Ευρωλίγκα 2022-2023

Θεός γιαμπουσελε λέει ο αλλος.

6 Likes

Παρτιζαν χωρις Παντερ και Εξουμ στο φ4 δηλ. Μαλιστα…

Και Λεσόρ.

Άμα είσαι βλάκας αυτά παθαίνεις.

Ούτε αν ήταν τρολλάρισμα δε θα ήταν τόσο πετυχημένο :joy:

2 Likes

Μάλλον προετοιμάζεται για διοικητική καριέρα, μετά την απόσυρση.

Θα πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει.

Θα περάσει τελικό στο χαλαρό η Μπαρτσελόνα.
Με αυτούς δεν παίζει η Παρτιζαν στον ημιτελικο;

Δεν μπορώ να φανταστώ τον Ζοτς τώρα και τι θα σκέφτεται…

Επειδή δεν έχει ξαναγίνει ποτέ κάτι τέτοιο, ας περιμένουμε να δούμε.
Μπορεί να προκύψει κάποια “ενδιαφέρουσα” απόφαση.

1 Like

Fux-1-KWIAYP-kG

4 Likes

Ερώτηση, αυτός που έφαγε τη λαβή από την Παρτιζάν, κανονικά δεν πρέπει να κάνει μήνυση or smth ποινικό? Μιλάμε ο άλλος του έκανε επίθεση κανονική

1 Like

Δυστυχώς μετά το χθεσινό, ακόμα και μετά την πιθανότατη πρόκριση της Παρτιζάν, δεν μπορούμε να μιλάμε για κανονικό Φ4. Οι Σέρβοι θα κατέβουν με απουσίες στον ημιτελικό, αυτό είναι σίγουρο. Και γι αυτό ευθύνεται το μπασκετικό σίχαμα της Ισπανίας.

Ο Ζοτς δεν είχε δύσκολο έργο, έχει προκριθεί σε δυσκολότερες σειρές. Κρίμα για τον Γίδα που θα σήκωνε την 10η κούπα της καριέρας του, 30+ χρόνια μετά την πρώτη. Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς ότι αυτή η ομάδα θα ψώλιαζε όποιον έβρισκε μπροστά της με την τωρινή φόρμα της…

3 Likes

Για το ότι η Παρτίζαν θα πάει με απουσίες στο Φ4 ευθύνεται το ανύπαρκτο μυαλό του Πάντερ, του Έξουμ που αντί να πάει να διώξει τον συμπαίκτη του, σπρώχνει πισώπλατα τον Γιούλ και του Λεσόρ που (ενώ έχει σχεδόν εκτονωθεί η κατάσταση) πετάει κάτω με κεφαλοκλείδωμα τον Μούσα χωρίς λόγο.

Κατά τ’ άλλα, το ποιος θα ψώλιαζε ποιον σε ματς της μιας μέρας, όσοι έχουν δει Φ4 ξέρουν ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Καλό είναι να βλέπετε τα πράγματα αντικειμενικά, ήμαρτον δηλαδή, μίλαμε για ένα ματς μεταξύ δύο αδιάφορων (οπαδικά) ομάδων.

2 Likes

εννοείται φταίνε που τσίμπησαν

σωστό φυσικά

Ας μην αρχίσουμε τη συζήτηση περί αντικειμενικότητας και υποκειμενικότητας, δεν νομίζω ότι ταιριάζει εδώ. Τον Ζοτς κάποιοι μπορεί να τον αγαπούν κάποιοι, ενώ άλλοι όχι και είναι οκ. Τη Ρεαλ μάλλον τη σιχαίνονται όλοι :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ή θα πρεπε λέω εγώ). Όντως είναι κρίμα που όλο αυτό χαλάει τη διοργάνωση και θα αφήσει την ομάδα που θα περάσει αποδεκατισμένη, ας μείνουμε εκεί.

Το “τσίμπησαν” είναι υπερβολικά επιεικές ρήμα, δεν ήταν ματς στην κόψη του ξυραφιού να πεις ότι επικρατούσε η ένταση. Η Ρεάλ ήταν σε διάλυση, η Παρτίζαν έκανε πάρτυ (pun), τα σουτ μπαίνανε όλα και ήταν στο δρόμο για επική σκούπα, κανονικά έπρεπε να σκάνε στα γέλια με τις θλιβερές αντιδράσεις των Ισπανών.

