Ευρωλίγκα 2022-2023

τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ

2 Likes

2 Likes

Έρχεται ο Μπέικον άρα μαλλον φεύγει ο Ράντονιτς.

Συγχαρητήρια στους ιθύνοντες της ομάδας που παίρνουν ακόμα παίκτες τελη Οκτωβρη μπας και διορθωθεί κάπως το χάλι…τρομερός σχεδιασμός και πλάνο…

1 Like

Ποιος θα τον διώξει; Αυτός που πήρε Μπέικον; Γιατί δεν κάθεται και πάγκο τότε, αφού ξέρει καλύτερα;

Ή μάλλον δε χρειάζεται, έχει τους γιεσμαν Πεδουλάκη και Βόβορα.

Θα στεριώσει κανείς σε αυτόν τον πάγκο; Αν φύγει ο Ράντο ε; Προσωπικά το βλέπω Σουρεάλ να διώχνεις έναν κοουτς με 10 χρόνια στην Ευρωλίγκα μετά από 3 ήττες, όταν δεν έχεις βασικό άσο, 4αρι κι απόψε βασικό Σέντερ στη διάθεσή σου.

Θα ξεμείνουμε κι από διαθέσιμους, άλλωστε ποιος θα θέλει να δουλέψει σε τέτοιο περιβάλλον. Ακόμα κι ο Λάσο, που είναι ο μοναδικός ελεύθερος, δεν είναι χαζός.

3 Likes

Δεν είπα οτι πρέπει να φύγει.
Ξέρω όμως οτι ο Ράντονιτς δεν ήθελε τον Μπέικον, ισως ηταν και ο βασικός λόγος που δεν τον είχαμε πάρει ακόμα.

Το οτι βέβαια ακόμα δεν έχουμε πάρει 4αρι ειναι και δική του σημαντική ευθύνη.

Καθαρά αγωνιστικά μιλώντας είναι μεταγραφή απ το πιο πάνω ράφι που θα μπορούσε ο ΠΑΟ.

Στα δικά μας ολυμπιακός είσαι γιατί να κρατήσεις διαφορά 11 πόντων ενώ μπορείς να βρεθείς πίσω με 10 σε 15 λεπτά. :stuck_out_tongue:.

To δικό μας 4-0 μου αρέσει παραπάνω απ της φενέρ όσο να ναι άλλη γλύκα έχουν 3 διπλά στην Ισπανία που νομίζω δεν έχει ξαναγίνει και ποτέ.

Κατά τ άλλα, μέταλλο, η πιο έτοιμη ομάδα κλπ κλπ τα γράφουμε κάθε βδομάδα. Μπράβο ρε μάγκες να πάρουμε λίγη χαρά γιατί στο ποδόσφαιρο ο χοντρός έχασε την μπάλα

ΥΓ Ρε Σάσα σταμάτα δεν είναι αστείο

ΥΓ2 Καθόλου έδρα δεν έπαιξαν σήμερα οι γκρι. Όχι ότι τους σφάξαμε με αποφάσεις σοκ αλλά 2-3 σφυρίγματα παραπάνω τα πήραμε

1 Like

Δεν είπα ότι δεν θα έρθει, είπα ότι θα μου φαινόταν πολύ περίεργο. Και για τον Γουίλιαμς μιλούσα σχετικά με την άμυνα. Νόμιζα ότι δεν το έγραψα τόσο ακαταλαβίστικα… αν και αν κάποιος εστιάσει στα quotes που έκανες και όχι σε όλη την παράγραφο μάλλον 0/2 θα έβλεπε

1 Like

Δε σου λέω ότι είπες ότι πρέπει να φύγει αλλά μου έκανε εντύπωση ότι ισχυρίστηκες ότι ο ερχομός του ενός, σημαίνει το τέλος του άλλου. Βασικά δες και τις δηλώσεις του Ράντο μετά το τέλος του ματς. Είναι σαν να λέει ότι του τον επέβαλλαν και δέχτηκε. Άρα προφανώς μένει κι αυτός.

Δεν είμαι βέβαιος ότι έχει άποψη στα μεταγραφικά. Απλά λέει τι είδους παίκτη θέλει κι ο Αρτζι, ψάχνει (για γελια).

Ουσιαστικά είπες ότι δε στέκει και πρόκειται για υπέρβαση. Αλλά εδώ έχεις να κάνεις με τον πρεζακια και κανείς δεν μπορεί να τα βάλει με τον εγωισμό του.

