Ευρωλίγκα 2022-2023

Μακελειό οι ποινές. Δεν ξαναπαίζουν μπάσκετ.

Γελάνε και τα πόμολα…

4 Likes

Ένα σύννεφο παιδιά.

2 Likes

Oκ οπότε Ζοτς απλα δε χτυπαει το G3, τελειώνει τη σειρά στο 4ο και πάει Κάουνας κομπλέ :joy:

τραγικες ποινες που δινουν εστω και τις λιγοστες ελπιδες στην ρεαλ να κανει κατι… χωστε λαβες τζουντο μπουκετα και ολα καλα

2 Likes

Αυτό ακριβώς!!
Κωμικοτραγικη απόφαση πραγματικά.

1 Like

Στην Ελλάδα η δικαιοσύνη είναι για γέλια, δεν μου κάνουν εντύπωση οι ποινές χάδι.

Η Ευρωλίγκα για ακόμα μια φορά έκανε το θαύμα της.
Δεν τιμωρήθηκε καν ο Γιουλ…

Ο Γιουλ έκανε απλά ένα αντιαθλητικό φάουλ. Μπορεί να μην μας αρέσει αλλά αυτό έγινε. Μετά την έναρξη του τσαμπουκά έγινε Παπαπέτρου και αυτός.

Και ο Έξουμ την γλύτωσε που ήταν από τους πρώτους που όρμησαν στο μπούγιο

Και όπως πολύ σωστά διάβασα "ο Γιουλ με αυτό το αντιαθλητικό έφερε τη σειρά στο 1-2

1 Like

:slight_smile:

Μια γαμημενη φορά να μην τραβήξει η σειρά δεν γίνεται

Πόσα ριμπάουντ χάσατε στο τέλος ρε…

Όλα λάθος στο τέλος

Όλα τα χάσαμε

Χαμένα ριμπάουντ, χαμένες βολές και βιαστικό τρίποντο βεζενκοφ όλα αυτά συμπυκνωμένα μέσα σε ένα λεπτό. Κυνηγα διπλό στην Τουρκία τώρα

Σαν τους bucks και μεις

Δυστυχώς ο Μπαρτζώκας τα έκανε μαντάρα χθες.
Εχει τρομερά κολλήματα τα οποία τις περισσότερες φορές δεν τα πληρώνει.
Χθες όμως δεν ήταν μία απ αυτές τις φορές.
Εχει ενα συγκεκριμένο πλάνο για ΟΛΟΥΣ τους αγώνες και δεν προσαρμόζεται με τίποτα στα “θέλω” του ματς.
Ολη η ζημιά έγινε στη 2η περίοδο,που χάθηκε η διαφορά των 16π επειδή αρνούταν να αποδεχτεί οτι το second unit δεν τραβάει και πρέπει να κάνει αλλαγές μη προγραμματισμένες.
Αργησε επίσης να πάρει τάιμ αουτ.
Μετά πνίγηκαν απ το άγχος και η Φενέρ είχε ψυχολογία στα ύψη.
Ενας λόγος για τα πολλά χαμένα ριμπάουντ είναι οι αλλαγές που παιζει στην αμυνα.
Η Φενερ εχει αθλητικούς παίκτες οι οποίοι συνήθως παλεύουν απο κάτω με τους κοντούς και οι ψηλοί λείπουν.
Επίσης δε γίνεται να μην έχει ο Σλούκας τη μπάλα στα χέρια στην τελευταία επίθεση ο οποίος ηταν και καλος χθες,δε χάνει βολές και είναι ο καλύτερος δημιουργός σου…και να την έχει ο Μακίσικ ο οποίος πριν λίγο έκανε 0/2.

Αν ήμουν Κάναν θα τον έβριζα σίγουρα.
Τον έθαψε και στα 2 ματς.
Το παλικάρι ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ τελευταία περίοδο δε θα παίξει ποτέ.

Ο Μπαρτζώκας είναι ο νο1 λογος που ο Ολυμπιακός τερμάτισε 1ος αλλά χθές η ευθύνη για την ήττα ήταν μόνο δική του για μένα.

Εντάξει παιδιά παίζουν και οι άλλοι…η Φενέρ δεν είναι καμιά ομαδούλα, έχει μεγάλη ποιότητα στο ρόστερ και ας είχε δύο σημαντικές απουσίες. Και έναν προπονητή που έχει πάρει 2 κούπες, ξέρει από τέτοιους αγώνες.

Το λέω γενικά αυτό γιατί είναι η νοοτροπία μας σαν οπαδοί, όταν κερδίζουμε προπονητής παίκτες είναι μάγκες, όταν χάνουμε φταίνε αποκλειστικά…
Δηλ ο Μπαρτζωκας έφταιγε που ο Μακκισικ έχασε 2 πολύ κρίσιμες βολές στο τελος; ή που χάθηκαν δύο αμυντικά ριμπάουντ;
Λέτε για το βιαστικό σουτ του Βεζένκοφ. Αν εμπαινε τι θα λέγατε; :stuck_out_tongue: ή ποσα τέτοια μεγάλα σουτ έχει βάλει φέτος ο MVP της διοργάνωσης;

Τέσπα, για εμένα ο γαύρος παραμένει το φαβορί της σειράς. Κάλλιστα μπορεί να κάνει μια νίκη μέσα στην Τουρκία και μετα σε 5ο ματς στο ΣΕΦ θα είναι πολύ χλωμα τα πράγματα για τους Τούρκους.

2 Likes

Φυσικά παίζουν και οι αλλοι.
Τη Φενερ τη θεωρούσα πολύ άσχημο σταύρωμα όταν έχεις βγει 1ος.
Δεν είναι θέμα οπαδισμού,ο Μπαρτζώκας είναι εκπληκτικός προπονητής σε οτιδήποτε αλλο εκτος απ τα 40 λεπτά του αγώνα.
Χθες έκανε λάθη,δεν είναι κακό να τα πούμε.
Όλοι κάνουν.
Φυσικά και δε φταιει για τις 2 χαμένες βολές του Μακίσικ.
Ενας αγώνας δεν είναι μόνο οι τελευταίες φάσεις.
Είναι υπεύθυνος για την ανατροπη της Φενέρ όμως.

Συμφωνώ οτι ο Ολυμπιακός παραμένει φαβορί,είναι πολύ δύσκολο να χάσει 3 σερί ματς απ την ιδια ομάδα.

1 Like

Εγώ ξενέρωσα άσχημα πάντως…

Το μόνο που μου δίνει ελπίδες είναι ότι παρότι η Φενέρ ήταν τόσο διαβασμένη και τόσο σοβαρή έπρεπε να της δώσουμε 17 παραπάνω κατοχές για να κερδίσει (πήρε 15 επιθετικά ριμπάουντ και κάναμε 7 περισσότερα λάθη). Αν διορθώσουμε κάτι από αυτά θα πάρουμε έστω ένα παιχνίδι εκεί.

Ο Ολυμπιακός και στα 2 παιχνίδια όταν βρήκε την ευκαιρία να τρέξει η Φενέρ ήπιε θάλασσα. Αλλά για να τρέξεις όμως πρέπει να παίρνεις το ριμπάουντ. Όταν τις περισσότερες κρίσιμες επιθέσεις μας τις ξεκινήσαμε μετά από καλάθι που φάγαμε με 2η ευκαιρία τότε που θα βρεις γήπεδο να τρέξεις;

1 Like

Πως την πάτησε έτσι ο Γίδας με το πάλαι ποτέ αγαπημένο του play.