Το να αντιδράσουν με τέτοιο τρόπο σε ένα (ψιλο της πλάκας εδώ που τα λέμε) αντιαθλητικό στο τέλος δείχνει συλλογικό μυαλό αμοιβάδας. Οπότε κανένα κρίμα για τις απουσίες (αν επιβεβαιωθούν τελικά), οι μαλακίες πληρώνονται.

Προσωπικά, και αγγίζοντας πλέον τα 40, δεν σιχαίνομαι τίποτα και κανέναν αναφορικά με αδιάφορα στην πράξη ζητήματα όπως μια αθλητική διοργάνωση εκατομμυριούχων. Άντε να ανεβάζω κανέναν σφυγμό την ώρα κάποιων αγώνων, μετά οτιδήποτε άλλο είναι αχρείαστο.

Γενικά αντιπαθώ μόνο όσους μου κάνουν την καθημερινότητά μου δυσκολότερη, ο υπόλοιπος κόσμος μου είναι εντελώς αδιάφορος.

3 Likes

Ο Σάρας διαφωνεί πάρα πολύ. Δεν ματσάρει πουθενά την Μπάρτσα. Και φάνηκε και στο πόσο εύκολα πέρασε από το Βελιγράδι πριν ένα μήνα περίπου το διάστημα που η Παρτιζάν βρισκόταν ήδη σε top φόρμα. Ξύλο-60 κατοχές και 5vs5 και πάπαλα
Βέβαια σε 1 παιχνίδι όλα μπορούν να γίνουν, αλλά στη θεωρία τουλάχιστον ο Σάρας θα ήθελε στις 100 φορές να παίξει και τις 100 με τον Γίδα παρά να έχει κλάσσικο με τη Ρεάλ

Κυρίως αυτό.
Για ποιο λόγο να κάνει αυτό που έκανε σε εκείνο το σημείο, το ματς έχει λήξει, τους έχουν κάνει πλάκα μέσα στην Ισπανία και αυτός ανάβει το φιτίλι για να ακολουθήσουν όσα ακολούθησαν.
Οκ, τον ξέρουμε τον Γιουλ όπως και τα σιχάματα της Ισπανίας όλα αυτά τα χρόνια, το ότι τσίμπησε όμως ήταν τραγικό.

Κρίμα γιατί έτσι αλλοιώνεται το φ4, η Παρτιζάν ήταν σε φουλ φόρμα, δεν θα την γλύτωνε ο Σάρας ή τουλαχιστον θα βλέπαμε ενα μεγάλο ματς.

Υ.γ Ρούντι και Παπαπέτρου σε ρόλο Προκόπη Παυλόπουλου… :smile:

δεν ξέρω ποιο ρήμα θα έπρεπε να επιλέξω για να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις σου. Βέβαια και προηγουμένως είπα ακριβώς το ίδιο, ότι προφανώς δική τους ευθύνη είναι, αλλά οκ.

Και πολύ ορθά, κατ’ εμέ, πράττεις. Παντελώς άσχετο βέβαια με όσα έγραψα και κυρίως, ένα μικρό πράγμα που λέγεται context. Υποθέτω η φατσούλα δεν το έκανε αρκετά ξεκάθαρο. Σε κάθε περίπτωση, καλημέρα φίλτατε.

Πιστεύω ότι ο Ντέγιαν θα ξηγηθεί στον Ζοτς. Πέρα από Γιαμπουσέλε (μπορεί να τον ξαναδούμε από Γενάρη για παραδειγματισμό, άλλωστε η Ρεάλ αποκλεισμένη είναι στην ουσία οπότε είναι εύκολος και προφανής στόχος) δε βλέπω τίποτα βαριές ποινές…θα μπουν το προιόν και οι σχέσεις από πάνω. Ο Exum είναι το κύριο θέμα της Παρτιζάν

Άκουσα οτι θα μπορούσε να προλάβει το φ4.
Ένεση και ενας ειδικός νάρθηκας στο δάκτυλο.
Όλα αυτά βέβαια είναι πολύ σχετικά. Και αν τελικά είναι μόνο αυτό το πρόβλημα. Εγκληματικό αυτό που έκανε ο Γιαμπουσελέ.

Καλά δε το συζητάμε, σε έναν δίκαιο κόσμο του παίρνεις το δελτίο

1 Like