Ευρωλίγκα 2022-2023

Εκπληκτικό ματς, έχει γίνει κλασικό ήδη! Μπορεί τα σκορ να είναι σχετικά χαμηλά αλλά η αγωνία και οι εναλλαγές στο σκορ στα Play offs (τα τελευταία 2-3 χρόνια), είναι συγκλονιστικές!

Πάντως όταν είδα Σλούκα να κάνει την ραχιαία τρίπλα και να σηκώνεται από εκεί με την πίεση του Χέιζ, σκέφτηκα ότι έκανε κακή επιλογή. Σκοτωμένο μου φάνηκε!
Συγχαρητήρια σε κάθε περίπτωση, αυτό το σουτ και το τρίποντο του Βεζένκοφ ίσως καθορίσουν την έκβαση της σεζόν για τον γαύρο.

4 Likes

Λίγος χρόνος και η Φενέρ τα έκανε σχεδόν όλα τέλεια στην άμυνα. Είχε απάντηση ακόμα και στο σκριν του Σάσα με τον Χέιζ να θέλει μόλις λίγα χιλιοστά για να του χαλάσει το σουτ

1 Like

Όντως, η άμυνα ήταν όσο καλύτερη θα μπορούσε. Αλλά το σουτ ήταν μαχαιριά.

Τέτοια βάζουμε κάθε Κυριακή στους Beast Wars, ελάτε να το διαπιστώσετε :exclamation:

7 Likes

Ειναι γνωστό σε όσους είναι στον χώρο είπα,οχι γενικά.
Για Τράκη δε σχολιαζω καν.
Η μπηχτή δεν ήταν στο κομμάτι που έστειλες,αν δεις τις δηλώσεις στη Nova ισως το καταλάβεις.
Δε μπορώ να σου αποδείξω κάτι απο εδώ.
Μπορώ αν θες αν βρεθούμε απο κοντά σε κάποιο live(Αν είσαι Αθηνα).
Αλλά και να μην το ήξερα όμως,είμαι 20 χρόνια στον χώρο και μπορώ να καταλάβω απο πάρα πολλά μικρά πράγματα αν ένας παίκτης εχει καλή σχέση με τον προπονητή του.
Αν κάποιος δεν το βλέπει είναι δικαιωμα του,δε μπορώ να του αλλάξω γνώμη.
Είναι ο λογος μου απεναντι στον δικό του.
Απλά να ξαναπώ οτι δεν είναι τρομερό να συμβαίνει αυτό.
Εμένα δε με νοιάζει καθόλου,γιατι δεν τους επηρεάζει.
Μη νομιζετε οτι επειδή μια ομάδα παει καλά απο πίσω είναι ολα ρόδινα πάντα.
Εχουν παίξει και μπουνιές συμπαίκτες απο πέρσι μέχρι φέτος…και μετα απο 2 μέρες είναι κολλητοί πάλι.
Αυτά συμβαίνουν.
Η ομάδα πάει τρένο απο πέρσι,είναι επαγγελματίες,όταν μπαίνουν μέσα στο γήπεδο τα ξεχνάνε όλα.
Μην περιμένετε να βγουν να κράξουν ανοιχτά στις δηλώσεις για να καταλάβετε τι σχέση έχουν μετσξύ τους.
Πληρώνονται παααρα πολλά χρήματα,είναι επαγγελματίες και ειδικά σε εναν συλλογο με τον κόσμο του Ολυμπιακου προσέχουν τα παντα.

Σε οτιδήποτε αλλο είπες για Σλούκα συμφωνώ 100%

Άσε τα λάηβ:

2 Likes

Οπως διατάξετε

2 Likes

Αυτό που γίνεται στο 2ο δεκάλεπτο του Μακάμπι - Μονακό, είχα πολύ καιρό να το δω. Μιλάμε για εξωπραγματική βεντούζα.

1 Like

Καλά πήγε αυτό.

Πήγε να το χαρίσει αλλά γενικά σήμερα ήταν καλή η Ρεάλ

14 αγώνες πλειοφ μέχρι στιγμής…9 2πλά!!!
5 2πλα σε μια σειρά έχει ξαναγίνει αραγε??

Γκος αγόρι μου τι κάνεις??

1 Like

Για 4/4 ήμουν αλλά μου το χάλασε ο Σλούκας.

1 Like

Ευτυχώς… εκτός κι αν έπαιξες κάνα σπίτι στο στοίχημα στην εν λόγω πρόβλεψη :smiley:

Μπράβο πάντως στο μπασκετικό σίχαμα της Ισπανίας που φρόντισε ο γίδας να πάει πλήρης στο Φ4.

:upside_down_face:

Δεν τον βλέπω να πηγαίνει

Θα τους ψωλιάσει πιστεύω.

Επίσης το μπασκετικό σίχαμα αν δεν είχε κάνει τπτ για να προκαλέσει το ξυλίκι ο γίδας θα είχε πάει ήδη στο final 4 πλήρης και άνετος. Τώρα η Ρεάλ έχει προκαλέσει φθορά στην Παρτιζάν κυρίως πνευματική. Το game5 μέσα στη Μαδρίτη είναι πολύ ξεχωριστή υπόθεση.

Κατά πάσα πιθανότητα αν ο Ταβάρες δεν είχε τραυματιστεί στο game1 δεν θα γινόταν ποτέ το 0-1 αλλά το 1-0.
Ο Ταβάρες είναι το μεγαλύτερο βαρόμετρο σε αυτή τη σειρά. Ακόμα και με Λεσόρ μέσα χτες δεν άλλαξε τπτ, τους έβαλε μέσα στα καλάθια

1 Like

Δεν έχει κερδίσει ακόμα η Παρτιζάν με Ταβάρες υγιή, αφού και στο G1 έπαιξε το μισο ματς και το ματς τελείωσε όπως τελείωσε. Το μομεντουμ είναι με τη Ρεάλ και ο Αβράμοβιτς ενώ δεν είναι απουσία τύπου Πάντερ, έδινε ανάσες και ήταν μέρος ενος ήδη όχι μεγάλου rotation. Βάλε και τη διαφορά εμπειρίας σε ένα G5, λογικά βλέπω Ρεαλ (ακόμα και χωρίς Ντεκ). Από την άλλη είναι ροντέο τα ζευγάρια so far (εκτος Μπάρτσα) οπότε τι πρόβλεψη να κάνεις…

1 Like