιγμές που γέλαγε όλο το σινεμά. Και είναι από τις ταινιες που σε κάνουν να γελάς, χωρίς να κάνουν βλακείες (βλ. Jim Carey). Για το τελευταίο μη με δείρετε. Το έχω δηλώσει πολλές φορές ότι το χιούμορ του δεν μου αρέσει :stuck_out_tongue:

@ Stelios

Η γιαγιά ήταν θεά, αλλά κοι οι υπόλοιποι δεν πήγαιναν πίσω. Η καφρο-αδερφή πόσο γέλιο και η κυρία με τις αντίκες που έκανε όλο γκάφες. Για να μην πω για τον πατέρα και τη θεική ατάκα με το πόδι της γυναίκας του 8)

εάν εννοείς το when you’re strange το ντοκιμαντερ για τους doors, άργησες. Χτες ήταν.:!: Αλλά μπορεί να το έχει και σε δεύτερη προβολή κάποια από τις επομένες ημέρες, τσέκαρε πρόγραμμα.

oxi, ενταξει το εχω τσεκαρει
8α τα δω ολα δευτερες προβολες στο δαναο
22/9 doors,
24/9 lemmy
και 26/9 stones

thanx παντως :slight_smile:

εγώ τελικά σήμερα είπα να μην πάω σε κανένα live και να φυλάξω χρήματα για συναυλίες πυ με “καίνε” πολύ περισσότερο τους προσεχείς μήνες.
έτσι, πήγα και είδα το Angel του λιούμπιτς.:smiley:
έπονται τα Αu Revoir Τaipei και Νuit Νoire.αν τώρα κάτσει τίποτα άλλο βλέπουμε…

Αύριο ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ έκανα αμάν να βρω εισιτήριο…ελπίζω να αξίζει…:D:D

Χθες πήγα για πρώτη φορά για φέτος στις νύχτες πρεμιέρας, είδα στο Απόλλων το documentary " Into Eternity ". Μου άρεσε, όχι όμως πάρα πολύ γιατί έπεσα για πρώτη φορά θύμα της πολιτικής μου να αποφεύγω να διαβάζω την περίληψη κάθε ταινίας, και κάπως έτσι είδα ένα ντοκιμαντέρ που περιέχει κατά την γνώμη δευτερεύουσας σημασίας προβληματισμούς.

Όταν πρόκειται για δοκιμαντέρ, δεν κινδυνεύεις να διαβάσεις spoilers. Άρα καλύτερα να δεις περί τίνος πρόκειται, παρά να περάσεις μιάμιση ώρα παρακολουθώντας αφιέρωμα στις εντερικές λειτουργίες του ταράνδου -όχι τελείως άσχετη αναφορά btw-…

Είδα το ταινιάκι του Μπάνκσι , το οποίο είχε αρκετή πλάκα. έχει μέσα διάφορα καλούδια για την street art και με έψησε γενικά η αφήγηση. Βασίζεται πάνω στην πώρωση που τράβηξε ένας γάλλος , ο οποίος τραβούσε καλλιτέχνες εν ώρα δουλειάς και τελικά έμπλεξε και με τον μπάνκσι. Θεός ο γάλλος, θεός . Τι περσόνα. Να την τσεκάρετε.

Ετοιμάζομαι για lemmy και doors και με έψησε ο lupin για τους σαβουρογάμηδες. Καμιά άλλη πρόταση κανείς?

εγώ περιμένω με ανυπομονεσία το nuit noire του smolders.
εδώ και το trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=zRgfUnFnndQ

βέβαια, δεν ξέρω αν θα το πρότεινα…:stuck_out_tongue:

ψημμένο φαίνεται, πότε το παίζει, έχει τικέτια??

αύριο στις 20:00 και την τρίτη στις 20:15 στο δαναό.
η αυριανή προβολή είναι sold out.για την τρίτη μέχρι χθες υπήρχαν εισιτήρια.