Στα θετικά, φαίνεται ότι γυρνάει την Κυριακή ο Γουόλτερς. Άρα να ελπίζουμε ότι σε 2-3 βδομαδες θα βρίσκεται σε πλήρη φόρμα. Μακάρι να τσιμπήσουμε καμία νίκη μέχρι τότε, μπας και γυρίσει το πράγμα και αποφύγουμε τις 5 τελευταίες θέσεις έστω.

ΥΓ: Πολύ καλή πάλι η Άλμπα αν και η Εφές φαίνεται ότι ακόμα δεν έχει φορμαριστεί.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν στέκει η μεταγραφή αυτή και ότι έγινε υπέρβαση… εφόσον πήρε το συμβόλαιο που ζητούσε εξαρχής (τουλάχιστον 1.5) γιατί θα μπορούσε να σπαταληθεί αυτό το ποσό για να έχεις πληρέστερο ρόστερ ή κάποιον πολύ καλύτερο παίχτη σε σημαντικότερη θέση (γνώμη μου)

Οπως λες, του τον επέβαλλαν…κάτι που δείχνει πολλά για το πως “δουλεύει” το τμήμα και σε ποια υπόληψη Πεδουλάκηδες και σια έχουν τον Ράντονιτς.

Γιατί είμαστε οτι να ναι, για αυτό…
Θα κάνει τώρα θόρυβο η μεταγραφή, αυτο που θέλει ο Τράκης και κατα τ’αλλα είμαστε ήδη και θα συνεχίσουμε να ειμαστε στις τελευταίες θέσεις.

Στα της ομάδας μου τώρα… θα γίνω αυστηρός και θα πω ότι μου έκανε κάκιστη εντύπωση που όταν έπρεπε να πάρουν ανάσες Σλούκας, Σάσα, Φαλ και Γουόκαπ όλοι πλην του Λαρεντζάκη (κομβικός και πάλι στην 4η) ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

2η και 3η περίοδο τα κάνανε μαντάρα όλα κυρίως στην άμυνα. Υπήρχε και αντίπαλος βέβαια ο οποίος μαζί με την Άλμπα πρέπει να είναι οι 2 καλύτερες ομάδες στην ταχύτητα εκτέλεσης από το τρίποντο.

Στα καλά ο Ολυμπιακός δείχνει ότι μπορεί να κερδίσει και με τρόπους που δεν τον βολεύουν. Έφαγε 14 τρίποντα στη Μαδρίτη και ο ίδιος είχε 28%. Σήμερα για μιάμιση περίοδο είχε πάει να πετάξει χαρταετό και για αρκετά μεγάλο διάστημα έπαιξε και ροντέο-κλωτσοπατινάδα που αρέσει πολύ στη Μπασκόνια

1 Like

Ισχύει σε μεγάλο βαθμό. Εγώ βλέποντας το ματς να τα βάζουν όλα στην 3η λεω πω πάει το ματς σε Ελλάδα με Γερμανία. Χαίρομαι να με διαψεύδει ο Μπαρτζώκας. Η ομοιογένεια μας είναι τρομερή πάντως. Αν ήμουν στη θέση σας θα ήμουν γήπεδο next week. Το αξιζουν , παιζουμε με Μονακό που πήγε να μας κάνει κηδεία στα πλέι οφ πέρσι, είναι και πιο δυνατή νομίζω. Θέλει φουλ το γήπεδο.

Ισχυρή υποψηφιότητα να γίνει στο «Coca Cola Arena» το φετινό Final 4. Αν διαβάσετε λεπτομέρειες, είναι η τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

1 Like

Γουστάρω τρελά. Δεν έχω πάει ποτέ στο Ντουμπάι…

Δεν το κάνουν εδώ στον Καναδά να πάμε και μεις εδω? Γελοία απόφαση, δεν έχουν ομάδα λ, all 4 money. Λογικό βέβαια δεν γίνεται να είναι ζημιογόνο το άθλημα για τις ομαδες

1 Like

Πιστεύω ότι για φέτος θα μείνει φήμη, αλλά προετοιμάζουν το μέλλον.

1 Like

Καλά, με το zero policy που έχει το Ντουμπάι στα ναρκωτικά βλέπω τoυς Έλληνες οργανωμένους που θα πάνε στο Final 4 στο δικαστήριο και με κίνδυνο για λιθοβολισμό/μαστίγωμα.

Μας τσακισε η Μονακό στην περιφέρεια. Ήττα που θα μας κάνει καλό πιστεύω.