Μεγάλη Έκθεση Σκίτσου και Εικαστικών στο Θησείο! (Σχολή Ορνεράκη, 21 ως 26/6)

Την Τετάρτη που μας έρχεται, 25 Ιουνίου, γίνεται έκθεση στη σχολή Ορνεράκη με σκίτσο, εικονογραφήσεις, κόμικς, και άλλα. Η έκθεση ξεκινάει στις 7.30 το απόγευμα και κρατάει ως αργά… κάτι άκουσα για φαγητό και ποτό, αλλά δε βάζω και όρκο γι’ αυτό! Αν τύχει και βρίσκεστε κάπου κεντρικά εκείνη τη μέρα και έχετε χρόνο, περάστε μια βόλτα!

Η διεύθυνση είναι Πατησίων και Θήρας 19, απέναντι απο την πλατεία Αμερικής. Η έκθεση φυσικά θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι τα τέλη Ιουλίου, αν κάποιος ψήνεται να δει τι παίζει. Η είσοδος για τους φορουμίτες του rocking είναι μόνο 59 ευρώ. Κατόρθωσα με νύχια και με δόντια να πετύχω αυτή την προσφορά, είναι μεγάλη η ευκαιρία!

(οκ, η είσοδος είναι ελεύθερη) :stuck_out_tongue:

Και ένα μικρό δείγμα…!

Θα ψήσω κανένα συμφορουμίτη και θα σου ρθούμε.

Παρόλο που δεν έκανες το hentai που έχεις υποσχεθεί :-s

Αυτό το σκίτσο είναι δικό σου;
Κι εγώ θελω να περασω, να φερω λες πανο με το λογοτυπο αλλης σχολης; :slight_smile:

Ναι, δικό μου είναι! Όσο αφορά το λογότυπο, και δε φέρνεις? Πρόσεχε όμως, γιατί κάθετι έχει το τίμημα του… (που σημαίνει πως θα στο ανταποδώσω ερχόμενος την επομένη στο βιβλιοπωλείο με τον κατάλληλο τρόπο, χεχεχεεεεε… και δεν εννοώ απλά με μια σακούλα των αντιπάλων!)

Όσο αφορά το hentai σου Μάνο, ο χρόνος ήταν λίγος, και δε βρίσκονταν συμπρωταγωνίστριες! Του χρόνου θα κάνω ένα όμως με γιγαντιαία mecha-spam-bot στα οποία θα συμμετέχεις και συ, πλάι σε ανυπεράσπιστες γήινες θηλυκές υπάρξεις… :stuck_out_tongue:

Τελειο το σκιτσο ε! (Ζουμε στη κοινωνια του θεαματος 8) )
Αν καταλαβα καλα θα υπαρξει εκθεση με δικα σας εργα;Ωραια θα ειναι!Στις 25 βεβαια δεν νομιζω να βρω καποιον για να ρθω αλλα αν η εκθεση μεινει ανοιχτη μεχρι τα τελη ιουλιου ολο και καποια μερα θα βρω να περασω.

Θα προσπαθήσω να περάσω! Αν όχι την Τετάρτη, κάποιο άλλο απόγευμα σίγουρα.

(Και…χμ, έξυπνο σκίτσο. Ωραίος, Ellanor.:wink:)

Ευχαριστώ παιδιά! Ναι μεν αύριο είναι η πρεμιέρα, αλλά η έκθεση θα είναι όντως ανοιχτή ως τα τέλη του Ιουλίου (πρωινές ως απογευματινές ώρες) επομένως όποτε θέλετε περάστε! You are very welcome!

Θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ Ellanor :slight_smile:

Στα εγκαίνια έχει μπουφέ στον κήπο…Το '01 και '02 συμμετείχα στην έκθεση \:D/ και ακόμα θυμάμαι τη συγκίνηση που ένιωθα. Αχ παλιές καλές εποχές!!
Καλή επιτυχίααααα τρελέ σκιτσογράφε!

α και το σκίτσο πάνω είναι άπαιχτο^^, μου αρέσει το ιδιαίτερο σου στυλ :slight_smile:
(edit : πόσο τρομακτικοί είμαστε οι άνθρωποι)

Και ναι, συνεχιζεται… :lol:

Πολύ ωραία έμπνευση πράγματι!

Eolande, και προς τα άλλα παιδιά, thanx για άλλη μια φορά για τα καλά σας σχόλια. Δε ξέρω αν ήρθε τελικά κάποιος απο σας, ήταν πάντως πολύ ωραία, με πολύ και καλό κόσμο, όπως επίσης και με άφθονη μπύρα και κρασί για όλους. Και του χρόνου λοιπόν 8)

8O 8O
Απλα ΤΕΛΕΙΟ!! μπραβο σου!:respect:

Ωχ, thank you! :vibrate: Αν δε βαριέσαι πέρνα καμιά μέρα και απο την έκθεση να δεις τι έχουν κάνει και τα άλλα τα παιδιά!

Ωχ, you’re welcome!:vibrate: :slight_smile:
Παίζει να πάω την Παρασκευή που έρχεται ή την επόμενη:-k Μόνο απόγευμα είναι ανοιχτά?
Γράφει και τα ονοματα σας από κάτω? πες όνομα να ξέρω ποια είναι τα δικά σου…

πφ, μου φαινεται πως κάθε φορά που ανεβαινω Αθήνα χρειάζομαι διαβατηριο…

Ε ναι, τα λέει τα ονόματα μας! Νομίζω είναι απο πρωί ως απόγευμα ανοιχτά. Θα δεις το δικό μου όνομα κάτω απο τη γελοιογραφία με τα λιοντάρια, επομένως θα καταλάβεις και τα υπόλοιπα! :slight_smile:

:vibrate: !

Ω! Σήμερα το είδα το τόπικ! #-o
Μέχρι την Παρασκευή που έχω εξεταστική, δε νομίζω να έρθω, μετά όμως θα περάσω (έτσι και αλλιώς δίπλα μένω)!

Να πατε, να πατε! :slight_smile:
Μου άρεσε πολύ, ολη η εκθεση ειναι πολυ ενδιαφερουσα με καταπληκτικες δουλειες πραγματικα. Tου δε συμφορουμιτη Ellanor, εχει αρκετα εργα -και ναι κορυφαια επισης!

Η εκθεση αυτες τις μερες ειναι ολη την μερα ανοιχτη;

Coyote my man, είναι ανοιχτά λογικά τουλάχιστον ως τις 25 του μήνα, καθημερινές ως τις 8 το αργότερο :wink:

Καλλιτέχνη, προσκυνάμε ταπεινά…Πήγα σήμερα στην έκθεση.:slight_smile:
Καταπληκτικά έργα απ’όλους!!!Και με πολύ χιουμορ κάποια απ’αυτά:lol: Τα συγχαρητηρια μου!:smiley:
Την είδα την αναφορά στους Metallica που μου ελεγες εε!!:vibrate: :vibrate: :vibrate:

Ωωω! Thank you, εκ μέρους όλων :bow: :vibrate:

edit: του χρόνου θα μαστε ακόμα καλύτεροι